0 oy
422 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bir mucize söyleyin lütfen bol bol süt yapsın :'(

21 Cevaplar

0 oy
(912 puan) tarafından
Bol bol su ic ve bol bol emzir.
tarafından
Meme reddi döneminde emmiyor :(
-Reklam-
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Kabak çekirdeği kuru dut incir çerez falan ye bunlar yapar ben bunları çok yerdim
tarafından
Yaa inşallah :(
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Hoşaf iç. Dereotu helva tahin havuc bunlar süt yapar 
tarafından
Hergun tüketiyorm bunları yaa :(
0 oy
(808 puan) tarafından
Çok su iç ama bol sıvı tuket sürekli 
tarafından
İnşallah
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Şu iç emzirme sık sık önemli olan kanalların uyarılması 
tarafından
Meme reddi dönemindeyiz emmiyor ki :(
(15,745 puan) tarafından
İşte emmesi lazım ki salgilansin
tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Galactago damla dene bi de
tarafından
Bestlak kullandım birde bunu deneyim inşallah
0 oy
(604 puan) tarafından
Canim kusburnuyu kaynatıp iç bana fayda yapti
tarafından
Yarn hemen alıyım
(604 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(935 puan) tarafından
Pekmezi suyla karştr ama baya koyu olsn 1 2 saate süt dolar gögsün tabi emmesi çok onemli
tarafından
Meme reddi dönemindeyiz emmiyor ki işte :(
(935 puan) tarafından
Gögsünün ucuna su damlat yani ıslat dene tutar belki neden memeyi red ediyor mama mı verdin
tarafından
Hayır biberon mama hiç vermedim şu zamana kadar ama meme reddi başlayınca kaşıkla bir kere karnını doyurmak zorunda kaldım mama ile. Saginca sütüm çıkmıyor sadece emince çıkıyor sutum
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Asla ama asla pes etme ve yettı yetmedi dusuncesını aklından cıkar. Bır yolunu bulup hrp emzır emın ol kafada bıtıyor. Bol su ve duş ve dınlenme. Mutlaka bır yakınından yardım al canım bebegı oyalasın hayrına bı dus al uyu. 
tarafından
Yaaaa şok oldum valla ben zaten sağamıyordum canm sıkılıyordu hiç sağmam o zman çok teşekkür ederim uğraştığıma değmez. Tabiki bebeğim emerse inşallah riskini verir Rabbim
(1,077 puan) tarafından
Kaç aylık bebegın canım
tarafından
3 aya yeni girdik 2 gün oldu
(1,077 puan) tarafından
Bol bol emzır canım. Emerken arada gazını cıkar belını sıvazla sonra tekrar emzir. Arada da gazı olabiliyor. Kılo alımı ıyı mı pekı
tarafından
Kilo alımı iyi ama böyle giderse zayıflama olcak. 3 gündür emmiyor
0 oy
(707 puan) tarafından
Sütünü sağ.E bebekte galaktago ve bestlak var çok işe yariyormus onları al dene benim almaya pek fırsatım olmadı inşallah param olunca alicam.
tarafından
Ay inşallah ya Allah'ım herkese yardm etsin bende çok alamıyorum borç harç heo
(707 puan) tarafından
Amin inşallah.Bizim de aynı canım hep borç harç gidiyor.
0 oy
tarafından
Geçenlerde aşure yedim inanılmaz süt yaptı dene sende 
tarafından
Allah bağışlasın evladını :)
(24 puan) tarafından
Masallah subhanallah canim  annem aman sus sende soyleme derdi anne babann nazari herkesten cok olurmus diye massallah diyn surekli cok zor cunku gazli bebek
tarafından
Evet ilk kızım hem gazlı hem kolikti Allah'ım neler çektik :D masallah tabi Haklısın
(24 puan) tarafından
Galiba ilkler gazli ikinciler gazsiz oluyoben 3.bekliyorum bakalm o nasil olucak rabbim herkese kolayliklar versn insallah
tarafından
Allah razı olsun :) doğru valla en çok anne baba nazarı değiyor Allahım korusun inşallah hepsi Allaha emanet olsunlar
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Tahin pekmez bunları ye su iç bol bol soğan bulgur ve tatlı ye inşaallah sütün olur stres yapma 
tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Valla aynısını yaşadım, meme reddine çözüm bulamadım.  5. Ay emzirme sürecim bitti 
tarafından
Allah'ım yaa inşallah atlatirim ben :(
0 oy
tarafından

