0 oy
584 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
1 yıllık evliyim. Evlendikten 1 ay sonra isteyerek çocuk yaptık. Eşimin abisi 2 yıllık evli henüz çocukları yok, tedavi görüyorlar. Ben eltimden 6 yaş büyüğüm. Ben belki bizim de tedaviye ihtiyacımız olur diye erkenden denemek istedim. Çok şükür ki tuttu. Ama kaynanam eltimden dolayı sevincini bile göstermedi. Çocuğa hiçbir şey yapmadı. Her şeyini annemle ben yaptık. Kaynanam el işi ceket yapacaktı parasını bile eşimden aldı. Yaptı ama vermedi. 1 çorap bile almadı anlayacağınız. Benim annem çeyrek taktı diye kendileri de taktılar yoksa o da olmayacaktı. Kaynanama beşikleri kaldıracağımı hatta 2. El olarak satacağımı söyledim. Kaldırma daha 2. Olacak dedi. Düşünmüyorum dedim hafif tebessümle seni öldürürüm yapacaksın dedi. Ben ne hamileliğimden ne de doğumdan sonraki süreçten tat alamadım. Herşeyime laf söylerdi, kendi daha iyi bilirmiş. Bu çocuğa bakamıyorsun, aç bırakıyorsun, çocuk şimdi 2 kat kiloda olmalıymış falan. Ama tüm kontrolleri maşallah iyi. Doktor 4. Ayda alması gereken kiloyu 2. ayda almış diyordu. Bir de oğlumu sürekli benim kucağımdan direkt alırlar, uyutmaya çalıştığım zaman uyutma deyip sevmek isterlerdi ve bırakmazlardı. Siz bu durumda olsanız 2. yi düşünür müydünüz? 

18 Cevaplar

+6 oy
(2,330 puan) tarafından
Kaynanan tek bir konuda haklı beşiğini falan delimsnde satiyon güzelce paketle kaldır herşey ateş pahasi bir beşik olmuş üç bin çocuğun olur niye olmasn kaynanan dedi diye değil ama üç beş sene bile geçmeden elindeki büyüyünce istiyor insan bir bebek daha şuan çok baskı altındasn kaynanan için çocuk yapacak değilsin tabiki bu saçmalık ama bebeğin büyüğünde kardeş istediğinde falan çeyiz düzer gibi bebek eşyası dizmek çok saçma ve zor elinde varken delilik etme
(7 puan) tarafından
Hemen satmayı düşünmedim zaten ilerde satacağımı söyledim. Bu anlattıklarım daha hiçbir şey. Çocuk ağlamaya başladığında benden alıp eltime verirdi. Sizden iyi bakıyor siz dua edin ona derdi.
(2,330 puan) tarafından
Senin gene iyi bnmki emzirme odasında açtı senin göğsünün ucu yok diye dayadı memesine çocuğu kaynanam :D eve bir geldik elli yaşında kocasına diyordu hadi gidelim kız bebek yapalım :D her insan yaşıyor kuzum ya benm daha elti yok amaa hepsi birbirinden beter birgün eşim çocuğun burnunda smuk varmış onu alırken gördü şey dedi bnm oğlum senden iyi bakıyor çocuğa :) kayinbabam geldi bakan iyi bakmış diyorlardı bir ara çocuk tombul olunca sanki bakıcı vardı gelin iyi bakıyor değil ha bakan iyi bakıyor
(7 puan) tarafından
Bunlar neden kabullenemiyorlar gelinlerinin iyi baktığını. Aynı sorunu yaşıyorum. Kaynanan da çok fenaymış :)
(396 puan) tarafından
En mantıklı yorum kesinlikle katılıyorum
(624 puan) tarafından
Cümlenin sonu şey gibi olmuş aptallık etme bihter ziyagilsn sen
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sinir hastası olmak istersem düşünürüm 
(7 puan) tarafından
Ben bu çocuğumda oldum sanırım. Sinir küpüne dönüyorum resmen.
tarafından
Eşyalarını satma ama fiyatları hergun artıyor ben hepsini kaldirmistm kazayla ikinciye hamileyim şimdi tekrar indiricem güzelce pakatleyip kaldır ilerleyen zamanda yapmak ve yapmamak sizi ilgilendirir sadece
(7 puan) tarafından
Öyle yaparım muhtemelen.
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Bu tamamen senin ve eşinin isteğine kalmiş. Kaynanan ne derse desin takılma o dedi diye yapacak değilsiniz zaten büyükler der öyle şeyler. Benim kaynanamda ikinci ikinci diyordu ben beşiği de sattım bebek arabasını da sattım kadın hala ikinci diyor :D
(7 puan) tarafından
Kaynana ortada hiçbir eşya kalmadı ne 2. si deseydin :))
(1,236 puan) tarafından
Olur bı gün Allah büyük diyorum o da bekliyor torun haberi :D
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Aynı muhabbeti geçen ben yaşadım ocağını tütütecek bide oğlan doğuracakmışsım benim kızım da aşırı zor Bi bebekti 10 yıl yaşlandım sanki Birgün gelip doğru düzgün bakmadı şimdi boş boş konuşuyor herşey senin elinde bırak konuşsun kendileri doğurduda noldu 
(7 puan) tarafından
Benim oğlum gündüz uyurdu ama sürekli uyandırdıkları için uyku düzeni kalmadı. Gündüz yemek yapamıyorum bu yüzden. Bu kez yemek yapmamama laf ediyor. Neymiş kendisi ne olursa olsun evi yemeksiz bırakmazmış. Bebek güldüğü zaman sevmek güzel. Ama ağladığı zaman uğraşmak istemiyorlar
(1,237 puan) tarafından
Allah tan gelinlere çocuk yaptırmak kaynanaların elinde değil
(7 puan) tarafından
Aynen çok şükür ki öyle bir şey yok
0 oy
(409 puan) tarafından
Bu kaynananın değil senin ve eşinin vereceği karar hiç birşey demene cevap vermene bile gerek yok .
(7 puan) tarafından
Sürekli aynı şeyi söylemesinden sıkıldım. Eşimin de aklına girecek diye korkuyorum
0 oy
(981 puan) tarafından
İlerde canin isterse yaparsin kaynanada soyleyebilirsin bunu allah izin verirse 3 seneye 5 seneye istiyorum once bu cocugumun tadini cikariyim buyutuyum sonra insallah falan diyebilirsin onun istedigi zamanda olcak degil.kkmse istiyo diye cocuk yapilmaz.faydasida yokmus zaten.kendine guvendigin hazir hissettigin zaman yaparsin bunlari guzel guzel soyleyebilirsin aceleye gerek yok.allah isteyene nasip etsin aratmasında bunaltmasında
(7 puan) tarafından
Amin inşallah.
Ben birkaç yıl sonra inşallah ama şimdi düşünmüyorum demiştim bi kez. Ona bile tepki göstermişti
(981 puan) tarafından
Bosver isine karistirma kendi ailen uzerinde senin otoriten olmali.konussun dursun sen esini kendi tarafinda tut.ogullari diyince hic cdvap bile veremiyolar.ben altli ustlu oturuyorum hep esimi bahane ederim inelim dedimde uşendi falan diye.cocugumu vermek istemiyorum halbuki ondan.benm kaynanam iyi karismaz aramizida bozmaz ama ben yinede kiskaniyorum bi bakiyo gozu dusuyo cocugu icine sokcak gibi seviyo sanki kendi dogurmus gibi.torunu sevsin tabi ama yinede kiskaniyorum ben
0 oy
(625 puan) tarafından

