0 oy
1,039 göst.
Aile kategorisinde (401 puan) tarafından

Kizlar esim askerde 18 ysadayim ve 28 haftalik hamileyim eşimde hala evi ayırmış deil bugun nslsin dedi bende maholup gitmişim dedim sinirlendi vay sen ailemi silmemi istiyorsun ya kimse ailesinj silemez ben sadce evi ayir demişim cokmu ben ona demiyorum aileni sil beyefendi isine gelmiyorsa defol baban gile diyip üstüme kapatti bende ona mesaj attım yani benim esim bana yapmadığı kalmadı bu evlilikte Arkamdan konuşması dersin aldatması dersin dövmesi dersin hepsi hatta bugün teline baktim kiz kardesi demiş karina mesaj at kalksin anneme yardım etsin ama benim dediğimi deme demiş eşimde demiş ben niye diyim korkuyormusjn ondan o kim biliyorsun ben onun ag zna s.c.y.rm demişti ben onu hiç okumamış gibi davrandım ama iyilik yaramıyor 

image

28 Cevaplar

+13 oy
(14,033 puan) tarafından
18 yaşında evlenip aynı eve gelin giden askere gitmemiş adamdan çocuk yapan sensin kimseye suç bulma sana o saçmalıkları yaşatan adam ayrı eve mi çıkarır seni hayal dünyasında yaşıyorsun malesef 
(14,033 puan) tarafından
Allah eşine akıl fikir versin ne diyim ki kadinlarimiza üzülüyorum ben başka bir şey değil sana ve karnın da ki masuma
(2,853 puan) tarafından
Yorum sert ama çok haklı çok yerinde olmuş diyecek bişey yok ++++
tarafından
Çok güzel dedin Ggyk
(5,406 puan) tarafından
Katılıyorum buna benzer bir yorum yapacaktım + askerdeki adam  dan ne bekliyorsun üstüne gitme bi gelsin öyle konuşursun. Evlenince nasılsa ayrılırım düşüncesi ile evleniyorsunuz peki çalışıyor mu bu adam ev gecindirebilecekk mi
tarafından
Bu biraz ağır bir yorum olmuş. Ne sartlarda evlendiğini bilmiyoruz ya da bunları kabul etmekte özgür olup olmadığını. Yanlış olan tek şey küçük yaşta bu kadar sıkıntının içine girmis olması ama bu bile böyle bir yorumu haklı kılmaz üzüldüm o yüzden yazma gereği duydum
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Küçük yaşta evlenme ve hamile kalma çabanızı anlamıyorum 
(1,046 puan) tarafından
Akraba evliliğinde görücü usulünde annemleri araya köy esin askerden döndükten sonra evi ayir
tarafından
1Prensesannesii katılıyorum sana. 19 yaşımda evlendim ve şuan 21 yaşımdayım 2 aylık bebeğim var gayette mutluyum eşimle birbirimizi çok seviyoruz, iyiki erken evlendim iyikide erken anne oldum, kader neyi nasıl yazdıysa onu yaşıyoruz hanım efendi .
