0 oy
865 göst.
Aile kategorisinde (129 puan) tarafından
Kızlar maddi durumumu bilen biliyor zaten evimde elektrik su yok camaşir elde yıkıyorum konulardan hortumla suları doldurup onlarla bulasık falan yıkıyorum esimde motorsiklet ile kaza gecırdı gi ıcın aylardır calısmıyor Simdi 10 gun sonra ikinci cocuk olucak nasıl olucak iki cocukla camaşır bulasık bilmiyorum tuvalete banyoya su taşımak ikinci cocygu istemiyorduk korunmamiza ragmen oldu ogrenımce hec oldu aldırmak istemedim var mı benim gibi ust uste cocuk getirip de işlere yetişebilen acaba ilki 2 yasında 

11 Cevaplar

+1 oy
(7,411 puan) tarafından
Hic korkma canim Rabbim oyle rizkini verirki.sen bile sasarsin. InsaAllah bereketi ile gelecek. Zor olur ama sonradaj rahatlarsin. Hickendini uzme. Hayirla kucagina al insaALLAH.
(129 puan) tarafından
İnsallah canım benim Allah razı olsun senden inan cok rahatlattı iz beni iyi yorum yapan arkadas lar
(7,411 puan) tarafından
Benim ikiz kiz kardesimin 2 kizi vardi 3.ye hamile kaldi. Esi 2 seneyi geckin issizdi. Inan okadar zor zamandalar diki. Bize bise belli etmezdi ama anlardir. Hamileligini duyunca sevinemedi. Dedii uzulme Rabbim yardim eder. Inan suan enistem okadar guzel bi iste. Bebegin3 besiginden bebek arabasindan pusetinden küvetine hepso geldi. Hic oara vermedi. Kiyafet desen ayni. Kendi bile sok oldu. Allah u tealae dogmadan rizkimizi verir emn ol. Zor zamanlar gecer canim benim. Herkesin bir donum noktası oluyor inan bak. InsaAllah bebisinizde sizin donumunuz olsun.❤
(129 puan) tarafından
Cok sagol ALLAH RAZI olsun insallah canım inan beni o kadar rahatlattın ki Rabbım buyuk tur tabi haklısın Rabbım senden razı gelsin insallah ❤️❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(97 puan) tarafından
bir çocuğa bakmak bile insanın ömründen ömür götürüyor allah yardimcin olsun keske bakamicaksan aldırsaydin 
(129 puan) tarafından
Aynen bencede bazı insanlar bilmiyor ki bu dunyada cektigimiz sıkıntılar obur dunyada elbette mükafatlandırulacaktır
tarafından
Rabbim buyuruyorki kulum ayagina tas degse gunahlarini silerim diye ben dunyanin kahrini cok cektim cok mutsuz oldum taki bi hadisi serif okuyana kadar 2 senedirde hep bardagin dolu tarafindan bakiyorum etrafimdaki insanlari oyk3 yonlendiriyorum eger huzurlu mutlu olmak istiyorsan hep kendin asagidakilere bakicaksin evet dertlerim var ama sagligim var insanlar neler neler cekiyo inaninki bunlar dert degilcaniyla ugrasan cocuk sahibi olmaya calisan ya saysan bitmezbRabbim dagina gore kar veriyo tasiyamadigimiz yuku yuklemiyo sinavdayiz sukredersek hersey olur ben evlendigimde bos eve geldim ama sabrettim simdi herseyim var hatta en guzeli diyorumki kendime Rabbim ne kadarda buyuk o zaman esya alsaydim evim bu kadar guzel olmazdi sabrettim simdi en iyisini aldim hersey gonlume gore oldu
(129 puan) tarafından
Allah sabrının karsılıhını vermis canım gercekten ıcımı cok rahatlattın Rabbım gonlune göre versın hep dhaa da iyilerini versin insallah
tarafından
Amin canim benim cumlemize Rabnim herkese once iman sonra saglik sonra huzur versin insaAllah
(129 puan) tarafından
Amin canım insallah
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun bebek rızkıyla gelir canım rabbim eşine hayırlı iş kapısı açsın inşallah aileleriniz yok mu yardım etmiyorlar mı 
(129 puan) tarafından
Cok yüzsüz canım ben Allaha havale ediyorum yapmadığımız demediniz kalmadı almıyor yapmıyor bisey gec tı artık sizinki falan diyor ne diyin ben
tarafından
Ulan elektrik su yok bu çocuklar nasıl yaşayacak bu evde falan de üste çık kavga çıkar gerekirse mal mıdır o kadın ya nasıl vicdanı rahat ediyor ***** mı beyni mi yok merhamet yoksunu mu çıldırıcam ya
(129 puan) tarafından
Canım cok vicdansız Bı kadin kocası oldu ben evle neden önce herkes diyor onun kahrından ölmüş cok fena yani görsen
tarafından
Alma evine o zaman defolsun
(129 puan) tarafından
Safım işte napayım Esimin annesi ne kadar da olsa diyorum alıyorum ama muhatap olmuyorum torununu sevıuo gıdıyo
0 oy
(2,615 puan) tarafından

