0 oy
1,901 göst.
Diğer kategorisinde (2,386 puan) tarafından
Acilen psıkologa gitmem lazım sinirden duvarlara vuruyorum büyük kızımı hasladım gün boyu ıkısı asla rahat vermedi asla kğcğk hiç uyumuo 4aylık büyük 2yasnda fıkır fıkır gece uyumuo bende cümcğkledm badısınden tuttum attım yataga sarsark kızınca nasl pıstı uyumaya calısıo smdi bitiridler beni bitiridler sacımda sac kalmadı Allahm sabır diyorum sabır cekyorm yok benim yerimde kimse dayanamaz ya aclıktan ölecem yemek yedirmiolar bu sinirim hep esim denen gerizekalı ve annemler yüzünden oluyor benı strese sokuyolar bıktım artk bana dua edin kotu davranmaya cocuklarıma bugüne kadar hiç bagırmadm ama sabır sabıır smdide aglıorm vicdan azabı cekıyorm ilk omce bagırıncacda buyuk kızım saka yapıyorm sandı sakaya vurdu en sonunda agladı cok üzülüyorum bu hallerine bunlara yetemedgime 

57 Cevaplar

0 oy
(1,908 puan) tarafından
Bu saat oldu uyumuyorsa bir çocuk gündüz uyku saatlerinde bir dengesizlik vardı canm duzensizmi uyuyorlar
(2,386 puan) tarafından
Hemde cok düzensiz büyük kızım 5de yatıyo 7bucıltw kalkıo ..sabahta 11 gbi wyarlayamıorm kğcğk hiç uyumuo hiç 1 saat anca gündüz uyku yok
(1,908 puan) tarafından
Gündüz uyku saatlerini ayarla büyük olanı en geç dörtte uyandirki akşam saat dokuz gibi uyusun bır iki gün huysuzlanir ama rahat edersin
(2,386 puan) tarafından
Sabah ta cok gec kalkıo 11 aynn 2bucul saat uyumasına izin vermym dmi
-Reklam-
0 oy
(707 puan) tarafından
Yazık ikiside bebek.Sen onları istedin onlar seni değil ki.Niye eziyet ediyorsun git psikiyatriste.İlac al sakinleş.Girme o çocukların günahına.Herkes çocuk bakıyor el insaf.Bizlerde bakıyoruz evet cildirdugim zamanlar oluyor ama bebeğe de zarar verilmez yapma.Kimse destek olmuyorsa sen kendini toparla Allahtan yardım iste.Kucugu kanguruyla koy buyugede televizyon aç işini gör yemeğini ye.Oyalama yolu bul böyle olmaz.
(2,386 puan) tarafından
TV acıyorum TV actıgıma cok cok üzğlyrö aktivite yapamyrm kanguru alym bari boyle olmayacal kğcğlte gezmek istiyo biriyle ilgilensem birini ihmal edyrm ben kğcğgğ emzrrken buyugun canı cok sklypor stresin ona birazda kmse yardım etmıo die darlanıyorum
(707 puan) tarafından
Senin annen yakın sanırım.Uzak olduğunu varsay.Bana yakın olan kimse yok.Ben tek başıma bakıyorum.Dogumumda da sonrasında da.Benim de 2 çocuğum var.Evet biriyle ilgilenince öbürü sıkılıyor ama televizyon açıp az da olsa işini halledebilirsin.Kucugun düzene girdikten sonrada aktivite yaparsın buyukle.Biraz bekle sakinleş.Kanguru çok iyi bir çözüm daha rahatlarsın.
Şunu da unutma kimseden bişey beklemezsen hayatın daha kolay olur.
0 oy
tarafından
Başkalarına suç atarak kendini haklı cikaramazsin o cocugu annen eşin değil sen doğurdun ikisinide. 

Senin stresin onlara yansiyor.Uzuldum büyük kiza özür dile kizindan 
tarafından
Alakuş farkındayım canım benim ama bunun sebebi annen ve kocan sana stres yaptirliyorsa sende onlardan çıkar çocuğun günahı yok canım benim .
