0 oy
1,144 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben severek evlendim. Çok uğraştık evlenebilmek için herşey iyidi. Eşimle aramızda 12 yaş farki var ve o normalde de olgun bı insan zaten. Sonra kizimiz oldu benim eşimle ilgilenme sürem kısaldı ister istemez. Ama hala onu mutlu etmeye çalışıyorum hala onu düşünüyorum. Eşim öyle değil ama. Tüm ilgisi kızımıza kaydı. Kızımı asla kıskanmiyorum yanlış anlaşılmasın keşke her kız çocuğu babası tarafından böyle sevilse. Ama işte bir yanım eşim tarafından merhamet ilgi görmek istiyor. Sevdiğini biliyorum. Ama bunu belli etmedikten sonra ne önemi var. Bu duvar da beni seviyor olabilir bilemem. 

Bazen keşke severek evlenmeseydim de ondan bu kadar sevgi ilgi beklemeseydim diyorum. Görücü usulü evlensek belki bu kadar kötu olmazdım. Kızım daha ön planda olurdu. 

Siz nasıl evlendiniz ve hangi evlenme stilini tercih ederdiniz 

38 Cevaplar

0 oy
(5,406 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Söyle canım kocana utanma ben üzülüyorum de. Beni niye sevmiyorsun de
tarafından
Haklısın çok haklısın. Konuştum ama hiç alenen söylemedim. Bundan sonra içimde tutmayacam hiçbir şeyi
(742 puan) tarafından
Ben ilgilen benimle diyorum arsız gibi :) seviyoda hamileyim bi tık daha ilgi bekliyorum bazen istemediğim diziyi izleyince gıcıklık olsun diye mızmızlık yapıyom yap sende eşin ayıpı yok günahı yok
(5,406 puan) tarafından
Tabi eşiniz belki farkında değildir uyarın. Farkına varır ve onun da  hoşuna gider.
-Reklam-
+3 oy
(12,504 puan) tarafından

Çocuk olduktan sonra zaten görücü usulü de olsa severekte olsa odak noktası değişiyor ki değişmeli de bence bunun evlilik şekli ile alakası yok. Kimi severek evleniyor mutlu kimi mutsuz.. Kimi görücü usulü evleniyor çok çok mutlu ya da pişman veya mutsuz.. Görücü usulü evlenenler sevgi beklemiyor mu zannediyorsun :) bekleyen o kadar insan vardır ki emin ol. Ben görücü usulü evlendim hiç beklemediğim bir anda. <3Ama öyle sevdik ki kendim başta böyle tanısam bu kadar sevmezdim.. Her şeyin hayırlısı.. Seviyor diyorsun açıkçası ben yazdıklarında ciddi bi sıkıntı görmedim.. Beraber mutluysanız, vakit geçiriyorsanız, psikolojik ya da fiziksel şiddet yoksa, (bir baba böyle bağlı ise evladına annesine daha bağlıdır emin ol ki) büyük bir problem yoktur bu kadar takılmayın.. Bebeğinizle olan anların tadını çıkarın.. Hayat çok kısa.. Bir de şuna çok kızıyorum o kadar çok evlat sahibi olmak isteyen insan var ki bebekten sonra diyip bebeği suçlar gibi dert yanmalara gerçekten üzülüyorum. 

