0 oy
709 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar 30 yaşındayım 19 haftalık hamileyim. Ewleneli gelecek ay 1 sene olacak. Hamile kalmayı istemedim korunmama rağmen kaldım. İlk duyduğumda eşime uzaklaştırma almış annemlerdeydim. Tabi hamile olduğumu duyunca ewime dönmek zorunda kaldım şans wermek istedim daha doğrusu. Ama çoğu zaman hamile kaldığıma da wucudumun sismesine de ağrılarıma da dayanamıyorum zayıf olan bayanları gördükçe kendimden igreniyorum sanki o kadar cirkinmisim gibi hissediyorum kendimi hiç beğenmiyorum. Psikolojim iyice bozuldu. Bunu yaşayan oldu mu olduysa geçer mi yada ne yapmam lazım lütfen yardım edin

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Oglum da cok kilo almama ragmen aksine hosuma gıttı oglum ıcın dı cunku canım
(20 puan) tarafından
Biliyorum zaten onlar can o kısmı çok ayrı ben kendimin psikolojisini bozuyorum sanki. Bilemedim gitti
tarafından
Oyle dusunme canım uzulme yeter ki bebegın iyi olsun
(20 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah cumlemizinki. Allah razı olsun
tarafından
Cumlemızden canım bol bol dua et ıcın ferahlasın
(20 puan) tarafından
Tamam canim edecem.
-Reklam-
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Ben hamileyken çok kilo almadım ama genede çirkin bakımsız gibi his oluyodu zaman zamanda sıkılmalar oluyodu 
(20 puan) tarafından
Benim de şu haftaya kadar aldığım kilo 5 çok almadım ama kocamanmis gibi hissediyorum
(5,338 puan) tarafından
Normal canım hamileyken duygular çok değişiyo helede lohusayken  dahada beter. Ben mesela 10 kere hamile kalmak isterim ama Bi kere daha lohusalık yaşamak istemem o derece berbattı. Şimdi Bi bebeğim var 15 aylık ikinciyi düşünmüyorum
(20 puan) tarafından
Ben daha birinciyi dogurmadan ikinci asla diyorum
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Hormonlardan geçecek emin ol
(20 puan) tarafından
İnşallah o kadar çok istiyorum ki geçsin bitsin. Teşekkür ederim canım çok sagol
(3,921 puan) tarafından
Geçecek bacimmm♥️♥️
(20 puan) tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bilmiyorum  banada sürpriz oldu gebelik ama harika bir sürpriz di fazla kiloda almadım 
(20 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah ☺️
(6,919 puan) tarafından
Oldu  7ayimiz bitiyor teyzesi
(20 puan) tarafından
Maşallah maşallah güzel kaderi olsun inşallah öpüyorum cennet kokulu kuzuyu ☺️
(6,919 puan) tarafından
Amin inşallah cümlemizin bebislerini korusun
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hormonlar farkli seyler hissettiriyor olabilir. ben vucudumu degil de yuzumu begenmez olmustum cok odem olmustu vucudumda. litrelerce su ictigim halde. 

annelik cok kutsal birsey. bunun farkinda olarak kendini ve bebisini sev. :) kendini ihmal ettigini dusunuyorsan da motive olmak amacli biraz spor yuruyus bakim vs bunlar iyi gelir
(20 puan) tarafından
Mantıklı deneyebilirim meşgale iyi gelecektir teşekkür ederim canım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bu herkeste var ama öyle abartı değil doğurunca geçecek dee ben daha 1. Yıl da kocan ne uzaklaştırması aldı ona takildim 
(20 puan) tarafından
Tartismistik canım sokak ortasında bı tokat attı bende şikayetçi olmuştum
0 oy
tarafından

Yazının başı ile sonu birbirinden baya farklı olmuş. Ama anladığım kadarıyla pskolojik olarak öyle hissediyorsun. Tam 30 kilo aldım 30 :) ama ne yolda zayıf birini görünce imrendim nede kendimden iğrendim. Aksine karnima dokunup oğlumu sevdim kimseye belli etmedenn. Kilodur bu alınır verilir. Can verecek Rabbim sana sen ona bak boşver kiloyu.

