0 oy
1,300 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Yargilamadan yardimci olur musunuz ? Anne olmak istemiyorum eşim surekli bebek istiyor ama beni düşüncesi bile geriyor. Psikolojik bir sey mi sizce ? 

59 Cevaplar

0 oy
(348 puan) tarafından
Psikiyatrise danis istersen canım evliliğinde sorun yoksa bı bence en az 2 3 sene geçmiş olmalı ben evlendim 2 ay sonra hamile kaldım herşey kursağımda kaldı hiç bişey yasayamadik çok şükür iyi ki doğmuş tabi ki ama alışmak kendini hazirlamak çok zor
(18 puan) tarafından
2 yillik evliyim ama sanirim danisacagim uzman birine cunku sorun oluyor boyle
-Reklam-
0 oy
(13,100 puan) tarafından
Rahmine düşsün testini yap poztifi gör bir kav hafta sonra kalp sesini duyduğun da ıyiki anne oluyorum diyeceksin 

O kalp sesi insanı mutluluktan ağlatıyor.. 
(18 puan) tarafından
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
0 oy
(570 puan) tarafından
Yargılanıcak hiçbirşey yok bunda eşinede söyle bunu karşılıklı ısterseniz olur kimse bunun için seni zorlayamaz bu senin hür iradenle olur 
(18 puan) tarafından
Malesef beni anlamiyor ben 29 yasindayim diyor dede mi olucam baba mi olucam diyor sacma sacma
(570 puan) tarafından
Maalesef bu düşünceside kendince haklı ama bunu anlat ona beraber istemek zorundasınız o baba olucaksa sende anne olucaksın
(18 puan) tarafından
Evet haklisin ama keske beni biraz anlayabilse
0 oy
(348 puan) tarafından
Birde kendin istediğin hazır olduğun Zaman hamile kalmalisjn bence bende istemedim ama eşim istedi öyle yani
(18 puan) tarafından
Esim cok ustume geliyor bagiriyor kiziyor
0 oy
tarafından
17 yasind hamile kaldım ama hiç korkum olmadi çünkü annelik cokkkk güzel bi duygu kızımla berbaer büyüyorum
0 oy
tarafından

Bi hamile kal sen, icinde kelebekler ucusacak, acaba kiz mi erkek mi diye diye gunler gecicek. Kiyafetler alicaksin, sevdigin insandan bi bebegin olsun istemez misin? Ailen tamamlanir bide boyle dusun. Annelik zor bisey evet, halen uyutmaya calisiyorum, kostur kostur isleri yapiyorum ama, basimi yastiga koyunca Cok sukur diyecek dunyaaa kadar seylerim var. Dusunsene, anne baba diyerek ortalikda bi miniginiz gezecek :angel: ay Rabbim nasip etsin kiz hayirlisiyla bende tekrar anne olmak istedm henzu 48gun oldu dogum yapali ahshsjs:D

(18 puan) tarafından
Allah acisini gostermesin insallah hep boyle mutlu bir anne olun insallah:)
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Doğum korkun falan mı var acaba

