0 oy
398 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (466 puan) tarafından
alerjisi icin sutumu kesiyorum cok kotu oluyorum 4aylik(  mama nasil vereyim hic bilgim yok geceleri nasil veriyorsunuz o aglayinca hemen yapmalimisiniz yani duzenleyib hazirmi koyuyorsunuz?

10 Cevaplar

0 oy
(16,214 puan) tarafından
Neye alerjisi varki. Bence yemeklerine dikkat edip kendi sütünden ver 
(466 puan) tarafından
esim soyluyoki cocuk zorlaniyo kac aydirki neler cekiyi aglayinca hemen soyluyo
-Reklam-
0 oy
(10,151 puan) tarafından
Doktormu karar verdi sutunu kesmene
(466 puan) tarafından
soyluyoki mama ver sutunu azad azar ver yada verme
(10,151 puan) tarafından
E peki bunu soyleyen doktor mama yazmadimi sana
(466 puan) tarafından
cok kararsiz bi mama yazsi nutrilon
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Canım alerjik bir bebek se doktora git sana bir diyet listesi versin ona uy ama bebeğini de emzir kafanıza göre alerji diye anne sötü kesilmez önce bir doktora git bakalım ne diyecek eşin doktordan daha mı iyi biliyor 
(466 puan) tarafından
dr soyluyoki biz boyle olunca alerjik mama yaziyoruz
(3,821 puan) tarafından
Canım nelere alerjisi var bebeğinin
(466 puan) tarafından
yumurta sut şeker
(3,821 puan) tarafından
Çok bişeye değilmiş canım sen kesme sütten bunları içeren gıdalar tüketme bir süre
0 oy
(679 puan) tarafından
Cok yanlis yapiyosunuz benim bebegiminde alerjisi var doktorlar bile kes dedi kesmedim iyikide kesmemisim en iyi alerji doktoru ankarada ona goturduk ve hayatinin hatasi olurdu dedi kafaniza gore yapmayin hem o alerji mamalarinj icirmek o kadar kolay degil
(466 puan) tarafından
Allah razi olsun hic istemiyorum dunden hep agliyorum bebeyime bakip(( dr soyluyoki mama tavsiye ediyorum bilemiyoruz neye karsi sut urunlerin kesdim yine oldu kakada kan cikti
(679 puan) tarafından
Hangini ildesiniz alerji testi yaptilarmi
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Benim oğlumda da çoklu besin alerjisi vardı 3 aylıkken başladık 9 aya kadar sıkı bir diyet yaptım memeden kesmedim hep emzirdim doktorumda izin vermedi zaten şuan 10 aylık olacak mecburiyetten kesiyorum hamileyim ve riskli doktorum kesmemi önerdi mama olarak evolvia rp kullanıyorum tavsiye ederim alerji mamaları içerisinde en güzeli 
(1,472 puan) tarafından
Bende kesmiştim canım üstelik 40 kiloyum ve bünyem çok zayıf doktor vitamin veriyor zaten sen emzirdikçe sütün gelir daha bebeğin 4 aylık çok küçük yazık olur kesme bence sebze meyve ağırlıklı beslen et tavuk balık bunlardan ye sürekli yapacak bişe yok bebeğimiz için herşey
(466 puan) tarafından
dr soyluyoki balikda yeme etleride kaynadip ye  .aglayinca her kes ustume geliyo (yazik oluyo bebeye cok cani aciyo falan artik kafam delirdi
(1,472 puan) tarafından
Sen bilirsin canım sana kalmış bebek senin sonuçta inşallah çabuk atlatrsın
(466 puan) tarafından
insallah Allah razi olsun senden
(1,472 puan) tarafından
Senden de canım
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Sütünü kesme nolur daha iyi bi doktora gidin yönlendirebilevek anne sütüne değer veren. Su dönemde bütün doktorlar mama yanlısı. Bebeğinize alerji testi yaptırın özel hastanelerde daha detaylı yapılıyor sanırım 
(466 puan) tarafından
tamam yaparim
(1,331 puan) tarafından
Sizin durumunuzda gerçekten çok zor ama anne sütü ona şifa olacak alanında Gerçekten iyi olan bir doktor tarafından yönlendirilir sen
(466 puan) tarafından
bulucam dr    arasdiriyim
(1,331 puan) tarafından
Genelde inek sütüne alerjisi oluyor herhalde bebeklerin Ama mesela Bir bak bugünden itibaren diğer günlere göre farklı ne yiyorsun teker teker onları kes. Ama bence en iyisi özel hastanede detayşı bi alerji  testi yapman
(466 puan) tarafından
bulup yaptiracayim  soz soz))
0 oy
(10,608 puan) tarafından
Dr lar bazen kolaya kaçıyor sıkı bir diyet yapın sütünden faydalı değil hiçbir mama. 
(466 puan) tarafından
o zamanda bisey cikan da aglarken bile beni sucluyorlar
0 oy
(979 puan) tarafından
Benim kızım da Alerjik ama ben emziriyorum kesmedim  6 aylık olduk hâlâ emiyor. Alerjinin neye karşı olduğunu bilmiyormusun. Mesela bizim süt ve süt ürünleri o yüzden ben yemiyorum sütümden geçmesin diye . Emzirmeye devam etmelisin bence.
(979 puan) tarafından
Bizim de kanlı kakamız vardı 3 ay devam etti hâlâ arada oluyor. Diyetine çok dikkat etmen gerekiyor. Mesela peynir kestiğin bıçağı başka bir şey keserken yıkamazsan o bıçakta kalan eser miktardaki peynir bile yetiyor o yüzden çok dikkat etmen gerekiyor diyetine.
(979 puan) tarafından
Bu arada ben 4 aydır yediğime dikkat ediyorum onun yerine bakliyat tüketiyorum proteini oradan alıyorum yani doktorumun verdiği kalsiyum ilacını kullanıyorum.
Ayrıca kaka tahlili yaptırdın mı.
(466 puan) tarafından
kakadan testmi veriyim? kakasin biraz goturuyum apariyimmi? ne yeyim şimdi?) acim ac)
(979 puan) tarafından
O kakanın test için 20 dk içinde laboratuvar da olması gerekiyor cnm. O yüzden götürmeyle olmaz. Doktoruna gaita testi istediğini söyle o seni yönlendirir. Yaptırmanda fayda var. Hatta kan testi de yaptır. Alerji doktoruna gösterirsen daha iyi olur.
Doktora gidene kadar süt ve süt ürünleri yeme istersen

