0 oy
544 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (417 puan) tarafından
Birden bire uykusu geldi mayhoşlaşti baktim yüzü yanıyor atesi var koltuk altindan ölçtüm 38.1 elleri buz gibi ama kafasi yaniyor. Parol surup vardı onu verdim uyuda kaldi daldi kendi kendine. Mutfaga gittim geldim hemen bir baktim titriyor kızlar eşim uzerini ört diyor ateşli çocuğun üstü ortulmez demi ne yapayim smdi kızlar hiç böyle olmamıştı 2 yaşında bu arada

30 Cevaplar

+1 oy
(25 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İç ateşi vardır titrediğine göre en tehlikelisi iç ateş zaten bı duş aldır baktın kısa süreli düşüyorsa hemen doktora götür ateş Allah korusun bütün organlara zarar veriyo bu yüzden kalp hastasıyım ben lütfen kimseyi dinleme ve suya sokup acile götür
(417 puan) tarafından
Ateş düştü canım 37.3 oldu şimdi iyi geziyor dolaşıyor zorla agzina fener tutup baktim büyük azı dişleri patlamış alttan 2 tane:)) çok sevindim ateş sebebi belli oldu
(417 puan) tarafından
Size de çok geçmiş olsun canım rabbim acil şifalar versin insallah
(25 puan) tarafından
Ayy iyi canım çok şükür Allah'ın izniyle bi daha ateşi çıkmaz insAllah:))
(25 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım:)
(417 puan) tarafından
Inşallah canım çok teşekkür ederimm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hayır sakın sakın örtme hemen soy ılık duşa sok
(417 puan) tarafından
Uyandirayim mı o zaman
tarafından
Titreme normal değil canım sen hemen üstünü soy sadece atlet kalsın sakın giydirme eklem yerlerine ılık suyla havlu ıslatıp koy biraz kendine gelip uyanınca hemen ılık bir suyla banyoya sok daha da düşmez titrerse hastaneye götür
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım bi hastaneye götür enfeksiyon fln olabilir. 
(417 puan) tarafından
Ateş düşmezse goturcem kuzum takip ediyorm smdi
(2,323 puan) tarafından
Rabbim şifa versin inşallah canım çokta bekletme ateş iyi değil.
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Kiz hemen  doktora götürsene  havale  geciriyordur  ben bu annelri anlamıyorum yaa buraya  yazana kadar  git daha doktora  
(417 puan) tarafından
Daha yeni çıktı kuzum ateş dusurucu verdim uzerini soydum ateş düşer diye bekliyorm acile gidecem zaten
(5,949 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım
0 oy
(980 puan) tarafından
Acile götürün olmazsa cnm bilemedim ki bende
(417 puan) tarafından
Ateş düşmezse goturcem canim hemen bende telaş yaptım uyuyor şimdi mırıldanıyor niye böyle oldu ki ya:///
(980 puan) tarafından
Üşüttü mü ki acaba cnm
(417 puan) tarafından
Dışarıya hiç çıkmadık dün de çok rüzgar vardı burda gece üstünu de açmadı ki enfeksiyon galiba bakayim da acile goturum ben ya
(980 puan) tarafından
Naptın cnm merak ettim de
(417 puan) tarafından
Kuzum hastaneye de gittik şimdi yeni post açıyorum ona bakar mısın
0 oy
(48,742 puan) tarafından
ince tek kat penye giydir alnina koltuk altina kasiklarina el ve ayak bileklerine islak sirkesiz bez koy
(417 puan) tarafından
Titriyor ama canım daha çok titremez mi ay kiyamiyorum hiç titreyince üzerini örttü esim
(48,742 puan) tarafından
ac ustunu ortulur mu ya doktora goturun
(417 puan) tarafından
Tamam kuzum açtım
0 oy
(605 puan) tarafından
Ateşli çocun üstü örtülmez enfeksiyon olabilir ateşi düşmüyosa  hastaneye gidin sakın örtmryin 
(417 puan) tarafından
Uyudu kaldi ya mırıldanıyor açtım şimdi üzerini
0 oy
tarafından
Titremesi normal değil götürün bence 
(417 puan) tarafından
Ateşi de fazla yüksek değil ya korktm bnde
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Ört ama öyle kalin olmasin
