0 oy
975 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Kızlar oğluma 2 kez 3 ve 4 aylıkken uyku eğitimi verdim ama her ikisindede eşim yüzünden bozuldu şuan 7 aylık oğlum ve 1 aydır her gece çığlık ata ata ağlıyor gece 12 de yatıyor sabah 7 de kalkıyor ama gece 10 kez ağlayarak kalkiyor zor susturuyorum ve hep uykusuz kalıyorum bende uyku eğitimi vermek istedim eşimlede önce konuştum bak çocuk ağlar mızmızlanir sabredicez ve uyku duzeni oluşacak öyle olursa gecede güzel uyur az uyanır ben artık çok yoruldum dedim tamam dedi bugün başladm ve az önce çocuk ağlıyo die eşim kulağını kapatıyo napıyon dedim içim acıyir ağlamasına dedi ters bi şekilde sen bak işine uyku eğitimine devam et dedi imalı imali yani ben oğlumun ağlamasını umursamayan kotü anneyim kendi keyfimi düşünüyorum ona göre ya ben insan değil miyim ne zaman uyku eğitimi verecek olsam hep engel oluyor çocuk ağlıyo die ya kucakta gezdirerek uyutuyorum gece günduz ya sırtıma sarıyorum zaten ufacık bişeyim çocuk artik ağır geliyor fiziken,ruhen ve zihnen çok yoruldum ama umursamıyor kendisi laptopdan film izleyip duruyor ben oyle çocukla oyun oynuyorum,ona abur cubur getir götür işi yapıyirum bi yandan evi toparliyorum çocuk uyuyacağında kucağımda saatlerce gezdiriyorum kolum kopuyo hic yardim etmiyo ama ben uyku eğitimi vercek olunca kötü anne oluyorum dayanamıyorum ya kusura bakmayın uzun oldu 

27 Cevaplar

0 oy
(406 puan) tarafından
Caniiiiimmmmm beni anlatmisssiiinnnn.. amaa ilk eğitimleri çok erken vermişsin 4. Ayından sonra verilir eğitim. Ben 9 ay boyunca tek başına kan kustum kannn dakika başı kalkıp ağlardım sonra karar verdim eğitim vereceğim eşimle falan ayrı yattık zaten doğalı çünkü uyumuyor oda gidip yatiyodu eğitim deyince senin çocuğunu senden iyi mi bilecek başkası dedi ama ben 9. Ayında ayırdım odasını önce sallamayı bıraktım yavaş yavaş sonra başında bekledim uyuması için öyle alıştirdm sonra uyku öncesi ritüel oluşturdum uyku saatini oluşturdum pedegoglardan uyku uzamnlarindan okuyarak daha sonra bir gece başladım eğitime memeyi kestim gece memesini Dr onayı ile eşim çıldırıyor tabii dedim sen istersen gidebilirsn zaten bir işe yaramıyorsn bırak çocuğum huzurlu uyumayı öğrensn. 6 gün uyumadım gündüz uyuduğu zaman kestirdm hep ama gece nasıl veriyorsan eğitimi gündüz de aynı şimdi ilk olarak şunu bil sen çocuğa eziyet etmiyorsn aksine ona Kendi kendine güvende uyumayı öğretiyorsn uyku rutininden sonra hep masal okudum çıktım ağladı 10 dk süre tutup girdim sakinleştirip geri çıktım böyle böyle alıştı şimdi 18 aylık ve akşam 8 buçuk ta uyur sabah 8 buçukta uyanir ben yaptım sende yaparsın
tarafından
Merhaba cnm gündüz kaç saat uyuyor ki akşam uyuyup sabah uyanıyor  bende kararlıyım evde tekim eşimde yok fırsat bu fırsat uyku eğitimi vereceğim kimse yokken alıştirayim benimde psikolojm bozulmasn
(1,337 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın canim umarım bende becerebilirim
(406 puan) tarafından
7 aylık bebek günlük 3 uykuya ihtiyaç duyar canım toplamda 3 saat olacak şekilde ancak son uykusunu 6dan önce yapın ki gece geç kalmasın ve son uykusunu kısa tutun şekerleme tarzında 30-40 dk olur
