0 oy
362 göst.
Aile kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şu an 6 aylık hamileyim.Geceleri aşırı sırtım ağrıyor çok unutkanlığım var bu unutkanlık yüzünden eşimle çok sorunlar yaşıyorum yardım ediyor sağolsun ama bnm unutkanlığım yüzünden heo birşey diyor.Aşırı kansızlığım var kan ilacı kullanıyorum yine kansızım sorunlarım çok canımı sıkıyor tek başıma yetişemiyorum!! Ne önerirsiniz? ??

13 Cevaplar

0 oy
(5,323 puan) tarafından
Allah yardımcın olur bı şekilde ilk başta zorlanirsin belki ama alisirsin
(3,895 puan) tarafından
Offnasıl alışacağım tüm gün yardım edecek kimse yok.Hamile olmasaydım idare ederdim bu şekilde çook zor :(( kv yok anne baba yok.
(5,323 puan) tarafından
Bakılır elbet dogsunda
-Reklam-
0 oy
(992 puan) tarafından
Dua Allahım yardım etsun
0 oy
tarafından
Canını sıkma canim kolay değil can taşıyorsun herkesin sorunu farklı oluyor bende de bulantı filan olmuyor ama aşırı derecede sinir oluyor mesela sende de öyle bı sorun olmuş geçecek hepsi merak etme :) 
(3,895 puan) tarafından
Benimde bunda psikolojim çok kötü hep sinirli asabiyim normalde böyle biri değilim bu gebelik psikolojimi çökertti geçer inşallah :))
tarafından
Geçer geçer :)
0 oy
tarafından

Benim 3 tane var çok zorlanıyorum birde kolik bebek beni yedi bitirdi ancak yapacak bir şey yok sende alışırsın canım 

(3,895 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.
0 oy
tarafından
Kizin buyUkmus niye zor olsun 3 ayllkken hamile kalanlar var
(3,895 puan) tarafından
Hala beze yapıyor yazın tam 3 yaşında olacak.Kucağımda taşımıyorum iyiki ama prtalığı çok dağıtıyor hergün yaramazlık birşryler döküyor falan birde günde 4-5 kere yapıyor çok yiyor.
0 oy
tarafından
Zaten hamilesin diye yasiyorsun bunlari Rabbimnyardimcin olsun demir ilaci vermesi lazim bende cok unutkanim oglum su istiyir gidio mutfaga ben icip odaya geliyorum hani su diyor o kadar yani :)
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bizimki de 3 yaşına girecek 4 ay var.Sinir krizi geçirip kendini yerlere atıyor bazen.
0 oy
tarafından
Tatli anne benim 21 aylik kizim var ve 23 haftalik hamileyim ayrica burnum aleriji kaynakli tikanikli var. Uykudan cok yorgun kalkiyorum. Annem rahmetli kaynanam yasli sifir destekle yetismeye calisiyorum. Evimi yorgunsam temizlemem, yemege gucum yoksa yapmam gecistiririm. Sadece gunluk mutlaka corba yaparim kizim icin. Kendini kasma oluruna birak 3 ay sonra doguracaksin ve yavas yavas normalleseceksin. Birak anin tadini cikart. Cocuguma gelince belli sure tek oynar belli bir sure ona eslik ederim sonra esim gelip devralir gunler boyle gecer. Yemegi bazen disardan soyleriz bazen yumurta kirariz gunu bu sekilde kurtaririz birde aksamlari esim sagolsun supurge tutar. Kimi zaman ben derler toplarim paslasiriz yani. Altima bi zamam bende cok kacirdim sonra duzeldi. Unutkanligin cok normal ilk cocugumda bende de cok oluyordu. Bu dengeyi esinin saglamasi lazim bunun empatisini yapmasi cokta zor olmamali. Uzulme sen bi gun gecicek bunu aklindan hic cikartma. Sonra uzaktan karsilikli kahve iceriz :)
tarafından
Eşin sana haksizlik ediyor umarim anlar gercekten cok zor ev yemek cocuk ki zaten cocuk gunun tamamini kapliyor. Ama gercekten bir gun bitecek uzme kendini kardesim benim
tarafından
Düşük riskin olmasın tabi ama insan gıpta etmiyor değil :D
(3,895 puan) tarafından
Şu saatten sonra istesemde olmaz 3-4 aya doğum var :D
(3,895 puan) tarafından
Ya keşke kızım16 aylıkken hamile kalsaydım kızım o zamanlar çok usluydu ama işte kızıma kıyamadım memeden kesmek istemedim neyse her şey nasip.
tarafından
Kız kuzum uzulme vardir bunda da bi hayır dogumuna odaklan olan oldu artik :) sana dua edicem bol bol insallah rahata erersin kardesim
0 oy
(3,451 puan) tarafından
B12 ne baktır canım, benim hamilelikten değil genelde unutkanlık sorunum var, yıllardır metilkobalamin takviyesi alıyorum, ömür boyu da sürecek bi baktır sende kesin B12ye
(3,895 puan) tarafından
Aynen düşük olabilir.
0 oy
(71 puan) tarafından
Benim büyük oğlum 3 buçuk yaşında bebegimde 2bucuk aylik zamanla düzene girer merak etme.benimde ailem uzakta eşim çok çalışıyo geç saat eve geliyo ama herşeyi kendim hallediyorum çok yoruluyorum kendime vakit ayıramıyorum ama napalim onlar büyüyene kadar yapicak bisey yok 
(3,895 puan) tarafından
Alışırmıyım acaba? Çok zormuş gerçekten hamilelik olmasa yine toparlarım şimdi psikolojikmanda bittim tükendim :((
0 oy
(12 puan) tarafından
Bence biraz olumlu düşün sonuçta 3. 5. Çocuk değil sen dua edersen Allah da yardim eder bence fazla şikayetçisin
(3,895 puan) tarafından
3.ncü düşünmüyorum zaten 5.nciyi hiç düşünmüyorum şikayetçi olmam normal değil mi bazı insanların yanında her an yardım eden insanlar var.Ben o kadar yoruluyorum ki gece nasıl bir bel ağrısı tutuyor anlatamam.Yoruluyor olmam da çok normal küçük bir çocuğum var sonuçta.
0 oy
tarafından
Allahım yardımcın olsun benim böle hiç sorunum olmadı sadece bulantı kusma 
(3,895 puan) tarafından
Her hamilelik değişikmiş gerçekten ilk gebelikte bnde de sadece bulanyı kusma oldu bu da böyle bi gebelik.
tarafından
Benim üçünde doguruncaya kadar bulantı ve kusma ile geçti başka sıkıntım olmadı ama her vücut bir değil
0 oy
tarafından
senin bebek yine 3 yasinda .benimki 1 yasinda gebe kaldim  

