0 oy
650 göst.
Diğer kategorisinde (406 puan) tarafından
Kızlar daha önce de burada çok söyledim eşimin annesi nişanimdan beri benimle uğraştı nişanlandım anneme demediğini bırakmamıştı yok siz ne yaptınız her şeyi biz yapıyoruz gibi benim haberim yoktu bütün yaptıklarını anlatsam buraya sığmaz sonra her kuş gelip 2 ay 3 ay boyunca bende kaldı 4 yıl boyunca ben ben başka memleketten gelin geldim her kış bizde kalması cabası yaptıklarını sayamıyorum bile sonra bebeğim oldu benim henüz 1,5 aylıktı ocağın üzerinde makarna kalmış görümcem çöpe dökmüş üzeri hafif küflendi diye bunda sorun yok 2 gün sonra kayınvalidem eşime sen tek başına mı yemek yiyorsun kendin mi yiyorsun gibi sorular sormaya başladı ben bunu duydum ben de kavga çıkardım ben yemek yiyemiyorum tuvalete bile gidemiyorum sen neler söylüyorsun diye ayrıca benim evim benim kocam benim çocuğum ben evime dört dörtlük bakıyorum dedim ne yaptı biliyor musunuz çıkardı bana o üstü küflenmiş makarnanın fotoğrafını gösterdi ben yalancı değilim diye şimdi asıl meselem şu ben bunu o gün evden kovdum şimdi kendisi hiçbir şey olmamış gibi davranmak istiyor bu olayın üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti ama ben hala nefret ediyorum hepsinden onlar başka şehirde yaşıyor ama bize yakınlar bir buçuk saatlik yol buraya geldikleri zaman ben bunalıyorum eşimle kavga etmeye başlıyorum o denli benim psikolojimi bozdular yarın geleceklermiş asla evime gelmelerini istemiyorumkarış oluyor hoş geldiniz bile demiyorum 

18 Cevaplar

0 oy
(2,350 puan) tarafından
Bana öyle yapacak insanı kapımın onunden geçirmem net  sen  haklısın nasıl rahatsan öyle yap
(406 puan) tarafından
Ya canım ben de isterdim sonuçta burada annem yok babam yok kardeşlerim yok ama onlar bana böyle yapınca yemin ediyorum sana ismini bile duyunca midem bulanıyor
(2,350 puan) tarafından
Haklısın insanlar gerçekten çok katı bı hale geldi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım sen yine saygini koru ama mesafeli ol allah ıslah etsin senin bebegin var madem bubkadar oğlunu düşünüyor kendi yemek yapıp getirseymis
0 oy
(5,220 puan) tarafından
negüzel yapmışsın evinden kovarak daha da onu evine sokma yoksa eskisinden daha beter davranır muhattap olma derim
(5,220 puan) tarafından
sokma evine ne yüzsüz karıymış oda açma kapıyı giremesin kudursun ya küflenmiş diyw makarnayı çekmek nasıl bi kötü niyettir
(406 puan) tarafından
Evet Bir de diyor ki ben onu bana yalancı demeyin diye yaptım ben de dedim ki dökülmüş makarnanın fotoğrafını Sen nasıl çektin o zaman demek ki kavgadan önce çekmişsin öyle deyince de susuyor yüzüne söyledim gelme benim evime bir daha diye
(5,220 puan) tarafından
oh iyi yaptın seni ezemiyceğini anlamıştır. allah yardımcın olsun ne diyeyim
(406 puan) tarafından
Ama yüzsüz hala geliyor ama kalamıyor 2 saat durup gidiyor ben hiç konuşmuyorum zaten bebeğimi sevip gidiyor geberesi c
(5,220 puan) tarafından
aynen devam et boiver ama eşinle kavga etme adam senin yanında dursun :)
0 oy
tarafından
Kotu gelin yapistirmasi var ya hani..

Ben bunun adimiza yapismasini hic dogru bulmuyorum bunu deme raddesine gelinmisse kesinlikle dolmusluk var patlamislik var daha fazla katlanamamazlik var.

