+1 oy
559 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,556 puan) tarafından
Gelen kişi kimle gorustu belli bile değil virüs getirmesinden korkmuyor musunuz?

31 Cevaplar

+6 oy
(7,675 puan) tarafından
Bu dönem bitmeyeceğine göre kendimi eve kapatıp kimseyle görüşmeyip depresyona giremem korkmuyom ben. 4 ay evden çıkmadım kaynanama gittim orada bulaştı nereden gelecegi belli değil 
(1,556 puan) tarafından
Çok fazlada açılmamak lazım bence
(7,675 puan) tarafından
Bulaşana markete gidince de bulaşır. Esime is yerinden bulaştı mesela ben görüşüyorum artik, korona olana kadar görüşmüyodum kimseyle ama sakındım da noldu korona oldum
tarafından
Eşim pazarci günde yüzlerce kişiyle temas ediyor çok şükür olmadı korona
-Reklam-
+1 oy
(2,699 puan) tarafından

Kız şimdi derler sana kime ne sanane ona ne buna nee vıhıyyyy yerimi alayım vaziyet alın tartışma çıkacak 

(1,556 puan) tarafından
Aman kim ne derse desin :/
(2,699 puan) tarafından
Bakalım ne yorumlar gelecek
(1,034 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun uzun bi süre giremedim uygulamaya bi geldim sen. Hastasın cok üzüldüm umarım bian önce amaliat olur iyileşirsin
(2,699 puan) tarafından
İnşallah canım biran önce olurum teşekkür ederim
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Mart 2020'den beri misafir ağırlamadım, kimsenin de evine gitmedim. :) cevabım evet korkuyorum.
(1,556 puan) tarafından
Bende korkuyorum açıkçası gelen kişinin kimle muhattap olduğu bile belli degil
(1,580 puan) tarafından
Zaten misafir ağırlamaya da çok bayılmam bana bahane oldu. :)
0 oy
tarafından
Virüsü geçtim misafir ağırlamak lüks oldu. Bir misafir ağırlamak demek 300 lirayı bulur belkide gecer
tarafından
300 liraya ne alıyorsunuz :D
tarafından
:D tavuk  yapmayan  yada yapamayan geçiştirmiş oluyor oyle mı hay zıhnıyetınıze ya zaten hep sızın gibiler yuzunden olmazsa olmaz soyle olmalı boyle olmalı dıye kalıplara gıre gıre ınsanlar bu hale geldı kafanıza gore sabaha kadae konussam anlamazsınız ama sunu soylemeden geçemeyecegım ayıplarlar mı az mı olur bu yeter mı param olmasa bıle masaya tavuk et koymalıyım noktasına kadar gıden aıle butcesını falan bır kenara bırakıp ıyıce abartıp o bana şunu yapmıstı ben bundan yapmalıyım daha guzel olmalı onun masasından vs dıye olayı tamamen sidik yarışına ceviren ınsanları Allah kıtlıkla sınayacak sabredın az kaldı
tarafından
Bu seviyede konuşan birisiyle asıl ben  yarışacak değilim hadi yolun açık olsun
tarafından
:D sevıyeler kelımelerle degıl yaşam tarzıyla ölçülür senınde yolun bol etlı tavuklu olsun bby :D
tarafından
Misafir var, misafir var +1
Evime ilk defa gelen insana tarhana, makarna cikaracak halim yok.
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Ben misafir kabul etmiyorum cagirmiyorumda o yüzden kafam rahat. Gelen insana kibarca bebeklerimizin küçük oldugunu ve pandemi bitince gorusebilecegimizi söylüyorum . Küsen kusebilir ben bir evlat kaybetmisim birini daha kaybetme riskini alamam
(1,556 puan) tarafından
Ay başın sağolsun canim yaranı deprestirmek istemezdim:(
0 oy
tarafından
Herkesın kendı tercıhi bu 