Şimdi ben eşimle kavga ettim diyelim git eşine vur ama çocuğa vurma canım benim alışkanlık haline getirir ne anlar çocuk dayaktan canım benim op benim yerime
(1,208 puan) tarafından
Canım diyorsun ki başka anne baba olsa döver ben dövmem üstte bi yoruma yazmışsın sırtına ve alnına vurdum hafifçe besinige attım demissin yukarda çımdirdim demissin bunlar dövmek değil mi lütfen ve  lütfen cocuklarini başkası için hırpalama onların yerine gün gelicek biz geçecez yasamicaz2kim bilir belki ağzımız soylemicek belki kulağımız isitmicek ilerde bizim çocuğumuz bize öyle davransa ne hissedersin düşün sonra hareket et
(2,386 puan) tarafından
Cıkartıyptum esımden haddiyle cıkartıyorm annemlere agız dalası bu benı cok yoruyo ama esım ınsanlar ıconde uyumlu olsn surat asık olan istemyrm yol  yordam bilsin kalabalıkta buyuk kızım la ben demeden ılgılensn ıstyrm yemegiyle ellerını peceteyle sılmek benim aklıma gelmesin mesela  vurmadım cnm dayak atmadm tövbe asla yapmam mıncıkladm öptüm kokladm kucaklastık ılık ve sondu Allah bodha gostermesın Boyle yapmayı
(2,386 puan) tarafından
Cnm psıkolojmı bozdular sırtına dokundum uyu die vurmadm öyle gercekten alnınada itekledl yerine yatsın die alnından ıtekledm snra aglamasın kızdıgımın farkına varması die gıdıkladım güldü fln ya sabrımı mshvettler benım esim cok huysuz yol yordam blmez elestrnce ustumr yürür dpverim seni der bana asagalık komplkesi var bak kalabalıkta hpscakalın gidiyrm de hosgeldn de derm bu benm annem Sanko sanne la der bana ben onla biyere gtmek istemyrm
(1,208 puan) tarafından
Ben vurdum diye anladım canım kusura bakma hakkını helal et ben o yüzden çıkıştım elbette bizde robot değiliz ama çocukların yerine kendimi koyunca dayanamıyorum çünkü ağrısı mi var sizisi mi var onu bile anlatamıyor bende bağırıyorum tabiki arkadaşa da söyledim daha akşam bağırdım çünkü koltuktan aşağıya hopliyordu yapma oğlum dedim yok etme oğlum dedim yok eğer bağırmasaydım Allah göstermesin ayağını burksa kırılır diye korktum çünkü ev beton ve parke de yok yani demem o ki her anne bağırıyor ama dövmeyi doğru bulmuyorum esinle de konuş en azından biriyle ilgilensin azıcık bişeyleri sirtlanmayi öğrensin kimseden iyilik bekleme bu annen de dahil sen cagirirsin isterse gelir yok isim var derse üsteleme eşinden yardım dile konuş canım
0 oy
(18 puan) tarafından
Canım seni o kadar anlıyorum ki ama sabır bak benimde 2 yaşında bir oğlum bugün kırkı çıkan ikinci oğlum ve 7 yaşında bir kızım var inan büyük oğlumun doğduğundan beri uyku düzeni yok halen kalkar oturur yeni doğan oda aynı gün içinde inanki 3 saat anca uyuyorum kızım okula gidiyor eşim ise ailem Türkiye'de kimsem yok kayinvalidem hiç bir zman yanımda olmadı halende olmaz sabredicez dua edicez halimi bir görsen her gece büyük uyumak istiyor küçük bagriyor aynı anda bazen iyi bir ağla inan çok iyi geliyor Allah yar ve yardımcın olsun ama çok küçük onlar inan senden başka kimseleri yok bunu  düşün 
(2,386 puan) tarafından
Masallah 3tane mi 7yasında kızın sana destek verir birazda olsa araları cok yakın oldu yetemıyprum oyun oynamaya dermanm yok vakıt yok iş btmio bunlar benı kahredıo buyuk kızım gelısmezse die korkuyorm kucuk kızım uyumuayo surklı memede merhamet gösteeyrm aynen benden baska dedigin gbi kmseleri yok snnem cok yakın o arada gelir kaynana inadına küslük buldu senınkı gbi umrunda olmaz daha anlatsam sevinir bile ..sen nerde yasıosun amın cnm amın rabbşm herkesin yardımcısı olsn sabretcez aynen napalm oyle böyle büyüyeecekler
(18 puan) tarafından