(20 puan) tarafından
Ne güzel yazmissin tüylerim diken diken oldu ☺️ sağol canım
tarafından
Sen sağol canım karnındaki yavru sağolsun. ❤
(20 puan) tarafından
Cümlemizin canım ♥️
0 oy
tarafından

İğrençlik demiyelim de çünkü bu bize Allahın bahşettiği en güzel vücut değişikliği. Sadece zayıfları gördükçe biraz utanıyordum koca karınla gezmeye ama onlar aslan gibi evlat doğurmamıştı :D kendimi böyle avuta avuta doğurdum :D

(20 puan) tarafından
Allah'ım esirgesin sağlık wersin inşallah. Canımsın teşekkür ederim
tarafından
İnşAllah canım hepimizin evladını inşallah. Kız başarabilene doğum kilosu kolay bence vermesi ya benim mesela az kaldı eski kiloma dönmeme. Başarmak azmin yarısıdır :)
(20 puan) tarafından
İnşallah basaricaz ☺️
0 oy
tarafından

Geçecek bunlar annesi evladın doğsun bi hepsi geçecek 

(20 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim ☺️
0 oy
(119,322 puan) tarafından
Hepsi hormonlarin sucu gecici inanki
(20 puan) tarafından
Ah bu hormonlar
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Normal bir durum oldugunu geçici bir süreç olduğunu mabullenmekle başlayabilirsin ise.. anormal görünmüyorsun aksine daha tatlı daha güzelsin yalnızca sen o şekilde düşünüyosun bunu sık sık kendine hatırlatmak belki iyi gelir diye dusunuyorum
(20 puan) tarafından
Tamamıyla psikolojik diyosun we haklısın. Kendime tekrarlamakla başlayayım yola. Teşekkür ederim canım ☺️ eminim ise yarayacak
(9,651 puan) tarafından
Hatta günlük notta alabilirsin buna çarpıtılmış düşünce deniyor ben bi süre yazıyorum capritilmis düşünce eşim beni hiç sevmiyo sonrasında dusunuyodum yo hayır neden hiç sevmesin herkes sinirlenebilir falan bi süre beni üzen gerçek dışı olup benim o şekilde hissettiğim şeyleri yazdım ve sonrasında otomatik düşünce haline geliyo
(20 puan) tarafından
Kesinlikle denenmeli denicem canım çok mantıklı gercekten ♥️
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Hamileliktendir kuzum malum esinle de durumlar tetikliyordur gecer uzulme 
(20 puan) tarafından
Aslinda bende aynısını dusunuyorum canım üst üste geldi belki de bundan inşallah tez zamanda geçer. Teşekkür ederim
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ben 54 kilo ila hamile kalıp 80 ile doğuma gittim yürüyen duba olmuştum bildiğin çok kafama takardım ama bebeğim 3 aylıkken 60 kiloya inmiştim bile 6 aylıktada 53 kilo oldum keşke ğzülmeseydim o kadar diye pişman oldum. 
(20 puan) tarafından
Etkileyiciydi gerçekten çok sewindim senin adına darısı da bana olsun canım teşekkür ederim
(1,629 puan) tarafından
Olur olur hiç merak etme hamur ve tatlıdan uzak dur hemencecik gider kilon bebişte inşallah emer kilo vermende yardımcı olur hiç takma kafana :)
(20 puan) tarafından
İşin kötü yanı hep hamur işi istiyor canım  19 haftada 3 defa 2 gün üstel üste hamur işi yedim ama artık kesinlikle azcik yicem ☺️
(1,629 puan) tarafından
Evet nefisini köreltecak kadar ye bırak ben her canım bişey istediğinde hayır yeme nasıl olsa tadını biliyorsun diyodum. Doğuma kadar yedim ama doğumdan sonra kendime hep bunu dedim.
(20 puan) tarafından
Doğru bı yaklaşım tarzı olmuş. Biz kadınlar gercekten isteyelim yaparız. ☺️
0 oy
(292 puan) tarafından
