0 oy
157 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Bebeğim 7 aylık sünnet yapmayı düşünüyoruz

Bilmem gereken dikkat etmem gerekenleri söyler misiniz kizlar . Nasıl oluyor uyuşturuyorlar mi uyutuyorlar mi? Hastaneden hemen taburcu olur muyuz?  Bir de olduğum yerde 1500e yapiyorlar ama 40dk mesafe ile  abimin olduğu şehirde 400e yapıyorlar yigenimin de  sünnetini yapan doktor iyi de Yanı gitmeyi düşünüyoruz. Ama malum pandemi evlerine gitmek istemiyorum hastaneden çıkıp hemen eve gelebilir miyim oğlum için sorun olur mu özel araç var. Sünnet sonrası bakim hakkında da bilgi verir misiniz lütfen 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,020 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canim oglum 4 aylik 3 aylikken yaptirdik devlet hastanesinde

Komple bayilttilar. Sabah 8 de oldu oglen 3 de tabrcu olduk. Doktorumuzun tavsiyesiyle beze yapismamasi icin köpük bardak kestim koydum pipisine. Ve inanki cok rahat ettim arkadasima da onerdim o da çocuğuunun pipisine kopuk.bardak koydu ve bana dua etti iyiki bu akli verdin diye. Sargisi gece düştü zaten cisiyle islana islana

Ertesi gun doktorum ılık suya oturtmami soyledi 10 dk (ılık su sunnet yerinin iyilesmesini hizlandiriyormus oylede oldu) 2. Gun banyosunu normal sekilde yaptirdim fakatsadecw kafasini kopukledim vucuduna vesunnet yerine asla kopuk degdirmedim oralari sadece su ile yikadim. 4 gunde toparladi zaten normal rutine devam ettik ama bardagi 10 gun boyunca koydum.  10 gun sonra doktor kontrolunde doktorum bardagi koymama gerek kalmadığını soyledi
(2,252 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım uzun uzun anlatmışsın
(2,020 puan) tarafından
Rica ederim canimm stres yapma Allahin izniyle kolay gecer. Ilk gun birtek sıkıntılı geçiyor 2. Gun normale donuyorsun insallah
(2,252 puan) tarafından
Inşallah canım bebek için zor anneler için daha zor. Inşallah ağrısız gecer
(2,020 puan) tarafından
Insallah canim ,emin ol kucukken yaptirmak daha iyi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende salı günü randevu alicam devlet hastanesinden diğer oğlanları buyukken yaptırmıstim bebekken ilk kez olacak daha kolay iyileştiğini söylüyorlar 
(2,252 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
tarafından
Yaa ben de eşime söyleyim o zaman benimki de 4 aylık
tarafından
Ne kadar erken o kadar iyi bence de .benim oğlumun pipisinin ucu çok kapanıkmis doktor eliyle açtı ama yine kapanırsa sunnet yaptır dedi .başladı mı ki dedim evet sıra veriyor artık dedi öyle karar verdim bende
(2,252 puan) tarafından
Yap bence bir an once canım ben pişmanım beklettigime
tarafından
Anladım sağol. İnşallah sıkıntı olmaz çabuk toparlarlar.
0 oy
tarafından
Ben 3.5 aylıkken yaptırmıştım. Seninki artık buyumus nasıl oluyor bilmiyorum. Ama duyduğum kadarıyla 6 aydan büyükleri komple uyutuyolarmis yanlış hatırlamıyorsam
(2,252 puan) tarafından
Keşke küçükken yapsaydım canım ama pandemi deyip durdular
0 oy
(289 puan) tarafından
Dikkat etmen gereken  tek şey yapismasin beze falan kanar yoksa bu hemen iyilesir zaten ben sünnet kilodunun onundeki kutuyu kesip beze koymuştum 3 günde iyilesmisti sargı falan yapmamis tik zaten 
(2,252 puan) tarafından
Nasıl oluyor canım pipinin üstüne mi o seyi koyacaz
(289 puan) tarafından
Evet  tam ustune geliyo beze değmesini engelliyo ciş kaka yapınca yıkayıp tekrar koyuyosun
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bizde 7 aylik oldugu gun sunnet ettirmistik esimin calistigi yer sunnet organizasyonu duzenlemisti ozelde oldu para vermedik kucuk oldugu icin lokal anestezi yaptilar bezini 4 numara kullaniyorsan 5 numara al canim bol olacakmis bez birde yazisiz sade kagit bardak al halka seklinde kesip oraya koyarsin 2 gunde sargi bebegin idrarindan dolayi zaten dusuyor 2. Gun ilik suyla dus aldirdik sonra krem vermsti dustan snra da bi 7 gun kremi kullandik bardagi mutlaka koy krem sursen bile 
(2,252 puan) tarafından
Çok sagol canım
0 oy
tarafından
Özel hastanede 400 tl ye yaptırdım Dikkat et gazlı bez yapışmasın batikonla ve ilaç veriyor doktor onla pansuman yapıp sar ama dikkat et yapışmasın
(2,252 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(181 puan) tarafından
bende iki bucuk aylikken yaptirdim hic korktugum gni olmadi uyusturdu uyutmadi telefondan vizgi flim acti doktor esim yaninda durdu.oyalari bende 500 tl yaptirdim 1 bucuk sene once hemen fitilde atti doktor aglamasin diye 2 saat sonra uyusmasi falan gecti agladi tabi biraz ama emzirdim uyuttum oyle gecti ilk gun yanina bezle pijama al yedek sonrasinda agri kesici fitille krem verdi onlar cok iyi geldi mutlaka simdiden yaptir cok rahat
(2,252 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 158 göst.
13 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prensesim ve prensim (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 243 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 620 göst.
0 oy
4 cevap 109 göst.
12 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...