yıllarca aılemden akrabalarımdan komsularımdan kopup ıssız adada tek kalmıs yabanı gibi yasayamam o yuzden gorusuyorum ve emın ol herkes gorusecek normale dönecek hersey kı oyle de olmaya basladı zaten
(1,556 puan) tarafından
Anan baba neysede gerisi şart değil bence bu benim dusuncem
tarafından
nıye ana babada gıdıyo calısıyo dısarda bırılerıyle gorusuyo bır suru yere gırıyo cıkıyor ınsanları yıllarca vırus yuzunden sılebılıyorsanız sızın tercıhınız sahsen sılmem
0 oy
tarafından
3 senedir misafir kabul etmedimde ne oldu bu ay kaynanamdan bulaştı 
(1,556 puan) tarafından
Küfür gibi valla
0 oy
tarafından
Gelmek isteyene gelme denmiyor ki
(1,556 puan) tarafından
Bence kibarca ret edilebilir
0 oy
(440 puan) tarafından
Kimseyi çağırmıyoruz))))
(1,556 puan) tarafından
Valla umursamayan da var.dikkat edende var bakalım kim galip gelicek
0 oy
tarafından
Evime hiç misafir gelmez bende gitmem canım:-)
(1,556 puan) tarafından
Bu dönemde isabetli bı karar sanki
0 oy
tarafından
Yok korkmuyoruz hatta şuanda gidiyoruzda :)
(1,556 puan) tarafından
Korona halay çekçek desene:D
tarafından
Ben çektim korudum korudum kendimi yqkalndim.bir düğünde:)) bende asi da yoktu atlattım
(1,556 puan) tarafından
Demekki düğünde halay çekerken korona buldu seni kusura bakma canım istemsizce güldüm :)
tarafından
Yok kız gul korono resmi diye kendi aile içinde bile paylaştık ben kardeşimin eşi ve kızı 3 muz orda yakalanmisiz sonra kim varsa hepsine bulaştırdık evde toplam 5 büyük 4 küçük çocuk korono olduk :)))
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Kimseyi kabul etmedim ,3 aylık bebeğim vardı ama kızlarım okula eşim ise gitti sonuç Corona oldum ciğerlerime inmiş ölüyorum sandım 14 gün hastanede yattım 5 günu yoğun bakım da kaldım geldim mi her türlü geliyorr 3 ay olcakk çıkalı kimse gelmiyor korkudan ağır geçirdim diye ama okullar acikk ve esimm çalışıyor bacım Rabbim esirgesinn
(1,556 puan) tarafından
Mecbur eşlerimiz çalışıyor ama gezmek tozmak keyfi canim
(15,823 puan) tarafından
Bulasacaksa her türlü bulaşıyor canım valla arkadasimmm hergun gezmelerde hergun kafelerde evinden misafir eksik olmazz masallahh olmadii olmasında ama seçiyor sankii kime bulassam diyee
0 oy
(1,243 puan) tarafından
3 evladım var eşim askerî personel kendi annem ve akrabaglarim dahil olmak üzere Türkiye'deki ilk vakadan beri kimse ile görüşmüyoruz sadece kardeşim doğum yaptı refakatçi oldum .
0 oy
(324 puan) tarafından
Pandemiden çıktı çıkalı apartmanca misafir kabul etmiyorduk geçen hafta ilk defa toplanalım dedik  birinde varmış 3 kişiye bulaştırdı bende olabilirdim bidaha asla gitmem de evime de kabul etmem küçük bebeğim var çünkü 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Valla bebeğim hasta doktor bronşite çevirebilir misafir kabul etme bu sıralar dedi. Komşularım bebek görmeye geleceklerdi durumu izah ettim kibarca onlarda anlayışla karşıladılar.
(1,556 puan) tarafından
Önlemini almak sana kalmış tabi küçücük sabiyi düşünmek zorundasin
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Çağırmıyorum.    
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Annem gelip ben anneme giderim ama annemle çok carsida gezerim hava güzelse :))
0 oy
(15,186 puan) tarafından
İster istemez insanın aklına geliyor. O yüzden çok sık yine de kimseyle görüşmüyoruz. Ama bitmiyor bı turlu.
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kimseyi cagirmiyoruz bu yuzden. Zaten normaldede sevmezdim, bir nevi iyi oldu. Pis coraplarla ayaklarla evimde dolanilsin nefret ederim. Her kalmali misafirin ardindan halilar yikamaya giderdi... simdi haftaya dogum var. Eve gelmek isteyen her dusuncesize, eve ziyaret kabul etmiyoruz diye direkt soyleyecegim.
0 oy
tarafından
Hiç evden çıkmadım bir gün çıktım 1 hafta sonra korona oldum eşim fildir fildir geziyordu hiç olmadı ben cikmadigim halde oldum onun için kasmiyorum kendimi

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 902 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,299 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 550 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 669 göst.
12 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,531 göst.