0 oy
974 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Kızlar oğluma 2 kez 3 ve 4 aylıkken uyku eğitimi verdim ama her ikisindede eşim yüzünden bozuldu şuan 7 aylık oğlum ve 1 aydır her gece çığlık ata ata ağlıyor gece 12 de yatıyor sabah 7 de kalkıyor ama gece 10 kez ağlayarak kalkiyor zor susturuyorum ve hep uykusuz kalıyorum bende uyku eğitimi vermek istedim eşimlede önce konuştum bak çocuk ağlar mızmızlanir sabredicez ve uyku duzeni oluşacak öyle olursa gecede güzel uyur az uyanır ben artık çok yoruldum dedim tamam dedi bugün başladm ve az önce çocuk ağlıyo die eşim kulağını kapatıyo napıyon dedim içim acıyir ağlamasına dedi ters bi şekilde sen bak işine uyku eğitimine devam et dedi imalı imali yani ben oğlumun ağlamasını umursamayan kotü anneyim kendi keyfimi düşünüyorum ona göre ya ben insan değil miyim ne zaman uyku eğitimi verecek olsam hep engel oluyor çocuk ağlıyo die ya kucakta gezdirerek uyutuyorum gece günduz ya sırtıma sarıyorum zaten ufacık bişeyim çocuk artik ağır geliyor fiziken,ruhen ve zihnen çok yoruldum ama umursamıyor kendisi laptopdan film izleyip duruyor ben oyle çocukla oyun oynuyorum,ona abur cubur getir götür işi yapıyirum bi yandan evi toparliyorum çocuk uyuyacağında kucağımda saatlerce gezdiriyorum kolum kopuyo hic yardim etmiyo ama ben uyku eğitimi vercek olunca kötü anne oluyorum dayanamıyorum ya kusura bakmayın uzun oldu 