Ben fransadayim kızım da daha küçük tabiki kendi işini kendi hallediyor ama onunda ilgiye ihtiyacı var inan çok zor ama gecicek ve sakin bir daha çocuğuna onu yapma daha kötüye gidersiniz strese girerse senin işin dahada zorlasir ve kötü bir döngüde olursunuz dua et sabret şükret
0 oy
tarafından

Millet seni strese sokuyorsa bebeklerin ne suçu var bu muameleyi hak mı ediyorlar o zaman???? Hem kimse dayanamaz demişsin yaşadığına dünyada ne kadar dertler gördün de böyle diyorsun 

(2,386 puan) tarafından
Psikolojik baskı var siddet Var üstümde cok sakin bi insandım delrttler yol kocan nye Boyle yok kocanı gpnder ablanı alsın yok sen suskun degilsin ablan sana naptı esime gelecek olrsal ben onların hizmetcisimym nıye alıom onları polıslerrle muhttap ettirecksnz ben yorgunum bahceye  gitmem baban da mlmı cocuk gbi sevinp bizitopluyo nerden cıkto bu pıknık delirtti beni delirtti bebeye corba yedir dıom ben işten gliomda nasıl bütün yük sende  bende otrmuom dio bana hak etmıo onlar brnım melegım ılk ve sondu asla asla bsgırmıcam asla bana cok düşkün büyük kızım cok sabırlı anlayıslydm ama son 1 senedir ustumde cok baskı var pozıtof dusunuo mutlu oldum yok hergun ayrı bodertlerı var
0 oy
tarafından
Psikoloğa gidin sadece ve sadece yavrularınız için :( Allah sana şifa versin inşallah ama seni bu hale getiren canilerin sinirini masum yavrularından çıkaramazsın sakinleş ve zikir çek biraz namaz kıl kendine gelirsin 
(2,386 puan) tarafından
Dua ediyorum sure okuyorum cok üstüme gliolar cok Esin nye Boyle sunu yap bunu yap  ablamı almaya gelsin Esin bebeleri özledi ablan sana iyilik yaptı sen vicdanszsn kocanı gonder aldır bahceye gelmem diom bebelerle colcyoruluyom dıom iki dk gelin anlamları bırak getir götür benim esim denen soylendı durdu nye gptrcem hizmetcmym ben gtmek istemym fln filan babamada bagrdı yasakta piknikmi olr benı polosşerle muhttap etcem die sofrada kızım yannda domatesi damlatyo milletin içinde bagrmaym suna dıom elıne pecetr alıp silivermio domatesti catala takmıo eniştem takıo buda saf saf etrafa bakıo neymıs yprgunmus fln
tarafından
Kimseyle muhatap olma o zmn kimseyle görüşme ya: (
0 oy
(1,208 puan) tarafından
Canım bence kendine bi dur demeyi öğrenmelisin benim oğlum da daha yeni uyudu sabahtır beni mahfetti beynim patlıyor ama onlar bize Allah'ın emaneti bizim o çocuklara vurmaya hakkımız çok sinirlenince çik odadan sakinler yazık değil mi o çocuklara niye canini acitiyorsun 
(2,386 puan) tarafından
Sen hiç bagrmıomsn cnm ben ilk defa Boyle ywptm ilk ve sondu 2yasına kadar ufak ufak anlmayacagı sekılde kızmısımdır bugün sinirlerm tepeme geldi odadan cktım pesımden geldi kğcğk onun sesıne uyumadı gün boyu utumsdı tmm dıormkı gunduz uyku saati sastı aksama dpgru 5de yatıp 7bucukta kalkıyo hslıyle gec uyku gelıo dogru dıyorum ama yogun stres altındaym basıma agrılar girdi ben cok sakın maxık davranrdm benı mahvetsede onla gülerdim kız zilli uyu enrrjı bitmesini derdm
(1,208 puan) tarafından
Elbette kızıyorum kızmıyorum diyip de yalan söyleyemem ama canını acitmiyorum ikiside süt kuzusu canım cimdirmek ne demek o zaman ikincisini yapmak için biraz daha bekleseydin böylelikle büyüğün hakkına girmezdin
0 oy
(678 puan) tarafından
Zaten en sınir oldugum konu bağırdım  kizdim  vicdanım rahat değil bir kere hemen psikoloğa gidin eşinize ve ailenize bağırıp tartaklayin  ve birdaha çok dikkat edin hem sorun varken hemde çocukların yaş aralığını iyi ayarlayın ikiside bebek daha allah yardımcısı olsun cocuklarinda  sizinde.