(18 puan) tarafından
Hayir cok guzel bakacagima dogumda zorlanmicagima cok eminim sadece isteyemiyorum malesef
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Neden cnm kendini mi hazır istemiyorsun
(18 puan) tarafından
Evet malesef hazir hissetmiyorum canım
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kucağına alinca keşke daha önce yapsam dersin buna emin ol 
(18 puan) tarafından
Allah isteyen herkese nasip etsin ama ben isteyemiyorum ama kesinlikle haklisiniz
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Bende 2 sene hiç istemedim sonra sonra düşündük şükür hemen oldu. Ki hala zamanı varmış diyorum acele etmemek lazım, hazır hissetmeden olacak iş değil. Hamilelik sıkıntı değil geçer gider her türlü asıl mesele yetiştirmek bakabilmek. Sen eşine sakin bir dille şu an için hazır olmadığını dile getir ilerisi için bir şey söyleme. 
(18 puan) tarafından
Defalarca söyledim ama beni anlamiyor ben 29 yasindayim baba mi olucam dede mi olucam diyor sacma sacma
(1,077 puan) tarafından
Yanı o da istiyor anlıyorum insan isteyince sabretmesi zor oluyor. Benim görüşüm illa çocuk olmak zorunda değil, eşimde öyle düşünüyordu Allahtan sıkıntı yaşamadık. Hatta eşim için bekledim ben o bana dedi yaşayalım gezelim bebekle zor bir daha geri dönemeyeceğiz dedi hep ben dinlemedim oldu. şükür tabi orası ayrı evlat kadar güzel başka bir duygu yok. Ama biraz daha bekleseydim dedim açıkçası. O sebepten dolayı hazır hissedin dedim zaten
(18 puan) tarafından
Kesinlikle cok haklisiniz sadece üstüme gelmese her sey duzelecek zamanla isteyecek gibiyim
0 oy
(894 puan) tarafından
İstemeyerek hamile kalsan da hormonlar hazırlıyor insanı diye düşünüyorum 
(18 puan) tarafından
Anliyorum ama onemli olan oncesinde istemek diye düşünüyorum ama
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Niye bu programı indirdin o zaman? Bence istiyorsun ama cesaretin yok
(18 puan) tarafından
Programla ne alakasi var ki ? Tahinli corek tarifi ararken burdan bir corek yorumuna denk geldim baktim sadece cocukla alakali bir seyler yok uye oldum ben de
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Bu senin en doğal hakkın ama eşin istiyorsa onunda hakkı diye düşünüyorum benim bir tanıdığım vardı o da istemiyordu ama eşiyle ortak kararlarıydı evlenmeden önce bu konuyu konuşmadınız mı 
(18 puan) tarafından
Evlenmeden once boyle bir dusuncem olmadi ki hatta anne olmak istiyordum kendimce evlenince yok oldu gitti o duygu
(3,836 puan) tarafından
O zaman hissediyorum bu şimdilik düşüncen zaman geçsin tekrar anne olmak isteyeceksin bende ilk evlendiğimde istemiyordum ama doğurmaktan korkuyordum 2 sene sonra hamile kaldım erken doğum sebebiyle kaybettim. Şimdi tekrar olsun istiyorum anneliği bir az olsun tatmış oldum ve inan çok güzel bir duygu
(18 puan) tarafından
Basiniz sag olsun Allah bir daha yasatmasin insallah her sey gonlunuzce olsun insallah
(3,836 puan) tarafından
İnşallah canım saol
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Canım yorumları okudum  acaba anne olmak istememenin ardında yatan sebep ne ?  Yanlış anlama hayati seven evli olan eşini seven bi kadın anne olmayı da ister elbet. Eşinle mi sorunların var sevmiyo musun ? Yada annen kötü bir anne miydi ki sende travma yarattı anne olmak istemiyorsun?  Yada kendine güvenin mi yok bakamam gibisinden. Piskolojik olarak bebeğime kötü davranırım mi diyosun sinir agresif birisi misin?? Anne olmak istememenin altında yatan neden bence büyük bişey.  Annelik çok yorucu evet ama var ya o gülümsemesi seni uykusuz yorgun da bıraksa anne diye   seslenmesi herşeye yetiyo ilgine sevgine muhtaç olan o küçücük beden neler neler yapiyo bi görsen  canından kanından sana benzeyen..
(18 puan) tarafından
Estagfurullah yaklasiminiz ve yargilamadiginiz icin teşekkür ederim. Annem cok iyi bir kadin sorunum babamlaydi zaten ayrildilar. Esimle problemim su sekilde bana yardımcı olmicagina bir isin ucundan tutmicagina eminim ve israrla istemesi beni sogutuyor ben 21 esim 29 yasinda baba mi olucam dede mi olucam diyip sacma seyler soyleyip beni daha cok geriyor
(1,134 puan) tarafından
İlâhi kız seni kız kardeşime benzettim şuan konuşma tarzını.  Seni yargılamak değil niyetim canım asla annene kötü bişey de demedim hani acaba dedim oluyo ya kimi anne babalar çok kötü oluyo çocuklarına kötü davraniyo dövüyo sövüyo sayıyo  bu insanda travma oluyo büyüyo çocuk ama izleri kaliyo anne baba olmak konusunda da tereddütleri oluyo ya annem gibi anne olursam ya babam gibi baba olursam diye korkuyo ondan öyle sordum canım yoksa ben ne seni tanırım nede anneni amacım seni kırmak değildi. Erkeklerin hepsi aynı ama canım 19 aylık kızım var iki buçuk aylik ta oğlum inanır mısın sabahın sekiz buçuğunda bi kalkıyorum saat 24 te yatağa giriyom hep ayakta onun haricinde eşimde işte işten geldiği vakit zaten yorgun oluyo yardim edebildiği kadar ediyo. Ama eşini baba yapmadan onun sana yardim edip etmiyceğini bilemezsin belki çok iyi çocuklarıyla ilgilenen bir baba olucak aksine bunu bebişin olmadan bilemeyiz rabbim hakkında hayırlısını versin canım karar senin tabi ama yaşlılığında bayramlarda seyranlarda yada bi derdin olduğunda yada mutluluğunda alo diye seni ariycak düştüğünde kalktığında yanında her daim uzakta olsa gelecek koşucak evlattır. Bak anneni nasıl savunmaya geçtin mesela küçük bir örnek,  onunla konuşuyosun  anne diye anlatıyosun herşeyi seninde olsun istemez misin
(18 puan) tarafından
Estağfurullah cok özür dilerim yanlış izah ettim kendimi sorduğunuz soruda hiçbir sıkıntı yok:) her cumlenizde haklisiniz esimin yardimci olmicagini sadece hissediyorum ama bilemem anne olmak eminimki guzel bir duygudur ama ben bunu neden yasamak istemiyorum anlamiyorum cok üzülüyorum bu duruma. Allah evlatlarinizi size bagislasin acisini gostermesin insallah sizin gibi iyi niyetli bir anneye sahip olduklari icin cok sanslilar:)
(1,134 puan) tarafından
Teşekkür ederim  kuzum :) güzel görüşün için o zaman  inşallah günün birinde buraya bebeğim çok yaramaz uyumuyo diye bi post açtığını görürüm seninde kalbin temiz annelik sanada çok yakışacaktır
(18 puan) tarafından
Allah bin kere razi olsun sizden cok teşekkür ederim icime su serptiniz. Ve hayır duaniz icin cok teşekkür ederim o gunleride goruruz belki inşallah❤️
0 oy
(6,796 puan) tarafından