27 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ağlatarak uyku eğitimi verilmez canım 
(1,337 puan) tarafından
Cok ağlamıyor kucak istediği için mizmızlanıyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Cnm çocuğu aglatmayin. Illa uyku eğitimi şart deil bence. Uyumuyorsa ayağında salla yatır yada emiyorsa memede uyusun yerine koy. Benimki hep memede uyurdu. Hiç eğitim falan vermedim. Çocuk karanlık olunca alışıp gidiyor. Şimdi 2 yaşına geldi biz yatınca oda uyuyor yanımızda. Bu uyku eğitimleri bana çok doğru gelmiyor cnm.  
(1,337 puan) tarafından
Haklisiniz buraya yazınca fark ettim bencillik yapmişım babasi bile benden cok düşünüyor evladimi
tarafından
Cnm kucağında yoruluyorsan hamak düşünebilirsin. Gündüz annem baktığı için dizleri ağrıyınca paşa bebek hamagi aldik. Durumun müsaitse düşünebilirsin internetten bak hatta 300 civarı. Çok kullanışlı 5 yaşına kadar rahat kullanır. Onda gündüz hemen uyutup yatağına aliyoruz
(2,078 puan) tarafından
O bir anne benimde oğlım kolikti canım 7 aydan sonra hamak aldık, çok iyi oldu karnını doyuruyorum ablası hamağına koyup iki sallıyor bakıyorum uyumuşta
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Uyku eğitimi ağlayarak verilmez çocuğun ağlamasına izin verilmez ki orda hata yapıyorsun cnm çocuk ağladığında kucağına alıp sakinleştirmek gerekirse uyku eğitim set vs al yani bırakayım ağlayarak uyuması yanlış 
(1,337 puan) tarafından
Ya ağlıyor dediysem mizmizlaniyor aglasa bende kıyamam
0 oy
tarafından
Ya su çok bilmis babalara sinir oluyorum tabi onların keyfi yerinde baslarini yastiga bi koyuyolar sabaha kadar deliksiz uyku ohhhh valla hem sadece bizim icin degilki cocugun gelişimi için de en onemli saatler fece12 ve 3 arasi buyume hormonu sagliyormus cocuklar o saatlerde ama iste anlamazlar ki
(1,337 puan) tarafından
Sorma ya her gece çocuk uyimuyor die ağliyorum bide ben
0 oy
tarafından
Haklısın yoruluyosun ama ağlatarak uyku eğitimi verme çocuklarda aşırı stress salgilaniyo vucuda bu sefer hiç uyumaz 
(1,337 puan) tarafından
Mızmızlanıyor ağlarsa kucağıma alıyorum zaten
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Esinle falan sorunlariniza birsey diyemicem ama aglatarak cocuga uyku egitimi verilmez aglasin aglasin uyur mantigi cok yanlis gelior bana aglior bir sure sonra bakior ki kimse onla ilgilenmior en onemlisi tek istedgi annesi olmasina ragmen onuda bulamayinca caresizlikten uyuyakalior bu cok kotu bir duygu olmali benimde kziim saat basi yarim saate bir kalkior tek basina bakiorum ama hic onu tek birakip uyusun kndi kndine demedim diyemem bilmiorum 
(1,337 puan) tarafından
Ben öyle ağlatmıyorum zaten mizmızlanıyor ağlarsa kucağıma alıp sakinleştiriyorum
0 oy
tarafından
Ağlayınca kötü anne olmazsın aksine destekli uyuduğu için uykularını tam alamaz gün için de mız mız olur hem kendi yorulur hem seni yorar benim oğlum çığlık kıyamet ağlıyodu beşiğin sallama yerini kırdı kendi sallıyordu çünkü en son uyku eğitimi verdim ilk 3 gün çok zordu eşim de çok müdahale etmek istedi baktı olmadı sonra bana geri verdi uyku arkadaşı al mutlaka gerekirse uyku saatlerini kaç dk uyudu uyandı not al ben başlar da böyle yaptım hep
(1,337 puan) tarafından
Bunun için ilk önce eşimin 1 haftalığına başka yere gitmesi eve gelmemesi lazım
0 oy
(227 puan) tarafından
Madem çok biliyo kendi kalksın geceleri bebeğe baksın ay sinir oluyorum böyle insanlara ya babası olsa bile hiç kimse bence bi bebeği annesi kadar sevemez ve düşünemez tabi insansa bu dediğim insan olmayan ama adına anne denen yaratıklar çok bebeğini çöpe atan falan.. uyku eğitimi bende verdim kızıma çok şükür işe yaradı biraz dişleri çıkınca problem oldu o da geçecek inşallah sen hiç takma onu kuzum bu hem bebek hem senin için çok iyi bir şey uyku eğitimi kesinlikle lüks değil bir ihtiyaç konuşsun dursun o sen bildiğini yap devam et emin ol sonunda çok mutlu olacaksınız sen ve bebeğin :) 
(227 puan) tarafından
Kuzum o kadar iyi anlıyorum ki seni bende öyleydim artık sinirimi evdeki eşyalarrdan falan çıkarıyodum durduk yere eşimle kavga ediyodum çünkü uykusuzdum sinirli stresliydim ama geçti senin de geçecek sen uyku eğitimini al dedikleri gibi yap emin ol işe yarıyor emin ol başaramayacak bişey değil bebeğin de sende başaracaksınız buna inan. Ben çiçek ailem diye bi siteden almıştım eğitimi onlar ne dediyse oldu valla adamlar biliyo bu işi kesinlikle
(1,337 puan) tarafından
Ne kadardı ücret
(227 puan) tarafından
Kuzum ben 300 e aldım ama sanırım şimdi indirim varmış arkadaşım 260 a aldı
(1,337 puan) tarafından
Teşekkürler
(227 puan) tarafından
Rica ederim kuzum inşallah işe yarar inşaalllaaahhhh
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Canım oda ne yapsın sen anneysen oda babası kıyamıyodur dayanamıyodur kötülük için dememiştir üzüldüm valla ben okıyunca kulağını kapatması falan ne kadar vicdanlı bir baba demekki. Ağlatarak versiğin eğitimde zaten başarılı olmazsın cnm
(1,337 puan) tarafından
Iyide sorun orda ağlamıyor bebek mızmizlanıyor çok ağlarsa ben alıp sakinleştiriyorum zaten
(25,224 puan) tarafından
Napsın canım kıyamıyordur işte
(1,337 puan) tarafından
Ewet haklıaıniz baba tabi kiyamiyor oda hakli ben bencillik etmisim buraya yazinca anladm
(25,224 puan) tarafından
Bencillik değil canım öyle düşünme
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Kim ne derse desin uyku eğitimi ağlatarak oluyor. Çocuk lışkanlıklarını istediği için ağlayarak yaptırmaya çalışıyor. Gidip saatlerce dakikalarca ağlatmak tabiki iyi değil ben bunu söylemiyorum ** belli bir oranda ağlamasına müsade etmek lazm. Pskiloglar dahi söylüyor çocuk ağlamak istediğinde susturmaya kandırmaya çalışmayın o an hissini yaşasın diyor. 

