0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (223 puan) tarafından
Kizlar bilmeyen icin ozet geçim 45 günlük bebegim kakasını cok guzel her gün 1 defa yaaprdi 2 gündür ikiniyo agliyo yapamiyo bide gazi cok kotu kokuyo burda sutun mu yetmiyor ac mi dediler aklıma takıldı cok üzüldüm 2 gun önce yaparken ac degilmiydi de yapiyodu yani simdi bebegim beni emiyor gunde 1 defa mama veriyodum ama su vermeyi unutuyodum yani kizim emiyo iki göğsümü doyunca diliyle itip birakiyo güzelce uyuyo sakince uzanıp bakıyor etrafa ac olsa saldırır aglar diye düşünüyorum 1 aylıkken saglik ocağına gittik 4800 cikti kilosu 1 kilo almisti masallah hatta saglik ocagi kilo alımı cok iyi masallah dedi kontrolde herseyi cok iyiydi yani cok canim sıkıldı ya ne bilim :( hic sorunumuz yoktu çünkü kakayla ilgili simdi 2 gun yapmayınca bide böyle denince:(

8 Cevaplar

0 oy
(1,533 puan) tarafından
Anne sutu alan bebekler kakasini 1 hafta falan yapmamasi normalmis canim. Gaz damlasi kullanmaya basladin mi
(223 puan) tarafından
Evet bugün aldım canim metsil veriyorum hafif yagla masaj yaptim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normal sekiz on güne kadar bile normal
(223 puan) tarafından
Cok üzüldüm ya cok icim sıkıldı :(
0 oy
(10,218 puan) tarafından
Sağlık ocağının verdiği demir damlasını kullanıyor musun kabızlık yapıyor bilgin olsun eğer kullanıyosan
(223 puan) tarafından
Kullaniyorum canim evet
(980 puan) tarafından
Demir damlası 4. Aydan itibaren kullanılıyor diye biliyorum ben. Doktorumuz bize o zaman başlattı. Doğduğundan bu yana Sadece D vitamini kullanıyorum
10 güne kadar büyük tuvaletini yapmaması normal diyor doktor
(223 puan) tarafından
Ay ben anlayamadım bizde d vitamini kullanıyoruz demir vermedi daha
(980 puan) tarafından
Haa tamam canım geçmiş olsun. Benim kızım da günde 7 kere büyüğünü yapardı sonradan laktoz intoleransı çıktı. Eğer süresi 1 hafta 10 gün olursa doktora gidersin. Şu anda normal görünüyor.
(10,218 puan) tarafından
Canım benim kız 1 yaşında amımsamadığım için sordum yani maksadım sebebi bulman için yardım etmekti. Anne sütünde 1 güne kadar tuvaletini yapamaması normal arkadaşların dediği gibi çok rahatsız edıyorsa bebeğini zeytinyağı ile masaj yap totosuna bi seferlik
0 oy
(813 puan) tarafından
Canım sütün varsa doyuyodur tabiki 

Sütün olup olmadığını bilirsin göğsün sert olur süt olursa bide elinle ovunca pütür pütür damarların sis olur hissedersin dokununca 

Gazını çıkarmıyosa 1-2 çay kaşığı rezene ver bence bebeğe ben veriyodum bide gaz damlası yokmu ?
(223 puan) tarafından
Tabi benim sert oluyo bu ikinci cocygum bazen yumuşak duruyo saglik ocagi onla alakası olmadığını söyledi ama cok sukur canim emiyo yani yutkunmasina kadar duyuyorum bazen tıkanıyor bile
(813 puan) tarafından
Hmm anladm canım kusura bakma ilk çocuk sandım :)
Büyükler 1 çay kaşığı zeytin yağı ver kaka yapamaynca derler ama bebeğin çok küçük bilemedm şimdi bende
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Gazi kötü kokuyosa gazı vardır canım bagirsakta bekleyen gaz kokulu olur diyolar benim bebeğimde küçükken kokulu gaz çıkarıyordu bağırsakta çok bekleyen gaz koku yapıyomus bide anne sütü alan bebekler 10 güne kadar kaka yapmaması normal sayılıyor eğer huzursuz değilse geçmiş olsun ❤️☺️
(223 puan) tarafından
Cok sagol canim
0 oy
tarafından
Canım neden panik yapıyorsun bebeğin 2 gün kaka yapmamasi çok normal sadece anne sütü alıyorsa 10 gün mama destekliyorsun1 haftaya kadar normal bir önceki postunuzda yazmstm 45 günlük bebek nekadar gazını cikarsada içinde yine gazi olur ikinmasi o yüzden ve lütfen bebeğine sabun felan atma lütfen
0 oy
(565 puan) tarafından
Doymamasiyla kaka yapmasinin alakasi yok ac olan bi bebek hic durmaz aglar benim bebegimde 2aylik olana kadar gayet guzel kaka yapardi duzenli sonradan bozuldu ve hic yapamamaya basladi. Doktorumuz zeytinyagi ver dedi gunde 4kez zeytinyagi veriyorum 1cay kasigi halaa 5-6gune bir yapiyo. Sende dene zeytinyagini canim 
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Canim yavaş yavaş azalıyor kaka sayısı oğlum bazen 4 gün yapmazdi kaç güne kadr normal bilmiyorum netten bak ona. Doymasa uyumaz ağlar sürekli meme aranır 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
6 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayasa (1,234 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 241 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Buglemila (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 98 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu

378,192 soru

11,319,295 cevap

34,765 kullanıcı

...