:angel:İlk başlarda zorlu süreç olur lakin zamanla düzelmeye başlar. Annelik zoru sevmektir, gücüyle sabrıyla üstesinden gelebilmektir ❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣ Allah'ım herkese nasip etsin inşallah...

(18 puan) tarafından
Haklisiniz amin :)
0 oy
(470 puan) tarafından
Yas kac ki                         
(18 puan) tarafından
Ben 21 esim 29
(470 puan) tarafından
Cocuk yap bence çok seviliyo benim bir oğlum var ilk eşimden Rabbim bağışlasın 18 de anne oldum ....suan 27 olcam ikinci eşimden yeni hamileyim ikinci gebeligim 7 haftalik çok güzel bi duygu sende yap bence kuzum ilerde istersin belki olmaz hayat bu Allah korusun cevremde çocuk yapmayan yaşlı insanlar var çok pismanlar
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim emin ol o bebiş senin rahmine düşsün kalp atışını duy bi doğsun kucağına al keşke evlenir evlenmez çocuğum olsaydı dersin biz evlendikten 2 sene sonra düşündük yani ilk 2 sene istemedik tabi yine Allah ne zaman dilediyse o zaman oldu ama keşke evlendigimde hemen olsaymış diyorum..esinde bi bakıma haklı onunda baba olmak en büyük hakkı sende çok güzel bi anne olursun tabiki anne olmak seninde hakkın sadece bu konu için kendine bi sans vermen gerek 
(18 puan) tarafından
Allah razi olsun yaklasiminiz icin umarim o istek bir gun bende de olur
(9,626 puan) tarafından
Senden de Allah razı olsun canım benim kim içinde neler yaşiyo bilemeyiz ama benim gönlüm seninde annelik duygusunu tatmandan yana eğer bu durumu aşmak istiyosan bi destek alabilirsin destek almak kötü bise değil inşallah istediğin hazır hissettiğin zaman bu duyguyu sende tadarsın
(18 puan) tarafından
En kisa zamanda destek alacağım Allah razi olsun hayır duaniz icin ben de o duyguyu tadabilirim inşallah bir gun:)
(9,626 puan) tarafından
Inşallah canım senden de Allah razı olsun ❤❤
0 oy
(6,919 puan) tarafından

