0 oy
883 göst.
Aile kategorisinde (2,633 puan) tarafından
Kuzen, komşu vs. Çocuklarını alıp eve getirip oynatır uyuturdum  :) hatta kuzenimin küçük oğlunu kaçırırdım o kadar güzel bi bebekti ki bakmaya doyamazdım :) sonra almaya gelirlerdi derdim dinlendiniz mi diye :D diğer bi kuzenimin oğlu da bizde uyumaya çok alışmıştı yenge artık bize bırakıp 2-3 saat işini rahat rahat görüp geliyordu :) 

Sizin de bebeğinizi böyle alıp bakan olsa ne yaparsınız?

Ben düşündüm de köyümde olsa olurdu da burda mersinde olmaz kimseye güvenemem valla.. 

20 Cevaplar

0 oy
(1,430 puan) tarafından
Valla kuzum iyi niyetin çok güzel ama bu devirde komşuyu geç akrabaya bile güven kalmadı kız kardeşim kaynanam annem falan olsa çok güzel olur ama :) 
(2,633 puan) tarafından
Ya biz köyde hep iç içeyiz ondandı bu durum. Şimdi de çok uzaklardayım oraya.
Aynen keşke ablam , annem , görümcelerim yanımda olsa benim de bırakır giderdim :)
-Reklam-
0 oy
(822 puan) tarafından
Evimde yanlızım eşim yurt dışında çalışıyo kimseye bırakmam kızımı buralarda tanıdık yok komşularıda tanımam bi kere annem gelince bırakıp market e gittim kaç kere aradım 
(2,633 puan) tarafından
Yaaa :) insan ister istemez çok korkuyor.
(822 puan) tarafından
Ben eşimin kucağındayken bile müdahele ederim öyle değil böyle tut bak şöyle çevir die Rabbimden başkasına güvenmem
0 oy
(6,806 puan) tarafından
Annem haric kimseye birakmam ben canim 
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Güvenmem herhalde kimseye şuan o psikolojideyim. Kucağıma da almam ayagim da da sallamam koltukta yerde yatsin dursun diye düşünüyorum ama doğunca ne olur bilmiyorum. Imreniyorum bebeği kenarda kendiliğinden oynarken uyuyanlara 
(2,633 puan) tarafından
Ay  inşallah öyle bi bebeğin olur. Bende emzirip yatırdıktan sonra kendi kendine uyuyan bebeklere hayranım inşallah benimki de senin ki de öyle olur :)
(6,136 puan) tarafından
Amiiiiiiin kocaman amiiiiiin kaynanalara analar karışmazsa
(2,633 puan) tarafından
Hahaha :D Benim annem karışmaz pek ama kaynanamdan korkuyorum ne b.k yiceği belli olmaz :D
tarafından
ilk bir ay oyle alıştırdim sonra gaz belası başladı suan 10 aylik olacak uyku falan hakgetire sabahtan beri simdi yeni uyuttum hala dshs on dakikada bir kiprssiyo basinda bekliyorum alip emsiriyorum
0 oy
(12,851 puan) tarafından
En fazla bi saat kayınvalideme bıraktım aklım çok kaldı 
(2,633 puan) tarafından
Ben ona bırakmam ne yapacağı ne edeceği belli olmaz. Benden daha iyi bebek bakar ama tecrübesi daha fazladır ama şimdi birşey söyler canımı sıkar hiç onunla uğraşamam
(12,851 puan) tarafından
Ben çok güveniyorum çok iyi bakıyor ama ben dayanamıyorum oğlum olmadan ben nefes almıyormuşum ya :)
(2,633 puan) tarafından
Kız ne güzel öyle kaynanaya can kurban :)
(12,851 puan) tarafından
Öyle valla ya bana da oğlumada bakıyor sağ olsun :)
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bnmde küçük kardesim bebekken komşular alir gotururdu uyuyunca getirirlerdi ama smdi nerdeee kimselere vermem çocuğumu :/
(2,931 puan) tarafından
Kuzen teyze hala hariç tabii
(2,633 puan) tarafından
O zaman ki samimiyetler çok farklıydı. Garip geliyor ve üzülüyorum böyle olunca.
(2,931 puan) tarafından
Ben kapi komsularimi tanimiyorum bile
0 oy
(2,031 puan) tarafından