image

bu tarifi burdan almıştım. Henüz denemek nasip olmadı ama yapanlar çok memnun.
tarafından
Şimdi hemen yapıcam Allah razı olsun
(2,245 puan) tarafından
Bu tarifi bende yaptım çok iyi geldi gerçekten inşaAllah sanada iyi gelir dene bence
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Süt olmasini istiyosan oncelikle sakin olman getekiyo..yani sütüm yok sütüm gidiyo dersen sütün maalesef artmaz..oyuzden yedigim süt oldu mu olmadi mi diye panik yapma cnm mutlaka süt oluyo rahat olunca..sen kendi sagligin icin iyi beslen ve kendini kasma..bn de ayni seyleri yasadim sonra rahatladim sütüm gercekten arttı..17 aydr mamasiz emiyo..hep sütüm var yetiyo diye düşündüm..bol bol sağdım artması icin..bebegin kucukse bol bol sağ..cnku memede süt bitince meme beyne sinyal yolluyo süt bitti yolla diye..
tarafından
Hep olumlu düşünüyorum ama meme reddi dönemindeyiz haliyle bebeğim çok az emiyor demek sut bitmediği için azaldı. Ama saginca çıkmıyor sütüm. Sadece bebek emince çıkıyor. Yinede sağmaya devam ediym mi
(3,901 puan) tarafından
Sag cnm pompali süt sagma var mi..mutlaka sag..bnm de az cikiyodu ama bn pes etmedim..hep var yetiyo dedim..bi memeden 50 cc zor cikyodu pompaliyla düsün..ama sağa sağa arttrdm sütü..havuclu incirli kür tarifi var nette ondan yaptim..ilik dus cok iyi gelir..gogsum beze yaptgnda zeytinyagli kalip sabunun köşesiyle masaj yapip bezeleri actim kanallari yani..sen de hep dene..pes etme yani..kafana da takma..
tarafından
Çok çok teşekkür ederim çok sağol
(3,901 puan) tarafından
Ne demk cnm
0 oy
(924 puan) tarafından
Galactago süt damlası suya damlatıp içiyorsun çok etkili tavSiye ederim 
tarafından
Cook teşekkür ederim
0 oy
(870 puan) tarafından

Sütüm gidiyor dersen gider zaten olumlu düşün 

tarafından
Öyle demiyorm dememeye de çalışıyorm ama bebeğim meme reddi döneminde emmiyor son durumum bu :(
(870 puan) tarafından
Burda o kadar cok meme rendi postu gördüm ki eminim hepsi normale dönmüştür stres yapma herşey düzelicek bunu yaşayan tek sen degilsin
tarafından
Bunu duymaya ihtiyacim varmış :) bı an olması gerekenden çok daha fazla stres yaptığımin farkına vardım
(870 puan) tarafından
Evet yapma emin ol bebeginde normalde dönücek
tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim :)
0 oy
(24 puan) tarafından
Canim kuru dutlari yika guzelce tereyagnda hafif kavur yumusasin uzerine bi yumurta kir afiyetle otur ye ben ilk annem yapicam dedignde ayy yemem dedim ama sutm gidince yedim tabiki dusunmedim tadida dusundugmn aksine cok guzeldi masallah cok ta guzel yariyodu bize sut olarak hem sutun tadini etkiliyo hem bol sut yapiyi rezene iciyodum bolca da oneririm
tarafından
Çok teşekkür ederim tadı kötü olsa bile yerim şuan valla hemen dut alicam çok sağol
(24 puan) tarafından
Yok yok tadi da cok guzel oluyo dene ve gor insallah boll bool sutun olur canim olumsuz dusunme
tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol ve kafandan bu düşünceyi sil at. Aklına afrikalı memesi açık koca koca çocuklarını emziren kürdan gibi kadınları getir. Bu olay kafada bunu hiç unutma istersen dünyayı ye bitiyo dersen biter. Uykuluyken ayakta hoplayarak zıplayarak müzikle aspiratörün altında saç kurutma makinesinin yanında her yolu deneyerek emzir. Kendine vücuduna ve bebeğine güven. Sütünü de en çok sakin kafa ve uyku arttırır asla vazgeçme
0 oy
(17,876 puan) tarafından
Bulgur pilavı dereotu anne çayı
tarafından
Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 65 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Edaedanehir (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 411 göst.
9 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 127 göst.
3 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde WhiteSwaN (13,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
23 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Angel1992 (79 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...