0 oy
400 göst.
Diğer kategorisinde (43 puan) tarafından
Facebook da bir bayanla karşılaştım.  9 aylik bebegini durumu olmadigi icin birakmis annesine . 4 yasinda geri almis. Üstelik kiz çocuğu.  Ozel sebep deilse neden biraktiniz dedim durumum yoktu dedi. Peşinden bir oglu oldu ve suan yıne  hamile. Eşinin ailesi maddi anlamda destek cikmadi dedi. Kisacasi cocuk büyüyünce  4 5 yas olunca almış  ama arada geri götürüyor  aliyor. Dedim ki neden calismadin iyu veya kötü  bir yerde kolu komsudan alsaydin hic mi bir Allahin kulu yoktu. 9 aylik bir bebegi anne kokusundan sevgisinden biraktin ama digerlerine sahip ciktin onlar ne yediler ictiler peki dedim. Çal  çırp  çabala  sen annesin gücünü  sonuna kadar kullan  yeme yedir ama ne olursa olsun  vermeseydin keske dedim. Disarida ne anneler görüyorum  yagmurlu havada cocugu sırtında mendil satiyor cicek satiyor dedim. Ben onlar gibi degilim dilenemem dedi . Dilenmek deil o çalışmak  dedim. Sert twpkiler gösterdi  agir kelimeler kullandi bana bende uzatmadim kapattim konuyu. Simdi size soruyorum arkadaslar, tamam belki hayat sartlari farkliydi kimse kimsenin hayatini bilemez herkesin yükü  kendine agir kim bilir neler yasadilar. Ama buda evlat ne bileyim eşya  deil ki . . Hani sonuna kadar savaşan  bir anne goremedim. Belki hakliydi belki haksiz bilemedim.  Belki içinizde de boyle durumda olan vardir saygi duyuyorum. Ama evladini biraksa bile bir annenin cabasini gormek herseye bedel. Ben o annenin sozlerinde o savaşı goremedigim icin size sormak istedim sizce nasil yorumlarsiniz ?  Ben bir anne olarak ASLA  ... kirici birsey yazdiysam bu durumda olup da yarasina tuz bastigim arkadaslar varsa özür  diliyorum onlardan.uzun oldu hakkinizi helal edin

16 Cevaplar

+1 oy
(12,513 puan) tarafından
Evlatlarımsız bir gün bile düşünemiyorum.. 

Rabbim kimseyi evladı ile sınamasın 
-Reklam-
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Onu üzerine iki tane daha yapmamış olsaydı derdim ki gerçekten zor durumda ama iki tane daha yapmış işine öyle geliyor demekki canım 
+1 oy
(855 puan) tarafından
Bebeğimi anneanesine bırakır çalışırım akşamda alırım geri 
0 oy
tarafından
O insanla konuşmanı tavsiye etmiyorum, çocuğunu bırakan sana neler yapmaz
(43 puan) tarafından
Arkadasim deil canim tesadüfen  karsilastim
0 oy
tarafından

Kısa ve net tanımadığım insanlarla işim olmaz benim sende öyle yap bence yoksa haklıyken haksız çıkarsın heleki sosyal medya gibi bir mecrada 

0 oy
tarafından
Asla asla deme cnm. Ne yaşadığını bilemeyiz ki. Allah yardımcısı olsun.

Ben evladımı Allah'ım güç verdikce imkan verdikve Birkmam kımseye
(43 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(275 puan) tarafından
Velev ki haklıydı durumu yoktu, o zaman zevkine sahip çıkacak başka çocuk yapmayacaktı. Hiç de haklı değil bence. 
0 oy
(677 puan) tarafından
Bu kadar katı olmamak lazım hiçbir konuda.çünkü cok zor hayatlar var sana kolay gelen ona gelmez.ustelik annesine bırakmış sokağa atmamış ki...ve bence kimse kimsenin anneliği sorgulamamalı
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Birini annene bırak git iki tane daha yap uçkuru düşkünü kadın Allah bunun hesabını sorar. Annene bırakıp çalışmak varken erkeğe donmek hangi zihniyet acaba! 
(43 puan) tarafından
Bencede
0 oy
tarafından
Buyik konuşmak istemem ama öleceğimi bilsembirakmam kimseye aç kalırım çöp toplar satarım gene bırakmam hele birde birini bırakıp bir kaç tane daha ne hakla yapmış 
(43 puan) tarafından
Kesinlikle bende  boyle yaparim cocugum yoksa bnde yokum
0 oy
tarafından
Allah korusun öyle bisey başıma gelse aç kalsak da beraber aç kalalım ben yavrum için bulurum birşeyler fakirlik belgesi alır direk yardımlara başvururdum çocuğum için 
(43 puan) tarafından
Cok haklisiniz ...
0 oy
tarafından
Şöyle bir şey olursq belki bırakırım annemin ona gözü gibi  bakacagina maddi ve manevi anlamda biliyorsam benim şuan ona bakmayacak durumdaysam huzursuz kötü bir babanın tavrına maruz kalıyorsa çok  caresizsem pisijlojik sıkıntılarım varsa kendime yetemiyirsam ona iyi bakmayacaksam pisikolojisi kötü etkilenecekse benim yanımda ve iyi bir anne değilsem sorumsuz yemeğini herseyinj düzensiz yapıyorsam sırf o iyi olsun diye anne bile olsam o duruma maruz kalacaksa bir sureligine verirdim kendim için degil onun etkilenmemesi için
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Bizim için oturduğumuz yerden konuşmak kolay ama vicdan sahibi bir anne kolay kolay çocuğunu bırakacak raddeye gelmez.Geldiyse büyük nedenleri vardır.Ki kendini topladiginda da geri almış.Cope atanlar varken bence bu kadar yuklenmemeliydin kimsenin ne yaşadığını bilemiyoruz ne kadar anlatilsa da
(43 puan) tarafından
1 çocuğuna bakamayip pesine 2 tane daha yapıyor.  Madem durumu yok neden yapiyor. Buna da cvbiniz var mi
0 oy
tarafından

Böyle bir durumda tanımadığım birini kınamam ne yaşadığını bilmeden. İçinde vicdan varmış ki annesine bırakmış. Ya çöpe atanlara ne demeli? O kadın onların yanında melek kalmış.. 

(43 puan) tarafından
Sizin dusunceniz saygi duyuyorum ama katılmıyorum
0 oy
(3,921 puan) tarafından

Ben evladıma bakarken kıyamıyorum çok masum o çok meleekkkk:'(

0 oy
tarafından
Bebeği anneye bırakmis iyi güzel de kendi nereye gitmiş 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 283 göst.
0 oy