Annem e kiz kardesim haric kimseye birakmam artik kimseye güven yok malesef :ermm:

0 oy
tarafından
Kmseye brakamam anneme falan bırakırım illaki 
0 oy
tarafından
Yabancı değil kaynanam alıyo bakıyo bende uyuyom iş yemek vs yapıyom 
(2,633 puan) tarafından
:D Kaynananla anlaşıyorsan ve kaynananan saçma sapan şeyler yapmayıp düzgün bir şekilde bebeğine bakıyorsa ne mutlu sana :D
tarafından
Bakıyo Allah razı olsun :DDD
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Eskiler cok iyiydi güven vardi canim simdi ortalik karıştı. Burda akrabam da yok komsuya filn da hic veremem
(2,633 puan) tarafından
Aynen canım benim de tek gorumcem var yanımda o bakar zaten.
(2,189 puan) tarafından
Güven kalmadi canim izliyoruz hep dikkatli olalım
0 oy
tarafından
Güveneceğim tek kişiler eşimin ailesi ve kendi ailem onlardan başka hiç kimseye güvenemem gerçekten. Artık öyle bi devire geldik ki kimseye güven kalmadı hiç.  
0 oy
(816 puan) tarafından
Valla canim bn kayinvalideme birakip sinamaya gidelim dedik avmden iceri girdim ve oglum ne yapti acaba bn merak ediyom eve gidelim dedim yarimsaate geri eve geldim kimseye birakamiyorum annem jaric onada biraksam 4.5 kez ariyorum. Bn uzaktayim yilde bir kez memelekete izne gideriz carsiya feln giderkn anneme birakirim oyle baska turlu cok zor zaten
0 oy
(79 puan) tarafından
Bende yurtdisinda oldugum icin ailemde memleketteler kimseye birakamam given olmaz hicbir yerde
0 oy
tarafından
halam diyor canim gotureyim işini rahat yap yada dinlen duye ama ela yarim saat gecmeden seni istiyor diyo:)
0 oy
(284 puan) tarafından
Halasından başka kimselere vermem birtek ona güvenirim cünkü çocuklarımda ben kadar hakkı vardır sagolsun
0 oy
(800 puan) tarafından
Akrabam olsa olur da komsuya falan pek guvenemem galiba 
0 oy
(1,302 puan) tarafından
Malesef canim inan hic guvenim yok annemden baska kimseye birakmam
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Kaynanam gorumcem onlara bırakırım hep komşulara guvenmem
0 oy
(1,353 puan) tarafından

Oğlumdan 10 dakika ayrı kalamam ya sanki ben ondan uzaklaşınca bisey olacakmis gibime geliyor o yüzden yamacımda dursun en iyisi:D

(2,633 puan) tarafından
:D bende mi öyle olucam acaba :)
(1,353 puan) tarafından
Valla bilmiyorum eşim annende kalsın senle surda bi kahve içip gelelim diyor biraz hava al diyor ben niye çocukla kahve icilmiyormu diyip birakmiyorum:)
(2,633 puan) tarafından
Hahahahaha :D Adam haklı belki yanlız kalmayı özlemiştir seninle. Bide bebek olunca adamları unutuyoruz, onunla ilgilenmeni de özlemiş olabilir bacım :)
(1,353 puan) tarafından
Onunlada ilgileniyorum tabiki onu hayatta ilgisiz bırakmam ama ayrılamıyorum elimde değil:)
(2,633 puan) tarafından
Hihihihiihi :) Yerler sizi ♡
0 oy
(17 puan) tarafından
Biz ayni binada oturuyoruz  daha doğrusu  oturduğum sokak eşimin akrabalariyla dolu o yüzden hepside güveneceğim güvendiğim  insanlar.. bişey olsa biz bakarız kız bize ver derler o konuda çok rahatım. ...
(2,633 puan) tarafından
Oh ne güzel yaa :)

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 639 göst.
26 Haziran 2019 Aile kategorisinde Yargıç. (2,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,043 göst.
0 oy
6 cevap 641 göst.
17 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy