0 oy
570 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (942 puan) tarafından
Soğanlı mi sogansiz mi

25 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben soğanlı yapıyorum:angel:

tarafından
Esroş etli yap kız :) :)
tarafından
Ben et yemiyorum aşkom
tarafından
Aaaa benim eşimde yemiyo kız et yenmez mi yaa :)
tarafından
Sevmiyorum ben valla ama eşim hastası tersine
-Reklam-
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Soğansız tadı olmaz ki biber de doğruyorum bn 
0 oy
tarafından

Soğansız kuru fasulyeye yemek demen ben illede soğannnnnn soğannnnnn aşkkkk demek cannn demek kann demek :D

(1,616 puan) tarafından
Ay inşallah ya bu hamileliğim çok pis herşey den tiksindim
tarafından
Geçiyo yaaa tabi biraz ağır geçiyo ancak sonra düzeliyo hayırlısıyla bi doğum etde
(1,616 puan) tarafından
İnşallah canım
(3,560 puan) tarafından
Kız gözde sen bi hayırlısı ile doğur Adana da yaşarken fark etmeden yersin yemeye başlarsın soğanı yemekler malum:)))) cinsiyet belli oldu mu
(1,616 puan) tarafından
Ay yokmu ben 7 ay önce korona oldum koku ve tat alma duyum gitti ondan yakınıyordum bu zamana kadar hala koku alamıyordm hamile kaldım alcam tuttu ama sadece soğan ve sarımsak kokusu alıyorum :) inşallah geçer :)) 14 haftalığım canım 2 hafta sonra inşallah
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Tabikide soganli hemde bol saganli yaparim
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Soğansız olmazko canım
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Soğansız kuru mu olur kız
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Soğan biber ohh  misss
0 oy
tarafından

Aksamdan karbonatlı tuzlu sıcak suya bastırır sabahda bol soğanla salçasını kavurup fasulyeyi koyarim tuz az da pulbiber koyarim bi iki dk kavurup su koyarim 30 dk pişiririm afiyet olsun :)

0 oy
(3,913 puan) tarafından
Soğanlı  yapıyorum.  Sabah isliyorum ogleden sonra süzüp  sagan yağ  salça  kavurup biraz da yesil biber sonra fasulyeyi koyuyorum.  Ardindan dudukluyu kapatip 1 saate yakin pişiriyorum.  Mis gibi oluyor ;)
0 oy
(874 puan) tarafından
Kuruyu ıslatıyorum haşlıyorum sonra soğan kıyma ya da et salça kavurma işlemi yapıyorum kuru fasulye ve hasladigim suyu sırayla tencere atıyorum kendi halinde kısık ateşte ağır ağır pişiyor az sulu özlü oluyor kuru fasulyenin mayalama aşaması oluyor o zaman hem lezzetli hem de fasulyeler diri oluyor rengi falan lokanta usulü çok leziz görünüyor 
(3,560 puan) tarafından
Kız fasulyeyi haşladığın suyu mu kullanıyorsun? Aşırı gaz yapar kız o
(874 puan) tarafından
Yok be yavru orjinali bu zaten o aşamada gazı çıkıyor
0 oy
(1,158 puan) tarafından

Sogansiz olmaz heralde yaa yemegin tadini veren sogan :D sogan candirr 

0 oy
(1,059 puan) tarafından
Kuru fasulyeyi hasliyorum sonra tencerede soğanla yağı kavuruyorum etli olacaksa tavuk etide katip rengi dönene kadar kavuruyorum salçasını ayarlıyorum fasulyeyi koyup üzerini geçecek kadar su koyuyorum biraz tuz ekleyip pişmesini bekliyorum. Bugün yaptım canım 
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Sogansiz yemek olmaz bence
0 oy
tarafından
Soganlı yaparım canım genelde 
0 oy
tarafından
Soganli kapya biberli 
0 oy
(640 puan) tarafından
Boooolll soğanlı hatta yanina da bir baş kırarız
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Sogansiz yemek yapmam hemde bol soğanlı 
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Ben sogan koymuyorum. Aslinda sogani cok severim ama fasulyede eşim sevmiyor soğanı. 
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Sogansız yavan geliyor bana 
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Soğanlı yaparım soğan ile salçayı kavururum fasulyeli atarim suyunu ekledikten sonra kuru domatesleri küçük küçük dograyip içine atarım ayri bi lezzet veriyor bide bir tatlı kaşığı dolusu kimyon ve bir cay kasigi karabiber de ekledin mi tadından yenmez bu arada size lezzet sırrımı vermiş oldum kimseye vermem normalde 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 292 göst.
4 Kasım 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 289 göst.
0 oy
5 cevap 91 göst.
12 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde El-Fa-Mi (777 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 220 göst.
5 Mart 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,099 cevap

34,944 kullanıcı

...