(2,386 puan) tarafından
Amin saolun ilk ve sondu ben kıyamam gözümden sakınrm
0 oy
tarafından
Valla sen 2 senedir çoğu tek başıma büyütüyorum baba yok başında bir günü kendime ayıramiyorm çocugun yemesi içmesi giymesi banyosu uyutmasi ev iş yemek bütün herşeyi tek yapıyorum ben napiyim kocamds ikinciyi istiyor bekelrsin dedim tek çocuk büyütmek benimde psikolojimi bozdu ama napiyim 
(2,386 puan) tarafından
Kocan nerde 2yasnda mı bebek esım evde yokken bnde hep tek bunları zor oluo aman aman yapmayın
tarafından
Eşim doğu görevinde 3/4 defa anca gördü çocuğu
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni ama keşke bukadar yaşın yaşlar arasnda yapmasaydin ikinciyi uykusuz günlerimizde olcak illaki smdi bnde bir sürü bağırdım çağırdım ama vurmadm vurmam da anlamiyo çünkü küçükler bu yetememekten degl gerçekten insan bı zaman sonra yoruluyo 
(2,386 puan) tarafından
Yoruluo dınırlerıne hakım oksmıo ama yok aglasm zırldö
0 oy
tarafından
Seni anlıyorum canim ama sinirlerine hakim ol  ve bir daha yapma lütfen benimde 14 buçuk aylık kızım var sofradan ac kalkarım elime bir bardak çay alıp rahatıma bakamam inan ama sabır illaki sinirleniyorum ağlıyorum ama sen ileri gitmişsin şimdi bebeklerine sıkı sıkı sarıl ve dinlenmeye bak  
0 oy
(7,653 puan) tarafından
Hemen hastaneye git cocuklarin da psikolojisini bozma 

Ablamin da 4 tane cocugu var ikizleri daha 4 e girmedi cok yaramazlar ilac kullanıyor mecbur
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Hepimizin sabrının zorlandığı anlar oluyor, ama işin içine şiddet girince işte orda hemen yardım alınmalı. Eşin kötü olabilir, annen de çok yardımcı olmayabilir. Çocuk olunca yükünün yüzde 90 ı hep kadınlar üzerinde oluyor. Bu maalesef değişmez. Ben sadece şunu diyorum, bu eş 1. Çocukta da aynı şekilde davranmış, ilgisiz alakasız bir eştir. Neden 2.çocuk?  Yani herkes kardeş yapmak zorunda değil. Kaza ile oldu deseniz onunda hemen ertesi günü hapı var bilmem nesi var.  Çocuk yapmak çok kolay ama yetiştirmek inanılmaz zor. Maddi manevi boyutu çok fazla. Ben sadece buna anlam veremiyorum. 
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Burda herkes olanı biteni sorgulamış 2.yi yapmasaydın bakamayacaksan doğurmasaydın diye yiyeceği ekmeği içeceği su varsa ne kadar korumuşsan korun oluyor canım evet yaptığınyaptığı bir şey evet ama çözüme odaklan gerekiyorsa uyku eğitimi al çocukların için faydasını görürsün 

Benimde kızım 6,5 aylıkken kaynanam sayesinde sallanmaya alıştı uyku düzeni bozuldu düzeni tamamen alt üst oldu laf anlamadı anlatamadım 13 aylık 1,40 gece uyudu 5de uyandı hala da düzene sokamadım 1 haftadır sallanmıyor 

Annelik kolay değil canım ama hep çözüm odaklı ol sende destek al çocuklarına da uyku eğitimi ver herkesin sabır noktası vardır belki adetin yaklaştığı için bu kadar sinirlendin yada yaşadıkların dolayı oldu etti burdaki mükemmliyetçi melek annelere de laf verme destek olacaklarına köstek olmuşlar kızınla da sabah özür dile öp barış son olsun yoksa travma yaratır çocukta canım 
(2,386 puan) tarafından
Ah cnm smdi baktım yorumu a saoldestegn için uyku egitmi büyük kızıma verdm bugün optm kokladm herkes nasl gğzeş bskıosn sabırlı cok ıyo bakıosn uzmanlar gbi derdi nazar degdi işte ama saka yoluna gıdıkladım siddet göstermedm aslada yapmam korkarm bugyn koynunda uyudu asırı sımardı ama eski halıme dondum hemen Güleryüz senınanlayan kısıler benmde 11aylıkken kaynanan salladı hep bebenn beynı durdu resmen bır aydır uyku egıtimi verdim kendi uyudu sokarsın düzene sen asla pes etme bennce yok kuzık ılık defa oyle sınırlı gordu esmde derdi nekadar sabrlıson die smdi iyiym hersey cocuklara göre syarlanck
