0 oy
1,122 göst.
Diğer kategorisinde (1,567 puan) tarafından

image

arkadaşlarim beni linçlemeyin ama malesef gercek bu

23 Cevaplar

+8 oy
(1,250 puan) tarafından
Zaten birinin ölümünü falan kutladığımız yok ya. Herşeyi abartmayın eşimin veya benim içimden gelirse tabiki hediye alırım o da alır özel bi güne zaten gerek yok bunun için. Diğerlerine odaklanın böyle basit şeylere değilde. Tecavüzculere sapıklara karısını kocasını aldatan öldürenlere hangisinin dinde yeri var? Insanlar yılda bir gün mutlu olmayı beklesinler bırakında 
(1,567 puan) tarafından
O gün yapma cnm tabiki başka zamn alabilirsn
(1,250 puan) tarafından
Tabiki herkesin kendi görüşü kutlar yada kutlamaz o zaman o şekilde söylemesi gerekir. Zina gününü kutlamıyoruz sonuçta biz nacizane hediye alışverişi oluyor ne varki bunda? Onlara gelene kadar başka şeylerin dindeki yerini araştırıp onları aktarmaya çalışsın insanlar diyorum. Buna gelene kadar bi ton şey var
(5,406 puan) tarafından
"Dinimizde ane baba gününe Doğum gününe önem vermeyi Hristiyanlar, Müslümanlardan öğrenip, almışlardır. Yaş günü kutlamak ibadet değil âdettir. Bu âdet Hristiyanlardan gelmiş olsa bile, ibadet olmadığı için Müslümanların, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi günler tertip etmesinde mahzur yoktur. Fakat gayrı müslimlerin ibadet olarak yaptıkları şeyleri, mesela bayramlarını kutlamak caiz olmaz. " bayramlardan özel eğlencelerden bahsediyor sevgililer günü deyip kocam a veya onun bana aldığı bir şeyin ne zararı olabilir ki =)))
(85 puan) tarafından
Hristiyan adeti olduğu için  onların yaptığı şeyi yapmaktan kaçınmakta fayda var, peygamber efendimiz tırnak keserken bile onların kestiğinden farklı sırada başlarmış 'kim bi kavme benzemeye çalışırsa onlardandır' düsturunu benimseyip o şekilde  yaşamak daha makbul tabi.Sırf o günü kutlamamak  için hediyenizi o gün dışında bi günde alıp verseniz daha güzel değil mi
(85 puan) tarafından
Ben doğum  günlerine de karşıyım ,doğum günü kişiyi kutsamak demek çocuğun bile olsa kutsamaya gerek yok, doğum günü de zaten hristiyanlardan öğrenilerek kutlanmaya başlandığı için kutlamamakta fayda var, ama tabi içkiydi şuydu buydu işin içine haram karışmıyorsa açıkça kutlamak günah diyemeyiz kutlayan meşru çerçevede kutlasın herkesin kendi bileceği iş , emri bil maruf nehyi anil münker, biz söyleyelim de herkes istediğini yapmakta özgür tabi
-Reklam-
+4 oy
(13,202 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Allahım DÜNYA SEVGİ GÜNÜ SEVGİ!,

