0 oy
464 göst.
Aile kategorisinde (389 puan) tarafından
Normalmi sizce karsisinda konusuyorum ama dinlemiyor kitap aldim yirtti

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kiz 10 aylık zaten en fazla anne baba mama der 
(389 puan) tarafından
Kiz sadece mama diyor anne demiyoki
(385 puan) tarafından
Benimki baba mama dedi tee 13 aylıkken anne dedi anne de heceler farklı çıkarması zor tabi dememesi normal
-Reklam-
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Dur bakalm hele . 3yaşnda konuşan çocuklar var :)
(389 puan) tarafından
Öylr ama konussun istyorum
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Her uykudan once kitap okurum gun icinde yemek yedirirken hayvanlar nesneler ve sebzeleri gosteren kartlari var onlarli tanitirim tv telefon asla izletmiyorum . Konusmasinda oldukça etkiliyor yararli olarak sende bunlari yapmiyorsan yap ilerlemeyi fark edeceksin
(389 puan) tarafından
Yedirikenn bende konuşuyorum ama takmiyoki beni
0 oy
tarafından
Bnmkı 11 aylık anne baba mama annane aba dıyo her beebj bır olmaz kı cnm takma o kadar
(389 puan) tarafından
Ah canm ya sorma bende ayni ev işinden yemekten frsat bulup cocukla oynayamiyorum
tarafından
Aynen kzıımda daha cok ılgılenıyodum bazen zoruma bıle gdyo oglumla fazla ılgılenemedgım:(
(389 puan) tarafından
Kiz annem bizi tarlaya atip işe dalarmis nerde ilgi diyornannem
tarafından
Aynen öyle köydekılerın garıbıne gıdıyo benım cocuk yetıstırme seklım resmen köyde nam salmısım herkesın kocasj kaynanası falan dıyomus gıtte ögren cocuk buyutmeyı yetıstırmeyı dıye:):):)ıslerıne gelmeyınce laf söyluyolar cok ugrsıyon dıye ısleeıne gelıncede ögret :)burda 1 aylıkken yemek suyu veren ınek sutu ıcıren var dusun yanı .yaslılar dıyo bız böyle buyutseydık 1ını zor buyuturduk 1 emzırıp saatlerce ıs yaparlarmsı saatlerı gec 10dk durmuyo oglum :)
(389 puan) tarafından
Valla öyle kaynanamda diyor kundaga sarip koyardim yanima ben iş ypRdim oda bakinirdi diyir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Konuşur kız daha dur benimki de 10 aylık 
(389 puan) tarafından
Seninki konuşuyomu peki
(25,224 puan) tarafından
Anne baba dede mama abba diyo sadece
(389 puan) tarafından
Ya ne guzel diyomus en azindan
(25,224 puan) tarafından
Der kız daha minnaklar
(389 puan) tarafından
Insallah canm ya
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Eltimin oğlu 4 yaşında hala tam konuşamıyor yeğenim 1 yaşındayken döktürüyordu çocuktan çocuga degişir 
(389 puan) tarafından
Öyle canm ama üzülüyorum
(2,393 puan) tarafından
Üzülmene deymez böyle şeyler için yakında konuşur
(389 puan) tarafından
Anne yuregi herseyi takiyorm malesef
0 oy
tarafından
Canım o değişir ki mesela büyük abla abisi olan bebekle tek buyuyen bebek bir olmaz o abla abisinden anne babasından duyar sürekli evde konuşma vardır tek buyuyen ise senden ne görürse bence tek cocuksa sıkıntı etme hem daha çok küçük benim kızım 1 buçuk yaşını geçti yeni yeni güzel kelime kuruyor.
(389 puan) tarafından
Evet tek canim
0 oy
(130 puan) tarafından
Benimkide 9 aylik baba mama diyo yaani normal brnce
0 oy
(14,033 puan) tarafından
11 aylık oğlum sâdece baba diyor bence normal kendince konuşuyor ama anlayamıyorum 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Kız daha cok erken bnmde mama diyordu ozamn. Sinsi 13 aylık canh isteynce baba diyor. Bide adını öğrenmiş herseye alya diyo :D
(389 puan) tarafından
Ne tatli:)))
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Normal canım normal benimki 13 aylık mama baba bide şimdi suya uf diyo sadece ama dediğimi anlar 
0 oy
(5,500 puan) tarafından
Ah kuzum 10 aylık bebekten ne bekliyon kızım 14 aylık 4 ay büyük daha mama dede 'den başka birşey demiyo gayet normal 2 yaşından sonra hala devam ederse geç konuşması o zaman sıkıntı olur 
(389 puan) tarafından
Saol canm
0 oy
tarafından
benim bebegm de 10 aylik baba mama suya (buvva) nenenne dede eda diyor 
0 oy
tarafından
düzenlendi

Canım daha 10 aylık normal tabiki. Benim kızım 4 yaşında tam konuşmaya başladı. Kaç kere doktora götürdük çok şükür birşey çıkmadı. Şimdide susturamıyoruz :) Her çocuğun gelişimi farklıdır sakın başka bebeklerle kıyaslama boşu boşuna üzülürsün.

(389 puan) tarafından
Tamm saol luzum
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Benimki hiç demiyor
(389 puan) tarafından
Der canm
(1,929 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(135 puan) tarafından
Sakin bacım anneler yürüsün koşsun konuşsun hepsini ister ama 10 aylık için erken benimki mama bile demiyo daha çocuğa da kendinede boşuna eziyet etme
(389 puan) tarafından
Hadi yaa erkenmi diyosun

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 138 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 467 göst.
31 Ocak 2021 Aile kategorisinde Leylasoydan (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 203 göst.
0 oy
21 cevap 452 göst.

380,309 soru

11,386,932 cevap

34,887 kullanıcı

...