0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (13,702 puan) tarafından

İyi geceler sizi yesin 7 cüceler :D

Napiynz ne var ne yok

Şey dicem ya, ikili test yaptırmayan var mı?

Farukta ikilisi üçlüsü detaylisi ne varsa yaptırmıştım ama şuan yaptirmasam da olur zaten nasıl olsa her türlü benim evladım diye düşünüyorum.

Yanlissam yanlissin diyin ki doğruyu bulayım

Sizler ne düşünüyorsunuz?

37 Cevaplar

+1 oy
tarafından

2 'li tarama testi. 3 lü tarama testi. Detaylı ultrason. Şeker yükleme testi. Bunların hepsini yaptırdım.. Fakat yaptırma sebebim bebeğim hasta ise onu aldırmak değildi. Bazı rahatsızlıklarda bebeğe anne karnında mudahele edilip dünyaya sağlıklı gelmesi sağlanıyor. Bunlardan şeker yüklemesi haricinde hic bir sorun yaşamadım. Gebelik şekeri çıktığı için çok dikkat ettim yediklerime. Yani iyi ki böyle bir test varmış ve başında tedbir almışım.  Aslında bu diğer testler içinde aynı mantık eğer birşey varsa başta mudahele etmek hem anne hem bebek sağlığı için gerekli.

Tamamen şahsi düşüncem. 

(13,702 puan) tarafından
İsteeeee ben de oğlumda bu s ekilde yaptim ve hepsini yaptırdım.
Sanırım bund da gene içim.el vermeyecek yaptiririm
tarafından
Tek üzüldüğüm şey 2li 3 lü test der demez insanların zaten çocuğumu aldırmayacağım demesi. Bu testler bebeğinizi aldırın diye yapılmıyor. Bebeğinin sağlığı için ne gerekiyorsa yaptır canım
-Reklam-
0 oy
(250 puan) tarafından
2 çocukdoğurdum ikiside test olmadan dünyaya geldi çok şükür 
(13,702 puan) tarafından
Ne bilim bacım ya sonuçta down sendromlu da olsa basım gözüm üstüne
0 oy
tarafından
Ne ikili ne üçlü ne detaylı yaptırmadım canımcim ❤️
(13,702 puan) tarafından
Yavrum ne bliym ya ben de bunda bir duruldum sanki
0 oy
tarafından
Yaptirmadim ikincide.onemsiz bence simdi ki aklim oosa.ilkinde de yaotirmazdim :D 
(13,702 puan) tarafından
Hani. Allah öyle de verse baş göz üstüne böyle de verse baş göz üstüne .
Ne bliym ya yanlış mıyım bilemiyorum
tarafından
Aynen. Bana ozeldeki doktorum demisti hemde. Yaotirsan dedi dawn ciksa.ne yapicaksn aldircak misin. Hayir dedim. O zaman gerek yok bisa strese girmebu makinalar kucuk biseyde yuzde 50 dawn deyip annenin doguma.kadar.oskolojisini bozuyor dedi
Yaptirmadim pismanda degilim. Rabbim saglikla gelmesini nasio etsin pasamin.
Oype bile olsa Rabbimden gelene bas goz ustune ♡
0 oy
tarafından
Hiç birini yaptırmadım bana kızanlar olabilir ilçede yapılmıyor dedi doktor merkezde uzaktı zaten 2 güne bir hastanedeydim doktor bu halde giderim dersen git dedi biraz konuştuk bebekten vazgeçme ihtimalin varmı dedi asla dedi yollamadi 
(13,702 puan) tarafından
Yok ya Rum ne kizmasi bu senin tercihin
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ben ikili de sorun olmayinca 3luyu yaptirmadim diye hatırlıyorum. o testlerde gercekten bazen insana yalan yanlış şeyler diyormuş. bizim bi tanıdığımız o testle bebegini aldırmıştı. sorun neydi tam olarak bilmiyorum tabi
(13,702 puan) tarafından
Ya evet bnm de bir arkadasimda amniyosentez yapilmisti
0 oy
(36 puan) tarafından
Ben de test yaptırmadim. Rabbim nasil buyurmussa oyle olur dedim.. yani oyle bir sey olsaydi aldirmayi dusunmezdm...
(13,702 puan) tarafından
Yok yok ben de asla düşünmüyorum o benim parçam sonuçta
0 oy
tarafından
Ben canim esım istemedı 2 gebelıgım de de bende aynu sekulde ne olursa olsun kabulumuz stres istemiyoruz 9 ay boyunca dedık
(13,702 puan) tarafından
Evet yani bide ne gelirse Allah'tan
tarafından
Var dese cozumu yok zaten 9 ay boyunca stres yapcan coguja da var deniyor temiz cıkıyor hıc kafanı bulandırma en ıyısı
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrason ve şeker yüklmesi dışımda bişey yaptırmadım doğuma alınırken yanımdaki kadın bunlarıda yaptırmamıştı soruyolardı doktor çok kızmıştı. 
(13,702 puan) tarafından
Ayrıntılı ben de şart diye düşünüyorum sonuçta   fiziksel bir rahatsızlığı varsa doğumda ona göre önlem aliniyo
Şeker yüklemesi bende yaptircam ama bu ikili üçlü test işine Grek yok diye düşünüyorum bu ara
(1,629 puan) tarafından
Aynen bide onlarda hata oranı çokk yüksek yani hastalığı var denilenlerin çoğu sağlıklı bebek doğuruyor 9 ay boyunca stres yapıp göz yaşı döktüğünlr kalıyosun.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
B3nde yaptirmamayi dusunuyorum.zaten ultrasonda doktor bakiyor orda bi sknti yoksa yaptrmayacagm.allaha emanetler.yanlis bir soncla 9 ay hayati zehir edemem.allah ne verirse tabiki sagliklisini versin insallahh
(13,702 puan) tarafından
İnşallah kuzum ben de yaptirmicam sanieim
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Doktorum bana direk dörtlü yap dedi bende öyle yaptım 
(13,702 puan) tarafından
4lu dediğin ayrıntılı organ taraması dmi gulden
(14,032 puan) tarafından
Bebeğim aynı ikili gibi kan veriyorsun sadece daha detaylı bakıyorlar sonucu da aynı ikili gibi bir kağıt veriyorlar
0 oy
tarafından
Ben 3. Dogulurdum mümkün oldukça test felan yaptırmadım eşim istemedi aşkım nolur hiçbir şey yaptirmayalim diye 
(13,702 puan) tarafından
Allah 3unuxe sana bagislasin kuzum
tarafından
Tisikkirler mrvecim
0 oy
(27,352 puan) tarafından
Ben yaptırmadım gerek görmedim
(13,702 puan) tarafından
Ben de sanırım yaptrmicam kuzum
0 oy
tarafından
Ikiliyide ayrintiliyida yaptır derim. Çünkü ne var yok söylüyorlar bilgi sahibi oluyosun çocuk doğduktan sonra allah korusun bi sıkıntı olsa bilemicen ne olduğunu sıfırdan test falan ugrscan bence yaptır canm 
(13,702 puan) tarafından
İşte bide böyle düşününce diyorum ki  yaptırsam mi
tarafından
Bence yaptı derim
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Ben yaptırmadım. 
(13,702 puan) tarafından
Anladım bebeğim Allah sana bağışlasın
(3,921 puan) tarafından
Sağol bebem ❣️♥️♥️
0 oy
tarafından
Yaptırmadım canım bende