Biri haram der biri papaz ilan etti diye dine uygun değil der. 
(581 puan) tarafından
Dört dörtlük yaşamıyoruz diye bildiğimiz günahı işlemeyelim bacım. Diyorum ki yiyin ama o gün değil o güne ait bişey yapmayın. Sizin yaptığınız günah size onlara bişey yapamayız ama burdan uyarabiliriz.
(13,202 puan) tarafından
Tamam kuzum sağol Allah razı olsun uyardın beni
(581 puan) tarafından
Ne demek canım Allah hepimizinden razı olsun tek sen değilsin yanlış anlama nolur hakkını helal et
(13,202 puan) tarafından
Yok bebeğim ne sen anlarsın ne ben seni boşuna kalp kırmanın luzümü yok uzatıp helal olsun sen de
(581 puan) tarafından
Aynen öyle canım helal olsun
+2 oy
(119,340 puan) tarafından
Dogru haklisin ama bi yabanci ozentiligi var onune gecilemiyo
(1,567 puan) tarafından
Öyle cnm birine akil vermek gibi değil amac simdi desen sanane der ama bu günahı herkese söyleyip bilinçlendirmek bir müslüman olarak görevimiz
+2 oy
(1,327 puan) tarafından
Evet bir çoğu anlamasada olan bu canım bizde eşimle asla yok sevgili yok tanişma yok anne baba kutlamayız sevmeyızde bizim için tek özel olan evlilik yildönumu 
(1,567 puan) tarafından
Aynen cnm bizde öyleyiz
+1 oy
tarafından

Herkes bunun farkında zaten bilerek yapıyolar canım ;)

(1,567 puan) tarafından
Korktum şimdi herkes kutluyo hediye aliyoya
tarafından
onlar bile bile aliyo kuzum bizde kutlamıyoruz bana da saçma geliyor zaten sevgililik falan doğru bi şey değil ki hani sevgili olunca zina yapiyo gençlerimiz el ele tutuşmak bile haram yani
(1,567 puan) tarafından
Çok haklisn cnm öyle malesef
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Aynen cnm ❤️
0 oy
(1,699 puan) tarafından

Ilserine gelmiyor bunu gorup bilmek;)

(1,567 puan) tarafından
Malesef ki öyle söylediğin zaman bnm hayatim günahda bnm sanane diyenler var ama uyarmak bizim görevimiz
(85 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Malesef.... 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Kesinlikle böyle bende eşime dedim hediye alacaksan başka bigün içinden gelince al ama 14 şubatta bişey alma dedim inşallahta Almazz. Yılbaşı, 14 şubat gibi tüm dünyanın özelleştirdiği günleri sevmiyorum kutlamıyorumda. 
(1,567 puan) tarafından
Bnde senle aynı düşüncedeyim cnm
(85 puan) tarafından
MaşaAllah sana sen de benim gibisin :)
0 oy
tarafından
Baydı gerçekten bu durum sevgililer günü yıl başı oldu devlet meselesi inan bu hastalık bu kdr konuşulmdi kimin eşi kime ne alıyorsa bize ne ya bizde kutlamıyorz çok şükür
(1,567 puan) tarafından
Ama bunun gunah olduğunu yayıp kimseyi günaha girmesine bilunçlendirmek müslüman olarak bizim görevimiz cnm bnm
tarafından
Tabikide ama kutlayan haramı helali bilmeyen sna çıkışr linç eder
(1,567 puan) tarafından
Ben uyarımı yapimde cnm uyan uysun herkes kndi bilir
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kutlamiyordum ama hiç bilmiyordum  yaa  böyle  olduğunu

bilgi  için  teşekkürler  bundan sonra  daha çok dikkat ederiz bari 
(1,567 puan) tarafından
Rica ederim cnm uyarmak istedim kimse günaha girmesin
(5,949 puan) tarafından
Iyi  yapmasın canım  biz  kutlarsak benim  Nisan 14 şubata denk gelmişti onu kutlarız yani
(1,567 puan) tarafından
Anlayışın için teşekkür ederim
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Yılbaşı 'nı vb. Hristiyan özentileri için anlamaları çok ama çok zor
(1,567 puan) tarafından
Öyle cnm zaten bilmeden günah çok yapiyoruz böyle bilinclenirsek bir günahtan kurtulmus oluruz
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kutlama olmadı olmazda 
(1,567 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
tarafından
8 yıldır beraberiz tek bir sevgililer gününü kutlamadık. Tamamen gereksiz. Hani mesaj dahi atmadık birbirimize  :) hoşlanmıyorum açıkçası. Tanışma yıl dönümü yeterli çünkü o bize özel. Herkesin kutladığı günü ben ne yapacağım:)
(1,567 puan) tarafından
Aynen cnm bizde öyleyiz
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bizde kutlamiyoruz kesinlikle illa hediye almak istiyorsak dinimizde özel günlerimiz var zaten kandiller bayramlar evlilik yıldönümü doğum günlerinide çok abartmada yarışıyor insanlar maalesef maddi durumu olan olmayan herkes yapıyor bizde yapalım mecburiyeti duyuyor özentiler bitmiyor maalesef Allah yardımcımız olsun inşaAllah kendi örfümüze döndürsün
(1,567 puan) tarafından
Amin cnm inşallah cok guzel söyledn
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Bu yüzden kutlmam doğru bulmam bu güne özel birşey yapmayı