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Benim eşimde aynı bırak iki dk ağlasın zaten alıcam kucağıma diyorum bana düşmana bakar gbi bakıyor bi ara oğlum heerr gece ağlayarak uyurdu zaten o an sinirim tavan oluyoru eşimde başıma gelip ağlatma dayanamıyorum dedikçe ağzına kürekle vurasım geliyordu ve ber gece işime karışma diye kavga ediyoduk ben uyku eğitimi vermedim çünkü alt katımda kaynanam var 10 saniye ağlasa pat geliyor.. eşim her işe yardımcı olur sağ olsun ama bu konuda beni çok kızdırıyor.. uyku eğitimini nasıl veriyorsun ben denemedim ama birçok video izledim baya gaza gelip kaynanam ce eşim yüzünden vazgeçmiştim belki tavsiyem olur sana 
(1,337 puan) tarafından
Canim ben once bi besmele çekiyorum çocuğuma bişiler yediriyorum sonra geçip çocuğumla oyuncak oynuyorum bol bol sariliyorum gülüsüyoruz yuzümle oynuyor bunlari hep onun yanında olduğumu hissetsin diye yapıyorum sonra az bi anason çayi veriyorum salincaga koyuyorum orda biraz oynuyoruz sonra alıp emziriyorum ve yatırıyorum ışıgıda kapatıyorum bebek korkmasın die hafif sesle konuşuyorum bebeğim uyku vakti filan die bi yandan ayaklarına masaj yapiyorum o mızmızlanıyor filan çok ağlama moduna geçerse kucağıma alıp sarılıyorum sonra yine yatırıyorum bu şekilde 10 dk uğraştım bugün ve çocuk tam gözünu yumdu uyucaktı eşim bişiler dedi çocuk uyandı ve bu olay bugün 3 kez oldu sonra işte tartıştık ve ben namaza gidince aldı çocuğu gezdirerek uyuttu ben "işkence" yapmiyim die
(1,629 puan) tarafından
Asıl köyülüğü eşin yapıyor o kucakta gezdirerek uyutma olayını bende yaptım 3 aylıkken kendimer beneğedr eziyet diye sallayarak uyutmaya çevirdim ki oda ayrı eziyet. Pışpış patoat yöntemi var bebeğin göğüsüne hafif vura vura pışpış diyosun ama bunda biraz ağlıyormuş youtubede izledim kadın ilk gün yarım saat falan ağlatmış sonra 20 dk ertesi gün 10 dk diyerek bebek alışmış sonra göğüsüne vurmadan sadece pışpış demiş yanında bebek alıştıkça hepsini bırakmış vr sabahaa kadar deliksiz uyuyomuş bide yatır kaldır var ağlayınca kaldırıyosun sakinleyincr yatırıyosyn böyle böyle defalarca yapıyosun sonra onada alışıyır yatırınca ağlamıyor Uyku eğitimi vermesen bile gezdirerek değil sallamaya alıştır . Eşinler gğzelce komuş bak bana 1 hafta ver denemek istiyorum yapamazsam söz senin dediğin gbi uyutacam faln de
0 oy
(557 puan) tarafından
Benimde eşim gitti uyumaya sırf çocuğun aglamsi uykusunu bolmesnn diye başka odada yatıyor bana birakiyorum bebeğe az oönc gaz sancısıdan parladı iki dk eline aldı verdi hemen sevmeye gelince iyi güzel yemin ederim sırtım koptu ya zor uyudu gazı çıkana kadar oldum Allah'tan çıktı emdi yattı vala bebeği yapınca iyi ama
(1,337 puan) tarafından
Ya hem yardim etmiyorlar hem herseye karışıyorlar
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Uyku eğitimi için çok erken degil mi 
(1,337 puan) tarafından
Hayır değil tabiki
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kusura bakma canım, bu uyku eğitimi yeni çıktı, oğlum kolikti gece gündüz uykusuz kaldım aklıma hiç eğitim vermek gelmedi, normalinde ağlamasına dayanamazken, uyku için çocugu harap edemem, çok küçük okadar katıla katıla ağlıyorlar ki, güçten düşüp uukuya dalıyorlar adı da neymiş uyku eğitimi, oğlum 7 aydan sonra normale döndü şükür, bazı geceler 4 defa uyanıyor, bazı geceler 1 defa bazen hiç uyanmadıgı oluyor çocuk bu kendi kendine büyüyecek değil ya, eşin benim kafadan bende olsam tepkisiz kalamazdım 
