+1 oy
527 göst.
Aile kategorisinde (2,356 puan) tarafından
Ya kizlar haksizsam haksizsan deyin 39 gün önce doğum yaptım haliyle gelen giden oluyor geçen cumartesi kaynım eşimi aramış gelicez demiş eşimde gelin demiş bana akşamı söyledi ona dedimki neden beni arayipta sormadın musaitmiyiz diye çünkü daha lohusayim ve dikişlerimden sıkıntım var haliyle az öncede diyo fabrikadan arkadasi hanımıyla gelicekmis diyo söyledim gelcekler diyo kavga ettik az önce dedim evde sadece senmi yaşıyorsun boğazlarım zaten şişmiş belim kopuyo Ağrıdan kaç gündür doğru yürüyemiyom bile bana diyo manyakmisin sen diyo eve misafir istemiyosun yabani diyo bana

19 Cevaplar

+1 oy
(10,494 puan) tarafından
Kendi ağırlasın o zmn bırak cnm sen 
(2,356 puan) tarafından
Ya canım inanki bu doğum beni çok yıprattı gelsinler  başım üstüne ama zaten 2 çocuğum var bebekte olunca gecem gündüzüm uykusuz
(10,494 puan) tarafından
Yaaa hiç mi acımıyor kız sana
-Reklam-
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Hic trrtisma ne kendini strese sokuyorsun.Kimi cagiriyorsan bundan sonra sen al getir herseyini hazirlayamam de.Agrim var de gec odana
(2,356 puan) tarafından
Artık öyle yapicam ama
+1 oy
tarafından
Artik 39 gun geçmiş gelennolur tabi millete gelme diyemez
(148 puan) tarafından
Niye diyemesin millet karısından kıymetlimi hanımımın ağrıları var şuan daha misafir ağırlayamıyoruz daha sonra olsun mu arkadaşım desin kapansın konu ayıbı mı var bunun
tarafından
Belki arkadaşı için olabilir ama kaybında yabancı değil bebegi görebilirler
(10,323 puan) tarafından
39 gün çok bir zaman mı canım ? Biz gelmeyin dedik valla 12 ay kadar kimse de darılmadı kırılmadı zira zaten pandemi içindeyiz ve bu süreç hala devam ediyor kadının lohusalığı zaten başlı başına bir sebep 40 ı Bile çıkmamış aslında henüz. Ki ben hasta isem benim eşim arayıp kendi iptal eder eşim iyi değil sonra ağırlayalım sizi der. Tek kızım var ona bakıp yemek hazırlamak ev toplamak zaten güç bunu hem hasta hem bebek bakan hem ikram hazırlamak zorunda olan bir kadın penceresinden yorumlamak lazım bence
tarafından
Evet yine söylüyorum pandemi bitiyor ayrica kayni kardeşi yada abisi gibi bazı şeyleri görmezler deli gibi ikram hazırlanmasına gerek yok pastaneden eşine aldırır kardeşine gelme denmez üstüne basıyorum 40 gun geçmiş 1.5 ay eder lohusalik bitmis millet 40 dışarı çıkıp geziyor artık baI şeyleri bence büyütmeyin sanki hiç dogum yapan gormedik  genç olacaksınız az kalkinin   gelende yatıya değil 1 saat yeğenini görmeye gelcek hiç ayibinizada gelmiyor reddetmek biz aileden oyle gormedik annem derdi kapıya çingene gelse bile geri çevirme derdi kardeşini bile istemiyorsunuz  inanki 3 ay sonrada düşüncesi aynı olcak herseye bahane bulunur
(10,323 puan) tarafından
Ayıbıma gelmedi evet, yine hasta olayım yine Gelmez çok şükür evime alacağım kadar yakın olduğum hiçbir insan evladı benim sağlığımı önemsemeyecek kadar düz ve anlayışsız değil
0 oy
(185 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum 
(2,356 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Haber vermeme konusunda Sonuna kadar haklisin cnm ama dogum yapali 39 gün olmuş dikiş vs. Kalmamiş olsa gerek skntilarin halen devam ediyosa bilemem 
(2,356 puan) tarafından
Canım bu doğumum çok zor oldu benim yanımda kimsem yoktu gece gündüz dikişli halimle hep ben ilgilendim çocukla bide 2 tane daha var çocuğum onlarda yaramaz
tarafından
Kiz ben 2 ay kalakamadm dikişten dikişe farkediyo yani doktor iyi olması lazım benimki aptaldi
(2,356 puan) tarafından
Ya benim doktorum çok iyidi ama benim hastanede kalırken yanımda bı refakatci vardı sanki o doğumdan çıkmış gibi koca gece yatıp uyudu ben kalkıp ilgilendim çocuklada zorlandım çok
tarafından
Aman allah yardımcın  olsinolsun ınsallah kalkarsın tez zamanda
0 oy
(594 puan) tarafından
Anlayışsız dava.r 
(2,356 puan) tarafından
Aynen aynen
0 oy
(2,226 puan) tarafından
haklısın canım 
0 oy
(48,629 puan) tarafından
virusu zarti zurtu gectim de lohusasin sen akil edip karsi tarafında gelmemesi lazim. kalkma yerinden agrim var de esin servis yapsin
(2,356 puan) tarafından
Ya zaten karşı tarafta geldigi zaman saatlerce oturuyorlar sanki bebek görmeye değilde yatıya gelmişler gibi
(48,629 puan) tarafından
bide lohusalik 40gun deyip hemen normalde dönülüyor saniliyo bebek uyku düzeni oluyo gazliysa sabahlaniyo gece gunduze karisiyo
(2,356 puan) tarafından
Kendisi bakmadığı için böyle şeyleri bilmiyo işte canım sadece bebek olsa sıkıntı değil ama 2 çocuğum daha var onlarda yaramaz biri uyuyo biri kalkiyo resmen şaka gibi ya bende insanım yoruluyorum diyorum eşime bide kalkiyo misafir cagiriyo kendi kafasına göre
0 oy
(431 puan) tarafından
Çok haklısınız, lohusa halinizle bebekle mi ilgileneceksiniz yoksa misafirle mi.bu kadar anlayışsız nasıl olabiliyor lar anlamıyorum.ben kabul etmedim misafir.1. derece akraba dışında.annem,kaynanam vs.
