0 oy
287 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar eşim le ailesinden ayrı yaşıyoruz ailesiyle sorunlar olduğundan dolayı görüsmuyorum oda benim ailemle görüşmüyor ama o her hafta sonu ailesine gidiyor benim ailem uzakta olduğu için gidemiyorum.ama burda anneannem dayimlar var.bende gitmek istiyorum yanlarına eşim her gitmek istedigimde küfür ediyor götürmüyor aglasamda ne yapsam götürmüyor bu akşam yine ben köye aileme gidiyorum dedi bende beni goturmezsen geldiğinde bulamazsin dedim.gitmedi götürmemek için şimdide surat yapıyor.haksizmiyim siz olsanız ne yapardınız?

9 Cevaplar

0 oy
(119,248 puan) tarafından
Agaya belesmi oldu varni oyle hayat jendi gorsun sana gelince kufur
(11 puan) tarafından
Bana sürekli öyle davranıyor.herseyde öyle
-Reklam-
0 oy
(703 puan) tarafından
Haklısın niye göndermiyor ki saçmalık resmen 
(11 puan) tarafından
Onlara bana laf söylüyor bende artık gitmekten bile bahsedemiyorum
0 oy
tarafından
Neyine vicdan yaptın. O sana aciyo mu ki vicdan yapiyosun
(11 puan) tarafından
Surat yapıyor ondan
tarafından
Yaparsa yapsın ya aman sen de
(11 puan) tarafından
Canım inanki o suratsizligi ni bu hamile halimle hiç çekemiyorum ama napayım
0 oy
tarafından
Haksız değilsin kendi gidiyor da sen niye gitmiyceksin ki 
(11 puan) tarafından
Ben onun sözünü dinlemek zorunda yim gibi davranıyor
tarafından
Acaba ikinizde bu gidişe dur deseniz ve iki taraflada gorusseniz daha iyi değil mi
(11 puan) tarafından
Onun ailesiyle gorussem hemen çantamı alıp. Onlarla yaşayalım diye baskı yapar ondan asla görüşmem
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bence birbirinizin ailesiyle ikiniz de görüşmediğiniz için başta ikiniz de haksızsınız, onun dışında o ailesine giderken senden izin alıyor mu ? Almıyorsa sen niye alıyosun, sen gidiyosan bende giderim der ve giderim 
(11 puan) tarafından
Onun ailesiyle gorussem hemen çantamı alıp onlarla birlikte yaşayalım diye baskı yapar ondan asla görüşmem
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Esin esin cok kotu yapiyorr.sen iy bile dayaniyorsun.esim bile olsa kimse ailemle gorusmeme mane olmaz
(11 puan) tarafından
Evlendigimizden beri böyle 3 yıl oldu hep kendi ailesine anlayışlı
0 oy
(5,134 puan) tarafından
O sana vicdan yapıyor mu sen ağlarken sende yapma canım 
(11 puan) tarafından
Hayır üzerine bide laf  söylüyor
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Esin kendini baya uyanık zannediyor pabuç bırakma 
(11 puan) tarafından
Bende öyle diyorum birşey olursa ararsın diyor dedim bırakıp gidersen asla seni aramam ambulansı ararım ailemi ararım
(14,025 puan) tarafından
Aynen öyle belki öyle yaparsan aklı başına gelir
(11 puan) tarafından
Gelmez inanki asla değişmez ailem bile artık ona katlanamiyor.onlara kalsa 5 dk durmam
(14,025 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun ne diyim bebekte geliyor
(11 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(13 puan) tarafından
Ben olsam böyle bir şeyi asla kabul etmezdim. Sen kendin git o gelmiyorsa, ona muhtaç olduğunu düşünmesin. O zaman sana daha çok değer verir. Ailenle görüşüp görüşmemen senin kararın sadece. Böyle bir şeye eş asla karışamaz. Ne sen ona, ne de o sana. Dinlemek zorunda değilsin. Dinen bile bu şekilde. Dinlemediğinde sözünden çıkmış sayılmazsın. Haklı haksızlık bir durum yok. Sınır ihlali var ortada canım. Birde eşinin bencilliği. Ama sorunu çözmen için eşine hissettiklerini anlat. Şöyle diyebilirsin"Seni anlıyorum istemiyorsun ama ailemi çok özledim. Bu konuda seninde bana yardımcı olmanı istiyorum. Ailemin seni incitmesine asla izin vermem. Sende beni incitme içim rahat bir şekilde özlem gidereyim. " Kibarca buna benzer konuşabilirsin. Aksi şekilde konuşunca ego yapıyorlar biraz. 