Bu kadar sık bogaz etmemeli bu aileler..
0 oy
tarafından
Kapıyı  açmam net
(406 puan) tarafından
İnan ben de açmak istemiyorum bir iki kez açmadığımda oldu ancak eşim lütfen yanında babam var aç diyor o öyle deyince açmak zorunda kalıyorum
0 oy
(319 puan) tarafından
Çoğu insanda var bizim akraba olmamıza rağmen bize yaptılar 
0 oy
tarafından
Makarna olayını hatırladım :) bağlantıyı tamamen kesmek zor canım sürekli sorun yaşarsın gelsin gitsin ama tavrını da köy 
(406 puan) tarafından
Ha işte o makarna olayından beri yüzüne bakmıyorum ben ama o hala evime gelip hiçbir şey olmamış gibi oturabiliyor p
0 oy
(870 puan) tarafından

Oğlumla eşim hatrına iyi davranıyorum bu aralar eşimlede arası yok gittiğimiz zaman çok konuşmuyor torununu alıp seviyor keşke hep böyle olsa cok konuşmasa 

(406 puan) tarafından
İnan ben bebeğimi sevmesini bile istemiyorum kesinlikle
(870 puan) tarafından
Bizimkinin sevmesi yapmacık zaten herşeyi yapmacık gerçi
0 oy
tarafından
Canım ben 2 aylıkken eşim ailesi memleketlerine gitmiştik. Ertesi sabah eşim gel sana burayı gezdireyim dedi çıktık gezdik. Eve geldik kaynanam demediğini bırakmadı. 15 gün kaldık ağzımızdan burnumuzdan getirdi. Sadece 2 saat arabalarını aldık diye yaptı bunu. Köyden geldik tamamen düşman oldu bana sanki karşısında insan yokmuş gibi davrandı. Bi süre daha sorunlar yaşadık sonra evi terk ettim. Tekrar geldim ve artık düzeldi. Daha çok şeyler var da ben bunlara rağmen çok çok iyi davranıyorum. Geliyor gayet bişey olmamış gibi konuşuyorum bide ben altlı üstlü oturuyorum. Yani diyeceğim o ki sen insanlığını yap güzel davran. Bende unutmadım hiçbirşeyi herşey içimde bi yara. Onlar utansın yaptıklarından. Ara da laf bile sokuyor duymuyorum bile. 
(406 puan) tarafından
vallahi güzelim sana helal olsun ne diyeyim ama ben zaten babasız büyüdüm annem beni okutmak için bakmadı çocuk bakmadı yaşlı kalmadı şimdi gelip de elin manyağı bana böyle yaptığın zaman ben kaldıramam
tarafından
Benimde annem yok canım. Ben de anladim ki kimse kimsenin gerçek annesi gibi olmuyormuş. Sen bence bu seferlikte bi bak sana nasıl davranıyorlar ona göre tavrını koyarsın. En azından o zaman esin daha çok arkanda durur
0 oy
(235 puan) tarafından
Cnm akarna 1 günde nasıl küflenşr ya oda çok ayıp etmiş fotosunu çekmekte neyin nes ne kadar şeytanmış
(406 puan) tarafından
Şeytan önünde eğilir
0 oy
(866 puan) tarafından
Önemli olan eşinin bu duruma ne dediği 
(406 puan) tarafından
Eşim benim yanımda oldu her zaman oda istemiyor annesinin gelmesini ama yüzsüz
0 oy
tarafından
Aaaa resmini çekip sana gösteriyor. Ne kadar ayıp.. Eşime kızarım görüşmesini engellerim bende kapıyı açmam. Ne münasebet  
(406 puan) tarafından
Aynen eşimde istemiyor gelmesini ama yüzsüz
0 oy
(570 puan) tarafından
Canım haklılık payın çok yüksek allaha havale et eşinle bunun için aranı bozma sen affetsen rabbim affetmez merak etme 
(406 puan) tarafından
Allah'a havale ettim zaten
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Makarnanın o halinin fotosunu çekmek falan çok yanlış ama siz de ağızlarına laf vermeyin. O makarnanın küflenmesi için en az 3-4 gün orada beklemesi gerekir. 
(406 puan) tarafından
Hava sıcaklığı 39 ben mutfağa bile giremedim o dönem eşim yapmış koymuş haberim Yok hanımefendi...
(7,118 puan) tarafından
Bak canım ne yaşanırsa yaşansın evine gelmek istiyorlarsa senin için değil, oğulları torunları için gelmek isterler. Bu nedenle gelip gidene kadar saygını ve mesafeni koru.  Ben böyle şeylerde empati yaparım.  Benim annem böyle yapmış olsa nasıl davranırım diye düşünürdüm ve ona göre davranırdım. Kayınpederimi hiç sevmem. Zamanında suçum yokken bana çok ağır beddualar etti ben Allaha havale ettim ve eşim hatırına ses çıkarmadım. Beni savundu, ailesi ile konusmadi uzun süre ama ben konuşması için ikna ettim. Sonuç olarak böyle davranmamdan dolayı eşimin yanında ki yerim çok başka. Evime de gelebilirler, oğullarını torunları da görebilirler. Sen de esin için yap ne yaparsan.  Sonuçta onu büyüten, yetiştiren insanlar. Mutfağa girip girmemene birşey diyemem ama su içmeye bile gidince bakar insan ne var ne yok diye. Tabii o an ki şartlarınızı bilemem.
(406 puan) tarafından
Sana şöyle söyleyebilirim ben akşam dan akşama yemek yiyebiliyordum yanımda hiç destek çıkanim olmadı benim tencere kapalıydı ve ben hem dikiş sancısı hem uykusuzluk perişan haldeydim üstelik kendimde kalp hastasıym bebeğim dakika susmaz uyumazdi ki ben makarna olup olmadığını göreceğim. Öyle yapacağına alıp döküp yikasaydi da oğluna sen kendin mi yiyorsun diyeceğine karına yardım et oğlum bak o zor durumda mutfağınla ilgilen gelenin gidenin olur deseydi
0 oy
(401 puan) tarafından
Esin bu konuda senin yanindami peki cnm
(406 puan) tarafından
Eşim hep yanımda oldu ilk zamanlarda inanmıyordu ama Allahım öyle büyük ki işten geldi yatmıştı 1 saat sonra anası geldi benim üstüme yürümüştü o zaman şahit oldu o günden beri yanımda ama ister istemez onunlada aramız bozuluyor geldiğinde anası
(401 puan) tarafından
Cok şükür esin yanidna bak benim esim annenesj yanimda bisy dese bile sesini etmez yanu hic bir zaman yanımda olmadi
0 oy
(549 puan) tarafından
Burda herkes üstten usttwn rahat rahat konusms ama ailenin huzuru ıcın idare et bnce evinden kovma sncta esının annesi 

