0 oy
718 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Can icleri bal böcükleri sizden öneri istiyorum.

Tasarruf yapıyor musunuz yada yapabiliyor musunuz? 

Nelere dikkat ediyorsunuz? 

Market konusunu sormuyorum bile ekmek almaya bile çıksak en az 100 TL bırakıp geliyoruz eksikler bitmiyor.

Mesela ben elimden geldiğince fırın kullanmıyorum sözde tasarruf ama bu gün ketıl ın da çok elektirik yaktığını öğrendim ❤️

Bilgi paylaşımlarınızı bekliyor hamisleri göbüşünden minnoslari yanaklarından öpüyorum ❤️❤️

29 Cevaplar

0 oy
(1,216 puan) tarafından
Ketıl var ama asla kullanmam param olunca artık:)) ütü biriktirip öyle yaparım akşam tv ışığı odamda gece lambası normal lamba kullanmam suyu israf etmem meyve mi su dolu kasede yıkarım elbise pek almma elimdekileri değiştirir bi tasarım yaparım kısaltıp yada farklı objelerle vs vs 
-Reklam-
0 oy
(119,599 puan) tarafından
Valla tasarruf yapmiyoz yapamiyoz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben ekstra bişey yapmıyorum :D 
0 oy
(10,472 puan) tarafından
Çift maaş no tasarruf bacım. Gelen kadar giden var bizim keseden 
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Alacağım her şeyin en indirimli nerede ise oradan alıyorum tek tek sayfalara bakıyorum hepsine aklına neresi geliyorsa, trendyol carrefour migros A101 hepsine bakıyorum valla çamaşırı bulaşığı tıklım tıklım doldurup yıkıyorum özellikle bulaşığı, merkezi sistem pay ölçer ısıtma sistemi var oturduğum evde güneş çıkınca kapatıyorum peteği demir döküm olduğu için geç soğuyor petekler falan filan böyle şeyler yani 
0 oy
(3,836 puan) tarafından
elimden geldigince yapmaya calisiyorum. en cok kisilacak yer dogalgaz ve elektrik. dogalgaz yoktu ailemin evinde iki senede anca kavradim ne oldugunu. bu sene dikkat etmeye calisiyorum insallah seneye daha umitliyim. elektrik zaten tv acmam kettleda pke kullanmam cok yaktigini biliyorum ama en cok yakan firin. malesef firini kisamiyorum kizartma yerine full firin aciyorum haftada iki calisiyor en az. camasir makinesi de haftada 3 calisir standarti bu en az bende. bulasik makinesi iki gunde bir cok nadir her gun calisir. ama hepsi bi yana boyle bi ekonomi olamaz bi kilo peynir 30liradan basliyor saka gibi. ekmek yiyeni zengin saniyorlar. biz siksak nolacak onlarin cebine daha mi az para girecek sanki.
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Musluktan Sıcak suyu açıkça ilk başta soğuk su akıyor ya o suyu birina doldururum o suyla yemek yaparım kaynatıp içeriz bunları yapmazsan bulaşıkların kavgasını alabilirsin çiçeklerim varsa çiçeklerini sula

Ben bulaşık tabletini ortadan kesip atıyorum servisci öyle demişti tam tablet gibi güzelce yıkıyor 

Bulaşık deterjanı el sabunu domestos sulandirip kullanıyorum öyle çok değil 

Mutfak dolaplarının en üst rafina ve en alt kısmına led lamba döşeyebilirsiniz elektrik az gelir 

Duş alırken yine soğuk su akıyor ya onunla da tuvali domestosladigim zaman onunla yıkarım balkonu o suyla yıkarım 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kız valla şimdi eşimle onun kavgasını yaptık borç vardı beni işten çıkardılar Kerem geldi eşimin iş yeri battı yeni işe girdi ama annem destek olmasa yok yani. Şükür borcun biri bitti ama eylüle kadar anca toparlarız. Ben çalışana kadar da birikim falan yapamayız. Şekeri unu tatlı atışmalık yapmayarak idare ediyorum idare açısından yağ kızartma 15 günde bir yazdan dolaba koyuyorum. Bir şekilde dönüyor. Kettle çok yakıyor heralde en çok o çalışıyor burada sular bursa gibi değil suyu kaynatmadan asla kullanamıyorum hazır suyu da kullansam günde damacana biter. Fırını her yakış 5 TL hesaplanmıştım. Aşırı kullanmamaya gayret ediyoruz ayda 3-4 keredir maksimum denk gelmeyebilir bile. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 192 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 229 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 507 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.