tarafından
İşte sorun burda. Ben bu evde yokum evin demirbaşıyım çekip çeviren benim ama yokum. Yemek için teşekkür etmek yok isten geldikten sonra nasılsın demek yok. Ben sana.ihtiyac gören biri oldum. Evlilik bu da değil bilirsin. Her ne kadar insanlar evde dayak yemiyorsan şikayet etmemelisin modunda olsa da bence varoluş sancıları çekiyorsan bir evde bu da psikolojik şiddettir. Ben çok sıkıldım. Tek başıma yasayacaksam ne demeye evlendik. Duvarlarla konusacaksam neden beni bu eve getirdi. İşten gelince bana asik suratla ne yapiyon diyo aynı saniye kızımızı görünce ağzı yarım metre açılıyor oooo canım kızım bilmem ne. Sorun burda kızıma böyle davranması değil madem bu kadar gülecek eğlenecek enerjin var bana neden gülümseyemiyorsun. Sorun burda. Kızımı sucladigim onu kıskandığım da yok. Eşim sucluyorum ve suçlu
(12,504 puan) tarafından
Eşine anlatmadın mı hiç, konuşmadın mı peki bunları?
tarafından
Konuştum. Ama inanılmaz bir manipüle etme yeteneği var. Öyle bir konuşup konuyu saçma bir yerden çıkarıyor ki ben daha önce ne dediğimi bile.unutuyorum. bı de kendine göre böyle değilmiş beni de düşünüyormus. Hatta şey dedi sen çocuktan sonra değiştin dedi. Ya ben anneyim zaten degisicem bu kızın ilgisi bakımı gelişimi hep bende. Üstüne bı de ev işleri bilirsiniz yani başımızı kasimaya vaktimiz olmaz. Diyor ilk evlendigimizde beni pencerede beklerdin. Sanki şimdi o lüksüm var.
(12,504 puan) tarafından
Demek ki karşılıklı olarak ikinizde aslında aynı şeyleri düşünüyorsunuz ama zıtlaşarak☺️ aranıza mesafe girmiş biraz onun zorluğunu yaşıyorsunuz daha fazla konuyu uzatmadan bir de vakit geçirmeyi deneyin bakalım ne olacak :)
(826 puan) tarafından
Bizde öyle sorun yok sen anlamazsın diye bilirsin. Ama ben bekarken evliylen falan ağladığım şeyleri düşünüyorum kendimi yıprattığım şeyleri düşünüyorum boş gerçekten boşmuş. Sana sadece bi tavsiyem var sev aileno olduöi gibi sev. Bak bi 2 3 haftadır sma lı hastalır izliyorum. sma hastası çoçukları tanıdıktan sonra hayatım değişti Önceden bebeğime kızıyordum bazen yemek yemediöinde uyumadığında falan şimdi kızmıyorum. SMA bebekler geliyo başka hasta çoçuklar geliyo ölen bebekler geliyo gözümün önüne. Onlara kimse kızamıyo keşke normal sağ salim olsalarda istediklerini yapsınıar diyenşer var. Konuyla ne kadar ilgili oldu bilemedim ama söylemek ist3dim.
+1 oy
(325 puan) tarafından
Tabiki aşk evliliği.. 

Aşık olarak evlendim eşimle dünyaya gelsem gene kendisiyle evlenirim allah herkesin evliliğine huzur, saygı, sevgi versin 
tarafından
Amin amin inşallah. Daim olan mutluluğunuz
+1 oy
tarafından
Severek evlendim ve iyikide severek evlendim 
tarafından
Maşallah eşin pişman ettirmemis demek
tarafından
Çok şükür ki hayır
0 oy
tarafından
Kardesim gorucu usulu yada severek evlenmek pek farketmiyor sanirim. Zamanla alinan yol ve degisimler ister istemez etkiliyor evliligi, kendi kendine uzulmek yerine bunu esinle paylasmalisin belki farkinda degildir.
tarafından
Artık konuşmak istemiyorum onunla. En azindan enerjimi boşa harcamıyorum. Çünkü onu ikna edebilene helal olsun. En iyi bildiği şey karşı tarafı manipüle etmek
tarafından
Uzucu bi durum umarim düzelir. Siz sıkmayın canınızı
0 oy
tarafından
Canım bizde çok sevdik şimdi çocuğa kaydı sevgi. Illaki kayiyo ister istemez bütün ilgi odagimiz o oldu yani ben eşime ilgi versin diye sırnaşırım öyle verir bana;) ama coxuk uyumasi bekleniyo yaninda fazla gostermemeye valisirim oyle oyle gecip gidiyo
tarafından
İçimde o heves de kalmadı valla :))
tarafından
Ya ama ben severim ya ilgiyi yani gelsin sacimi oksasin sarilsin falan ne bilim oda çalışıyo kaç saat bize zar zor vakit ayiriyo saolsun gene bi şekilde ayırmaya calisiyo
tarafından
Kadınlar çok şey istemiyor. Bir sarılma bir gülümseme bir güzel söz bütün günü geceyi kurtarır.  Bunu yapmak ne kadar zor olabilir ki erkek icin
tarafından
Aynen canım ama bazıları dusunemjyo sen dusundurcen onları iste
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Severek evlendim cok zorluklardan gecdik ve kavusduk.iykide esim dunyaya bir kere daha gelirsemdee yine esimi severim onun olurumm.

