0 oy
1,151 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben severek evlendim. Çok uğraştık evlenebilmek için herşey iyidi. Eşimle aramızda 12 yaş farki var ve o normalde de olgun bı insan zaten. Sonra kizimiz oldu benim eşimle ilgilenme sürem kısaldı ister istemez. Ama hala onu mutlu etmeye çalışıyorum hala onu düşünüyorum. Eşim öyle değil ama. Tüm ilgisi kızımıza kaydı. Kızımı asla kıskanmiyorum yanlış anlaşılmasın keşke her kız çocuğu babası tarafından böyle sevilse. Ama işte bir yanım eşim tarafından merhamet ilgi görmek istiyor. Sevdiğini biliyorum. Ama bunu belli etmedikten sonra ne önemi var. Bu duvar da beni seviyor olabilir bilemem. 

Bazen keşke severek evlenmeseydim de ondan bu kadar sevgi ilgi beklemeseydim diyorum. Görücü usulü evlensek belki bu kadar kötu olmazdım. Kızım daha ön planda olurdu. 

Siz nasıl evlendiniz ve hangi evlenme stilini tercih ederdiniz 

38 Cevaplar

0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bn görücü usulü ile evlendim allaha çok şükür mutluyum 
-Reklam-
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bu evlilik şekliyle alakalı değil ya. Şans mı dersin kader mi baht mı bilemem. 

Ama sevip evlenip dizini döven nicesi var. 

Görücü evlenip sanki aşık olup evlenmiş givi olanı var. 

İyiki evlenmişim diyeni var. Güller gibi yaşatılan eşler var. 

Bence evlilik şekliyle alakası yok., 
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Sevgiliyken bi anda baktık evlenmisiz:))#ask aşk illede ask

Ama zamanla değişiyor o yüzden sonuç fark etmiyor galiba 
tarafından
Aynen öyle. Allah daim etsin mutluluğunuzu:)
0 oy
tarafından

Görücü usulü aşk mantık hepsini bir yaşadım :)

tarafından
En güzeli bence :))
0 oy
tarafından
Nasıl evlendigin değil nasıl yürüttüğün önemli 
0 oy
(879 puan) tarafından
Bende aşk evliliği 

Bizimde bir kızımız oldu sevgi ikiye bölündü ama benide asla ihmal etmez canım eşim iyikide evlenmisim diyorum yani 
tarafından
İşte olması gereken  Allah daim etsin :)
(879 puan) tarafından
Sağol kuzum hepimizinkini inşallah
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Buradaki konu görücü usulü evlilik yada aşk evliliği değil. Çocuk olunca yada zaman geçince işte annesiyle sizin aranızda da olabilir dengeyi sağlamayı bilmek bütün problem bu. Sizden çok büyükmüş bence siz daha olgunsunuz
tarafından
Zaten kadınlar hep daha olgun olur erkelerden :)
(5,721 puan) tarafından
Aynen öyle kadınlar çok ayrıntili düşünüyor o yüzden adamların kafası çok çalışmıyor
0 oy
tarafından
Hem severek hem girucu ne olursa olsun. Karsindaki insan olursa o evlilik sana dunyanin en guzel evliligidir zaten :) 

Biz severek evlendik.

Her duamda sukur sebebimdir ♡
tarafından
Maşallah. Daim olsuun
0 oy
(265 puan) tarafından
8 yilin sonunda evlendik eşimle simdi 3 yasinda kizimiz ve 3 aylik ikizlerimiz var.bebeklerime tek basima bakiyrum.aksam isten gelince tartistigimiz oluyor ama sarilip barisiriyoruz.oluyor oyle seyler esim geliyor 3 tane kizima sariliyor vakit geciyor o sirda ben yemek hazrliyrum yada bi iş yapiyor oluyrum ama memnunum ilgilenmesinden.buyuk  kizimi hala esim uyutuyor mesela Allah ondan razi olsun.yine olsa yine esimle evl3nirdim.
tarafından
Benim eşim uyutmaz yedirmez sadece bir on on beş dakika ilgilenir. Sonra telefona televizyona bakar. Hayır kıza da baksa gam yemem onunla bile yeteri kadar ilgilenmez ki herkes sanki onunla ilgileniyor da beni bosluyor gibi anlamış. :) Bence olması gereken de sizinki gibi. Allah mutluluğunuzu daim etsin
(265 puan) tarafından
amin canm Rabbim cumlemizin yuvasina huzur mutluluk versin.dilerim hersey gönlünce olur.
0 oy
(48,626 puan) tarafından
Allah hayırlı insanla karsilastirsin evlilik tamamen kumar gibi bir evin icine girmeden aileler dahil olmadan anlamiyosun. sevgiliyken istersen on yil sevgili ol suslenip puslenip yanina gidip birkac saat geciiryosun. is ciddiye binince aileler devreye giriyo her kafadan ses cikiyo baskasinin agzina bakiyosa kiz icinde gecerli erkek icinde geçerli o evlilik yürümüyor 
0 oy
(774 puan) tarafından
Birinci sınıfta aşık olduğum adamı 17 yıl sonra bulup evlendim o zaman köyde oturuyorduk köyden taşınırken başkasi alcak onu diye ne çok ağlamıştım ama ben aldım :) şimdi olsa mantık evliliği yaparım en azından sevgimiz yuzunden kendimden ödün vermem 
tarafından
Kesinlikle bu işte. Fazla sevgiden gelen fazla fedakarlık. Demek istediğim de bu. Mantık evliliği yapsam en azından bişey beklemezdim karşıdaki kişiden
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Tabikide aşkk evliliği ❤️

