0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde (156 puan) tarafından
Kizlar dünden önceki gün yatak odasına camına baykuş kondu gece saat 4 buçuğu geçmiş ti saati hatırlamıyorum tam sesine uykudan kalktık biri bağırıyo sandım eşime cagirdim eşim kalktı camin kenarına baktı baykuş gelmiş dedi eşimi görünce gitti  sonra dün yine geldi eşim gece vardiyasında döndü gece yine geldi sesine yine uyandım korktum yataktan hiç çıkmadım  hatta ışık açık uyudum  ilk defa böyle bişey başıma geldi  size anlatmak istedim  biseye işaret mi anlamadim

16 Cevaplar

0 oy
(534 puan) tarafından

Ben baykuslari çok severim :)

(156 puan) tarafından
Gece korktum nasıl bağırıyo aynı insan gibi biri ağlıyo sandım
(534 puan) tarafından
Vikvik diye ses cikarirlarken duydum hep canım ama seni korkutmuslar bana sempatik geliyorlar nedense ben senin neden korktuğunuda anladım ama bazı şeyler hurafe canim korkma o da Allah'ın yarattığı bi canlı :)
(7,791 puan) tarafından
Ne çok Viki kız huhuhuhuuuu diye köyden biri saba seskeniyi gibi sanki :D bende insan sandiydim ilk degilmis
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok korkarım baykuştan :D tövbeeee
(156 puan) tarafından
Ilk geldiği gece çok bağırdı çok korktum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Baykuştan mı korktun kız :) 
(156 puan) tarafından
Çok bağırdı ama çok korktum
(25,224 puan) tarafından
Bşy olmaz cnm alışmış oraya demek ki yerini sevmiş
(156 puan) tarafından
Eşim  pirinç koy misafir boş gitmesin dedi koydum ama korkuyorum
(25,224 puan) tarafından
Aaa hiç duymadım pirinci
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Yaa yakindan hic gormedim nasi bisi kiz yarasada merak ediyom
(1,264 puan) tarafından
Valla bende gördüm ama tüysüz müysüz cok korktum ondan
tarafından
Hahha . Baykuşta cok tatli ama birazda korkunç bakislari var   o yuzdrn pek sevmiyorum
(1,264 puan) tarafından
Kız baykuş cok tatlı ben kürdüm biz kürtcede onlara  kundo diyoruz
tarafından
Bende kürdüm ama kürtcesini simdiye kadar duymadim hic yada hatırlamıyorum denk gelmedim
(119,248 puan) tarafından
Yaa insaallah bemde gorurum
0 oy
tarafından
Ben cok urkuyorum ya baykustan 
tarafından
Yok ya birseye isaret olmaz batil inanc ama iste yinede insanin aklina takiliyo.
(156 puan) tarafından
Aynen  eşim pirinç koy misafir boş gitmesin dedi koydum bende
tarafından
Iyi yapmissiniz canm ama kotu birsey gelmesin aklina
(156 puan) tarafından
Rabbim korusun 23 aylik kızım var bide 2 aylik hamileyim
tarafından
Ah bizim batil inanclarimiz yok mu :)
0 oy
tarafından
Nedense bende urperirim baykustan falan
(156 puan) tarafından
Allah iyiye  yorsun korktum
tarafından
Amin korkma kuzum yaa biz kadınlar aslında ne kadar masum ne kadar çaresizisz ya
0 oy
(847 puan) tarafından
Değişik olaylar :))) nerede yaşıyorsunuz şehre baykuş geliyor mu ki şuan çok.merak saldım yaa
(156 puan) tarafından
Karabukte yaşıyorum geliyormu bilmiyorum ilk defa başıma geldi
(847 puan) tarafından
Hayra yor bence ya. Olur öyle ya yolunu kaybediyor bazen böyle orman canlıları bir ara da şahin gelmişti kaynımın pencereye okurken yurtta. Olur ya
(156 puan) tarafından
Rabbim korusun çocuğumu bağışlasın çok korktum ama
0 oy
(37 puan) tarafından
Baykuş tan bnd cok korkuyom sesi cok ürkütücü 1 hafta önce mahalleye Bi baykuş geldi gece nası bagrıyo 2 gün boyunca aynı sürekli bagrıyo ertesi gün haber geldi eşimin amca oglu kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş  hiç bşiyi yokken hmde tevafuk mu bilmiyorum ama çok korkuyorum baykuş sesinden
(156 puan) tarafından
Kiz zaten gidemedim hafta sonu yasak girdi ay i şehirde  değiliz vicdan azabı çekiyorum bide hamileyim 2 aylik kızım var 2 yaşına gircek durup durup ağlıyorum doğum yaparken kızıma kim bakcak nasıl ayrı durar diye bide hamileyim  hissediyomu napiyo sabahları annem diye sariliyo uyaninca
(37 puan) tarafından
Ayy cok duygusalsın belligebelikten birazda  belkide cocugu hiç düşünme bakan olur illaki dert bile etme rabbim yardım eder merak etme
(156 puan) tarafından
Biz hoc ayrilmadikki yarım saatliğine bile bırakmadım çarşıya pazara bırakıp gitmedim hiç mutfakta yemek yaparken tezgâhla üstünde oluyo çok zorlancaz ikimizde çok ağlıcaz
(37 puan) tarafından
Bnc öle  düşünme karnında da Bi can var hep ebedi ayrılık değil elhamdülillah babasına emanet et   hiç bşi olmaz
(263 puan) tarafından
Canim korkma dedim ya bizim cama da kondu kimse ölmedi kuş bu ya konar gider gene gelir gene gider kuş yani :)
0 oy
(263 puan) tarafından

