0 oy
1,298 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Yargilamadan yardimci olur musunuz ? Anne olmak istemiyorum eşim surekli bebek istiyor ama beni düşüncesi bile geriyor. Psikolojik bir sey mi sizce ? 

59 Cevaplar

+9 oy
(1,348 puan) tarafından
Annelik her kesin kaldıracağı bir yük değildir kendine güvenmiyorsan yapma biraz daha bekle derim zamanla düzelir bu 
(18 puan) tarafından
Esim beklemek istemiyor iste ustume cok geliyor
-Reklam-
+6 oy
(747 puan) tarafından
Yanlis anlama ama anne olmak iatemsyen biri boyle bir uygulamayi telefonuna neden indirmis olabilir. Ben hamileyken baktim bu tur gebe programlarına:)
(18 puan) tarafından
Bir yemek tarifiyle alakali bir arama yapmistim sans eseri bu sayfada bir yorum cikmisti karsima baktim bir tek coluk cocukla alakali seyler yok kayit oldum ben de
+3 oy
(32 puan) tarafından

Evlenmeden önce bu şartını söylemiş miydin

(18 puan) tarafından
Hayir söylemedim cunku evlenmeden once boyle bir dusuncem yoktu evlenmeden once anne olmayi istiyordum ama cocugumuz olsun veya olmasin diye bir sey konusmamistik hic
(7,791 puan) tarafından
Com hakli yorum ben evlenmeden 2 sene şart kostüm mesela kesinlikle çocuk istemiyorum diye dayanamadım tabi simdi 1.5 senelik evliyim 3.5 aylık kızım var :D
Ama baştan bikdirmek onemli
(18 puan) tarafından
Allah bagislasin evladinizi acısını gostermesin insallah. Bakalim yeniden konusacagim en az 30 a kadar istemiyorum ama beni anlamicagina eminim
(7,791 puan) tarafından
Karar sizin ama bebek ne kadar erken olursa o kadar iyi bence Allah korusun kısırlık gibi vb sorununuz varsa uzun yıllar tedavi gerekebiliyo cnm
(7,791 puan) tarafından
Bu arada amin inşallah:)
+3 oy
tarafından
Anne olup cocugunu çope atanlardan olmaktansa kararini vermen daha iyi 