Babanın sana destek olmaso çok önemli malesef bazıları bu ağlama yüzünden kötü gözüyle bakıyor. Kendileri çekmiyor gece 10 kere kalkmıyor çünkü. Bende kızıma verdim 5 aylıkken eğitim. Çarşafta sallama boyutuna geçmişti ve tek başıma nasıl sallıyorum düşün kolkanat kalmıyordu. Bir gün öğle vakti yeter dedim sallamıcam biberonu içirdim o kalktı ben yatırdım ağladı 15 dk yanındaydım pışpışladım sakileştirmeye çalıştım pes etti uyudu. Ay nı gün 2.denemede 8 dk ağladı sustu uyudu. Böyle böyle düzeldi ta ki yaşına kadar dişler çıkana kadar sonra bozuldu gitti saat düzenimiz. Ama çok şükür allahıma sallama bitti artık. Sende duymazdan gel sık dişini sonu selamet inşallah 
(1,337 puan) tarafından
Ya zaten ağliyor diyor esim ama çocuk mizmizlaniyor cok ağlasa ben sakinlestiriyorum hemen ve kucakta gezdirdiğimdede çok bağıra bağıra ağladıği oluyor eşim o zaman hic umursamıyor ama
(1,390 puan) tarafından
Boşver canım sen dinleme pes etme çeken sensin
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Belki dış cikariyordur o yüzden çığlık atarak utanıyordur ve bu dönemde ağrısını en iyi anne kucağı hafifletir bırakın uyku eğitimini ağlayarak uyku eğitimi verilmez oda baba kiyamiyordur ağlamasına 
(1,337 puan) tarafından
Tamam haklisıniz eşimde haklıymış buraya yazinca fark ettim çoğunluk aglayarak uyku eğitimi olmaz oda baba kiyamiyor filan demis demekki yanlıs benim bunu fark ettim demekki sadece kendi keyfimi düşünmüşüm
0 oy
(515 puan) tarafından
Valla gerekırse esıne sert konus defol basımızdan de gelme cocuk aglayınca mızırdanınca gelme yanımıza de bır hafta sabret so fa zateb kendı alısır yoksa daha cok pısman olacaksın oglum 2 yasında ben 37 haftalık hamıleyım ve suan bıle ayagımda sallıyorum hep esım yuzunden alısmadı cocuk kendı keyiflerince bızı perısan edıyolar
(1,337 puan) tarafından
Burda çocuğunluk eşime hak versi ama neymis ağlayarak uyku eğitimi olmaz oda baba kiyamiyordur filan demekki ben bencillik yapıyorum ve cidden kotü bir anneyim buraya sadece içimi dökmek için yazmıştim ama burdakiler hep anne olmasına rağmen eşime hak verdiler
(515 puan) tarafından
Valla cano kım ne derse desın tamam babası kıyamıyo aglamasını ıstemıyo bız ıster mıyuz yavrumuz aglasın perısan olsun ama uyumayınca da buyumuyo senı de perısan edıyor aksama kdr ev ısı yemek bı de cocuk hızursuz olunca sen de yorgun dusuyosun e ne olcak esın gelınce ona catacaksın huzursuzluk ben bunu dojtora sordum doktor kısır donguye gırmıssn bebek bu ılla kı alısacak dedı sen stres yapma dedı valla ben merak ıcundeyım 2 yı dogurunca esım 40 gun yanımda bu cocuga nasıl bakacak bı de ıstersen bı arastır anason cayı var bebeklere uyku yapan egıtım suresınce uykudan yarım saat once ver rahat uyutuyor alıskanlık da yapmıyo ben veroyorum ogluma
(1,337 puan) tarafından
Denedim canim benim oğlanda işe yaramadı
(515 puan) tarafından
Sınır stres yapma canım Allah buyuk ıns alısır bebısın senı anlıyorum valla ortalıga oturup delıler gıbı agladıgımı bılırım Rabbım yardım etsım
(1,337 puan) tarafından
Amin canim sağol
0 oy
tarafından
Sen annesisin senden çok yanamaz içi. Eğitim sırasında tabiki mizmizlanacak ağlayacak her ağladiginda alırsan bir anlamı kalmaz 
(1,337 puan) tarafından
Yok burdakiler oyle demiyor yorumlara baksana hep babasi kiyamamiştır ağlayarak uyku eğitimi olmaz filan halimden anlayan nadir insan var resmen bencil hissettim kendimi resmen kötu bir anne gibi hissettim
tarafından
Ağzı olan konuşuyor kuzum yapacak bir şey yok. Uyku eğitimi sırasında tabiki ağlayacak mizmizlanacak çünkü tek başına uyumayı bilmiyor sen sakinlestirmeye çalışacaksın ama pes edersen istediğini yapmış olursun. Sen bildiğin gibi yap kuzum senin çocuğun kimse senden çok düşünemez onu
(1,337 puan) tarafından
Teşekkurler iyiki varsin Rabbim huzurlu bir aile nasip etsin ömur boyu
tarafından
Amin kuzum sana da inşallah ♥️ rabbim kolaylık versin
0 oy
(4,665 puan) tarafından

