0 oy
191 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar aranızda böyle bir şey yasayan oldu mu daha doğrusu bebeği bu durumda olan doktor erkek bebeklerinin çoğunda olur ama ayrıntılı ultrasona girmen ve sebebinin araştırılması lazım dedi endişeleniyorum ya idrar yollarında sorun varsa idrar deliği oluşmadı ise falan idrar yapamıyor yada başka organlarda sıkıntı çıkar sa diye bu şekilde olup sorunsuz dünya ya gelen bebekelr var mı yada başka ne gibi bir problem yaşadınız merak ediyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(48,620 puan) tarafından
elaninda birinde hafif genisleme vardi doguma kadar düzelir demislerdi oyle kaldi.o bakilmadi bi daha
tarafından
Bizimkinin iki böbrekte de büyüme var mis büyük kızda ravza da da tek böbrekte vardı o sürekli idrar yolu enfeksiyonu olurdu çok çekti kuzum halada aynı çok hassas en ufak üşümese enfeksiyona çeviriyor:/ düşününce yüreğim daraliyo ikbal
(48,620 puan) tarafından
duzelir canim sıkma canini
tarafından
Inşallah canım benim eğer düzelme olmazsa doğar doğmaz sünnet edilmesi gerekebilir dedi inşallah düzelir
(48,620 puan) tarafından
olsun kiz sunnetle duzelirse cok basit o
tarafından
Yani tek öyle olsun yeterki dedik başka bir şey olmasında bu idrar deliği idrar kanalı oluşmamış olmasından çok korkuyorum inşallah öyle bir şey yoktur
-Reklam-
0 oy
(114 puan) tarafından
Ilk oglumdada cikti.bobrek genislemesi dogumdan snra ultrasona filan girdi normale donmus bi sknti yok dedi 2gebeligim.bundada cikti detaylida doktor 10mm kadar normal kabul ediyoruz dedi bi sknti olursa takip ederiz dedi kadin dogumcum
tarafından
Onunla geçmiş olsun canım inşallah bizde de bi sıkıntı olmaz
(114 puan) tarafından
Sağolasin ins.olmaz skntı genelde cıkıyormus bu bobrek genislemesi
tarafından
Büyük kızım da da olmuştu o sürekli enfeksiyon oluyordu çok çekti inşallah oğlumda olmaz
0 oy
tarafından
Evet canım benim oglumda ultrasonda gozukdu doktor erkek bebekler hep böyle normal dedi doğdu takibini yapıyoruz büyüme filan olmadı şükür 
tarafından
Çok şükür canım benim onunla geçmiş olsun
0 oy
tarafından
düzenlendi

Bana da öyle demişlerdi sağ böbreği sol böbreğinden milim farkıyla büyüktü. Erkek bebeklerde  olur doguma kara düzeliyor düzelmezse küçük bi operasyonla düzeltiriz demişlerdi. Sunnet olunca geçer demişlerdi benim bebeğim yarı sunnetli doğmuştu Doğumdan sonra düzelmişti ama 6 gün yaşadı benim oğlum :(

tarafından
Kıyamam "( rabbim sefaatcin eylesin inşallah
tarafından
İnsallah
0 oy
(142 puan) tarafından
Benim de oğlum şuan 4 aylık oldu , ayrıntılı usg dr çıkmıştı doktor doğuma kadar düzelebilir düzelmezse büyük ihtimal 1 yaşına kadar düzelir dedi . Doğduktan sonra her ay kontrol edildi bu ay 7.2 mm den,  3.2  mm e gerilemiş doktor çok iyi normale döndü dedi isterseniz sünnet ettirin tam düzelsin dedi şimdi sünnet ettirecez. Hiç korkma cnm zamanla düzeliyor 
tarafından
Allah razı olsun canım benim biraz olsun içim rahatladı çok şükür sizinde geçmiş rabbim dermansız dert vermesin inşallah ❤

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 149 göst.
4 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.
1 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Rtyww (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 174 göst.
25 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esmaa (979 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (762 puan) tarafından soruldu

379,048 soru

11,345,592 cevap

34,810 kullanıcı

...