(3,276 puan) tarafından
Anlık oluyorcanım zaten o dönem dönem bazen çıkışlar oluyor
0 oy
(16,509 puan) tarafından
Allah gönlüne ferahlık versin 
0 oy
(507 puan) tarafından
Senin gibilerin anneliği batsın o çocuklar sana Rabbimden emanet. Git eşini anneni sarsakla bakalım yapabiliyorsan. Bakamayacaksan 2 yıl arayla ne diye bı tane daha yaptın kendine sahip çıkamadın. Millet yıllarca çocuk sahibi olabilmek için ne çabalar harcıyor sizde Allah'ın verdiği bu nimetlerin değerini bilmiyorsunuz yazıklar olsun. Kimse sesini yükseltmeden büyütemez tabiki hepimiz insanız ama cimciklemek, sarsmak ne demek yaaa ?
0 oy
(305 puan) tarafından
Allah aşkına kadıncağızı linç etmişsiniz hepimiz insanız sonuçta sinirlenebiliyoruz sabrimiz tükene biliyor kolay değil anne olmak burda tepki gösterenler hiç mi bağırmadi çocuklarına  hiç mi kızıp vurmadı poposuna hiçbirimiz istemez evlatlarımıza kızıp bagiralim  ama bi yerde tukeniyoruz sonuçta linç etmek yerine destek olmak lazım kimseden destek görmeyen bir kadın burdan destek istiyor ruhen rahatlamak istiyor sizde vermişsiniz linci biraz insaf ya 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  kesinlikle bir psikoloğa gitmen lazım   ewet annelik zor ama  bebisleri de böyle  davranmak  olmaz  hepimizin  bir  sabrı  oluyor  sonra  pişman  oluyoruz  ama aslında  yapmamız  lazım  pişman  olcagimiz şeyleri  kimse  dört dörtlük değil  ama sen suçu  başkasına  atıyorsun  seni ne kadar  sinirlendirseler de küçücük  bebeklerden  çıkarma hıncını  ne anlasınlar ki onlar  yapma  canım  yapma  küçücük can  onlar  rabbim sana  emanet  etti o gunahsizlari  hemen  kendine  gel böyle  olmaz  çünkü  allhim yardımcı olsun sana 
0 oy
(44,814 puan) tarafından
Daha ikiside çok küçükmüş böle peş peşe gelince de çok zor oluyo işte keşke biraz bekleyeydin daha 2  yaşında ne demek durmaz tabi bı aklı herşeye ercek bilincli olcak herşeyiyle o zaman ikinci olmalı ondan sonra işte böle oluyo rabbim yardımcın olsun kızınin gönlünü al biseyler yap unuttur bunları o çocuğunda strese sokma yazikk ya çocuklar korkarak buyumemeli o zaman dışardada hep ürkek olcak
0 oy
(25,223 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yapma etme canım eminim çok zordur ama o çocuga unutamayacağı şeyler yaşatma. Senden korkarsa sana güvenip birşey anlatmaz ilerde. Sinirini hırsını eşinden annenden çıkar. Stresini atmak için çocugunla oyun oyna eğlen. Küçüğü uyutunca büyüğü al mutfaga geç beraber yemek yapın gerekirse döksün saçsın kek yapın kurabiye yapın. Küçük uyumuyorsa anakucagına koy yanına al mutfaga şaekı aç telefondan sakinleştirici müzik aç. Eşininin annenim verdiği mutsuzluğu değil çocuklarının verdiği mutluluğu düşün onlar sana muhtaç. Uyku saatlerini düzene sokmaya çalış. Büyük cocugun 2 yaşında b6 yaşlsr karakterin oturma yaşları ne öğretirsen nasıl yaparsan öyle devam eder sevgiyle sakşnşikle yaklaş. 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 194 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yenianne_tugce (1,313 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 236 göst.
16 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 101 göst.