(417 puan) tarafından
Açtım uzerini havele geçirir diyorlar
(4,136 puan) tarafından
canim inşaAllah iyi olur bebegin cok gecmiş olsun♡
0 oy
(165 puan) tarafından
Canım üzerini soy atletle bırak balkona çıkar biraz vücudu serinlesin birden soğuk suya sokma sakin önce bu şekilde atesini kontrol et düşmezse ılık duş aldır biraz bekle yine kontrol et baktin yine düşmüyor bebegin daha kötü oldu kesinlikle hemen doktora git allah korusun düşük ateşte bile havale riski olabiliyor geçmiş olsun
(48,742 puan) tarafından
balkona cikarirsa atesi dusurcem derken usutur cocugu
(417 puan) tarafından
Uyudu kaldi kuzum ya mırıldanıyor açtım üstünu de telas yaptm
(48,742 puan) tarafından
dedigim yerlere islak bez koy
(165 puan) tarafından
Hayır cabim  niye üşütsün duracağı en fazla 5 dk çocuğun ateşi düşsün yeter
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benim oğlumda oldu gecen hafta dis atesi 38 uzeri olmaz dedi doktorum götürdük hastaneye boğazı havadan virus almjs ilqc verdi ertesi gün gecti atesi bi götürün ben ateşten cok korkarım Allah korusun 
(417 puan) tarafından
Diş değil herhalde enfeksiyondur diye düşündüm bende
(1,939 puan) tarafından
Aynen öyledir bencede uzerini ortme
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Takıp edıp gozlemleyın bence. Dusmezse bır saate goturursunuz acıle. 
(417 puan) tarafından
Tamam kuzum sağol takip ediyorm
(1,077 puan) tarafından
Bu durumlarda yuksekmedıgı surece hemen agrı kesıcı ates dusurucu vermemek ennıyısı vucudu savasmayı ogrensın. Suruplar atesı bastırır asla tedavu etmez. Ve vucuda soguk bez degıl suya tutmak degıl ılık sıcaga yakın bez kompresı yapmak gerekkı iç dıs ated dengelensın. Yıne gecmezse ılık su ıle soguk olmayacak tabıkı bır dus aldır annesı bırde bol dua...
(417 puan) tarafından
Dusa sokuyorum simdi canim saolun
0 oy
(795 puan) tarafından
Üstü çok ortulmez canım ateşi çoksa ondan titriyordur vücudunu suyla sil ateşi düşmezse doktora götürün takip edin çok geçmiş olsun 
(417 puan) tarafından
Saol kuzum ateş 38.1 acaba fazlada bizim ateş ölçer mı yanlış ya bu ateşte tiremezdi hic
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Örtme canım hemen ılık dusa sok
0 oy
tarafından
Hemen ılık banyo yapıtır üstünü ince giydirin dktora götür 
0 oy
(806 puan) tarafından
Ilık duş iyi gelir ama bence doktora götürün havale olmasın Allah korusun şimdi burdan bilemeyiz ki. İhmal etmeyin canım 
0 oy
tarafından
Ateşini sık sık ölç canim..39 olursa acile götürün bana kalırsa.ilik duşa sokun.ustunu ortmeyin..çıplak kalsın.koltuk altına.anlina.bez.koyabilirsin..
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Giydirmeyin üstünü de yıkayın önce sonra ince kalsin ateş geçmezse acile götürün yükselen ateş enfeksiyon olabilir
(417 puan) tarafından
Öyle yaptim canım tamam
0 oy
(892 puan) tarafından
Canm çok dikkat edin ben ateşten çok korkuyorum havale olayları falan oluyor.ya.dusurmye çalış örtme artar ateşi kalın giydirme.titreme olaylarını hiç bilmiyorum umarım kötü bişey değildir acil yakınsa götürün 
(417 puan) tarafından
Titreme geçti şimdi uzerini açtım ateş düşürücü verdim bekliyorm atesi takip edoyorum
0 oy
(41 puan) tarafından
Eger buyuklerle ayniysa bogaz enfeksiyonu olabilir esim de boyle olmustu bekletmeden goturun allah muhafaza

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 50 göst.
5 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 147 göst.
0 oy
12 cevap 562 göst.
29 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 89 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,446 cevap

34,968 kullanıcı

...