(2,356 puan) tarafından
Ya hemde ne anlayışsız ya bişey söyleyince de benden fazla bagiriyo
(431 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun ne diyim
0 oy
tarafından
Kendilerini grip olsalar ölüyorum.diyip ağlarlar yatak döşek yatarlar..kimseyide.istemezler...kendisi.ceksin.bakalim..lohusa zamanı insanlar.niye.kirki bekleyemiyo acaba..şükür.bize.kimse gelmedi.pandemide.kimseyo.agirlamiyoruz.diye rahat gecirdim
(2,356 puan) tarafından
Ya zaten bu lohusaligim sınırlı geciyo eşime diyorum çocuk iyice büyüsün nazar değecek herkesi çağırıyorum eve biraz düşün ya hastalıklisi gelir zaten sıkıntılı dönemdeyiz
tarafından
Allah kolaylik versin cnm..erkekler ne.anlasin  can açısından lohusalıktan..
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kendi kalksın yapsın ya valla sinirlendim
(2,356 puan) tarafından
Kız yok kendi yaparmi bide biri arayınca demezmi işte çocuğu uyuttuk ulan sen ne yaptın anca işten gelince aliyo eline telefon yada kumanda ben ilgileniyorum çocukla bugünde öyle çocuğa mama yapıyorum çocuk zaten agliyo al dedim kucağına sakinlessin kusar diye almadı çocuğu sinir ediyo beni ya ama biri soruncada havalanmasıni biliyo sanki gece gündüz o bakiyo gibi
(9,247 puan) tarafından
Valla yazık kadınlara ya
(2,356 puan) tarafından
Bı an önce büyüsün diye dua ediyorum varya o kadar çok bunaldım iyice
(9,247 puan) tarafından
Büyüyünce de  büyüdüğü için sıkıntısı kendinden büyük olcak. Çok zor ya
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Bir çay içip takisini yapıp gidecekler dir bişey olmaz 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ne güzel etraf bebek görmeye gecmiş olsuna geliyor. Adam ne desin gelme mi desin. Tek hatası sana önceden söylemek qmq belki onlar da aynı şekilde söylüyorsa. 39 yün olmuş artık40 İn çıkmış say. Gelen de yemekli gelmiyorudr herhalde. Dışardan Bi kuru pasta iki tatlı alıp çayla vermek de cok zor olmasa gerek.. Bu kadar sinir yapacak bişi yok. 
(3,551 puan) tarafından
3.ye hamileyim gelen hoş gelir basım üstüne. İlki birliktim kaynanam lar la yine tüm işleri ben yapıyordum 2 de kaynım vardı. Diğerini tek büyüttüm tek baktım. Şimdi de aynı olacak bizde gelene gelme denmez virüs de herşeye bahane oldu artık.
(148 puan) tarafından
Valla hiz hizmet etmeyi seviyorsanız demezseniz ama ben derim kendimi iyi hissedersem başım üstüne ama hasta halimle kimseyi ağırlayamam birde 2 çocuk varken bence kadın çok haklı
(3,551 puan) tarafından
Sizde misafir sevgisi yok demekki. 39 gün geçmiş ben 2 günde ayaklanıyorum.kendşme ne yapıyorum sanki. Misafir gelse de demlerim o çayı gelmesede. Vercem 3 bardak cay mı yoracak beni. Misafir rızkı ile gelir... Bebek görmeye gelen de zaten Halil İbrahim sofrası da beklemez. Benim misafirlerim kim olursa olsun kıymetlidir.