Cogu kisi hazirliksiz anne olup cocuklari dövüp cöplere atyolar cok uzuluyorum
(18 puan) tarafından
Allah korusun bu hayatta ince cizgim bebekler ve hayvanlar asla zarar vermem ama olmakta istemiyorum
+1 oy
(5,406 puan) tarafından
Biz psikolog değiliz işin psikoloji kısmını bilemeyiz. Istemiyorsan günlük bir hap alırsın veya spiral taktirirsin kısmeti yoksa olmaz  
(5,406 puan) tarafından
Sana göre mantıklı değil işte orasını anlamıyorsun. Bana göre mantıklı ve benim fikrim bu. Ben gayet sakinim.
(1,265 puan) tarafından
Ben de  .ben mantıklı bulmuyorum dedim canım zaten. .i
(5,406 puan) tarafından
Yanı ne kadar saçma bir konu oldu. Mantıklı bulduğun şeyi gidip yorum yapmaktansa beni eleştiriyorsun burda bununla uğraşıyoruz. Son zamanlarda zaten linç girişimi iyice arttı olur olmaz herşeye herkes yorum yapıyor. Ben ak diyorum ordan atlayıp hayır kara deyip mazlum un yanında pozları oluyor gerçekten ben hiç sevmiyorum. Aşağı  da benim gibi düşünenler var seni tanımadan yorum yapamayız bilemeyiz demişler veya korkuyorsun anne olmaktan demişler onlara niye kimse müdahale etmiyor
(18 puan) tarafından
Ne bileyim demeyeceğim bir sey ya kusura bakmayin gerçekten gece gece mantiksiz seyler soyleyip gerdiğim ve cemkirdigim icin. Yorumlariniz icin teşekkürler
(1,265 puan) tarafından
Ugrasamiyacam .pireyi deve  yapmak buna denir .
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Benimde 4 yılım öyle geçti istemedim hiç.  2yıldır da neden bu kadar geç kalmışım diyorum.
(18 puan) tarafından
Gerçekten mi ? Hic istemeyecekmişim gibi hissediyorum malesef
(2,075 puan) tarafından
Bu hayatta herşey için pişmanlık duyabilir insan. Evlendiğinde doğduğuna sevdiğine ama anne olduğuma asla pişman olmam
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Neden mesela sebep nedir yetememe korkusu mu 
(18 puan) tarafından
Hayir yetecegime bakabilecegime eminim kesinlikle.
(14,030 puan) tarafından
Tabiki senin hakkın bu istek ama inan doğduktan sonra bu düşünce için kendine kizabilirsin çünkü bu dünyada ki tadabilecegin en harika duygu annelik bence :)
(18 puan) tarafından
İnsallah boyle hissederim diyeyim o zaman:)
(14,030 puan) tarafından
İnşallah. Bence bebeklerle ilgili kitap okuyabilirsin faydası olabilir ya da bir doktorla gorusmek iyi gelebilir
(18 puan) tarafından
Bir uzmanla görüşeceğim en kisa zamanda teşekkür ederim desteğiniz icin:)
0 oy
tarafından
Neden istemiyorsun canım eşinde haklı baba olmak onunda hakkı çünkü 
(18 puan) tarafından
Hic bilmiyorum kuzum icim almiyor ısınamıyorum bir türlü o dusunceye
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Başka cocugunuz var mı ? Ondan mı istemiyorsunuz. Yoksa hic yok da yine de istemiyor musunuz?
(18 puan) tarafından
Hic cocugumuz yok ona ragmen istemiyorum
(6,047 puan) tarafından
Hayırlısı canım şuan öyle hissetmeye bilirsin tabiki.  Bende hep öyle düşündüm hiç istemiyorum dedim hatta eşimde öyle dedi hep nişanlılık donemi boyunca bunu bazen konuştuk bir kaç yıl dusunmeyecegiz diye. Evlendik bı hafta sonra ikimizde çocuk istedik . Hemen olmadı tabiki 6 7 ay sonra falan hamile kaldım. Korkuyor da olabilirsin canım gayet normal. Geçer belki zamanla çocuk falan gördükçe sende istersin..
(18 puan) tarafından
Hakkimda hakkimizda en hayırlısı olsun diyip psikolojik destek alacağım artik elimden bir sey gelmiyor artik
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Eşine soyledin mi bunu? Neden istemiyorsun peki? Lsikolojik olup olmadığını seni tanimadan anlayamayiz ki canim, belki yasin genc, belki korkuyorsun...
(18 puan) tarafından
21 yasindayim esim 29 yasinda korkmuyorum ama o dusunceye ısınamıyorum bir turlu malesef
(6,978 puan) tarafından
Benim hamilelik plansiz şekilde oldu, beklemiyordum ama Allah nasip etti, kucagina alinca oyle bir isiniyorsun ki o melege inan :) tabi daha gençsin biraz evliligine odaklan, Allah hayirli zamanda nasip etsin, esinede uygun dille hazir olmadigini ilerleyen zamanda yine dusunuruz diyebilirsin