(1,567 puan) tarafından
Aynen cnm bnde
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Herkesin özenip kutladığı gün benim özelim olamaz zaten 
(1,567 puan) tarafından
Çok haklısin cnm
0 oy
(117 puan) tarafından
Beni lincleyebilirsiniz ama birazcik arastirip dogrusunu bulsaniz daha iyi. Biz de sevgililer gunu kutlamiyoruz, sevgiyi bir gune sigdirmak sacma geliyor cunku. Ama resimde paylastiginiz olay oyle degil. Roma imparatoru askerlerin evlenmesini yasakliyor cunku bekar askerlerin daha iyi savasacagini dusunuyor. Papaz Valentine de imparatordan gizli askerlerin nikahini kiyiyor. Bu yuzden de olduruluyor. Yani bir nevi zinayi engelliyor :)
(1,567 puan) tarafından
Gavur işi iste cnm oylede olsa bizim dinimizde yok doğum günu yok mezuniyette kep atmada hiristiyan işi bunun gibi bi çok şey bizler müslümanız kitabımiz rabbimiz ne buyuruyorsa öyle yaşamak bize yakışir
(117 puan) tarafından
Kutlayanlar da dinle baglantili olarak kutlamiyorlar ki. Biraz da olumlu tarafindan bakarsan hediyelesmek sunnettir, buna vesile oluyor.

Aslina bakarsan butun bu ozel gunler dinlerle degil ekonomiyle ilgili. Dunya capinda reklamlarla destekliyorlar ki millet daha cok alisveris yapsin, para donsun, zenginler daha zengin olsun.
(1,567 puan) tarafından
Hediyeyi herzamnda alsn alan ben mesela hediye almayi birini sevindirmeyi çok severim yaparımda
0 oy
(5,406 puan) tarafından
"Dinimizde ane baba gününe Doğum gününe önem vermeyi Hristiyanlar, Müslümanlardan öğrenip, almışlardır. Yaş günü kutlamak ibadet değil âdettir. Bu âdet Hristiyanlardan gelmiş olsa bile, ibadet olmadığı için Müslümanların, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi günler tertip etmesinde mahzur yoktur. Fakat gayrı müslimlerin ibadet olarak yaptıkları şeyleri, mesela bayramlarını kutlamak caiz olmaz. " bayramlardan özel eğlencelerden bahsediyor sevgililer günü deyip kocam a veya onun bana aldığı bir şeyin ne zararı olabilir ki =))) 

Tutup zina edenleri desteklemiyoruz vs iğrenç ööqq  kaka birşey yok yani. 
0 oy
(954 puan) tarafından
Yanlış bilgi. Zina yapan değil gerçekten biri birine aşık olan gençler in evlenmesine her kes karşı çıkınca kaçan gençlere sahip çıkan bir adam . Zina değil aşik olan gençlere yani 
(1,567 puan) tarafından
Ne olursa olsun bizler müslümaniz kitabimızda böyle bisey yok rabbimiz nasl buyuruyorsa öyle yaşamak bize müslümana yakısr cnm

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 648 göst.
31 Ağustos 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 627 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 338 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 916 göst.