(148 puan) tarafından
Sen ayaklanıyor olabilirsin ama kadın sezeryan yerlerim acıyor ve çocuklarım yaramaz demiş. Misafir severim neden sevmeyim ama müsait değilsem kimseyi kabul etmek zorunda değilim hiç kimse sağlığımdan ve çocuklarımın sağlığından önemli değil . Koronada küçümsenecek bir hastalık değil 2 yıldır savaşıyoruz maddi manevi . Misafircilik oynanacak dönem değil . Ama senin için sorun yoksa Allah Sana bol bol misafir nasip etsin de keyfini çıkar
(3,551 puan) tarafından
Canım bende sezeryanım ilk gün attı dikişlerim eve geldiğim ilk gün. Saglık ocagına gittim yaram tutmuş cekti çıkardı misina yı. Korona da n korkmayqn kesimdenim bende. Dediğim gibi misafir gelse de acıyacak gelmese de. Gelen de yatıya gelmiyor. 2 saat 3 saat oturur gider. Gelelim mi diyene nasıl gelme denir... Bu arada Amin. ALLAH bana bol bol misafir nasip etsin. Valla evde boş boş otrurp durmaktansa gelen gelsin hoş gelmiş sefa gelmiş. İnsanlar böyle böyle akrabalık baglarını yitiriyor. Keşke benim. De arkadaşlarım gelse. Bakalım 3.yğ Bi doğruyum gelsinler inşallah. Bende öyle annem falan da kalmaya glemz. Sadece doğum sırasında kızlarıma bakmak için kız kardeşim gelecek oda ben eve gecince 2 3 gün sonra gider. Kişisel demekki. Ben güçlü bir kadınımdır. Eskiler gibi. Of puf yoruldum demeyi bilmem. Belki de annem öyle yetiştirdi.. Canımın kıymeti var elbet ama Çine çocuklarım yük olur ne eşim nede misafirim. Valla evime gelenlerle canımın acısını da unuturum. İki dk sohbet edip sen sakrak olsak yeter bana psikolojim düzelir hemen.
0 oy
tarafından
Ne varki bunda adam gelmek isteyene gelme mi diyecek
0 oy
(4,067 puan) tarafından
O zamn benm yabanliğimden hiç bahsetmiyim kimseyi kabl etmedim maafr gelck oldumu kayınvldm de ağırladık :) benm rahatım her zamn dha önemlidir 
(2,356 puan) tarafından
Vlla yabani dedi bana bu mendebur adam :-)
(4,067 puan) tarafından
Amn boşver bnada soğk ne ale diyolar ama hç takmıyorum gereksiz samimiyet ve yalakalıktn iyidr
0 oy
(563 puan) tarafından
Valla haklısın bide boş boş yorum yapmışlar sanki ne olacak faln diye ama kimse kimsenin halini bilemez sen de Bişey yapma hazır pasta falan al ugrasma 
(2,356 puan) tarafından
Boş yorum yapanlarin yanında birileri vardı eminim onlarda 3 tane çocuğu aynı anda büyütüp bide evin sorumluluğu olsaydı insanın halinden o zaman anlarlardi
0 oy
tarafından
Kendi kıçları ağrısı ne olurdu acaba düşüncesiz kocan bide gelenlerde de düşünce yok lohusalık çıksın gelin sanki pat die geliyorlar ne varsa 
(2,356 puan) tarafından
Ya kız inanirmisin geçen cumartesi eltim geldi bide çocuğu yaramaz evi bı dağıttı o kadarda söyledim eltime çocukla ilgilen diye biblolarimi kırdı koltuklarimi çikolata yapmış ben sonradan gördüm bide onların arkalarından o halimle sildim o koltukları ama kocama kolay geliyo tabi
tarafından
Aynenn kendi temizlese eve almaz kimsyi
0 oy
tarafından
Eşinin beyni yok galiba bu halde nasıl hizmet bekler senden utanmıyor da ya kendisi yapsin o zaman halini görmüyor mu ayrıca bu hastalıkta niye eve dolduruyor herkesi senin ve çocuğunun hayatına kastı var heralde 
(2,356 puan) tarafından
Ya beyni yok beyni dusunemiyoki
0 oy
(359 puan) tarafından
Vallahi sonuna kadar haklısın bacım sakın pes etme evet yabaniyim de istemiyorum de lohusa kadına öyle habire misafir gelmez anası gelir yardıma alır bebeği kızım sen git duş al kahve iç dinlen der. Kocası gelir evin işine yardım eder senin dinlenmen lazım psikolojin bozulur yoksa ben en başta bu konularda çok tartıştım iyiki de tartışmışım beni aramadan nasılsın demeden kimseye gel demiyor artık çok şükür. 
(2,356 puan) tarafından
Ya canım zaten koca gibi kendiside yardım etmiyoki haftada ablası gelicek kalmaya hiç biri yardıma gelmedi ama kalmaya olunca koşa koşa geliyorlar tabi hizmet yapilcak ya önlerine ona diyorum ki bazen yoruldum artık al sen bak biraz çocuğa bakmamak için balkona gidiyo sigara içmeye tek başıma mi yaptım ya bunu ben sen bak çocuğa kuaföre gideyim diyorum kaşlarım uzadı en son doğumdan 1 gün önce gitmiştim 2 aya gidiyoz artık

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 223 göst.
13 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 215 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 824 göst.
21 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 1,888 göst.