0 oy
tarafından
Annelik kadar güzel bisey yok.
0 oy
(439 puan) tarafından
Olabilir bir bebek sevsen o yuzune bir dokunsan sana gülümseme istersin gele o kokusu offf dünyaya bedel ben 37 yaşımda evlendim 38 anne oldum suan 40 yasindayim 8 haf hamileyim keşke erken evlenip bebek yapsaydım diyorum ama olsun bu yasta anne olmakta güzel 
(18 puan) tarafından
Allah bagislasin isteyen herkese nasip etsin cok bebek görüyorum seviyorum bakiyorum hatta ama bir anne gibi degil tabiki ama yinede anne olmayi asla istemiyorum
(439 puan) tarafından
Hakli olabilirsin bir danisana danışmak en mantıklısı size izlemeniz gereken yolu soyler
(18 puan) tarafından
Haklisiniz en iyisi öyle yapmak
0 oy
(37 puan) tarafından
Tabiki bu senin  en doğal hakkın isteyip istememek  belki hazır hisetmıyo  olabilirsin bunu eşinle paylaş derim ama emin ol anne olmak dünyanın en güzel duygusu  
(18 puan) tarafından
Esime bunu söylüyorum ama beni anlamiyor kiziyor
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Henuz kendini hazir hissetmiyosundur kuzum yenimi evlisin hem bu tek tarafli bisiy degil ustune geldikce daha da geriliyosundur guzel dille bunu esine anlat herseyin bir zamani var sonucta 
(18 puan) tarafından
Ben 21 yasindayim esim 29 yasinda 2 yildir evliyiz esim benim yasim geçiyor diyip kiziyor ustume cok geliyor bunaliyorum cocuk muhabbetini acinca hemen o konuyu kapatiyorum
(7,098 puan) tarafından
Dur daha ne yasi gecmesiymis evleneli olmus baya ama hazir degilsin demekki guzellikle konusmalisin bence konuyu kapatmak yerine daha anlayisli olursa sende cabuk toparlanirsin bence
(18 puan) tarafından
Son bir kez deneyeceğim guzel guzel konusmayi. Teşekkür ederim desteginiz icin
(7,098 puan) tarafından
Rica ederim kuzum
0 oy
tarafından
Yaşın çok mu genç 
(18 puan) tarafından
Ben 21 esim 29
tarafından
Belli bir zaman mı istemiyorsun yoksa hiçbir zaman mu
(18 puan) tarafından
Hicbir zaman istemiyorum malesef
0 oy
tarafından
Ben de başta istemezdim çünkü korkardım bu iğrenç dünyaya nasıl getiririm ya bana bir şey olursa kim bakar falan dedim sonra hamile kaldım yavrumu 39.haftada kaybettim şimdi pişmanım keşke evlenir evlenmez bebek yapsaydım diyorum ve şu an o kdr çok istiyorum ki anne olmayı anlatamam siz bir hamile kalın kalır kalmaz o sıcaklığı o şefkati hissedersiniz hareketlerini özellikle hareketlerini hissedince her hareket ettiğinde mutluluktan delireceksiniz evet ilk aylarda bakması biraz zor ama inanın bir gülümsemesi bütün dünyaya değer
(18 puan) tarafından
Sanirim benim problemim sorunlu bir aileden gelmem ve esime guvenmemen galiba
tarafından
Güvenmiyorsan biraz daha bekle ne kdr sürelik evlisin ki
(18 puan) tarafından
2 yillik evliyiz
tarafından
2 yılda güvenemedin mi eşine :( ben de 6 ay önce doğum yaptım çok istiyorum ama eşime güvenmiyorum :( içim yanıyor ama dayanıyorum
(18 puan) tarafından
Buyuk guven problemim var kimseye asla guvenemem illa bir gun bir haltlar yiyecek gozuyle bakiyorum hep elimden bir sey gelmiyor. Allah evladinizin acisini gostermesin insallah. Esiniz bebek konusunda size yardimci oluyor mu ?
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Açıkçası bende 29 yaşında olmama rağmen hep erken diyodum, hazır değilim diye düşünüyorum, sonra bir anda gaza gelip  karar verdim ve ilk deneme de oldu, hamile kalınca bu fikre biraz daha alıştım, bence psikolojik bişey ben kendi kendimi tedavi ettim diyelim çocuk gelişimiyle alakalı kitaplar oku, köpek gibi büyütülmüş çocuklar diye bi kitap var mesela kötü çocukluk geçiren çocukları okudum, sonra mutlu bir çocuk yetiştirme kararı aldım 
(18 puan) tarafından
Onerinizi dikkate almak istiyorum fakat bebekle alakali bir kitap bile okumak beni acayip gerecek bir durum
0 oy
(655 puan) tarafından
Kuzum eşinle aran nasıl acaba eşine guvenemedin için mi bu korku