Bende ask evliliyi♡
tarafından
Maşallah daim olsun
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aşk evliliği tabi ki. Görücü usulü olayı bana saçma geliyo. Evlilikte mutlu olmanın yada mutsuz olmanın evlilik şekliyle ilgisi yok. 
0 oy
tarafından
Canım görücü usulü olunca sevmiyorlar mi zannediyorsun her kadın ilgi ister ve kimse sevmediginden ilgi beklemez senelerce sevgili olup evlenince kocasından nefret eden yüzlerce kadın var yanlış düşünüyorsun kocanın hatası seni ihmal etmemeli  
0 oy
tarafından
Görücü usulü tanıştık cnm biz sonra tel.numaralarimizi aldık konuşmaya başladık tanışmamız in 5. günü de istemeye geldiler
0 oy
(570 puan) tarafından

Severek evlendim hemde ikimizinde ailesi istemezken çok zorluk çektik ama sonunda kavuşduk ben birlik otuyorum kaynanamla ben geçinemem ama sırf onun için he he der geçerim odama girdiğimde ona bi sarıldığımda bütün dertlerimi unuturum iyikide severek diyorum belki görücü usülü olsa bu kadar zorlukda bu kadar mutlu olmazdım ama bu dediğinden de korkmuyo değilim arada derim doğunca benden çok sevmek yok diye oda söz diyim güler:D

0 oy
(14,005 puan) tarafından
Biz görücü usulü evlendik benı daha hic pişman etmedi ama bu senin yazdıklarının bununla değil karşında ki insanla alakali olduğunu düşünüyorum görücü evlenip senin yaşadığını yaşayan insanlarda vardır illa ki 
0 oy
tarafından
Aşk evliliği yapanlar görücü usulünü kötülemiş ama ben görücü usulü evlendim iyikide evlenmişim yine dünyaya gelsem yine eşimle evlenirdim 
0 oy
(817 puan) tarafından
Tabikide aşk evliliği aşk yoksa evlilik tahammül edilecek birşey değil bana göre. Çok sevdiğim için eşimin bazı hatalarını görmezden gelip affedebiliyorum sevmeden evlenseydim 50 defa boşanırdım şimdiye kadar sevgi yoksa evliliğin bir anlamı yok 
0 oy
tarafından