(1,337 puan) tarafından
Yabi haklısıniz ben uyku eğitimi verirken çocuk 10 dk mızmızlandı bende kötü bir anne olduğum için umursamadım ama kucağımda gezdirirken uyku zamaninda en az 30 dk bağıra bağıra ağlardi içim giderdi o zaman sıkınti yok neden ya her uyuyacağında en az yarim saat çığlık atarak ağlari eşim bişi demezdi ana söz konusu uyku eğitiminde 10 dk mızmızlandi die kotü anne oldum
(2,078 puan) tarafından
Orda ağlarken bşr yandan sakinleştirmek için birşeyler yapıyorsun, bu defa uyuması için kaderine baş başa bırakıyorsun ondan eşinin tepkisi sen de düşün canım eşin veya bir başkası çocugu uyuması için soluksuz ağlasa için gitmez mi, bundan sonra bir düzene kendiliğinden oturacak, inan bebeğim kolikti, 7 ay sabah en erken 4 bucuk 5 de uyuyorduk, artı 3 çocugum daha vardı, uykusuzluk yorgunluktan mahvoldum, eşim sağ olsun netten hamak şipariş verdi onunla uyutmaya calıştık onunla uyumaya çalıştı, ondan sonra gögsümde uyuyamayan çocuk memede uyumaya başladı, şimdi gündüz gece her uykuda memede uyuyor, evde olmazsam ablası hamağına koyup uyutuyor,
0 oy
tarafından
Haklisin bütün işler senin omzunda ama aglayarak uyumazki bebek birde benim bi yiğenim vardı annesi hiç ilgilenmezdi bebekk3n xnnesi artık nerdeyse bilmiyorum ağlarken ağlarken yigenimin tassaklari patlamıştı çocuk her yağmurlu havada çığlık cigliga aglardi yasakları sızlarmış bilmiyorum bende cocuktum ozamanlar yigenimin biride yine erkek beşikte aglamaktan havale gecirmisti cocuk şuan felç aman eğitim vericem die yanlış şeyler yapma bebisine 
(1,337 puan) tarafından
Ya öyle diyorsunuz herkes oyle demis ama hangi bebek aglamadan uyuyor ben kucakta gezdirirkende,sırtima alıncada ,sallayıncada bebeğim çığlık ata ata ağlıyor hep hemde en az 30 dk ama uyku eğitiminde az ağlasa kötü anne oluyorum sanki normalde ağlamıyormus gibi
tarafından
Canım sen milletin dedigini boşver o bebek senin canın sen de onun annesisin bizimki sadece bilgi maiyetinde sana k8msenin kızmaya hakkı yok ben olsam işi aşı bosverirdim bebisimi buyuturdum kocanda nie böyle diye sorarsa yetisemiyorum dersin
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Valla kararlı olmazsan da hiç veremezsin eğitim biraz mantıklı hareket etmek gerek. Bende 3.haftam oğluma eğitim veriyorum başta eşim çok karşı çıktı ama şimdi iyiki alıştırdın diyor akşam oturup 2 sohbet edip vakit ayirbiliyoruz kocamla birbirimize. Çocuk bizimle saat 1de uyur sabah  10 gibi uyanırdı hem gecem hem gündüzüm bitmişti. Bende birgün sabah 7 de saat kurdum uyanıp uyandirdim saat 10 kalk oğlum dedim öğle uykusu yok zaten akşam bayıldı 8 de uykusuzluktan diğer gün otomatikman 8 de uyandı öyle başladı düzenimiz. Ama bak çocuklar rutini sever uykuya gitmeden bi duş olsun uyku pijamaları olsun hazırla onu uykuya alışsın benim uyku saatim geldi desin 
(1,337 puan) tarafından
Rutinlerim var canım sağol

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 578 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Birisidiye (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 508 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 514 göst.
10 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 537 göst.
28 Aralık 2020 Aile kategorisinde Bahar..❤ (2,768 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...