Allah yardim ediyo cnm merak etme benim oglum 18 aylik ikinci cocukta 3 aylik oldu bile merak etme 1 yil biraz sık disini sonra zaten onlar sana yardim etcek benim buyuk oglum kardesinin bezini biberonunj getiriyo sofrayi bile toplamamiza yardim ediyo insallahh rabbim sende o gucu gormus iykide kiymamissin bebegine sonra buyuyunce yuzune bakip Allahim nasil aklimdan gecirdim.aldirmayi dersin :P

(129 puan) tarafından
Aynen canım cok pişmanım oyle bırsey dusundugume esim işe başlasa kendimizi toparlarım insallah ev sukur kendi evimiz ama esim kaza yapınca yarım kaldı elektrik su baglatamadık
(2,615 puan) tarafından
Rabbim size bi yol açsin insallah saglikla rizikla bebislerinizi buyutun
Cnm insanlarin yorumlarina pek kafani takma sen rabbimin ne dusundugune onem ver insallah sen imtihani gecenlerden olursun
(129 puan) tarafından
Zaten öyle canim sukur yine her halimize Allah yardım eder Buda Bı imtihandır bunun mükafatı verilecek obur dunyada biliyorum
0 oy
(229 puan) tarafından
Ozur dil3yerek soruom korunma seklniz neydi de hamile kaldn
(129 puan) tarafından
aylık ıynelere gire yuksekmiş eger cocuk emzirmiyorsan aylık ıgne kullan canım
(229 puan) tarafından
Emzirdgim icin 3 aylk yaptrmak zorunda kaldm  canm 1 aylik yaptirmiolar sutu etkiliormus
(129 puan) tarafından
Aynen bnada oyle dedı hemşire o yuzden 3 aylık kullandım
(229 puan) tarafından
Korktm suan ama 3 aylik igneden canmm hamile kaldm diyince
(129 puan) tarafından
Oyle canım aylık ıgne ler daha ıyıymıs bncede kork :))
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Canım senin için haluk leventin Ahbab platformuna başvurabilirim. Eger sesini duyurursak onlara yardımcı olurlar. Hangi şehirdeysen yaz da sesini duyuralım. Belki maddi olarak yardim edemem ama bu şekilde sana yardım edebilirim belki. 
(129 puan) tarafından
Cok sagolun Allah razı olsun insallah canım ben kac defa basvurdım ama dedi pandenıden dolayı sadece devletin bize söylediği ailelere yardım ediyoruz özelden butun bilgilerimi yazayım insallah sen de dene belki ederler yardım
0 oy
tarafından
Rabbim yardım eder cnm üzme kendini nerde yasiyosun sen elektrik  su yok  gelme imkani yok mu   
(129 puan) tarafından
Adanada yasıyorum canim baglatamıyoruz baya para istiyor lar 6 bin kadar ev bize ait ama esim kaza yapınca yarım kaldı
tarafından
Rabbim güç kuvvet versin esinide biran önce sağlığına kavuştursun ins .borç harç bulup bağlamaya çalışın cnm annen baban vermez mi  zor olur tabi herşey suya bakıyor bir gün sular kesiliyoda napcamizi şaşırıyoruz halimize ne kadr sukretsek az
(129 puan) tarafından
Canım onlarında durumu yok 5 ufak kardesım var kirada lar özurku kardesım var
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun canım

(129 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Arkadasımın esi asgari ücretle calısıyordu evide kira. Bir 10 yasında diğeri 4 yasında 2 kızı vardı. Sonra yine hamile 5 siz. Ben nasıl bakarım 5 cocuga 2 tanede dünyada var dedi. Anne karnında biri öldü. Bizim yaşadığımız sehirde hiçbir doktor basına almadı hep ankaraya kontrollerine gitti. Ve 3 sene önce dogum yaptı. 2 erkek 2 kız dogdu. Cok şükür hepside saglıklı. Demem o kiarkadasımın esi agarı üçretle kirada 6 cocuga bakıyor. Sizde bakabilirsiniz. Merak etmeyin insalah esiniz yakın zamanda iş bulur 
(129 puan) tarafından
İnsallah cok sagolun Allah razı olsun insallah Rabbım buyuk tur
0 oy
tarafından
Eski sorularına baktım Adanada yasiosun galiba canm.Bende Adanada yasiyorum bana ozelden dönüş yaparmısın?
(129 puan) tarafından
Tmm canım
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canım benim iki tane üst üste oldu ama senin şartlarda değildi şöyle düşün Allah rızkını vermiş ki geliyor Belki bu çocuk size çok ama çok uğurlu gelir Allah'a hamdolsun benim İkinci kızın bereketiyle geldi rızkımız arttı Allah size de nasip etsin inşallah
(129 puan) tarafından
İnsallah canım benim Allah razı olsun insallah haklısın Rabbım rızkını verir elbette bugunlrr de gecer

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 172 göst.
22 Nisan 2021 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 364 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 201 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 223 göst.