0 oy
498 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
tarafından kapalı
Epilepsi hastayim. Basta herkesle ayni saniyordum kendimi cunku herkesi okula annesi gotururdu ama cok hastalanir cok hastaneye giderdim butun okul bilirdi beni arkadaslarim cok aglatirdi beni en son bi arkadasimin hergun senin yuzunden ambulans geliyor okula ogretmenler seninle ugrasmakl istemiyor annen seni bida getirmesin demesiyle farkina vardim. Evdekilere ben neden hep hastalaniyorum dedigimde az yemek yiyorsun derdi babam.. ilk okul hayatim zorlu gecti tahmin edemeyecegmz kadar bu surecte dini inanclarim aileye bagliligim koreldi uzun sure pislolojik yardim alip toparladim. Liseye yeni okulda baslayacaktim kimse beni tanimiyor annemide cok tembihledim sakin okula gelip benim hasta oldugumu soyleme diye. Sonra ben 15 yasinda asik oldum cok pesimden kostu ben 9dum o 12ydi. Korktum cnku hala unutmadigim seyler vardi ben farkliydim herkes gibi degildm sonunda kabul ettm konusmaya basladk hastaligimi gizledim hep dualar ettim onun yaninda bayilmiyim diye ama soylemem gerekirdi fake hesap acip arkadaslarimmis gibi yazdim hastaligimi soyledim dikkay etmesini yaninda olursa ne yapmasi gerektigini tabi bunlar hep surec beni birakir diye hep gizledim ama bencillikti o sekilde ogrendi ama bana bsey demedi bizim oyle uzunnsureli iliskimz olmadi 1 hafta beraber 1 hafta ayriydik cocuktum onun hep baska kiz arkadaslari vardi 2 sene sonra yaninda rahatsizlandim. O korkuyu ölsem unutmam dedi bana bende oyle. Belki olmek tercihim olabilirdi beni apar topar eve birakti anlayamadim bana bisey olacagindan mi korktu yoksa onun basina kalacagimdan mi  uzun sure beni aramadi bildigim sey oldu oda benden uzaklasti.. sonra 2 sene hic gormedim arkadaslarim onu unutaym diye beni baskasiyla tanistirdi ama ise yaramadi surekli arkafas ortaminda beraberdik oyle sevgililik yasamadik sonra onunda eski sevgilisini unutamadigini benimle unutmays calistigini ogrendim ama olmamis oyle demis arkadasina. Bu beni cok yaraladi tamam belki bende aynisini yaptim ama bu benim ilk sevilmeyisim degildi yaraliydim ayrildim ondan bida beni arayip sormadi okulda bitti zaten. Sonra o ulasti nasil olurds ben ondan baskasiyle birlikte olduguma ego yaptigina eminim tekrar konustuk tekrar birakti beni sonra askere gittigni duydum evine cok bagliydi ailesine... doguda askerlik yapti ve izni yoktu ozler diye yasadigi yeri resimleyip ona atacaktim mutlu olurdu.. evinin oraya gittm asili turk bayragini gorunce bana bi aglama krizi geldi oldugum yere coktum sonra bi kadin beni evine aldi annesiydi su verdi biraz uzandim orda evini inceledim durumlari iyi degildi evini gostermekten utaniyordu ama ben ogrenmistm benim nelerden utandigimi bilse. Sonra annesi ogluna anlatmis bi kiz gordum sokakta agliyordu fenalasti herhalde sehiti vardi demis. Bana cok kizdi cocuk gibisin kac sene oldu hala ordamisin uzak dur cevremden dedi... 2 senede oyle gecti askerden gelince yazar dedm ama yazmadi.. sonra lisese gorustugum 2.cocuk yazdi benmle gorusmek istedigini yzdi  aklina geldigime cok sasirdim bz konusmaya basladik  farkli oldugunu anlayamadim tekrar seni tanimak ietiyorum dedi bi yandan oteki yazip aklimi karistirirdi ne zaman hayatmda biri oldugunu ogrense bana