Sadece detaylıya girdim

Doktorum ne olursa olsun doğuracak mısın dedi evet dedim

O zaman gerek yok dedi yapmadı 

Zaten yanılma payı yüksek olan bi test garanti değil 
(13,702 puan) tarafından
Bende her ihtimalde dogurucam o yüzden muallakta kaldim
0 oy
tarafından
Ya ben yaptırdım bazen  bebeğe doğmadan müdahale edilebilen sorunlar da oluyor anne karnında müdahale ediyolar tabi sen bilirsin.  Ayrıca bir sorun varsa buna kendini psikolojini ayarlayıp doğurmakta önemli  ..insan ne olursa olsun aldırmak istemez  tabi   ben olsam yine yaptırırdım 
(13,702 puan) tarafından
İşte böyle de düşünüyorum
0 oy
(199 puan) tarafından
Ben 2 li yaptırmadım 3 lü yaptırdım sonuç daha çıkmadı iyimi ettim kötümü bilmiyorum hiçbirini yaptırmam demiştim oysaki kendimi kan verirken buldum
(13,702 puan) tarafından
Hayırlı sonuçlar kuzum
(199 puan) tarafından
Amin canım..
0 oy
tarafından
Benim ilk yönelikti ikili yaptırmadım sadece 3 'lu  yaptrďim 
(13,702 puan) tarafından
Anladım balim
0 oy
tarafından
Sadece ayrıntılı yaptırdım. Bi sorun yok sukur ama tercih senin canım
(13,702 puan) tarafından
Rabbim sana bağışlasın bebeğim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 108 göst.
25 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur_lina (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 190 göst.
9 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 411 göst.

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı

...