0 oy
413 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evett bir kaynana postu da bnde 

Bn çalışıyorum bebeğime 6 aylık olana kadar kaynanam bakicak diye konstuk geldi kendisi 5 aydır yanmda 

Neyse bı 10 gün önce diyettte gitcez dedik eşim ben kaynana diyete başladık whatsap grubu kurduk. Eşim kurdu grubu hop görümcem ve eltimide eklediler. Güzeldi herşey herkes yediğin resmni falan atıyordu. Dün bı muhabbbet dönüyor. Eltim gorumceme diyorki senin kızın kucülenlerinden oynamadığı oyuncaklardan ayarlasana 2 4 6 8 yaş grubu eşyalar lazm ihtiyacı olan biri için.

Görümcem cvp vermeden kaynanam yazıyor hemen gorumceme diyor bunu 

Vericezde nasıl alcaz atma oyuncaklarla Alya ( bnmbebegim) oynar diyor.

Bende atmicakmis zaten ihtiyacı olan birine verceklermis dedim. 

Eltim öte taraftan aynen ihtiyacı olan birilerine vericez yazmış imalı bir sekilde

Diyorum ki kendi kendime bn ** gibi çalışıyorum alllaha skur durumumda yok değil her istediğimi alıyorum hiç bisiden eksik deglkm sadece ev alicaz diye para biriktiriyorum bı taraftan.

Bu kaynanam ne demek istiyor. O ihtiyacı olan birine vericez diye sormuş sen niye verelimde nasıl olcaz atma diyosun?? 

Ne düşünüyorsun birine verdiğin biseyi nasi geri alacan hadi aldın kim kulllandi kim ettti bilmem bn onu bı daha kulllanirmiyim?? Artı madem atılacak bnm çocuğum napsin onu bn kendim alamiyormuyum ? 

Araya bnm cocugimi niye sokuyorsun hadi orda bn varim bn varken sanami düşmüş bnm cocugimin oyuncagini düşünmek. 

Bn böyle atmicakmislar falan deyince kaynana susstu akşam eve gitttim suratı beş karış hiç bişi demedim desem kapişcaz. 

Eşim nye öyle cikistin diyor sen bı oku bakayım o yazsmayi dedim neyse okudu bişi demedi.

2 saaat geçti eşimin telefonundan kayinpederimle konuştu telefonu kapatmis biz farketmedik tabi bebekle oynuyorduk ee ne zaman kapattti. Sen dedim baktım eşimin telefonun ikimizin konsmalarini okuyor aldım telefonu elinden çocuğumda aldım gitttim yatttmm  çok uzun oldu kusura bakmayın ama döktüm içimi ohh bnm kaynanam hep iyi derim bn iyidirde bı yerden sonra bnnmkininde boku cikabliyormus anladım.

11 Cevaplar

0 oy
(682 puan) tarafından
Kız bu ne destan yazmışsın okuyamadım kız kusura bakma 
tarafından
Sonuna bnde yazdım kusura bakmayın uzun oldu dye kız
(682 puan) tarafından
Dur okugumda yiyorum yapayım
(682 puan) tarafından
Cnm kötü Bi niyetle dememiş ama sen cevap verseydin anne çok şükür biz kendimiz alabiliyoruz ihtiyacımız yok ihtiyacı olana versin daha makbule geçer deseydin
tarafından
Ya işte orda verme Alya oynar deseydi öyle derdim zaten atma demesine ben takılıym hala da takılıym bide akşam sürat yapıyor bana
-Reklam-
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Su an açım sonra gelir okurum. :D

