0 oy
303 göst.
Diğer kategorisinde (497 puan) tarafından
Kızlar eşim kullanıyor caiz değil filan diyolar aranızda kullanan yani eşi kullanan var mi caiz değil mi yani bana çok mantıksız geldi caiz olmayisinin sebebi 

12 Cevaplar

0 oy
(37 puan) tarafından
Ya nası kullanımı cok merak ediyorum 
(497 puan) tarafından
Para yatiriyosun alıp satiyosun dolar gibi ama sanal istediğin zaman istediğini alıp satiyosun
-Reklam-
0 oy
(878 puan) tarafından
Benimde eşim kullanıyor ne yazikki 
(497 puan) tarafından
Niye ne yazıkki dediniz
(878 puan) tarafından
Para yatiriyorlar bulundukları tahmin tutmayınca zarara giriyorlar yada tahminleri tutunca para kazanıyorlar bı nevi bağımlılık yapıyor ben dinen doğru bişey olduğunu düşünmüyorum çocuğumun rıskının oraya yatmasindan rahatsızım o yüzden
(497 puan) tarafından
Bizim her ay yatırım yaptığımız paranın 1 ayını eşim oraya yatırdı ve kar ediyor şuan
0 oy
(103 puan) tarafından
Neden uygun olmasın sanal yatırım sonuçta altın alırsın degerlenebilir düşebilir bitcoinde öyle sürekli istatistikleri takip ederek alım satım yapıyorlar içini ferah tut bu şans oyunu gibi bişey değil
(497 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya eşimle içimize sıkıntı düştü allah'a şükür haram yemedik bu zamana kadar araştırdık geçerli bi sebep yok eşim şuan ilgileniyor sağol canım
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Yatırım sonuçta nasıl dolar altın alıp yatırımıysa bunda da öyle bi para türüne yatırılıyor..  ben caiz olmaması için bir şey göremiyorum..  normalde de yatırım yapılacağı zaman beklenir altın düşsün alayım kar edeyim denir bunda da aynı bu şekilde.. 
(497 puan) tarafından
Aynen canım teşekkür ederim
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Benim bu tanıdık kullanıyordu. Para yatırıyor binkazaniyor bı kaybediyor bağımlılık halindeydi yani. Caiz mi bilemiyorum cnm. 
(6,859 puan) tarafından
Para kumarı gibi bişi benim gözümde çünkü kesin kazanacaksın diye birşey yok genelde büyük kazancı oynayanlar büyük oynuyorlar. Bende bı kere oynicakktim vazgecmistim
(497 puan) tarafından
Ama dolar ve altın da kesin kazanacağımız bisey yok
(6,859 puan) tarafından
Diyanete sormak lazım cnm.  Ne desem yalan olur benm gözümde bu şekil
(103 puan) tarafından
Oynayacağım derken siz bunu at yarışı gibi bişey saniosunuz sanırım ama bir tür yatırım alanı nasıl ki ücra yerden ev alırsın 10 sene sonra değerlenir ama tutup o gün satmaya satsan belki aldığının altına satarsın bu da öyle bu hisseler uzun vadede ise getirir aceleci davranilirsa akrabalarıniz zarar edebilir ve siz sadece zarar edilen kısımları biliyor olabilirsiniz kimse kazandığını söylemeyi sevmez. Bitcoin çıktığından beri en hızlı kar getiren sanal para oldu. Bnm eşimde borsaya bakıyordu ona da haram diyecek olan olabilir ama değil şirketlerin bütünü hızlarına yatırım beklentilerini takip ederek alıyorsun veya satıyorsun ama haram denemez bunlara banka faizlerine benzemiyor yani
(497 puan) tarafından
Aynen öyle katılıyorum diyanet kesin bi karar vermiyor şuan caiz değil ama ilerde değişebilir diyor ama haram haramsa kesin haramdır değişmez yani
0 oy
(842 puan) tarafından
Biz güvenip yatıramadik dayim sürekli yatırıp batıp çıkıyor bağımlılık yaptı ona altin al koy daha iyi ama çok kazandığı zamanda oldu 
(497 puan) tarafından
Suan eşim kazanıyor zaten 1 aylık birikimi yatırdık onunla ilgilensin artık her ay altın alıyoruz zaten
0 oy
(142 puan) tarafından
Bilmiyorum ama eşim hisse alıyo borsadan geçen Rüyamda Kabeye girdim su aldım diye yazmıştım iste orda bana dediler almayin az olsun helal olsun fln esime soyledim hâla aliyo yüram gercekti biseyden etkilendigim icin görmedim yani  melekleride e gordüm beni namaza davet ettiler 3 gun sonra isimiz bitti diye gittiler Peygamberimiz (s.a.v) beni görmeye gelmistide ağladım ben ona bakamam dedim yani rüyamda dediler az olsun helal olsun  Almasin boşver " Az olsun helal olsun "❤
(497 puan) tarafından
Aaa allah hayirlisini versin
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Buyuk yatirmamak lazim komsunun esi karisindan habersiz buyuk oynamis evleri gitti ne zorlukla aldi kadin o evi 
(497 puan) tarafından
Yok be biz 500 lira yatırdık ev ne demek ya o kadar da değil
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Biz kullanıyoruz yatırdık bakalım Allah hayr etsin:)
(497 puan) tarafından
Amin canım
(3,921 puan) tarafından
Siz nekdar yatirdnz
(497 puan) tarafından
750 ama 250 lirasını alicam şuan 1200 lira olmuş
(3,921 puan) tarafından
Biz 15 milyar yatırdık. İnşallah yükselir ,
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Ne ki o birkaç kez burda duydum 
(497 puan) tarafından
Sanal para yatırıp alıp satiyosun
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Eşim yapıyor 7 aydır falan. Altın alıp biriktirmek de caiz değil o zaman. Ben bakmıştım nette caiz yazıyordu
(497 puan) tarafından
Evet ya çok saçma

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 365 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde Neşe26 (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 736 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde gllshbsk (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 298 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 898 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,257 soru

11,413,751 cevap

34,960 kullanıcı

...