Severek evlendik iyikideee ❤️

Canım çocuk olduktan sonra tabikide yoğun ilgi ondan olucak düşünsene aşkınızın meyvesi bi harika bişey küçücük sizden bir parça illaki ikinizinde ilgisi sevgisi onda birikecek bu eşinin seni sevmediği önemsemediği anlamına gelmiyor mesela bebeğini uyuttuktan sonra 2 kahve yap geç eşinin yanına sohbet muhabbet edin açın bir film sarılın izleyin çok iyi gelecektir 
tarafından
Muhabbet yok işte sorun orda  görsen o kadar saçma konular hakkında konuşuyorum ki sırf iki kelam geçsin aramızda diye. Adam akıllı cevap bile vermiyor sanki beni hep gecistiriyor.
(2,264 puan) tarafından
Sordunmu hiç neden böylesin diye
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Severek evlendik bizde ama çocuktan daha fazla bana ilgisi bende diyorum keşke çocuğa benden daha ilgili olsa 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Eşler birbirini sevdiren sonra çocuktan sonra sevgi azalmaz ama mecbur ilgi alaka ikiye bölünür ama bunda çocuk daha baskın oluyo ☺️ bizde severek evlendik çok şükür mutlu bi evliliğin ama ben şu anlamda görücü usulüne karşıyım ( gerçi severek evlenenlerin %50'side sonradan mutsuz bi evliliğe dönüşüyo ) ama görücü usulünde çoğu erkek annesi erkekleri resmen elden çıkarmak için zavallı kızların başını yakiyolar o yüzden biraz karşıyım görücü usulüne..eski zamanlarda ki görücü usüllerinin temeli sağlam olurmuş ama şimdikiler öyle değil tabi istisnalar dışında..evlenip sonradan birbirini seven insan da çok var..Allah herkesin yuvasına huzur mutluluklar versin inşallah 
tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
tarafından
Severek evlendim ve zaman akıp gıttıgı ıcın uzuluyorum gun gectıkce daha cok seviyorum sukur ler olsun ne olursa olsun bırıncı planda hep beni tuttu Allah bin kez razı olsun bir kez keske dedırtmedı
tarafından
Maşallah m daim olsun hep
tarafından
Cumlemızın ınsallah canım
0 oy
(226 puan) tarafından
Kız benimle eşim arasında 12 yaş  var Allah'a  şükür çok iyi anlaşıyoruz ama arada tabi sıkıntı çıkıyor yani beni eşim çocuğu gibi  seviy9t sahipleniyor bu benim hoşuma gidiyor tabi bizimkisi karışık evlenmemiz bir gün bi arkadaşım saatimi kırdı yanlışlıkla ben o saatimi çok seviyorum ya  bir saatçiye gittim  yapamadı babamda dedi ki gel benim tanıdığın bir saatçi var oraya gidelim tamam dedim ve gittim orda oturdum ben bir köşeye babam anlattı saat böyle böyle diye meğersem dikkatini çekmişim bana bakıyor  ama ben hiç fark etmedim annesine kas göz işareti yapmış kızla konuş gibisinden  anneside anlamamış neyse saatimi yapacaktı ama 50 liralık saati 35 liraya makina takacakmış bende dedim ki baba kalsın yeni saat alırım onun yerine ayyy bulsaydım böyle olacağını o saatimi saklardım yapardı ya ben  dukkandan çıktıktan sonra babasına demiş ki kız nasıl iyi demiş babasına  kalmış pesimden gelmeye babası demiş ki ben o kızın babasını  tanıyorum tama demiş bu seferde babamın adını unutmuş kayınbabam yaşlı ya neyse kameralardan babamı zomluyorlar  fotoğrafını çekiyorlar herkeze gösteriyorlar babamı tanıyor musunuz diye bu adamı yok hayır cevabı alıyor herkezden en sonunda eşim oltulu oltular  derneğine gidiyor araştırıyor  ordan biraz bilgi buluyor