asikti.. bende artik buyumustum sozleniyorum dedim yalandan.. iyi sozlenmene bak dedi biz gercekten sozlendik yapma demesni bekledm demedi... isyerime geldi zorla goturdu beni ilk defa o zaman bttigini anladim insan asik oldugu birinden korkarmiydi optu beni ilk defa. Kactim gozlerine bakmaktan kactim.. sonra nisanlandim bida 2 sene gormedim hc haber almadim ayni sehirdeyz ama karsilasma ihtimalinden korkuyorum cnku 6 7 senemi aldi ona hissettigim seyler normal degildi.. smdi bunlari niye anlattin diceksinz belki tepki gostereceksinz ama bu sabah bi ruya gordum sesini unutmustum ama eskisi gibiydi hersey sorunda o guzel bi ruyaydi aglamama engel olamadm esim uyandi 18 haftalik hamileyim caninmi aciyo dedi daha cok agladim ruya gordum dedim simdi hassassin o yuzden etkilendin gercek degil dedi gercegin benm der gibi bakti.. toparlan seni birakip ise gidemem dedi ben bu adamdan nasil helallik isticem... dua edin bana bebegimi kucagima sag salim alaym yeni bi hayatim var Allaha soz vermistim birgun cocugum olursa ona ilk merhameti ogreticem her insanin farkli oldugunu sevgiyi ogreticem dedim.. yerine getirebileyim
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sonuna  kadar okudum ve tek etkilendiğim şey eşinin seni böyle bırakıp gidemem demesi bunu söyleyen bir erkeğe bunu yapma  eskiye takılı kalırsan mutsuz olursun önündeki güzelliklerin tadını çıkar 
-Reklam-
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Cok zor dönemden gecmişsin ama bak evlenmişsin cocugun olacak ins hersey daha guzel olacak canim.allah hesabini ona soraak birgun
(2 puan) tarafından
Benimde cok hatalarim var insan iki kisiyi aynanda sevebilirmi bilmiyorum aklima geldikce esime haksizlik yaptigimi guzel bisey yasattiginda haketmedigimi dusunuyorum bununla yasanilmiyor gercekten
(1,073 puan) tarafından
Seytan da vesvese veriyo uyma canim.dua oku bol inş artik bisey görmezsin
0 oy
tarafından
Sonuna kadr okudum bazı gercekler insanlarin buyumesini gerceklerin acı oldgunu gösterir benim cok pismanliklarim var keskelerim var oyuzden esini yaz aklina çünkü ruya aleminde gerçekmiş gbi yasadgin şeyleri uykuda sozlerine dökülür sürekli esinin adını sayikla snra zaten öyle rüyalar gormiceksin
(2 puan) tarafından
Esimi cok seviyorum surekli uykusundan uyandiginda oper beni hep ustumu orter cok merhametlidir bazen onu haketmedigimi dusunuyorum bugun sarildikca agladim oda kotu oldu anlamadi tabi gecmisimin bu kadar derin oldugunu bilmiyor duygu gecislerim var zaten oyle zannetti cok kotuyum yazarken bile agliyorum
tarafından
Aglama aglma toparla kendini bebeginde üzülür sen benim haytmi duysan halkar göbek atarsin kız
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Canim bu anlattiğin çok duygulandırdı beni yaşadikların kolay değil ama kolay olmayan kısmı hastalığın Rabbim şifa versin aşk konusuna gelince eğer o bahsettiğin kisi seni gercekten sevseydi uzmezdi ve kader denen bişi var senin kaderin belli ki eşin ve anladığım kadaryla eşin seni seviyor bence bi rüyaydı dr ve unut gitsin cünkü eşin hep seninle ona bak onun sana olan sevgisini gör ve şükret helallik almaya gelince hamilesin ve rüyadan etkilenmişsin ağlamıssın aklına gelmiş bunlar normal bunun için helallik gerekmez hatta hiç konusunu bile acıp eşinin