0 oy
450 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Kızlar 7 aylık hamileyim ama aşırı hareketliyim hep bi koşturma hali sevmiyorum uzanmayı yatmayı. Sabah 7 de uyanıp bu saatlere kadar ayaktaym yemek temizlik zaten 1 oğlum var ona yeteyim derken unutuyorum hamile olduğumu bu durum bebeğe zarar verir miki acep :( içime kuşku düştü 

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Doğumun rahat olur hareket iyidir. Nerde hareket orada bereket  :D

(1,755 puan) tarafından
Hahahahaaa süpersin
-Reklam-
+1 oy
(847 puan) tarafından
Daha iyi canım çok fazla zorlama. Hareket hamilelikte cok iyidir
(1,755 puan) tarafından
Evet mesela çok eğilmemeye ağır kaldirmamaya dikkat ediyorum
+1 oy
tarafından
Vermez kız ben de öyleydim 1 dk durmak bilmezdim o zaman pandemi de yoktu çok gezdim dağ bayır tırmandım hamile halimle ankaradan trabzona oradan sakaryaya gittim vsvs evde de 2 günde bir dip köşe temizlik yaptım zarar vermenin aksine doğumum da çok kolay oldu
(1,755 puan) tarafından
Ayy çok şükür darısı bana. Karnımı görmesem bi haberim hamile olduğumdan hep hareket halinde olmak istiyorum
tarafından
Amin inşallah. Daha iyi canım hareketli olmak iyidir
+1 oy
(3,375 puan) tarafından
Çok çok iyidir cnm bnde senin gbi hareketiyim 3 normal dogum yaptim valla pırt pırt doğurup çıktım hic bisey anlamadim
(1,755 puan) tarafından
Ayyy ne güzel inşallah bende öyle rahat olurum. Korktum bi an kötü mü ediyorum diye
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Hiç bir zararı olmaz hamilelik hastalık değil sonuçta bende öyleydim çalışıyordum da hiç durmazdim yerimde ağır iş bile yapardım üstüne hep yürüyüş te yapardim hem kilo da almadım hamileliğim de kafamı oraya vermedogim için rahat geçti aman midem bulandı oturayım deseydim vay halimr kalkamazdım 
+1 oy
(1,297 puan) tarafından
Canim vermez bende öyleydim hic durmadim hamilelik boyunca hatta doguma gitmeden bile ev isi yaptim elbiseler vardi katladim gittim doguma
+1 oy
(5,323 puan) tarafından
Düşük riskin yoksa bı sıkıntı olmaz
0 oy
(3,276 puan) tarafından

Yok canım aslında hareket iyi olur 8 aylık olana kadar 2 ev idare ettim temizlik yemek kardeşimi okula getir götür 1 ay evde kaldım 20 kilo aldım nerdeysee:woot:

(1,755 puan) tarafından
Bende vicdan yaptım çok mu hirpalıyorum  kendimi acaba diye ama olması gerekenler mecbur ev sonuçta yemek temizlik çocuk hep bi koşuşturma
(3,276 puan) tarafından
Aynen canım rabbim güç kuvvet versin
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Yatmaktan iyidir bence agrin falan olmuyor demekki ben iki is yapayım akşamına pertim çıkıyor 
(1,755 puan) tarafından
Yok olmuyor yani uzansam anlıcam yorgunluğumuda yatmıyorum bi çocuğum daha var bana muhtaç güçlü olmalıyım diye motive ediyorum kendimi hep bide çok fazla vitamin tüketiyorum kramp ağrı olmasın diye  kalsiyum magnezyum balık yağı falan
0 oy
tarafından
Bende çok hareketliydim çok kolay doğum yaptim şükür ama herkes aynı olur mu bilmem canim❤
(1,755 puan) tarafından
Inşallah bende  senin gibi olurummm
0 oy
(144 puan) tarafından
Bende aynıydım cnm çok şükür birşey olmadı cam dolap üsleri perde asma yatak atları su kovaları yemek her işimide yaptım Allaha çok şükür 
(1,755 puan) tarafından
Aynen bende öyleyim yardıma gelmek isteyenlere izin vermiyorum benim sorumluluğum gücüm de var şükür yapıyorum
(144 puan) tarafından
Aynen öyle cnm bende yardımcı çağırmadım eşim saolun onunla birlikte herşeyi yaparız
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Fazlası zarar ama dikkat et çünkü içinde bi can taşıyorsun 
(1,755 puan) tarafından
Yani bilerek yıpratmıyorum kendimi ağır falan kaldırmıyorum ama yapı gereği hiperaktifim biraz
0 oy
tarafından
Hayır aksine doğumu kolaylaştırır
0 oy
tarafından
Kanamalı durum yoksa hareket iyi oluyor benim ilk aylar rahim içi kanama oldu dikkat ettim sonra geçti ama ben endişe ettim sürekli hareket halinde olmadım spor yaptım squat yaptım bacak açma germe hareketleri yaptım neler neler hemde ama yok. Evde saatlerce yürüdüm ama dışarda yürümek başka. doğumum çoooook zor  oldu Allah nasip ederse diğer Hamileliğin olursa akıllandım inşallah daha bilinçli olacam abartmamak şartı ile hareket iyidir 
0 oy
(305 puan) tarafından
Valla senin gibiydim canim doğumdan bir gün önceye kadar hep temizlik hep hareket bebeğe bir zararı yok ama hamilelikte çok yorduk bünyeyi dogum sonrasi hemen toparlanamadim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 224 göst.
1 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 344 göst.
28 Mart 2019 Aile kategorisinde Küboşşşş (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 100 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 397 göst.
25 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu

379,251 soru

11,352,155 cevap

34,823 kullanıcı

...