tanıyanlar varmış babamı tanıyoruz ama evi nerde bilmiyoruz cevabı alıyorlar ne yapacaksınız diye soruyorlar  onun kızı varda onu istiyoruz en sonunda  beni buluyorlar babamın arkadaşının eşi dayısının kiziyimis tanıyoruz hemde komşumuz  demiş ama kız evlilik düşünmüyor kız hafızlık yapıyor yurtta kalıyor oda diyor ki ben beklerim gidelim demiş annesini göndermiş ben de o sıra kurstayim  hiç haberim yok kurstan izine geldiğimde annemde kız seninde bu sıra dunurculerin  arttı kim geldi kız dedim  anneme saatçi geldi  oha dedim eli işte gözü oynasta  yani dedim annemde her bekar oğlan bakar dedi bana bakamaz kimse dedim  neyse konu kapandı kaç kez komşumuz olan ablaya kaç kez haber göndermiş ben hayır diyorum  o anlamakta zorluk çekti baya  neyse ben yurttan çıktım hocamıza başladım ben bu çocuğu merak ettim ve buldum annemede  gösterdim annem sen git çocuğun fotoğrafını beğen çocuk direk bana mesaj attı selamun aleykum tanışıyor muyuz diye mesaj atan sensin dedim oda beğeni yapanda sensin dedi pardon yanlışla olmuştur dedim v3 beni biraz tersledi  takip istegi atmıştı ben kabul ettim ve takipten çıktı dedim sen benim ayağıma tıpış tıpış geleceksin  dedim  meğersem beni tanımlamamış  o yüzden ters davranmis gece saat 1 kusura bakma tanıyamadım o yüzden öyle yazdım bilmem bilme ne nasılsın falan yazmış sorunuza cevap vermem uygun değil mesaj atmayın dedim oda artı bir daha tamam dedi yarim saat sonra bir daha mesaj attı istemiyorum atma kardeşim dedim bu inatçılık  yapıp attı ve bir senenin sonunda artık konuşmayı  kabul ettim ve evlendik çocuğumuz  oldu çok mutluyum iyikide  ooo♥️♥️ bir dediğime  hayır bile demiyor ya yerim ben onu işte böyle tanışma hikayemiz 
tarafından
Ahahah Cok tatlı bı hikaye ya gülümseyerek okudum :)) Allah daim etsin inşallah
(226 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim ☺
0 oy
tarafından
Hiç evlenmemek daha iyi ikisi de birbirinden beter görücü usulü evlenenler sonra başkasını seviyordum diyor severek evlenenlerde saçmalıyor sonradan şahsen ben severek evlendim öğretmenimdi ama şimdi pişmanım diyorum keşke evlenmeseydim
tarafından
Bende diyorum malesef. Eminim eşim de diyordur. Evliliği hiç düşünmedim asla da istemezdim ama eşim farklı gelmişti beni hayatı boyunca seveceğine inanmıştım. 2 yıl olmadan bittik işte. Kendi topugumuza sıktık:)
tarafından
Aynn bnde hiç istemiyordum evlenmeyi eşimi tanıyınca çok sevdim o da beni çok sevdi şimdi sevgimiz azalmış gibi :(
0 oy
tarafından
Birbirimizi tanıyorduk ama aşk evliligi degil beni begendigi icin icin evlilik teklifinde bulundu konuştuk birbirimizi yakından tanıdık anlaştık sevgi,saygı ,merhamet en önemlisi de yeri gelince arkdaş gibi şakalaşıp muhabbet etmek bence. Aşk mı mantık mı dersen ne sadece aşk ne sadece mantık evlilik detaylı düşünüp karar verilecek bir konu .

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 805 göst.
4 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Melike Nur (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 734 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde F.z3mra (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 609 göst.

379,104 soru

11,348,202 cevap

34,813 kullanıcı