Canım hiç öyle şeylere takılma sen bebişi düşün zaten verirsin hepsini sonra hepsiiii geçer
(20 puan) tarafından
Yorumlardan sonra gerçekten gececegine inandım teşekkür ederim canım çok sağol ☺️
0 oy
(376 puan) tarafından
Hiç dert etme herseyden önce sen Can taşıyorsun sağlıkla gelsin kuzun verirsin inşallah ♥️ canın sağolsun yeter ️♥️
(20 puan) tarafından
Sağol canım benim amin inşallah cumlemizinki ♥️
0 oy
(557 puan) tarafından
Guzzeli bnde 53 kilodan 80 olmuştum yani takma kafana cnm ya o kilolar gidiyor hepsi merak etme ben iyi ayda takrar eski halime döndüm çünkü emziriyom ve dikkat ediyorum o kilolar boşa alinmadi senin evladin içinde yani öyle düşün çok takarsan iyi olmaz stres ve üzüntü bebeği de etkiliyor yapma kendine
(557 puan) tarafından
Bnde kız vala samimi söylüyorum cnm içini rahat tut bozma o güzel psikolojini anlaştık mii
(20 puan) tarafından
Anlaştık ☺️
(557 puan) tarafından
İyi bakalmm ablacım diyom çünkü bnden büyüksün  allh sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin
(20 puan) tarafından
Canımsın teşekkür ederim ☺️♥️
(557 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(597 puan) tarafından
Hamilelikde hosuma gitti ama asil dogumdan sonra pisgolojin bozuluxo inanki..
(20 puan) tarafından
Dilerim o zaman da kolay atlatırım kutsal bı Duygu rabbim çabucak atlatmamiza yardımcı olur inşallah
(597 puan) tarafından
InsaAllah cnm... Benimde sorunlunevliligom var belki kocalar ilgi gosterse hic takmazdik
(20 puan) tarafından
Allah ıslah etsin canım hepsini inşallah kocaman amin ☺️
(597 puan) tarafından
Amin !!!
0 oy
(617 puan) tarafından
Lütfen bunu yapma o senin bebegin elbette kilo alacan ben diyirumki iyiki evlatlarim var onlar benim nefesim  güzellik hiç önemli değil kimse  beni begenmesin  yeterki  saglikli gelsin dünyaya o senin ne hissettigini anlarmis  yapma nolur  
(20 puan) tarafından
Canım zaten bunu bilinçli yapmıyorum inan . Hatta bende üzülüyorum böyle düşündüğüm için biraz daha büyüyüp tekmelerini hissettiğimde utanacam kesin kendimden bunu da biliyorum. Ama inan elimde değil bu arada Allah'ım bagislasin ewlatlarini
(617 puan) tarafından
Amin canım inşallah kısa zamanda geçer bu duygular
(20 puan) tarafından
Sağol canım inşallah
0 oy
tarafından
58, 59 kiloyfum hep, 86kiloya kadar çkmıştım. Suan hiç bilmiyorum kilomu. Gecer canm takma kafana
(20 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim
0 oy
(747 puan) tarafından

Bende kilo aldıkça alıyorum ekmeği az yicem artık 60 olmuşum bile :( benimde psikoloji bozuluyoduda alışmaya çalışıyorum yapcak bişey yok:'(

(747 puan) tarafından
Valla ben günde içinde bilmem kaç kere ekmek arası yapıp yiyorum.Ebem günde 2 dilim en fazla 3 dilim ye dedi
(20 puan) tarafından
O zaman hayli hayli azaltmak lazım ikimiz de ☺️
(747 puan) tarafından
Ama  2 dilimlede gün geçer mi  ya :D Neyse deneyelim İnşallah başarırız :)
(20 puan) tarafından
İhtimal bile wermiyorum :) benim için çok zor. İnşallah canım inşallah
(747 puan) tarafından
Hemde çokca İnşallah :)

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 540 göst.
0 oy
10 cevap 256 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Aysekulder (52 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 287 göst.