0 oy
330 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından

image

biz 4.aya girdik artık bundan verebilir miyim bugün markette gördüm üstünde 4.aydan itibaren yazıyor ama gene de Bi fikir almak istedim 

15 Cevaplar

0 oy
(8,581 puan) tarafından
Kuşum evde kendin yapsan daha iyi olmazmı.   Verme bunlari  
(86 puan) tarafından
Vakit bulamıyorum ki yapayım biraz toparlansa yapacam hepsini ama şuan kendimi bile besleyemiyorum o yüzden de sütüm azaldı:(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doktor önerisi olmadan ilk 6ay sadece anne sütü veya devam sütü bu kullanılmıyor doktor demeden
(86 puan) tarafından
Biz sadece anne sütü almıyoruz mamada yiyor
tarafından
Olabilir yine de doktor önerisi olması gerekiyor
0 oy
tarafından
Dört biraz erken değil mi ? Ayrıca bir sürü muhallebi tarifi var evde yapın nolur yavrunuza içinde ne olduğu belli olmayan seyelr vermeyin
(86 puan) tarafından
Yani üzerinde 4 yazıyor erken değil demekki bebeğim sadece anne sütü içmiyor ama mamada yiyor sadece sormak istedim. Vakit bulamıyorum ki yapayım biraz toparlansa yapacam hepsini ama şuan kendimi bile besleyemiyorum o yüzden de sütüm azaldı
tarafından
O kadar iyi anlıyorum ki sizi, ilerleyen zamanda daha kolay olacak inşallah.
tarafından
Benim eşim çalışırken akşamdan yapardım kendime biseyler, salata sevdiğim için hem de yeşillik süt yapıyor diye kısır gibi salatalar yapardım bol sebzeli. Hem ısıtmak için de vakit kaybı olmuyor. İstersen dene sen de bı. Sen onun annesisin sen çok daha fazla düşünürsün tabi ki, eğer kirdiysam çok özür dilerim.
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Valla veren veriyor zaten +4 yazıyor eğer yerse arada ver ama fazla değil emin ol bazen vakit olmayinca çoğu anne alıp vermiştir 
(86 puan) tarafından
Yani kendimi besleyecek vaktim olmuyor karnı Bi duymaya başlasa artık oda rahatlayacak diye. Çözüm yolları arıyorum
0 oy
(5,301 puan) tarafından
Bende veriyorum arada bi ama galiba tam anlamıyla 10 11. Aylarda yiyodu çünkü 7.ayda Bikaç defa denedim kabız olunca Bi kaç ay vermemiştim.şimdi 15 aylık arada bi veriyorum çantamda Bi tane mutlaka olur Bi yere filan gittiğimde yediriyorum. Bunları yedirme diyenler var ama ben hala eşim olmadan yemek temizlik yapamıyorum çünkü kızım çok kucakcı .
(86 puan) tarafından
Bizimde öyle kendimi besleyemediğim için sütüm azaldı ve mamaya başladık bazen sadece suyla yaşıyorum ta ki eşim işten gelene kadar artık bezdim
(5,301 puan) tarafından
BEnimki hiç mama içmedi 3 tane mama denedim 6.ayda hepsi çöpe gtti. Bide diş çıkarttı sürekli kilo alımı yavaşladı iştah şurubu balık şurubu derken birazda ek gıda yiyo toparladı şükür. Ama kızım çok aşırı ilgi istio mutfakta ocagı açtığım an paçama yapışıo aglıo kucak için soğan bile dograyamıyorum. Bazen kucagımda pilav makarna filan yapıyorum çorba karıştırıyorum ama kollarım kopuyo. Yürüyünce düzelir dediler ama canısagolasıca hala kucakcı
(86 puan) tarafından
Ah işte büyüsün Bi diyoruz büyünce de ayrı şeyler çıkıyor demekki rabbim güç versin bize bebeklere de huzur bol uyku :)
(5,301 puan) tarafından
Amin amin cümlemize :) :)
0 oy
(775 puan) tarafından
Canım. Bende bundan kullanıyorum. Ama 3 gün kuralını. Meyve ve sebzelerde denedikten sonra versen daha iyi olur ama sen bilirsin 
0 oy
(980 puan) tarafından
Emziriyorsan yada mama veriyorsan bunlardan verme derim ben cnm. Benim kız bile 6. Ayını doldurdu ek gıdaya geçiş yaptı fakat ben ona rağmen bunlardan vermiyorum. Katkılı ürün sonuçta
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Öyle yazıyor ama biraz erken 
0 oy
(9 puan) tarafından
Bizde 4.5 olduk . Doktorumu aradım başla dedi çünkü mama da verdiğimiz için diğer bebeklere nazaran daha erken başlamak gerek . Cok bilmişler  bakma sen 3 gun kuralına az az basla zaten 1 ay tattirma gibi olacak 
0 oy
tarafından
Verme canım ilk 6 ay bebişlerin sindirim sistemi böyle şeyler için hazır olmuyor 
0 oy
tarafından
Ben aldim deneme amacli bayildim ama tabi kaynanam kizdi evde yap diye
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Biraz daha bekle canım 5 olsun öyle ver tadımları yaptır ama bundan önce bide doktora danış öyle başka kilosu ne durumda bilmiyorum da 
0 oy
(530 puan) tarafından
Ben veriyorum canım 5 aylık oğlum tadı çok güzel ama ilk 3 kaşık ver fazla verme bi anda üzerinde nasıl vereceğin yazıyor zaten şimdi aynısını evde kendim de yapıyorum sürekli gidip alamıyorum ☺️
(530 puan) tarafından
Benimki de 138 günlük bi sorun olmadı ilk 3 4 kaşıkla başlanıyor canım bence bişey yapmaz
tarafından
Teşekkür ederim canım
Bu arada beşinci aya mi girmiş oluyoruz ya kimisi üç bitti dörde girdiniz diyor kimisi dört bitti beşe girdiniz diyor
(530 puan) tarafından
Aynen girmiş oluyoruz onlar bilir zaten hep içindeyiz beşin biz ☺️☺️
tarafından
Teşekkür ederim canim
(530 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Kaç aylık olursa olsun verme canım zararlı
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Cnm bunu yapmaya vaktim yok demissin de tek yapman gereken meyveyi rendelemek..ayrica içindekilerin bebeğine bi yan etkisi olup olmayacqgini 3 gun kuralina gore denemeden bilemezsin..ayrica muz 4 aylik bebegi kabiz yapar.hee bide bu kavanoz mamalara alisrsa bidaha senn yaptiklarini yemez bilgin olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 181 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 740 göst.
23 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Masal2603 (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 138 göst.
0 oy
3 cevap 107 göst.
7 Mart 2022 Aile kategorisinde tugceceribassss (144 puan) tarafından soruldu