0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (233 puan) tarafından
Doktora gittim bugün şırıngayla içini boşalttı 3 şırınga çıktı hap verdi banyo yapabilirsin dedi bidahs gelicek miyim kontrole dedim gerek yok dedi ama bundan sonra bakımını nasıl yapıcam nelere dikkat etmem gerekiyo banyo yapmayada korkuyorum başına gelen yaşayan var mı kızlar bidaha tekrarlar mı korktum baya o kadarda dikkat etmiştim 

9 Cevaplar

0 oy
(601 puan) tarafından
Dikişlerin kesinlikle nemli dahi tutma canım ne kdar oldu doğum yapalı ben bı on gün iki hafta kdar sbah akşam batikonla pansuman yapmıştım doktorum demişti..hiç öyle bı şikayetim olmadı ama arkadaşımda olmuştu duş sonrası dikkat etmemiş iltihap çekmişlerdi onunda..ama bı defaki gitti bı dha gittimi bilmiyorumda.nemli ıslak flan kalmasın dikkat et
(601 puan) tarafından
Yanlış yönlendirmek istemem canim bize batikonla pansuman yap demişti yapsan bı sakıncası olurmu bilemedim duş almasanda terler göbeğin sarkık kaldıysa benim gibi.devamli göbeğini elinle kaldirarak kurulamaya dikkat et canim
(233 puan) tarafından
Hiçbişey demedi ama yapsam mı ki bende banyo yapsam bişey olmaz herhalde dimi ya
(601 puan) tarafından
Duş almaktan zarar gelmez doktorun banyo yapabilirsin demiş yap ama dediğim gibi göbeğini kaldırarak kurula.neyle sıkıyorsun birde yumusak bı havluyla sil eğer bornozun yumuşakça onunla silebilirsin ama değilse dha yumuşak pofuduk biseyle silkii güzel kurulansin
(233 puan) tarafından
Tamam canım yarın yapayım o zaman
(601 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim
-Reklam-
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Ne zaman olduu doğumu yapali
(233 puan) tarafından
12 gün oldu 3 4 gündür vardı akıyodu kenarı
(3,921 puan) tarafından
Ay geçmiş olsun bende 4 ay oldu sezeryan oldum inslh bsey yoktur
(233 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Çok dikkat et çok zor bı durum ya çok geçmiş olsun 
(233 puan) tarafından
Sağol canım tekrar banyo yapmaya korkuyorum bidaha tekrarla diye
tarafından
Kurut kuzum havluyla yada fön le çok dikkat et acısı çok fena
(233 puan) tarafından
Sürekli kuru tutmaya çalışıyorum gazlı bez koydum oraya ama bişey olmaz inşallah
tarafından
Çek o bezi yapışır bak arada sil yeter ypisinca çekersen kuru ya kanar
(233 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapayım o zaman sağol hiç düşünemedim ben onu
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Benm 3kez açıldı dikslerm 
(233 puan) tarafından
Nasıl geçti sonra
(1,475 puan) tarafından
Pansuman yapildi üstü kapandı dogumdan 4gun snra açılmıştı snra 15 20 günlükken kömür kocasni kaldrdm diye açılmıştı bide 40miz çıkmıştı ozamn iş yaptm diye açılmış doktor krem vermişti ve surekli ten mi açık tuttm ve benm 3cu sezerynim
0 oy
tarafından

Sana tavsiyem var banyo dan sonra saç kurutma makinesi ile iyice kurut hiçbişeyin kalmaz 

(233 puan) tarafından
Tamam canım ama içini boşaltınca hafif açık kaldı kenarı bişey olmaz dimi banyo yapınca
tarafından
Yok korkma o kapanacak sonra banyo yapınca kurut sonra oraya peçete koy geçicek
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Aynısı oldu benim de. Bir hafta sonra sonra akmaya başladı. Doktor şırıngayla ilaç verdi dikişten ama geçmedi. Genel cerraha gittim o oksijenli sula yıkadı. Gazlı bez sıkıştırdı oraya 3 4 güne toparladı. Ama ben bi süre banyo yapmadım. Çünkü banyodan sonra kapmışım enfeksiyonu o yüzden korktum yapamadım. Yapmaya başladıktan sonra da orayı uzaktan saç kurutma makinesiyle iyice kuruttum. Batikon sürdük sürekli. Çok zordu ya. Hatırlamak dahi istemiyorum.
(233 puan) tarafından
Banada şimdilik bişey demedi ama içini boşalttı tekrar gelmeye gerek yok falan dedi ama yinede korkuyorum banyo yapmaya bende çok korkuyorum tekrarlar diye
(2,493 puan) tarafından
Ben gittim kontrole baktı iyice kaynamış dikiş sıkıntı yok dedi.  Yapma biraz korkuyorsan ya o kadar zordu ki travma oldu resmen bende. Biri şırınga soktu dikişe biri makas gazlı bez tıkamalar. Gerçekten hatırlamak istemiyorum. Banyo yaparsan da çok iyi kurut canım.
(233 puan) tarafından
Korkuyorum biraz açık kenarı tekrar ıslanınca daha kötü olur diye kaç gündürde yapmıyorum valla koktum iyice yarın cesaret edebilirsem yapıcam yoksa bir iki gün daha beklerim artık
(2,493 puan) tarafından
O zaman bekle canım. Ya da illa yapacağım dersen iyi kurut
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Duşunu al sonra saç kurutma makinası ile yarayı güzelce kurut ıslak sakın bırakma sonra batikonla streil spancla pansuman yap üzerini kapatma batikonda iyice kuruşun sonra terketmeye ek kıyafetler giy bir kaç güne geçer
(233 puan) tarafından
Batikon yok ki ya sürde demedi doktor ben alsam mı ki eczaneden
0 oy
(874 puan) tarafından
Canım bana doktorum dedi ki o kesinin olduğu yer ellerin gibi dedi sık sık yıkaman lazım ki enfeksiyon mikrop olmasın onyuzden her gün duş alacaksın köpükleyip orayı durulayacaksin el yıkar gibi .... Sonra kurula o bölgeye gerekirse ter vs olmasin diye bebek ağız mendillerinden koy ki nemini alsın dedi temiz tutarsan birşey olmaz batikon ile ben bir kere temizliycem sen buraya hiç bir şey sürmeyeceksin dediğimi yap sorun çıkmayacak dedi 
(233 puan) tarafından
Burdan bikaç arkadaşta batikon sür yazmış doktorda bişey demedi banyo yapayım mı o zaman biraz açık ama kenarı su değince bişey olmaz mı
(874 puan) tarafından
Canım ben sana yazdıklarımı aynen uyguladım kızarıklık bile olmadı

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 355 göst.
7 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubracelik (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 313 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nujiyan (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 375 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 1,933 göst.
3 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,006 soru

11,344,726 cevap

34,808 kullanıcı