(13 puan) tarafından
Bence şuan gitme zaten yolda bile doğum başlayabilir uzaksa ailenin olduğu yer. Sen kendini düşün. Ona inat istiyor olabilir misin şuan gitmeyi bunu düşün. Ve bence eşinede sana ihtiyacım var sende gitme diye söyle. Hamilesin onund ayanında olması gerek. Çevrende kimseyi bırakmadı çünkü ona bağımlı hale gelmeni istiyor. Bemde bu tarz şeyler yaşadım. Yani yalnızlaştım zamanla. Ama bunu fark ettim. Sana küfür etmesine izin verme. Ailenle iyi ol ki gidebileceğin bir yer olduğunu bilsin. Çocuk doğunca ailenden biri gelip seni alsın hem yardımcı olurlar bebeğe bakarken. Sen o küfür etsene asla kendini bozma. Şuan beni üzdün de ve kendin baika bir odaya git. Senible buna rağmen ilgilenmiyorsa zaten evlide kalmak zorunda değilsin. Yani mutsuzsan kimseye katlanmak zorunda değilsin. Bunu onunda bilmesi gerek. Ben ailemin yanına gelmiştim 10 gün kadar durdum sonra beni almaya gelmişti eşim. Ve rahatsız olduğum şeyi yaparsa ayrılacağımı söyledim. Ciddiyr aldı beni sonradan. Eğer beni almaya gelmez, ben ona boyun eğmezsem beni terk eder gibi düşüncen varsa dene, eğer öyle biriyse ona ihtiyacın zaten olmaz. Ben bu olay üzerinden yazdım ama başka problemlerind eolduğunu sezdim canım. Asla ne küfür ne de sana vurmasına izin verme.
(11 puan) tarafından
Hayır dünyanın öbür ucuna gitsem gelir eminim.ama bir yıldır ailemi görmedim bu hamilelik beni çok yordu ondan istiyorum gitmeyi onlari özledim eminim buna
(13 puan) tarafından
Kendi ailenle aran iyi mi canım, onlarda gelebilir uzaktalarsa. Eşin buna katlanıversin yani çok zor görmeden anlıyorum seni. Ve bebeğe tek bakmak çok zor. Yardımcı olması gerek birinin annen gelir mi
(11 puan) tarafından
Annem onlar da geldiği zaman surat yapıyor resmen kovmaktan beter ediyor onlar burdayken eve gelmiyor aynı odada oturup 2 kelime etmiyor surat yapıyor e insanlar diyor biz gelemeyiz sen gel bu bizi istemiyor haklılar bende böyle davranan birinin yanına gitmezdim
(13 puan) tarafından
Eşin annesine gitsin onlar geldiğinde senin elinde olan bir şey değil ve sen mağdur oluyorsun. Ailende yok sayacak eşinin suratsızlığını senin için geliyorlar sonuçta. Senin gitmen daha zor benim fikrim tabi. Çözüm üretmeye çalışıyorum canım. Ama tatlı dille dene bakalım eşinle konuş.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 138 göst.
30 Ocak 2021 Aile kategorisinde Melis2134 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
30 Ocak 2021 Aile kategorisinde Melis2134 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 294 göst.
25 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 425 göst.