Hani olur da ilerde çocuğunuz olursa bakabilir mi veya aranız bozukurmu diye mi korkuyorsun 

Hani güven sadece altama acisindan değil sana yardımcı olur mu bir işin ucundan da o tutar mı diye kaygıların mi vsr bu konuda mi güvenemiyorsun 

Hakkınizda ne hayirliysa o olsun inşallah 
(18 puan) tarafından
Allah razi olsun gercekten butun duygularima tercuman olmussunuz sorunlu bir aileden geliyorum haliyle esime guvenmiyorum bir isin ucundan tutmicagina eminim yardimci olmicagina eminim sadece olmasi icin yapacak butun yuk bana kalacak eminim
(655 puan) tarafından
Kuzum o zaman guvenmeden emin olmadn çocuk isteme hem o çocuğun hemen kendi hakkına girmiş olursun
Hayati kendine de eşine de zehir edersin olan o masum meleege olur  
Bu konuda çok çok haklisin adam akıllı al karşına konuş eşini bu yüzden istemiyorum diye anlst herseyi o zaman dogru yolu bulursun inşallah
Bak benim 17.5 aylık oğlum var ve 7 aylık hamileyim bebek çok güzel birşey evin neşesi caninin parçası emin ol bebeğin oldunds keşke daha erken olsaydı dersin
Benim eşim çok yardımcı her konuda oyle olmasa emin ol bende istemezdim 2. Çocuğu
Hakkında ne hayilriysa o olsun kuzum
0 oy
tarafından
sorumluluk korkusu mu? kimi anne babada böyle bi dünya ya çocuk yapma vs diye düşünür. özellikle şu hastalık ortamında 
(18 puan) tarafından
Sorunluluk degil acikcasi hem virus hemde esimin yardımcı olmicagina eminim
0 oy
(79 puan) tarafından
Yani bu dusuncenin altinda ne gibi sebepler var once onu bilmek gerekir bu dusunceye iten sey ne seni canim olabilir kimse yargilamasin illaki bi sebebin vardir bunun icin ve zamanla aşarsın bu dusunceyi merak etme ama boylede devam etmesi evliligin iciinee kotu olur muhtemeleen henuz hic cocugun yok esinede haksizlik etme canim 
(18 puan) tarafından
Sorunlu bir aileden geliyorum daha yasim 21 esim cok ustume geliyor gerildikce geriliyorum daha cok istememe neden oluyor
(79 puan) tarafından
Anladim canim yasinda bence henuz kucuk yani beklesende bir sakinca olmaz yas sorunun yokmus en azindan. Yani illaki seninde kendince bir sebebin vardir detayini bilemem  ancak saglikli bi hamilelik ve iyi bir anne olman icin once bi pskolijik tedavi alman gerekir sahsi dusuncem istemeyerek cocuk yaparsin hergun haberlerde goruyoruz doguruo cope atiyolar yada şiddet meyilli bi anne adayi ortaya cikiyor pek saglikli olmaz sen bu kafada gidersen bi destek al bence
(18 puan) tarafından
En kisa zamanda destek alacağım yardimlariniz icin cok teşekkür ederim
(79 puan) tarafından
Emin ol düzeliceksin canim anne olmak bambasa bi duygu rabbim onu sanada nasip etsin kendince hakli sebeplerin vardir ama bunu aşmadanda düşünme gebelik olurmu her ikiniz icinde en sagliklisi o olur cunki
(18 puan) tarafından
Cok haklisiniz esimle son bir kez daha konusup açıklayacagim kendimi. Umarim anlar beni Allah sonumuz hayr etsin

İlgili bir soru bulunamadı

379,451 soru

11,358,607 cevap

34,833 kullanıcı

...