(546 puan) tarafından
Herkes ac bu saatlerde bende
(17,733 puan) tarafından
:D süreklii yemek yiyosun diryaaa
(44,603 puan) tarafından
Ayy yok bee sjsjsjs öle yemek değil atistiriyom kiz 8 de kahvaltı yapiyoz akşam 7/8 gibi yiyoz yemeği nasıl dayancam iş temizlik yaparken insan yoruluyo acikiyo sjsjs
(17,733 puan) tarafından
:D ajahahhaha tamam tamam
0 oy
tarafından
Okudum, İnan çok abartmissin kaynanan kötü bişey dememis
tarafından
Mesela ne iyilik cikartttin sen burdan
tarafından
Yani bu fakirlik değil ki, yabancı değil eltin. Oyuncakları verse çocuğuna oynatmican mi ? Tamam çalışıyorsun alacak gücün var diye kaynananın dediğini çok başka yerlere cekmissin
tarafından
Bn zaten fakirlige cekmiyorum muhabbbeti canm orda atma yerine verme deseydi daha mantıklı olurdu. Ve evet eltim versede bn almam çok skur alllaha herşeyi alabilecek durumdayim niye versin banaki bide oyuncak yani kıyafet falan olsa amennna giymeden çocuk büyüyor ama oyuncak bu yaa bide mevzu şu o zaten yardıma ihtiyacı olan biri için istemiş demekki ihtiyacı olan biri War bnm ihtiyacım yok ki bni niye sokuyor araya. Bnm adıma nye konuşuyor bn onu anlamiyorum
0 oy
tarafından
Çok haklısın sen kendin alabiliyorsan neden başkasının eşyasını çocuğun kullansın.
tarafından
Yani orda bni niye katiyosun bnm çocuğum daha beşikte gorumcemin kızı ,8 yaşında eltimin 4 yaşında kızı War atma o kulllansin o zaman de bana nye bulasiyosun bnmkine kadar bı çocuk daha War arada  neyin kafası son 30 gün gitsin  mum yakcam arkasından walllaha
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bence sen abartmissin canim, kayinvaliden ele gidene kadar bizimkisi oynasin demek istemis bence. Bunda bu kadar celallenecek ne var anlamadim. Bazen cok buyutuyorsunuz. 
0 oy
tarafından
Çok aşırı gereksiz bir dert ... Benim çocuğumu babanneside düşünür annennside düşünür dedeleride düşünür bende düşünürüm halasida düşünür hepsi en güzelini en doğrusunu yaparlar . Zaten eminim ihtiyacı olduğu için değil eskiler öyle işte atmaya kıyamaz başkasına verirmiş nolcakki getirsin sende beğenmezsen başkasına verirsin olur biter 
tarafından
Canm ortada bnle ilgili bı muhabbbet yok bı kere. Orda ihtiyacı olan bambaşka biri için bisiler istiyor eltim gorumcemden. Araya bni sokuyor. Birine yardim edilcekse yardm edilecek kişi Warmis halı hazırda. Zaten eltim yada görümcem bana bişi verecek olsalar ilk önce bna sorarlar kaynanam neden atlıyor artı bnm sorunun başlığında şimdi ne diyor kaynanam yazıyor? Konuşmada dediki  verdiğimizde nasi  alicaz dedi? Verdiğin biseyi birinden geri alablirmisin ? Yada verdik bizim almaya durumumuz yok mu demek istedi bn bunu anlamadim
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kadın kötü bişey dememiş ki ele gidene kadar sizin bebek oynasın demiş annen dese kız kardeşinin cocugunun kıfayetini oyuncagını o zamanda mı almıcaksın bizlerde başkalarının oyuncakları ile oynadık gitdik ne var bunda valla bir avukat tanıdığımız var o bile çevresinde alıyor bazı kıyafet ne olacak yanı 
0 oy
(48,660 puan) tarafından
oyuncak konusunda kötü bisi dememiş ki telde mesaj okumada haklisin
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Kaynanan size masraf olmasın zaten var oyuncak diye öyle demiştir şimdi eltimde varken ben niye alıyım bi daha ne gerek var kaynanan da bunu düşünerek demiş yani bunda kötü ne var. 
tarafından
Ccanm mevzu eltimide görümcemde olan şey değil. İhtiyacı olan biri  için bisiler toplanırken kaynanamın bni araya sokmasi. Zaten eltim yada gorumcemden bişi alçak olsam onlarda verecek olsa önce bana sorarlar öyle degilmi. Bnmle alakası olmayan bı muhabbette kaynanam neden atlıyor bnm adıma. Kötü düşündüğünü söylemedim bn zaten yazdığımı tam okursan eğer veririrzde nasıl alırız bidaha demesine takıldım ben.  Madddi olarak alamazmiyiz ? Yoksa baskaasina verdiğimiz şeyi gerimi nasıl isticez demek istiyor? Şimdi ne diyor bu kaynanam dediğimde buydu zaten
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Haklısın bebeğim iki görümcemğn oğlumun arasında 13 yaş var büğünün oyuncakları ile büyüdü diğeri üstelik alım güçleri var bana giyim getirmiş sağolsun kendi aldığım vardı hediye onlara onları bile geri götürdüm benim de ilk bebeğim ben de özeniyorum zaten aramız da bozuldu kaynanayla o gönderiyor ben kapıya koyuyorum alt üst birlik bizim de 
tarafından
Bn giydiririm diiyordum ama bu muhabbbetyen sonra bı ignelerini ne alırım ne getiririm evime sırf kaynanamın bu muhabbetinden ötürü
(13,202 puan) tarafından
Aynen benim de öyle oldu giydirecek olacaklarımı bile giydirmiyorum
0 oy
(678 puan) tarafından
Ne varki  bunda kadın atma demiş senin kızın oynasın diye senin çocuğunu düşünmüş yani ben art niyet göremedim tabiki sen alırsın o ayrı ama hazır var olan oyuncagida kullanabilirsiniz yabancı değil
tarafından
Bunda şu War. Görümcem  orda deseki kızım oyuncaklari War ayırdım oynatirmisin diye amennna. Ama bu muhabbete eltim yardıma ihtiyacı olan biri için isityor zaten. Bnm ihtiyacım yok. He bide şu War bn yardıma ihtiyacı olan insanlara atacagim şeyleri vermiyorum. Eskimiş kıyafetlerimi vermiyorum mesela bana olmayan kıyafetlerimi veriyorum eskileri atıyorum çöpe. Bnm takıldığında nokta eltimin yada gorumcemin çocuklarının eşyalarını istememek değil yardıma ihtiyacı olan bı insan için istenirken bni araya sokmasi. Üstüne bide veririz bidaha nasıl alırız demesi canm. Düşünüyorum nasıl alırız? Madddi olarak durumumuz mu yok alamıyoruz. Yoksa yabancı insan geri alabilcezmi verdiğimizi ne demek istiyor bn bunu anlamadım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 354 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 442 göst.
0 oy
24 cevap 545 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu

379,469 soru

11,359,618 cevap

34,836 kullanıcı