Kendini gene ezdirme laf söylerse yutma ama evıne gelene de gelme deme yanı bnce 
(406 puan) tarafından
Beni kendi evimden kovanı da mı ? Kucağımda 2 aylık bebeğimle işine gelirse kapı orda dedi bana
(549 puan) tarafından
Anladım cnm tam işin içini bilmediğimden sen ne yasadıgnı bıldgn ıcın buna karar verıck de sensin
Çok gecms olsn
0 oy
(119 puan) tarafından
olayın dibine inmek lazım cnm.

nden nişanından beri snle uğraşıyor?
(406 puan) tarafından
Çünkü benim ailem fakirdi ve bana perdeden başka bişey alamamislardi
(119 puan) tarafından
fakirlik de zenginlikde kalıcı değil cnm untma
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Haklısın canım senin evin senin yemeğin senin düzenin sonuçta neden burnunu her işin içine sokuyor bende olsam istemezdim evime gelmesini eşin ne diyor peki senin yanında duruyor mu yoksa annesini mi destekliyor
(406 puan) tarafından
Hep benim yanımda oldu eşim. Ama lafını geçiremiyir ailesine dinlemiyorlar

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,069 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Tenzile42 (1,211 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 343 göst.
3 Kasım 2022 Aile kategorisinde 04yeni (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
17 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Umutsuzzz (117 puan) tarafından soruldu

377,297 soru

11,291,071 cevap

34,706 kullanıcı

...