aklına sokma bence ben zamanında birini sevdim 1 yıl devamlı ilişkimiz oldu yani sevgiliydik nişanlandık hatta sonra ayrıldık ilk aşkımdı yıllarca unutamadm hep ağladım sonra eşimle tanıştım ve eşim beni o kadar güzel sevdi ki tamam unuttum diyemem arada aklıma geliyor ama sonra diyorum ki o beni eşim kadar mutlu edemezdi benim için hayırlı olan eşim diyorum ve eşimi seviyorum bi çocuğumuz var şükür bende rüyamda görüyorum ve o rüyadan etkileniyirum ama kimseye demiyorum ve hemen aklımdan çıkarıyorum çünkü artik bir ailem var ve beni üzen insanı daha fazla aklkmda tutup yer kalabalığı etmemeliyim
(2 puan) tarafından
Esime beni baglayan farkli oldugunu anlayamadim demesiydi ben hep hayatim boyunca bununla mucadele ettim belki o baska anlamda soyledi ama beni iyilestirdi.. cogu hastaliklarin beyinde bittigini anladim kucukken cok bayilirdim hep mutsuzdum hep tetikteydim eve giderdim ayni hapis gibiydim belki ailem icinde zordu ama piskolojimi anlamadilar okumam yazmam yoktu telefonum vardi yalnz sokakta yurumezdim baska odada duramazdim suan esim hc sahitlik etmedi diyebilirim bilmez.. hic olmadi belki iyilestim belki buyudum yaralarimi gizlemeyi ogrendim
0 oy
tarafından

Bak cnm amacım ne yargılamak ne de kırmak benimde sağlık problemlerim 1 tanede değil bak ne güzel hamilesin. Bebek bekliyorsun eşin yanında.  Bu şekilde eskileri düşünerek eşinin hakkına giriyorsun. Hic doğru değil inan bana 

(2 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum ama hicbsey yokmus gbi davranamadim esim cok kotu gitti ise akli bende kalacak boyle olmasi daha cok aglatiyor
0 oy
tarafından

Cok zor seyler yasamissin belli ki. Ama sana dicem tek sey var suan evlisin cocugun olucak senin o eskileri unutman lazim unutulmuyo deme bahane derim. Unut ki esinle olan hayatina yansitma. Aklina gelisi bile buyuk saygisizlik esine karsi. Yapma boylr

(2 puan) tarafından
Suana kadar aklima gelmedi diyemem ama ustunde durmadim ama ruya oyle eskiye goturduki beni gozlerimi actigimda nerde oldugumu kavramak zamamini aldi. Sorunda orda esime bende haksizlik yaptigimi dusunuyorum acaba tekrar piskolijik yardim alsam mi diyorum ama esim bilmiyor namazlarinda hep bana dua et diyorum oda hep ediyorum diyor ne oldugunu bilmeden
tarafından
Ruya oyle eskiye goturdu ki beni gozlerimk actigimda nerde oldugumu kavramak zamanimi aldi.... bu sozun cok sey anlatiyo aslinda. Ustunde durmadim diyosun aklima gelmedi diyemem diyosun. Ama icinde hala var o kisi ve cidddn cok buyuk haksizlik yapiyosun. Psikolojik yardimdan ote kafanda kalbinde bitirmen lazim bi silkelen kendine gel ben evliyim de yahu adam sana ne yapmis sem evlisin hala onu mu dusunuyosun ne var bu adamda seninkisi takinti olmus gibi
(2 puan) tarafından
Simdiki aklim olsa yine esimi tercih ederim zaten mantigimla hareket ettm tekrar onunla konustugmda hissim yoktu bana iyi gelecegine inandim ama simdi gercekten onu cok seviyorum o olmadan yapamam bunun sorgusunu bende cok yaptim sozlenirken ama hic pisman olmadim
tarafından
Tamam iste madem esini bu kadar cok seviyosun diyorum ya bi silkelenn. Kendine gel kendini psikolojim bozuk diyerek psikologa yonlendirme bi bak kendine ya esimi seviyorum de digeri kim ki yasananlari da sil olmaz deme bal gibide oluyo yeterki iste.