tarafından
Sevin sevilin ne diyim hanım efendi sizin şahsınıza bişey demedim siz nasıl yorum yapıyorsanız bende kendime göre yorum yaptım. 10 kadından 7 si erkenden evlenip mutsuz oluyor kendini harcatıyor bu gerçeği kimse yalanlayamaz
tarafından
O onların çok iyi niyetinden oluyor karşısına da kötü biri çıkınca tam tamamlanmis oluyor aslında herşey
tarafından
Olan olmuş arkadaşım pişman olan var mutlu olan var burada post açıp ağlayan var ben evlendirmedim kimseleri.. Allah hepsine kolaylık versin
+1 oy
tarafından
Bence biraz annene git canım kafan dağılsın, onunda askerlik psikolojisi 
+1 oy
(10,387 puan) tarafından
18 yaşındasın kocan askerde 6 aylık hamilesin. Bu kadar acele etmeseydiniz gülüm keşke. Hala kanınız deli aktığından en ufak şeyde kapıyı gösteriyorsunuz birbirinize. Evlilik oyun mu? Askerdeki adam evi ayıramaz, sen ev üzerine gitmişsin dişini sıkman lazım en azından askerden dönene kadar 
(48,708 puan) tarafından
+++++
+1 oy
(48,708 puan) tarafından
ailen arkandaysa git ailenin yanina
(401 puan) tarafından
Malesef
(48,708 puan) tarafından
ailen arkanda olmadigi icin zaten bu ezmeler artislikler
+1 oy
(338 puan) tarafından
Ah be canım bende 19 yaşındayım 2 aylık bebeğim var eşimle çok döğüşürüm o kadar çek git dediki ona olan aşkımdan susuyorum sen doğacak bebeğini düşün yuvayı dişi kuş yaparmış Allah bir sabırda veren Allah hüznün sonu mutluluktur unutma yeterki sabır etmesini bil bebeğiniz olduktan sonra eşinde sizin kıymetinizi bilir merak etme 
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Ben olsam bı saniye durmam o evde 
tarafından
Küçük kız daha bugün gider yarın gelir
tarafından
Ama ailesi kimse arkasında degl gitse geri gelir yada ortada kalir
0 oy
tarafından
Bence Allah eşine merhamet versin
(401 puan) tarafından
Neden sence benden dolayı mi
tarafından
Neden senden dolayı olsun ki. Ablasına böyle mesaj atan adamdan ne hayır gelir. Hamile karısına bağıran küsen adamdan ne beklenir. Allah yardımcın olsun :(
(401 puan) tarafından
Sence ne yapmalıyım
tarafından
Biraz tavrını koymalisin. Mesela senin yerinde olsam o mesajı görmezlikten gelmezdim. Ağzına tükürürdum ortalığı kaldırdim. Bende asker kocami bekledim. Öyle asker psikolojisi falan olmuyor aksine daha çok özlüyor daha çok seviyor. Sen çok susmussun cok alttan almışsın bütün bunlara izini sen vermişsin
(401 puan) tarafından
Evet haklsin sanırım
0 oy
(3,835 puan) tarafından
Kendinizi ne kadar bu kadar ezdirirsiniz gerçekten anlamıyorum hiç mi kendinize saygınız yok eşinin daha sana ne yapmasını bekliyorsun ? Lütfen bu kadar değersizleştirmeyin kendinizi 
0 oy
tarafından
Hamilelik hormonu mahvetmiş seni canım 
(401 puan) tarafından
Yani benden mi kaynaklı oluyor
0 oy
tarafından
Çok iyi yapmışsın 
(401 puan) tarafından
Valla o sinirle aklıma geleni dedim yeter çünkü
tarafından
Kaç yıllık evlisiniz
(401 puan) tarafından
1 yil 1 ay
tarafından
Keşke bebiş için acele etmeseydiniz planlı mi oldu
(401 puan) tarafından
Hyr birden öğrendim hamile oldugumu ilk 6 ay olmadi herhlade yasim kucuk diye sonra hamile kLdim  2 aylik bebegim dusuk yaptim sonra yine hamile kaldim
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cahil erkekle uğraşmak çok zor, huyunu en iyi sen bilirsin askerden gelince huyuna giderek evi ayirtirsin belki 
(401 puan) tarafından
Yani ne yapacağımı bilmiyorum aslında kaynanam bana 1 adim atsa ben ona 10 adim atarim ama yok surekli kalbim kırılıyor bide kapalıyım afedersin wc gideceğim zaman bile bi saat kiyafet giyirum
(1,445 puan) tarafından
Kaynananın en iyisi bile kızı gibi görmüyor illa kalp kıracak dan dan laflar ediyorlar, eşin onlara karşı senin arkanda duracak konuşmalar yapmadıkça da durum senin için böyle olur diye tahmin ediyorum.O yüzden evliliğin devam etsin istiyorsan rol yapacaksın.Benim yengem de 20 yaşında evlendi dayım 35 yaşındaydı yengeme çok kötü davraniyordu resmi nikah yoktu geri gondericem deyip duruyordu yengemin bir kulagindan girdi oburunden çıktı şimdi 20 yıllık evliler.Boyle merhametsiz insana denk gelince mecbur rol yapacaksın canım bir süre sonra onlar da kötülükten yorulurlar insan olurlar biraz.nacizane tavsiyem bu olur sana
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Aldatan, döven, arkandan konuşan, sana bu cümleleri söyleyen bir insan denilen eş varlığından ne beklenir ki?? 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Görücü usulü demişsin canım. Ah şu aileler kendi evlatlarını kendi elleriyle ateşe atıp nasıl rahat yaşıyorlar. Allah yardımcın olsun inşallah ama keşke öyle bir adama çocuk yapmasaydın canım hakkında hayırlısı olsun ama böyle o kim oluyor deyip seni küçümseyen değer vermeyen bir insanla da ömür geçer mi bilmiyorum annenle konuyu konuş bence  eşinle konuşsunlar gözünü korkutsunlar. Sen ona muhtaç yada mecburmuşsun gibi kendini bişey sanmasın. 
