0 oy
576 göst.
Diğer kategorisinde (131 puan) tarafından
Eşim 2 kardeşler birini ailesi mimarlık okuttu paralı üniversite aylık 2000 ₺ benim eşimede ilerde evleneceği zaman oturulur diye 1+1 ev almışlar yani onada öyle bir yatırım taksitle oda 2000 ₺ şimdi kaynım bekar ilerde o ev satıldığında bende hak istiyorum ordan diyormuş şuna bak ya o zaman özel üni okutmasalar dı sana da 1+1 alınsaydı ve şuan kayınvalidemde yaşıyorum o evi satıp kendi evimizi almayı planlıyorduk hamileyim bu ne aç gözlüklük ya kayınvalidem söyledi şimdi beynim den kaynar sular aktı sizce hak mı bunu istemesi 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bacım kaynananın parası isterse size hiç vermez. Kaynanan kazanmış yapmış onun parasında sizin söz hakkımız olamaz kii.. siz çalışıp kendi hayatınızı kendiniz kazanmak zorundasınız. 
(131 puan) tarafından
Diğer oglunu özelde okuturken biz hak istemedikte eşimede böyle bir şans verilmiş o niye göz dikiyor
tarafından
Bacım bunlar seni ilgilendirmez eşin laf söyleyebilir ama sana hic bisey düşmez. Kendi annen babanı düşün. Benim ailem kardeşimi özel okulda okuttu. Hiç  mühim değil ailem öyle uygun görmüş. Aynı bu durumdasın.  O okulda okudu diye sizin bir dava gutmeniz gerekmez. Kaynanangil nasıl uygun görürse çünkü para onların parası.
(131 puan) tarafından
Ne halleri varsa görsünler
-Reklam-
+1 oy
(3,729 puan) tarafından
Kayninizin hakkımı degilmi bilmiyorum ama buna sizin karismamaniz gerekir. Eşiniz ve ailesi arasında bir durum çünkü 
(131 puan) tarafından
Ben zaten karışmıyorum ama zoruma gidiyor niye bu haksızlık
(3,729 puan) tarafından
Haksızlık her yerde var yapacak birşey yok. Zamanla alışıyor insan bu şekilde kafana takarak sadece kendine zarar verirsin
+1 oy
(294 puan) tarafından
Çok sacma Bi düşünce kaynananın kendi bilecwgi is o senin karısman hic dogru diyil kime isterse ona verir kocanı da iki arada bş dere de birakma bence 
(131 puan) tarafından
O özelde okumak istemiş ev istememiş şimdi niye istiyor
(294 puan) tarafından
Bu seni ilgilendiren Bi konu diyil ki canım annesiyle cocukları arasında olan bisey
0 oy
tarafından
Sakin izin verme hak değil tabikide vermiyorum de 
(131 puan) tarafından
Şaka gibiler ya
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Açgözlü gözü doymaz canim kayninin özel üni. Okumuş calissin ne istiyosa alsın daha niye gozunu diker ki hakki olmayan eve
(131 puan) tarafından
Çok canım sıkıldı anlatamam
0 oy
(325 puan) tarafından
Tabikide hak değill kesinlikle izin vermeyin 
(131 puan) tarafından
Deliricegim ya el kızıyım nasılsa  nasıl tepki gösterecem ben bu olaya bilemedim
(325 puan) tarafından
Eşin ne diyor
0 oy
tarafından
Buyuklere dusmus bu konusmayi yapip esinin hakkini korumak..
(131 puan) tarafından
Aman çok korurlar diğer oğluna kıyamaz verecek eminim kayınvalidem://///
tarafından
Valla kuzum esin ayak diresin. Dusunce onlardan cikmadi mi bunu hatirlatin.
(131 puan) tarafından
Allah bildigi gibi yapsın bunları
0 oy
(1,327 puan) tarafından
tapu kimin üstündeyse onun borusu öter canım 
(131 puan) tarafından
Kayınvalidemin maaalesef allahlarından bulsunlar
(1,327 puan) tarafından
ozaman kaynanan da biter iş canım artık onunda insafına kalmiş
0 oy
tarafından
Bence Esin dönüp hakkini savunsn sen konuşma ortada fesat sen çıkarsn...