(2 puan) tarafından
Zaten suana kadar oyle bsey yoktu 1 senelik evliym ruyamada girmemisti .. tesekkur ederim silkelenmek icin yazdim buraya birinin sacmalama demesine ihtiyacim var piskolojik olarak zor hicbseyim ustesinden tek basina gelemedim
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bende epilepsi hastasıyım ve Aynı seyler yasadım kuzum okuyunca hersey gozumun onune geldı unutulmuyor bazı seyler anılar ama yuzunu unutuyorsun zamanla 8 sene once olan bııs hala ıcımı acıtıyor kucuktum belki ama ilk sevdıgı insan olunca unutamıyor insan can yanıyor esine bunu soylersen kotu olur helallik alacak bir durum mu bılemedım sonuca gercej hayatta bısı yok yani esine deme bence bosuna huzurun kacmasın hamilelik ilk aylarda bu sorun oluyor ruyada cok sey gorursun aklına gelir ama bebegını hissetmeye basla herseyı yavas yavas unutur sun canım esını yaz kafana Baska bır sey dusunme canım 
(2 puan) tarafından
Esime anlatamam zaten o cok duygusal kafasina takar ona aciklayamamda onu sevmedigimi dusunur tek dusuncem bebegim ve esim zaten iste bu kadar aglayinca oda sasirdi korktu hastanayeye gidelm diyor nasil davranicam bilmiyorum
(4,061 puan) tarafından
Kotu bir ruya gordum de cok korktum de canim guzel seyler dusun
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım rüya gördün diye kendini suçlama, çok normal. Bilinçaltına koyduğumuz çıkmasını, unutmak istediklerimz su yüzüne böyle çıkar.

Allah sana bir bebek nasip etmiş baksana. Sağlıkla al kucuğına duaya sarıl. Benim yeğenim de epilepsi 21 yaşına geldi o da böyle piskolojik rahatsızlığı var sürekli kendini eleştirir. 

Size rabbim herşeyi tam vermşi bak sana yuva ve bebekte vermiş. Yeğenim bu yaşında hiç bivgilib yok hep ağlar. Ne olur yuvanın kıymetini bil rabbim bizi korusun
(2 puan) tarafından
Rabbim sifa versin.. piskolijik olarak atlatmak cok zor gercekten ihtiyacimz olan tek sey birinin elimizi tutmasi sarilmasi Allahim onu guzel insanlarla karsilastirsin
0 oy
tarafından
Eşin bu yazdıklarını görürse cok üzülebilir sil.bence ve unut gitsin hepimizin geçmişte pişmaliklari var hamilelikten dolayi bilincAltin duygularin ruyalarin karmasik 
(2 puan) tarafından
Esim gormez icimi dokmek icin yeni actim bida girmemde ama destek gormeye ihtiyacim var kimseye anlatabilecegim seyler degil
0 oy
(747 puan) tarafından
Sana neden unutmadın yada neden başkasıyla evlendin diyemem.Ama UNUTMAYA ÇALIŞ.Unutamıyor musun? O zaman yanındaki adamı üzmemeye çalış hep gönlünü hoş tut çünkü belli ki eşin seni seviyo üzmüyo sana değer veriyo.Eskiyi unut eşine aşık olurmusun bilmiyorum ama inan zamanla seversin insan olarak seversin saygı duyarsın.Çocuğunda aileden ne görürse onu uygular canım.Sende eşinde ne söylerseniz kapar hemen o konuda içini ferat tut
(2 puan) tarafından
Esimi cok seviyorum oda benimle mutlu evlenmeden once cok soguktum ayni eve girince hic taniyamamisim neden bana icini acmadin derdi birlikte cok egleniriz oturdunmu muhabbet etmeye cok sey buluruz onun yanindan hic olmadigim kadar dogalim yalansizim. Bana tekrar yazdiginda farkli oldugunu anlayamadim demisti beni iyilestiren bu oldu belki o o anlamda demedi ama ben hayatim boyunca bununla mucadele ettim beni iyilestiren insana belki hayat borcum var ama bugun tutamadim kendimi
