0 oy
621 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar durumlar çok kötü mama alcak paramız yok oğluma eşim dedi git 2 hafta annenlerde kal paramiz yok oda uğraşiyor ama yok olmuyor bir türlü neyse dolapta peynir ve bir kaç sebzem var bozulmasın diye buzluğa atabilir miyim pişmemiş sebze bu arada havuç kabak ve pırasa onlarda oğlumun ek gıdasi bozulsun istemiyorum

20 Cevaplar

0 oy
(1,585 puan) tarafından
Atılır canım senin yerinde olsam giderken yanımda götürürüm orda yaparim Allah yardımcın olsun bu arada allh kimseyi dara koymasın
tarafından
Annemlerin durumu iyi canim onlar orda alır en azından buraya geldiğimde burda yaparım diye getirmiyorum
(1,585 puan) tarafından
Buzluğa atsan bişey olmaz ozaman
tarafından
InşAllah canım
-Reklam-
0 oy
(877 puan) tarafından
Sebzelerden çorba yapsan öyle atsan yada sebzeleri haşla da at peynir icin bı bilgim yok ama olur galiba en azından dene çöpe gitmesinden iyidir 
tarafından
Haşlayıp atsam bozulmaz dimi
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Havuçlu pirasa atilir canim kabagi bilmiyorum insaalah atiliyodur peyniride at ama sonra kahvalti icin guzel olmaz börek falan yaparsin Allah yardımcın olsun canim insaalah annenler sana yardimci olurlar en azindan mamasini bol alirlar benimde ıkizlerim var sadece mama ike besleniyorlar aptamil aliyoruz bugun esim 2 paket almis yine cok pahali gercekten seni anliyorum
tarafından
Canım ordayken alırlar ya aslında pek istekli olmazlar ama mecburum suanda peynir kötü mü olur diyorsun
(1,113 puan) tarafından
Maalesef donup acilinca kötü olabilir ama böreklerefalan olur canım
0 oy
tarafından
Peyniri atabilirsin canım ama sebzeleri bilemedim kabak ve havuçla püre yap sıcakken kavanoza doldur ağzını sıkıca kapat o şekilde sakla istediğin zaman çıkartıp yedirebilrsin o şekilde 
tarafından
Hee doğru diyorsun püre yapıp atayim
tarafından
Aynen canım peynire de birşey olmaz korkma ben hep atarım eşim bazen çok alırsa bozulmasın bitince çıkarırım diye sonradan çıkarırım aynı lezzette kalır
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Yıka kurula canım kullanacagın şekilde doğra poşetleyip at kullanacagın zaman buzu çözülmeden direk kullan birşey olmaz peynir de atılıyor tam yaglı ise birşey olmaz diğer türlü poğaca börekte kullanabilirsin Allah yar yardımcınız olsun inşallah 
tarafından
Amin canım inşAllah peynir bozulmaz sağol canım
(2,078 puan) tarafından
Yok canım bozulmaz tam yaglı peyniri buzluktan çıkarınca aynı oluyor, yarım yaglı yagsız peynir de çıkarınca çökelek gibi parcalanıyor o yüzden pogaca böreğe kullanırsın dedim
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Havucu pirasayi dograyip atabilirsin kabak guzel olmuor sunger gibi birsey oluor peyniride atabilirsin Rabbim yar ve yardimciniz olsun Rabbim kimseyi dara zora sokmasin
tarafından
Yaa kabak kötü mü oluyor
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Peynir buzlukta bozuluyo canım ama sebzeleri atabilirsin
tarafından
Peynir bozuluyor mu yaaa
(10,456 puan) tarafından
Efet canım maalesef ben koydum bozuldu çöp oldu yanınd götürebilirsiniz
tarafından
Sağol canım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Boşuna risk alma bozulacagina götür orda pişir ver. Ya da esin evde mi olacak bu sürede 
tarafından
Yok canım evde olmaycak oda annesinde olucak ya annemlerin durumu iyi orda onlar alır gelince yaparım diye dedim ama
(5,406 puan) tarafından
Onu anladım da bozulursa bir anlamı kalmaz diye dedim
0 oy
tarafından
hepsini atabilirsin canim ben atiyorum hic bisi olmaz dilersen dogra cunku direk yemegin icine koyarsin donmus seyi dogramak zor olur. yesilleride ayni sekilde yika dogra koy cnm. Allah yardimcin olsun
tarafından
Amin canim cok sağol
0 oy
(11,984 puan) tarafından
Ben doğradım kabağı attım buzluğa gerekli olunca çıkarıyorum püre yap kavanoza kapa olmadı canım 
tarafından
Öyle yapcam canim sağol
0 oy
(349 puan) tarafından
Çiğ atabilirsin hepsini 
tarafından
Sağol canım attım
0 oy
(423 puan) tarafından
Canım eşin ne yiyecek onları buzluğa atarsan
tarafından
Oda annesine gidicek canım
0 oy
(1,241 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. 3sebzeyide çiğ buzluğa atabilirsin canım hiç bişe olmaz.
tarafından
Amim canım sağol
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Eşine kabağı yemek yap cnm diğerleri atılır Allah yardımcın olsn
tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(2,980 puan) tarafından
Kabağı rendele koy canım buzluğa mücver olr 

Pırasayı doğra yıka suyu süzülsün koy 

Peyniride koy bişey olmaz

Havuc normalde altdada kalsa bişey olmaz 
tarafından
Sağol canım doğrayıp attım olmaz birşey inşAllah
(2,980 puan) tarafından
Hiç bir şey olmaz canım korkma ben koyuyum hep ben alta beklemiyorm ıspanağı falan doğrayıp koyuyom  kzıım 15 aylık dişden durmuyo bazen hemen hazırda olmuş oluyo
tarafından
Sağol canım ❤
0 oy
tarafından
Hepsi atılır kuzum  peyniri peynir altı suyuyla birlikte koy
tarafından
Yok ki peynir altı suyu canım
tarafından
Cnm tuzlu su yap ona koy oda aynı
0 oy
(14,892 puan) tarafından
Ben kavurup atiyorum canım. Rendeleyip kavurup atarsan çıkarip çorba falan yapabilirsin.
tarafından
Çiğ atamaz mıyım canım
(14,892 puan) tarafından
Sebzeler çiğ atilinca soguk almış gibi oluyor bence.  Lastik gibi oluyor. Haşlasan da olabilir.
tarafından
Arkadaşlar doğra rendele at deyince attim o yüzden canım
(14,892 puan) tarafından
Neyse çikarinca pişirip püre yaparsin artik canim. Gerçi bebeklerin damak tadı bizden bile daha iyi sevmezse yediremezsin.
tarafından
Artık yapcak birsey yok canim çok saģol
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Haşlayıp öyle at canım daha iyi olur peynir direkt buzluğa at hiç bir şey olmuyor. 
tarafından
Sağol canım arkadaşlar doğra rendele diyincr öyle yaptım attim artık
(1,629 puan) tarafından
O da olur
0 oy
tarafından
Haşlayıp atarsan hiç bsi olmaz ben hep haşlayıp atarım. Peynir de direk at hiç bsi olmaz peynire. Allah bolluk bereket versin inşallah
tarafından
Amin canım cümlemizin inşAllah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 48 göst.
0 oy
11 cevap 195 göst.
16 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Yaya09. (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
30 Temmuz 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mizginhavin (804 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
1 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde denizimsi (7,163 puan) tarafından soruldu

397,214 soru

11,880,542 cevap

35,997 kullanıcı

...