0 oy
867 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,424 puan) tarafından

Kizlar pilâvlarınızda markette satılan tavuk ve et bulyon kullananan  var mi??? 

25 Cevaplar

0 oy
(1,048 puan) tarafından

Ben kullanıyorum. Dondurucuda ki et sularım bitti :o

tarafından
ben pilavda sulu yemeklerimde kullaniorum cok guzel oluyo
-Reklam-
0 oy
(817 puan) tarafından

Ben aradaa atarım biraz yarısını fln öyle sürekli tükettiğim bişey değil ama gebelikte önermiyorlar. Hamileyken de az kullandığım olmuştu.

0 oy
(3,529 puan) tarafından

Beeeen kullanıyorum çokta güzel oluyor

0 oy
(5,938 puan) tarafından

Katki maddesi yuksek olduğu için kullanmiyorum canim.10 tl lik tavuk parcalari alıyorum suyunu dondurucuya esit miktarda ayirarak koyuyorum 3 hafta gidiyor bana.et içinde ilik aliyorum 5 saat kaynatıyorum iyice ilikleri  cikiyor onuda o sekil saklıyorum  çorbalara mukemmel oluyor ilik ve cok faydali.ilikli corba ictikten sonra çocuğum un hareletleri %40 daha fazla artiyor 

(1,424 puan) tarafından
Ya öyle mi ne güzel canım aslında benimde kemik alıp kemik suyu içmem lazım çorbalara falan en güzelini yapıyorsun
(5,938 puan) tarafından
Benim dr um en iyisi ilik 5 saat kaynat kasılmaların da geçer dedi nitekimde öyle oldu 22 haftada kasilma basladi ilik alip kaynattım haftada 3 gun ictim ilikli corba ve kasilma ortadan kalktı kanda yapiyor çünkü ilik suyu ve bebeğin kemik gelişimi için anneyede bebeğe de cok etkili
(1,424 puan) tarafından
30 haftalığım geç kalmış sayılmam demi
(5,938 puan) tarafından
Yok canım hic gec kalmadin
0 oy
(330 puan) tarafından
Annemlerden gelen et ve tavuk bulyon var ama hiç kullanmıyorum kullanan birine vericem hem sağlıklı değil hem tadını sevmiyorum 
0 oy
(71 puan) tarafından

Yok canım kullanmıyorum ben.Difrizden kendi yaptığım kemik sularından kullanıyorum.

0 oy
(638 puan) tarafından

Sadece pilâvlara katıyorum ben seviyorum tadını 

0 oy
(9,651 puan) tarafından

4 5 yıllık evliyim daha hiç almadim kullanmadım..  birde biz gıda işi yapıyoruz orada bile zararlı olduğu için kullanılmıyor kemik alıp kemik suyu koyuyoruz çorbalara pilâvlarda haşlanan tavuk suyu 

0 oy
tarafından

Ben boyle knor bulyonu iyice ezip patlamis misirin üzerine serpistiriyom cok güzel oluyo. Mantiya makarnaya corbaya pilava cogu seye kullaniyrm. Sağlıkli degildir belki ama ben kokusunu cok seviyrm cok guzel tat veriyo 

(357 puan) tarafından
Patlamis misirin uzerinemi hic duymamistim daha once ama deniycem :)
tarafından
Baharatli misir gbi oluyo ben onsuz sevmiyorum misiri :)
0 oy
tarafından

Bende hep kullanıyorum bulyon koymasam yemekte bi eksik var gibi geliyo

0 oy
tarafından

jic kullanmiuorum esimde eende sevmiyoruz

0 oy
tarafından

Ben hamile kalmadan kullanırdim. Makarnaya bile :))

tarafından
Makarnaya cok guzel oluyor evet *_*
0 oy
(357 puan) tarafından

Pilava kullaniyorum cnm ama genelde dolapa hasladigim et suyunu atarim bulgura onu kullaniyorum pirincede tavuk bulyon et suyu pirincin rengini degistiriyor cünkü 

0 oy
(4,875 puan) tarafından

Benim kocam bulyon sevmediği için kullanmıyorum. 

0 oy
(54 puan) tarafından

Hamilelikten once nerdeyse her yemege kullaniyodum ama hamile kaldiktan sonra o kokusu tadı midemi bulandirdi tiksindim araştirdım cok sağlıksız oldugunuda ogrendim kendimi degil bebegimi dusundum kullanmadim kullanmamda artik. Onu koyunca yemegin cok lezzetli oldugunu dusunuyodum ama degilmiş o olmadanda cok guzel oluyo yemekler alışkanlık meselesi

0 oy
(1,379 puan) tarafından
Hanim annem sağolsun tüm kurbanın kemiklerini bana kaynatip buzlukta  dondurdu
0 oy
tarafından

Kullaniyorum ama cok nadir. 

0 oy
tarafından
 varsa ev yapımı tavuk et suyunu kullanirim yoksa kullanmiyorum, hazir corba da hic alip yapmam
0 oy
(125 puan) tarafından

Yok ya ne tavuk bulyonu simdiye kadar tavuk yani köy tavuğu yemedim yeyemde. Bu dukkanlarda satılan tavuklarıda 4 yıldı yemiyordum. Yumurta hamile kaldıkdan sonra yedim oda mecbur. Kus eti yiyemiyorum cok iyreniyorum.. 

0 oy
(351 puan) tarafından

Normalde bayılırım kullanırdım da ama gebelikte onermiyorlar içinde cok katli olduğu için. O yüzden tavuğu haslayip  suyunu kullanıyorum 

(1,424 puan) tarafından
Bugün bende öyle yaptım bende kullanmak istemiyorum artık..

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 371 göst.
27 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 624 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 255 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 647 göst.
19 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu

378,381 soru

11,325,861 cevap

34,778 kullanıcı

...