İlk seneler ortak kararla istemedik sonra istedik bu sefer de o bizi istemedi :D zor ikna ettik sonunda geldi  minnak oğlum. Evlat gibi koku yok aşk yok değerli yok  gülüşü tüm gününü cennette ceviyor   da biz güzelliklerin başındayız hele bı yürüsün oyyy bide anne desin o Gücük duruşlarıyla   öyle bir onur yok gurur yok annelik Rabbimin hediyesini  bize iyi düşün taşın bence Cennet kokusu koklamak istemez misin

(18 puan) tarafından
Cok haklisiniz Allah evladinizi size bagislasin acisini göstermesin bir gun ben de böyle dusunebilirim inşallah
(6,919 puan) tarafından
Ben seni anlıyorum bakamam sanıyorsun korkuyorsun Rabbim sana o gücü veriyor   öyle bir bakıyorsunuz ki siz bile kendinize sasirirdiniz
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Ne kadarlık evlisin, kaç yaşındasın.Hamilelik , doğum ,ve bebek bakımı çocuk büyütmek bayağı meşakkatli şeyler canım .Kendini hazır hissetmiyorsan eşini karşına al henüz istemediğini hazır olmadığını anlat.

1bucuk yaşında oğlum var.33yaşında evlendim.Korunursam sonra olmayverir diye korunmadım.Allah verirse verir vermezse vermez diye akışına bıraktık.Evlendikten 2ay sonra hamile kaldım .Allah evladımı başımdan eksik etmesin , uzun ömür versin ama çok zorlandım.Yardım edenim yok , tek başıma büyüttüm, annemi hamileyken kaybettim, eşim bazen yardım etti bazen iş yerinde çok yorulduğu için yardım edemedi.Tüm gün gece de dahil hep oğlumun bakımyla uğraşıyorum bazen saçıma bi tarak vuramadığım , tuvalete bile anca gidebildiğim zamanlar oluyor.O yüzden kendimi bazen anne gibi değil oğlumun elinde bir köle gibi hissediyorum :'(:(:'(:(

(18 puan) tarafından
21 yasindayim esim 29 2 yillik da evliyiz. Sorunlu bir aileden geliyorum ve esimin bana yardimci olmicagina bir isin ucundan tutmicagina eminim cocuk sorumlulugu beni geriyor. Allah acisini göstermesin evladinizin
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Zamanla düzelir anne olmak tarifsiz bir duygu ilk kucağına aldığın an o kokusu yokmu o kokusu herşeye değer senin kokunu alıp susması sana gülmesi hele büyüdükçe daha güzel en iyi arkadaşın oluyo ben bunca zamandır yalnızmışım şimdi tamamım diyosun herşeye ilk onu düşünüyorsun tüm gün uyusun dinleniyim diyosun gece uyuyunca özleyip resimlerine bakıyosun bu kadar anlatabiliyorum sen anla Allah dileyen herkese hayırlı evlat versin hayırlı anne baba olmayı nasip etsin 
(18 puan) tarafından
Allah isteyen herkese nasip etsin insallah ve insallah ben de bir gun anne olmak isterim herkes anneliği o kadar guzel anlatmis ki imrendim

İlgili bir soru bulunamadı

381,092 soru

11,408,955 cevap

34,946 kullanıcı

...