(747 puan) tarafından
Eşinle aranızda sevgi varmış.En önemlisi sen eskiyi düşüp yanındaki adama kötü muammele etmiyorsun.Kendini üzme.Elinden geldiğince eskiyi düşünmemeye çalış canım benim.Eşine bebeğine odaklan.Bence şimdilik eşine birşey deme olur ya insanlık halidir sana güveni sarsılır itibarı kalmaz boşuna huzursuzluk olmasın.Eşinle mutluluğuna bak canım
0 oy
(148 puan) tarafından
Bence bu mesajı sil Allah korusun eşin denk gelir telefonda sık girdiklerine bakar sonra bu sayfaya denk gelir giriş yapar olur vs çok canın sıkılır.Bunları paylaşma kimseyle hem ne gerek var anlatınca hayatında ne değişti. Evliliğini değmeyecek birini rüyanda gördün diye ne diye buraya duygusal yıkılmışlıklaırnı yazıyorsun. Senin gibi anlayışlı eşe sahip plak isteyen kaç kadın var burda. Eşini seviyorsan kendine gel biraz ve sil ve anlattıklarını ne olacağı belli olmaz benim fikrim bu. 
(2 puan) tarafından
Birinin sacmalama demesine ihtiyacim vardi tek basina toparlayabilecek kadar guclu biri olamadim tesekkur ederim ilgilendigin icin
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Herkesin bir geçmişi var o rüyayı görmek de sebin elinde değildi. Anladığım kadarıyla eşin sana değer veriyor. Bir de evinizin neşesi yolda geliyor. Rabbim ailenize huzur bağlılık katsın. Geçmiş geçmişte kaldı canım 
0 oy
tarafından
Çocuk yaşta sin daha hem hasta olman hem okulun belliki seni etkilemiş onu aşk sanıp kendini hirpalamisssin boşver bırak geçmiş ne ki eşin seni düşünüyor değer veriyor peki ya aynısını o sana yapsa unutamasa bı sabah göz yaşları içinde uyansa sözlü iken buluşup öpmesi ne bileyim hersey çok tuhaf benim yaşadığım kültüre örf adetine çok farklı sen evlisin bu denli düşünceler vesvese peş peşe hatalar getirir bı nevi zina sök at kafandan yanındakine haksızlık
tarafından
Nasıl izin veriyorsun koluna girmesine zorla da olsa girerim bı dükkana beklerim ama aklımı bulandirmasina uzun vermem
(2 puan) tarafından
Haklisin ama asciyim saat 11di birden cikmisti karsima o zaman sozlum gelecekti mesaiye kalmisti erkek gucu koluma girince cikamadim bsey yok konuscaz dedi konusma taraftari degildm zatenn tek tuk insanlar vardi etrafta ama kimse mudahale etmedi 2016ydi yani simdiki aklim olsa zaten daha farkli davranirdim
tarafından
Ne olursa olsun unut bu kadar ayrıntılar i hatirlamanda normal değil zaten
(2 puan) tarafından
O sebeple is yerinden ayrilmis ayni kisinin baska isletmesine gecmistim o yuzden yili hatirliyorum tesekkur ederim ilgilendigin icin rabbim guzel insanlarls karsilastirsin hepimizi
tarafından
Aminnn inşaallah unutursun Rabb'im sizi karsilastirmasin şeytan a uydurmasın

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 1,541 göst.
0 oy
6 cevap 259 göst.
0 oy
6 cevap 228 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (464 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 184 göst.