Bence alternatif üret sebze ye kahvaltıda patates haşla yada kızart zeytin reçel tahin pekmez ye çözüm çok istedikten sonra.
(466 puan) tarafından
şukur cozum plsunda uapariç hersey cokk saaol canim
0 oy
tarafından
Canım bnm oğlumda da var smilac alimentum kullanıyoruz  mama olarak ama mama takviye olarak var hala emziriyorum sadece süt ve süt ürünleri içeren herşeyden uzaklaştım yemedim kek bisküvi peynir içine süt yoğurt giren aklına gelen ne varsa yeme.. Bebeğin anne sütüne alerjisi olmaz annenin yiyip sütüne geçen bişeye karşı alerjisi olur anne o şeyi yemez ise de alerjik reaksiyon göstermez bebek.. Ayrıca alerji mamalarının tadı ve kokusu berbat bilgin olsun.. Ben sade olarak hiç içiremedim hep muhallebiye katarak verdim..
(466 puan) tarafından
vallahi istemiyorum ben mama vermeyi ama dr hep soyluyoki zor isimiz bilemiyoruz o zaman ben hamurlu biseer yeyimde sut yagli olsun artmiyo kiloda artmiyi
tarafından
Kuruyemiş ye yağlansın istiyorsan günlük 1 avuç sarı kavrulmuş leblebi ye ceviz fındık fıstık ye bi süre süt ürünlerinden de uzak dur
(466 puan) tarafından
cevize fistiga alerjisi var
tarafından
Aynı anda hepsine birden mi.? Leblebi sütü hem artırır hem yağlandırır fındık da öyle kuru üzüm kuru kayısı ile hoşaf yap iç süt yapar sindirimine de iyi gelir bebişin..
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Canım benim bebeğim de 1 aylık süt ürünlerine alerjisi varı nasıl doktor sütünü kes mama ver diyor, bizim doktorumuz seni diyete sokarsam sütün kesilir dedi o yüzden damla verdi her emzirmeden önce onu kullanıyorum bence başka bi doktora danış 
(3,527 puan) tarafından
Evet canım danış mutlaka bize çok iyi geldi inşallah sizde faydasını görürsünüz
(466 puan) tarafından
insallah canim saolasin
(979 puan) tarafından
Biz alerji doktoruna gittik relactaz damla laktoz intoleransı için kullanılıyor alerji için ayrıca iki damla var adını vermek istemiyorum alırsın seni yanlış yönlendiririm diye yani demem o ki doktor söylemeden alerjiyi geçirecek diye Relaktaz kullanma.
Biz de Relaktaz kullanıyoruz çünkü ayrıca laktoz intoleransımızda var
(3,527 puan) tarafından
Evet canım bende mutlaka doktora danışmasını söyledim zaten
(466 puan) tarafından
dogru evet bende doktoro danisacagim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 151 göst.
9 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde _Forbidden_ (1,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 189 göst.
0 oy
12 cevap 113 göst.
16 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelerrr (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 54 göst.
12 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu

382,958 soru

11,463,064 cevap

35,056 kullanıcı

...