suan 2 yas 4 aylik kizim

6 bucuk aylik oglum iki cucuk cocuga bakiyorum.unutkanlik gecici bebisin bi gelsin sagsalim gecicektir kuzum.

benim kizin 1 yas 8 aylik bende 8 aylik gebeyken lucagimda gezdriyordum agladogi icin .senin yine 3 yasi var o kadar kucukde diyil yani en azindan benimki kadar 
(3,895 puan) tarafından
32 aylık aslında ama yürüyor koşuyor neredeyse 3 yaş.
tarafından
benim kizimda 11 aylikken yurudu .
0 oy
(68 puan) tarafından
Şükür çok önemli yıllarca evlatsahibi olamayan var Allah sana nasip etmiş nedir bu kadar isyan herkesin yardım edeni olmuyor ki benimde kimse yok kızım sıkıntılı ama sabırlı olmak zorundayız karnında ve yanında iki melek var bundan daha güzel bişey olabilir mi keşke rahatına düşkünsen yapmasaydın ikinciyi benim hamileliğim çok halsiz ve bulantılı geçiyor ama bi şekilde şikayet etmeden kızıma da yetiyorum isteksiz davranırsan bu şekil karnındaki bebeğinde hisseder sabır biraz
(3,895 puan) tarafından
İsyan etmek istemiyorum bazen çok üstüme geliyor herşey :((
(68 puan) tarafından
Kızın çocuk daha canım tabiki dağıtacak ihtiyaçları olacak çünkü çocuk o anneyiz canm tabiki bakıcaz kızma ama lütfen yük gibi görme evladını ben hiç bir zaman beklemedim kimseden yardım ki eşim hergün akşam 10a kadar çalışırdı şimdi de öyle yine beklemem çünkü evlatlar benim ben istedim ben yaptım ve kimse bana yardım etmek zorunda değil ne zamanki sende böyle düşündün o zaman anlayacak rahatlayacaksın gözünde büyütme Allah yardımcın olsun dua et ve kendine gel lütfen kırmak için değil kendine gel diye söylüyorum
(3,895 puan) tarafından
Eşim yardım etmek zorunda kv falanetmese de olur bu konuyu eşimle tartıştıktan sonra açmıştım açıçası abartmışım duyguları çok yğksek yaşıyorum bu yüzden büyütmüşüm olayı hamilelik işte bnde alışacağım inşallah.
(68 puan) tarafından
Canım eşin tabiki yardım etmek zorunda onu kastetmemiştim ben hamilesin duygu değişimleri olur yıpratma kendini

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 611 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Neslihanemretpkts_ (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 437 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 389 göst.
26 Eylül 2020 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 915 göst.
24 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,448 soru

11,358,280 cevap

34,833 kullanıcı