Benim de cocukken camima konmustu deli kuş ya beni gormedi sesimi duymadi ama hissetti 180 derece kafayi bi dondurdu bana abo goz goze geldi ben cok korktum cocukken ahahaha :) gecen balkonda otururken yanimizdan uctu ne heybetli bi kuş dedik valla. Biraz urkutucu ama bos hurafe seyler inanma ve korkma canim

0 oy
(14,079 puan) tarafından
Baykuş gördüğüm gibi oracıkta bayılırım 
0 oy
tarafından

Baykuş çok hayırlı bir ****** biliyormusun canm korkma..

Ka’bü’l-Ahbâr (r.a.) Hz. Ömer’in huzurunda şöyle anlattı:

“Ey Emîrulmü’minîn, geçmiş peygamberlerin kitablarında okuduğum en acayip şeyi sana haber vereyim. Bir peçeli baykuş, Süleyman aleyhisselâmın yanına geldi, selâm verdi. Hz. Süleyman selâmını aldı. Sonra aralarında şöyle konuşma geçti:

“Ey baykuş, neden topraktan bitenlerden yemezsin?”
“Hz. Âdem topraktan biten şey (buğday) sebebiyle cennetten çıkarıldı.” dedi.

“Niçin su içmezsin?” diye sordu;
“Çünkü Nûh aleyhisselâmın kavmi suda boğuldu.” dedi.

“Neden îmar edilmiş mâmur yeri terk edip harabeleri mesken tutarsın.?”
“Harabeler Hz. Allah’ın mirasıdır, ben de Hz. Allah’ın mîrâsında otururum.

“Harabe üstüne konduğunda ne dersin?”
“Burada yiyip içerek geçinenler hani nerededir?” derim.

“Ya îmar edilmiş yer üzerinden geçsen ne dersin?”
“Yazık Âdemoğluna ki önünde nice güçlükler varken nasıl rahat uyumaktadır?” derim.

“Gündüzleri niçin çıkmazsın?”
“Âdemoğlunun kendisine ettiği zulmün çokluğundan…” dedi.

“Öterken ne dersin?”
“Ey gafil, âhiret yolculuğun için azık hazırla! derim ve ‘Subhane hâlikun Nur” diye zikrederim.” dedi.

Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s.) şöyle buyurdu: “Kuşlar içinde insanoğluna bu kadar güzel nasihat eden ve bundan daha şefkatli olanı yoktur. Câhillerin ondan nefret etmeleri, onu uğursuz saymaları ne acayip şeydir

(156 puan) tarafından
Bilmiyorum canım biraz korktum camim kenarına dün gece pirinç koymuştum gelir belki diye eşim misafimizi ac bırakma demişti bende pirinç koymuştum gelmedi galiba bu gece hiç sesi olmadi
tarafından
Korkma kuzum sen oku bol bol kendini evhamlandirma
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Canım sen şimdi muhtemelen kötüye yordun ama yorma Allahını yarattığı bir ****** onun gelmesiyle otmesiyle kötü şeyler olmaz hayırlara çıksın inşallah kalbini daraltma 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canım bizim bı muhabbet kuşu vardı vicdansız evden kaçtı tam uçarken havada baykuş bunu yakaladı yedi 

Sonra o baykuş nerdeyse bı hafta bizim evden ayrılmadı hep o civarda durdu kocaman heykel gibi görünüyordu şükür bu şey olmadi 

Orlarda yiyecek buluyosa belki..
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Yarın camın önüne yemek koy bari, belki acıkmıştır yemek istiyodur :)))
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Benim  yatak  odama da yarasa  girmişti  cookk  korkmuştum  bebeğim  daha  1 aylıktı  Lavaboya kalkmıştım eşimde yatıyordu odaya tekrar  girecektim  bi baktım  odanın  içinde  daire  çizerek  uçuyor  hemen  odaya  girip  bebegimi  bi almam vardı  çok  korkmuştum yaa :woot::woot:

0 oy
(870 puan) tarafından

Açtır belki ondan gelmiştir 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 205 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,404 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.