Daha çok küçük canım diş çıkarma döneminde en çok sana ihtiyacı var bu aralar öyle oluyorlar kendini güvende hissetmek istiyolar aglidaginda kucağına alma yanına uzan elinde sırtını sıvazla yaninda olduğum hissetsin uyku saatlerini her gün aynı saatte ayarlarsan uyur bebegin uykusunun gelmesini bekleme gündüzleri yeterince saatli uyursa gecede uyur atak dönemi olabir zor ama az sabır annesin çokta iyisin :)

(1,337 puan) tarafından
Teşekkur ederim canim bu dediklerini zaten yapıyorum ;)
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Ben uyku eğitimini ağlayarak vermeyi tasnif etmiyorum açıkçası benim de oğlum neler çektirdi gece alırdım ayağıma sabaha kadar sallardim sonra baktım olmuyor uyku eğitimi vermeyi düşündüm ama ağlayarak değil uykusu gelince unutmayı denedim uykusu gelmeden sallamadım benim de eşim kıyamıyor çocuğuna ağlatmak istemiyor senin esin de kıyamıyordur kızma canim
(1,337 puan) tarafından
Haklısınız babasi kıyamıyor ben baya kotü bir anneymişim kıyabiliyorum sağolun
0 oy
(48,481 puan) tarafından
ver çocuğu kucagina sen uyut de anlar o zaman
(1,337 puan) tarafından
Aman boşver burdakiler anne olmasına rağmen anlamamış eşimde anlamayıversin
(48,481 puan) tarafından
benimkinindd uyku sorunu var biraksam sabahlar illa kizicsm kusucem oyle uyuyo uyumayan bebek zor buyudukce ağırlaşıyorlar kucakta zor oluyo uyutmak
0 oy
(157 puan) tarafından
Cnm denediğim daha doğrusu bizde etkilli olan yöntemi anlatayım