(401 puan) tarafından
Akraba diye babam bisy demiyor oda hep der zaten bana muhtaçsın diye
(2,323 puan) tarafından
Allah ailene akıl versin seninde yardımcın olsun inşaAllah.
tarafından
Ailenin kötü düşüncesi sinirlendim ne hakla böyle der bide akraba diye düşüyorsa tam tersi böyle yapmaması gerek
0 oy
(2,753 puan) tarafından
Okula gideceğin yaşta kocaya gidersen böyle olur nokta
(401 puan) tarafından
Biraz kırıcı oldun:(
(401 puan) tarafından
Ben okulumu özlemiyorumuyum sanıyorsun ama ne yapabilirim kafaya takarsam bebegimde etkiler r zaten bi dusuk yaptim onceden
(2,753 puan) tarafından
Sen baya baya küçük evlenmişsin aile izni ile falan evlendin heralde
(401 puan) tarafından
Evet öyle oldu
0 oy
tarafından
Taaaa askerdeki adama mesaj atıp iş yapsin demek de saçma ama sende bu yaşta hem evli hem hamile aynı evde yanlış yanlısı getirmiş aldatma dayak hepsi var diyorsun vaktiyle git diyecem hamilesin de ne desem bilemedkm 
(401 puan) tarafından
Bende ne yapacağımı bilmiyorum ama biz daha nisanliyken av ayri olacak demişti o sözü vermişti ama kandir di beni zaten 1 yıldır evle birlik oturuyorum
tarafından
Keşke kabul etmeseydin hem askerliği hem evi bekleseydin evlilik için
0 oy
tarafından
Eşin küçükmüş inan askerdeyken daha kötü oluyorlar askere gitmeyince erkekler anlamıyor hayatı geç olgunlaşıyolar çünkü aile olduğunu evlendiğini idrak edememiş gibi duruyo
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Üzüldüm senn icin neden alttan aldın o laftan sonra 
(401 puan) tarafından
Herhlade korktum bana bisy yapar diye
0 oy
(610 puan) tarafından
Ailen arkandaysa boşa bu adamı gelince yine seni döver çocuk kıymetli olur vermek istemezler bu adam seni sürekli aldatırda söverde anasına hizmetçi gibiide kullanır yataktan yatağa gelir yanına işi halleder defolup gider bunlar böyle sende sevme bu adamı nefret et ailen yanındaysa ayrıl ayrıl . Değilsede rabbim sana ayıpsız ayrılık versin. RABBİM yardımcın olsun
(401 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
tarafından
Canm erkekn yaş önemli değil sen ne yapsan belliki kaynananla görümcen eşini dolduruyor eşinde sana sinirlenip kusuyor bide sen ev diyince eşin şimdi diyor ailemle bağını koparmami istiyor eşinle rahatca konuş de bana demek istedikleri de kimse bilmesin kimseye deme sen benm eşimsin ailenle bağını koparmami istemiyorum falan diye biraz öv şöyle eşin askerlikten sonra geldiğinde kendiside anlar zmni geldiğinde ayrı evede çıkarsınız Rabbim yardımcın olsun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 512 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde Lovebayb (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 156 göst.
16 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Budr (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 436 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Evli .cocuklu3 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 519 göst.