(131 puan) tarafından
Ben sesimi çıkarmadım bunu dediğinde ve şuan onlarla yaşıyorum canım sıkıldı çok
0 oy
(152 puan) tarafından
Vermeyin tabiki kendine alsın onada verilmiş aynı firsat o farklı kullanmış sizi ilgilendiren bisi değil bu
(131 puan) tarafından
Aç göz köpek sorun lu biri zaten Allah bana sabır versin
(152 puan) tarafından
Valla diyeceğin şey basit canım  oda esin gibi ev alsaymış madem
Sen hiç canını sıkma bunlar kendilerini uyanık sanıyo ama yok öyle bi dünya
(131 puan) tarafından
Ben el kızıyım ben karışsam kavga ederim napacam içim içimi yiyor
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kaynanan veriyordur o aklı ona emin ol. Onun elinde eğitimi var yüksek maaşlara çalışacak ama sizin hakkiniza göz dikmiş 
(131 puan) tarafından
Aynen fettan kadın zaten sinir oluyorum böyle hesapçı hallerine yaaaa
(5,406 puan) tarafından
Kocan kabul ediyor mu ne diyor bu işe? Sen kocanla konuş kendin birşey deme sana inat yapıyorlardır eşin kabul etmesin o ev benim desin.
(131 puan) tarafından
Eşim de ailesine hiç ters gitmez valla asla öyle davranmaz susar sustukça ben sinir olacam
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Hak değil tabiki izin verme

(131 puan) tarafından
Şaka gibiler ya
0 oy
(128 puan) tarafından
Bence bu konuda hak talep etmen saçma geldi. Eşimde okusaydi madem. Eminim onu okutmayiz demişlerdir ama eşin okumak istememiştir. Ev alınmış bir tane esin bu benim hakkım diye düşünse de kardeşi bunu isteyebilir. Zaten eşin ve kardeşi arasındaki bir meseleye senin katilman da doğru değil. 
(131 puan) tarafından
Hı sen olsan rahat karşılardın yani
(128 puan) tarafından
Karismazdim doğrusu çünkü kendimin kazandığı bir para değil yada eşimin kazandığı da değil. Eşim akıllılık edip okumamış ama kardeşi okumuş. Evde de ortak hakları var bence
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Haha kendimi gördüm sanki aynı konu için eşim mağdur. Üç kardeşler 
(131 puan) tarafından
Nasıl bir yol izledin akıl ver bana ya
(13,202 puan) tarafından
Hiç mağduriyetimizle oturuyoruz valla. En son kaynana ile küstüm ben abarttı bunlara paralel konuları. Bizim de okula tazminat ödemiş bir ev parası birine birine ev almış oturduğumuz ev komple bize kalsın diye konuşmuş kayınpederim rahmetli olunca kıyamet koptu. Yine ev bizim de komple değil daire.
(131 puan) tarafından
Allah yedirmez inşallah dahada birşey demiyorum
(13,202 puan) tarafından
Aynen hepsi havuzlu evlerde oturuyor biz köyden bozma bir mahallede. Nolur kimse yanlış anlamasın benzetmemi ben de köylü insanım normalde.
0 oy
(774 puan) tarafından
Kayınvaliden tamam derse alır haklı mı değil ama sizinde değil diyebilir ben o yüzden bu işlere ne karışırım ne de kızarım benlik bişey yok sonuçta benim param degil
(131 puan) tarafından
Ne halleri varsa görsünler
(774 puan) tarafından
Aynen öyle bişey dersin suçlu olursun
0 oy
(507 puan) tarafından
Hiç duymayın bile canım evinizi bulun eşin ailesine de duyursun su kadara bulduk bu ev satılınca üstüne su kadar koycaz filan diye 
0 oy
tarafından
Senin kocan da okuduysa üniversite hak isteyebilir cnm
(131 puan) tarafından
Hayır üni okumadı
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Sanirim vermezdim ya benim kaynanam da bekar kaynima ev verdi esim evli biz kirada sürünüyoruz ama o gelecek gelinim cok iyi olacak diye ona dolu sey yapiyor ev sizin ustunuze ise vermeyin derim 
(131 puan) tarafından
Senin durum benden beter miş canımmm
(1,939 puan) tarafından
Yapacak bisey yok Allah yukarıda görüyor diyecek sözüm de yok ama sizin elinizdeyse vermeyin derim
(131 puan) tarafından
Bizim elimizde değil canım kayınvalidenin tapu oda oğluna vermem dermi hiç

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 301 göst.
0 oy
17 cevap 477 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 808 göst.
0 oy
66 cevap 1,842 göst.