benim oğlum kolikti ilk 4ay saat 9da bi başlardık 1,2ye kadar kollarımızda gezerek ve gezerkende sallayarak susardı ve uyurdu :( seni çok iyi anlıyorum kollarım kopardı tencere kaldıramaz hal aldı, sırtım kollarım hala ara ara o günlerden kalan ağrıyla sızlar :( 

bi süre sonra mızmızlansada beşiğinin yanında ayakta durarak kollarımda sallayarak uyuttum bu şekilde uyumaya alıştı, hiç değilse evi dolaşmıyordum 

daha sonra yatağımın üzerine oturdum dizlerime yastık koydum oğlumu emzirir şekilde yastığa yatırdım, o şekilde ninni söyleyerek sallayarak uyuttum onada alıştı, kollarım rahatladı bu yöntemle 

sonra cnm baktım sadece mızmızladıkça kendi vücudumu salladım onun dışında sadece durdum 

şimdi 7ay1haftalığız son 1buçuk aydır yastığı koyarım dizime, oğlumu alırım emzirir pozisyonda kucağıma saçını okşar ninni söylerim öyle uyuturum 

yani cnm kademeli olarak bırak istersen kendine bi yol çiz 10gün ara ile hafif hafif azalt teknikleri, onuda üzmeden kendinide yormadan halledebilirsin, 1,2ayını alır benim gibi ama sonra rahat edersin

Buarada nasılsa sadece dizimde dururken uyuyor beşiğine koyup odadan çıkıyım öylede uyur dedim ama yok çok ağladı, bende nasılsa 10,15dk mı alıyor dizimde uyutması şimdilik böyle olsun deyip ısrar etmedim
(1,337 puan) tarafından
Tamam canim teşekkürler
0 oy
(285 puan) tarafından
Canim uyku konusunu iyi araştır bebeğini strese sokma derim ben. Aglatmadan kendi bebisine göre bir yöntem bul veya kendin oluştur. İnan uyku konusunda iki yıl neler çektim ama yazılan cizilenleri önemsemedim her çocuk bir değildir hepsi her yönteme uyamaz ki. Bizler bu yaşta herşeyi idrak edebildiğimiz halde öyle değil miyiz her dayatilani yapamayız onlar da öyle. Huzurlu olsunlar uyuma şekli önemli değil bence. Sen saatlerini düzene koy önce zamanla rutinler oluştur düzelir elbet 
(1,337 puan) tarafından
Tamam teşekkürler
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Alsın kendi baksın o zaman cok biliyorsa.  Iki dk bakamazlar . 
(1,337 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Bende verdim kızıma uyku eğitimi. Hiç ağlamadan egitim vermek imkansız. Ha onu yatakta kaderine bırak ağlaya ağlaya uyusun yapmadım. Agladi sakinleştirdm geri yatırdım ağladı yatırdım derken derken alıştı. Sen kulak asma millete herkes psikolog kesilmiş. Ama eşini de tersle karışmasin. Sabaha kadar kendi kalkmıyor 70 kere. Mahvolan sensin o değil karsimasin açın açık soyle
(1,337 puan) tarafından
Beni anladığın için çok teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 576 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Birisidiye (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 504 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 510 göst.
10 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 535 göst.
28 Aralık 2020 Aile kategorisinde Bahar..❤ (2,768 puan) tarafından soruldu

377,990 soru

11,313,974 cevap

34,753 kullanıcı

...