Aşk evliliği  çok şükür rabbime

0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bende aşk evliliği severek evlendik sevmesem 4 sene nişanli kalmazdım kiz herlde daha nısanlıyken babannesıne baktım okadr seviyormusum demkkı neyse benim de kızım oldu esim onla ilgilenir ama ben kıskanmıyorum kucuk Ken babamdan hıc ilgi gormedım hep kavga gurultu ıcınde buyudum oyuzden bir kız cocugu Nun babaya nekadr ihtiyacı var bılıyırm bende arada kustum beni unuttun falan dıyorm ama esim benden de sevgisini ilgisini esirgemez saolsun banada baba oldu desem yeri var onun sayesinde yasadım Bn tum mutluluğu kucuk Ken elde edemedim herseye sahibim gezemedıgım yerlerde gezdim aramızda 10 yas var basta cok zorluk cektım o herseyı gormus bırsey iki kere gorme tarafında degil Dı ben gidelim derdım ne gerk var derdi sonra ben biraz agırlık koyunca kafa dank etti herlde duzeldı om sukur ne istersem olur ne kaynana ne gorumce ne elti ne kayın peder hıc bısı yok keyfımede dıcek yok. Neyse sen esine yanas sakayla karısık de artık ilgi banada az falan de onun kafasıda dank eder canim 
tarafından
Başta öyle yaptım baya aylarca böyle gitti zaten  sonra acı gerçeği gördüm işte ne yapsam da bir iki gün kendini öyle olmaya zorlayacak. Sonra yine aynı senaryo
(4,061 puan) tarafından
Alla alla ne bilim kuzum ya :(
0 oy
tarafından
baba evladına düşkün olup onu çok seviyosa ben buna üzülmem tam tersi çok mutlu olurum o evladı ona sen verdin senin canından kanından eşim hatta çocuğu severken ya sen bunu nasıl yaptın neden bu kadar tatlı aynı senin gibi diyo ee benim daha çok hoşuma gidiyo görücü usulü veya severek evlenmek değil olay 
0 oy
(826 puan) tarafından
Eşimle aramızda 7 yaş fark var. Abimin arkadışıydı hemde komşu hep beyeniyodum kendisini arabsını falan yolda gördüğümde kendimi kaybederdim hep hoşuma gidiyordu. Ama sonra büyüdüm  okudum biriyle nişanlandım  sevmiyodum ama görücü usulu yani 1 ay nişanlı kaldık nişanı attım anne yavrusuydu herşeyi annesine anlatıyirdu bende attım nişanı sonra işe girdim tekrar barışmak istedi falan istemeidm sonra eşim bize adamlarını yollamış bana dediler bende naza  çektim tabi önce istemedim sonra evet dedim konuştum anlaştık nişan falan derken 4 ay içindi evlendik şimdi bi oğlumiz var mutluyuz ara sıra kavga ediyoruz ama hep sevdiöini söyıer ne istersem alır bana çok ilgi gösteriyor bazende kalbimo kırıyor çok kötü. Ama eşim ilk nişanlımdan önce düşünyomuş beni nişanlandığımı duyunca artık bişeu dememiş sonra nişanı attımı duymuş adamlarını göndermiş.  Şimdi beni seviyo biluyorim ama ablam eniştem 4 5 yıl sevmişler bir birini 3 yıl nişanlı kalmışıar ama ablamı aldatmış ablam seviyi hala ama başkalrıyla konuşmasını görmüş. Keşke diyo beni sevenlerle evlenseydim diyo
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Severek evlendim. Şuan boşanma aşamasındayiz ama pişman olmadım hiç. Sevdiğimden oldu diyorum. ama eğer görücü usulü olsaydı ve mutsuz bı evliliğim olsaydı muhtemelen başkalarını suçlardm. Onlar evlendirdi derdim. 
tarafından
Özel değilse sorabilir miyim sebebini. Nasıl çok sevdiğinden oldu
(2,075 puan) tarafından
Özel bsey değil ama anlatsım yok :(
0 oy
(10,163 puan) tarafından
Deli gibi aşık olup evlendik bebe olunca ikimiz de odağımızı ona çevirdik ama bu ne benim onu ne de onun beni daha az sevdiğini gösterir canım dünyaya bizim vesilemizle gelen bir can var onu sevmek ilgilenmek iyi yetiştirmek artık tek gayemiz. Anne babalık zor bir sınav fazlası ile de fedakarlık istıyor. Ben de bazen diyorum ne güzel günler zamanlar yaşadık diye. O anları yaşamasak belki bu kadar ilgisi yüksek olmazdı kızına karşı anneye duyduğu sevgi de perçinliyor bence 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 804 göst.
4 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Melike Nur (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 725 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde F.z3mra (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 602 göst.

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı