0 oy
536 göst.
Diğer kategorisinde (616 puan) tarafından
Kizlar oğluma etkinlik yaparak renkleri gösteriyorum essek hiç oralı olmuyor ;) ne kadarlikken ogrendiler ve ne gibi şeylerle :))

15 Cevaplar

0 oy
(2,075 puan) tarafından

En az bı 4 yaşına kadar zannetmiyorum öğrensin. Benimki 20 aylık suanlik hayvanları öğreniyoruz. Seslerini cikartiyo ben soruyorum o kitaptan gösteriyo. 

Sayı saymaya çalışıyor saklambaç vs oynarken ama uyduruyo tabi söylüyoms gbi yapiyo :D
(616 puan) tarafından
Ya kıyamam hangi ayda doğdu sizinki :))  az aramız  benimkide kedi köpek sesi çıkarıyor hav hav diyor mee(keçi) mini mini(kedi) balık gösteriyor ba diyo :)
(2,075 puan) tarafından
Maşallah :) Mayıs dogumluyuz
(616 puan) tarafından
Bizde kaci siz biz 28 :)
(616 puan) tarafından
Kitap neler aldınız oglusunuz için ben geçen hareketli hayvanlar aldım yırttı :))
(594 puan) tarafından
Bizde 25 Mayıs dogumkuyuz. Renkleri daha bilemiyor. Hayvanları saymayı frlan kendince biiyor
-Reklam-
0 oy
(200 puan) tarafından
Benim iki yaşında oğlum daha yeni yeni öğrendi renkleri en iyi bildiği yeşil şuanda 
(616 puan) tarafından
Maşallah ksuuma
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Anca 3 yada 4 yaşında öğrenir 
(616 puan) tarafından
Evet cnm ben sadece oyunla destekliyorum
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bizmki suan tam bi hayvancı:) 16.5 aylik ****** seslerini 2 aydr fln taklit ediyo..ona renklerle ilgili etkinlik yapicam zmanla ogrenir diye düşünüyorum..2 yasina geldgnde ogrenmis olur diye tahmin ediyorum..uzerine dusmek lazm yani..surekli kitap okuyoruz cok seviyo orda da gosteriyorum zatn renkleri nesneleri..cogu nesneyi hayvani tanıyo zatn..
(616 puan) tarafından
İnslalaj canım ben oynamak istemediginde zorlamiyrum çünkü istemeyerek bir şey hangimiz olsa yapmak istemeyiz
(449 puan) tarafından
Hangi kitaplardan aldınız bende alacam da bilmiyorum ne alacağımı
(616 puan) tarafından
Bende alacağım bakalım yazar arkadaş :))
(3,901 puan) tarafından
Hayvanlari tek tek tanitan kitaplar var..ben kimim serisi..yani google yazin ben kimim fil,ben kimim at gibi..bizde kurt,at,inek,zürafa,araba,otobüs,gergedan,ayı var..kitap kalinligi cok iyi yirtilmiyo renkler de super..hayvanlarin özelliklerini anlatiyo..birde hareketli kitaplar var..hareketli lunapark ve hareketli şehir aldik..birde hareketli kitap olarak hayvanli ve taşıtlı olan var..
0 oy
(969 puan) tarafından

Kızım 17 aylık hayvanların çocuğunu bilip seslerini çıkarıyor

Kulak burun çene göz eller ayaklar hepsini bilip gösteriyor 

Sayılardan sadece 1 diyor :D

Renk de mavi kırmızı sarı yeşil bunları gösteriyor sadece ama karıştırdığı da oluyor:D:D

(616 puan) tarafından
Maslalah benimkide vücudunu tanıyor hayvanların 3 4 tanesinin sesini çıkarıp biliyor en kolay olanlarını 2 dediğimde iki elinin işaret parmaklarını kaldırıyor masalalh :) maviye mamiiiii yeşile ceciiilll diyor ama bilmiyor ben söyleyince tekrarlıyor
(969 puan) tarafından
Maşallah canım öğrenir daha annesi
(616 puan) tarafından
Yok öğrenir kuzum zayen ben sadece bilgi almak için baktım girdim bı sorayim deidm
(969 puan) tarafından
İyi yapmışsın bende araştırıyorum hep böyle :)))
0 oy
(48 puan) tarafından
Canım benim oğlum 3 yaşlarında falan renkleri hayal gücünü kullanarak söylüyordu. 4  yaşlarına kadar rengin adını hiç söylemedi.

Kırmızıya ateş rengi 

Yeşile kaplumbağa rengi 

Maviye deniz rengi diyordu. Her bir renge birşey bulmuştu zamanla aştık. Tabi şimdi 9 yaşında :)
(616 puan) tarafından
Maşallah kuzucuga iki kelimeli cumlemiz yok daha ama bakalım hepsi farklı sonuçta
(57 puan) tarafından
:) :) bence çok güzel yöntem bulmuş kendine :) aslında görsel zekasını geliştirmiş ve ona göre bağdaştırmış. Çok tatlı
(48 puan) tarafından
Taşekkür ederiz :)
0 oy
(772 puan) tarafından
Bizimki şuan tam 2buçuk yaşında renkleri de bi iki aydır fln kendince öğrenmeye başladı baktık red yellow fln diyo bizde şimdi hem türkçe hem İngilizce dewam ediyoruz öle 
(616 puan) tarafından
Maşallah kuzucuga iki kelimeli cumleleri oluor mu
(772 puan) tarafından
Oluyor oluyor kuruyor ama tabi çocuklarda kıyaslama yapmamak lazım çünkü hepsinin gelişimi farklı oluyo kızlar daha erken ve daha çok konuşuyo die duydum hep  ama bizim ki erkek
(616 puan) tarafından
Ben kıyas için değil kuzum bilincindeyim de araştırıyorum işte bnmkide erkek
0 oy
tarafından
19 aya yeni girdik canım. 

Kedi sesi 

Köpek sesi 

Inek sesi 

Horoz sesi 

Tavuk sesi 

At sesi 

Eşşek sesi 

Ördek sesi 

Kuş sesi 

Kuzu sesi 

Aslan sesi 

Hepsini bilir bunları ****** flash kartları olarak öğrettim. 

Sayıları 5  kadar sayıyor daha yeni başladık. 

Renkler konusuna gelince .

Kırmızı sarı yeşil mavi olarak ayırır ama adını söyleyemez. 

Adi için üstüne dusmedim sayıları tam bitirelim ona gecicez
(616 puan) tarafından
Flash kartları nereden aldın cnm
tarafından
Canım ben şokdan aldım onla öğretti sürekli sordu durdu kartlaraki hayvanları ama onlar gerçek kediye benzemediği için veya köpeğe ilk 100 sozcuk flash kartlar aldım. .

Dışarıda kedi görse kedi gel diye bağırır miyav yapar .
Mesela geçen tavuk kümesine girdi ühühühü diye bağırıp tavukları kaçırdı:)))  .

Bide eğitici videolar var you tubedaki ****** sesleri taklit eden onlarlada destekledim
(616 puan) tarafından
Sağol canım bakayım
0 oy
(1,310 puan) tarafından
Benim kız19aylık hiçbirşey bilmiyor öğretemiyorum çocuğa sadece kedi resmi gelince önüne gel gel diyor o kadar resim koyuyorum parçalıyor fırlatıyor ne yapmam lazım bilmiyorum ya 
(616 puan) tarafından
Hepsi böyle kuzum benimkide yaptığım etkinlikleri parçalıyor hareketli kitap aldım 30 TL'ye 30 saat geçmeden hepsini ayırmış kuzcum ;)
(57 puan) tarafından
Zamana bırakın hepsini öğrenecek
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Valla yegenlerim falan 2 yaşındayken biliyordu şu an kızımdan buyuk ailede küçük olarak gorumcemin kızı var Nisan'da 3 yaş olacak 2 yaşından beri biliyor ablası var ondan öğreniyor kızım 10 aylık özellikle öğretmek amaçlı değil ama ben sürekli konuşuyorum onunla algı olsun diye mesela eline birşey aldı atıyorum top diyorum ki yeşil topmu aldın eline oynayacakmisin herşeyin rengini şeklini ismini söyleyerek konuşuyorum renkli bardakalari var içine topları falan koyuyor kırmızı bardağa mavi top mu koydun diyorum 
(616 puan) tarafından
Evet cnm bende konusuyorum bolbol
(7,441 puan) tarafından
O onun bilinçaltına yerleşir zaten  canım hem de kelime dağarcığı gelişmiş olur zamanı gelince de kendisi algılamaya başladığında hemen ogrenirb
0 oy
(48,704 puan) tarafından
22 aylikti ogrendi canim
(48,704 puan) tarafından
yazin balkonda su oynarken mandallari veriyodum mesela pembeyi aliyodum icinden ayni renk pembeleri ver diyodum oyle basladik bide bu renkli halkalar cok.ise yaradi 10 a kadar sayiyodu o zamanda simdi 14 15 e kafar sayiyo ama ondan sonrası karisiyo 28 aylik
0 oy
(57 puan) tarafından

Yiğenim 20 aylık tüm renkleri hayvanları biliyordu. Benim sucum çocuğa öğretmediğim şey kalmadı şuan üstün zekadan özel eğitim alıyor. Buda büyük bir sıkıntı haliyle. Şuanda 3 yasında oldu ama çocuğa hiçbirşey zevk vermiyor. Pedogog arkadasım yapma bu çocuk için sıkıntı olacak dedi dinlemedim. Gerçekten büyük sıkıntı. Şuan kendim hamileyim sanırım yiğenime yaptığımı kendi çocuğuma yapmayacağım. Herseyi istediği zaman istediği şekilde öğrensin. 

(616 puan) tarafından
Aaa bilmiyordum çok ustelememek lazım zaten
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Yeğenim 2.5-3 yaş arası öğrenmisti. Türkçe Arapça İngilizce olarak. YouTube da videolar vardı ablam acardi hem oynarlardi hem öğrenirlerdi
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Bence aylikken biraz zor canim benimki 4 yasinda anca biliyor oda yarisini :) 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında. Oyuncaklarından kedi köpek ördek bebek falan nerde dediğimde gösteriyor alıp sevip bırakıyor. Kedi köpek sesini ayırt ediyor. Renklerden de bir tek maviyi öğretebildim. Mavi top nerde dediğimde ona bakıp gidip  aalıyor. mesela göz dediğimde bebeğin gözünü gösterir.

Kuzenimin oğlu 27 aylık maşallah 1 buçuk yaşından beri bütün renkleri biliyor. Herşeyi tam net konuşuyor şu an bilmediği birley yok galiba.

Her çocuk aynı olamaz. Kimiai erken kimisi geç öğrenir. Çevresinin kalabalık olması ve ilginin olması da çabuk öğrenmelerine sebep olur

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 225 göst.
+1 oy
24 cevap 270 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 558 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Zezeee (96 puan) tarafından soruldu