Zaten ülkenin bu halinde 2. düşünülmez de sizin durumunuzda asla asla düşünülmez. 

Ama siz kesin yaparsınız:)

(7 puan) tarafından
Ben 1 kızım olsun istiyorum. Ama oğlumda yaşadıklarımı onda da yaşatırlar diye korkuyorum. Beni sadece doğuran olarak görüyorlar. Sanırım onlara göre bu çocuğun tüm hakkı onlarda. Kaynanam ev üstüne gelin ben bakarım diyor ama çocuğun altını bile değiştirmedi bu zamana kadar. Kustuğu zaman bile midesi bulanıyor
(625 puan) tarafından
E 2. inşallah kız olur o zaman ne diyelim:)
(7 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
(21 puan) tarafından
Onun için değilde bebeğin hayatta tek kalmaması adına kardeş yapabilirsin. 
(7 puan) tarafından
Ben zaten 1 kızım olsun istiyorum ama bunlar yüzünden soğudum biraz. Kız olmasa bile 2. yi yaparım diyodum. Şimdiye kadar ne evliliğimden, ne hamileliğimden ne de doğumdan sonraki süreçlerimden tat alamadım. 2. yi Allah nasip ederse yine başım gözüm üstüne. Ama aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. Kaynanam 1 kez olsun bebeği yıkamadı. Annemi çağırdım yıkaması için. Annemler geldi o çıkıp gitti. Şimdi 3 aylık oldu yıkayalım diyor. Gerek yok ben hallediyorum diyorum ya da annem yıkadı diyorum.
(21 puan) tarafından
Ben kaynanami cagirmamak için 40dan sonra kendim tek başıma yıkadım yeterki gelmesin. Kendini bisi yaptım sanar diye:) hiç bir emeği yok çok şükür uzerimde
0 oy
tarafından
Kaynanayi boşver kardeşi olmalı her cocugun
(7 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum ama onlardan dolayı korkuyorum yapmaya
0 oy
(8,871 puan) tarafından
Ay ne kadar hadsiz sanki kendisi doğuracak 
(7 puan) tarafından
Kendi sadece sevecek
0 oy
(2,651 puan) tarafından
İlk çocuğumu eşim ve ben istedik Rabbim nasip etti oldu ikinciyi ikimizde istemiyoruz kimse içinde yapmam heleki destek olmayan kaynanam için
(7 puan) tarafından
Bende onlardan dolayı korkuyorum işte
0 oy
tarafından
Takılma bosver kaynanaya ama sen o eşyaları satma kaldır yarın bir gün  belki çocuğun olur kullanirsjn 
(7 puan) tarafından
Zaten ilerde satarım diye düşündüm.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hayır tabii ki de düşünmezdim hem oğlun varmış şimdi ikinci kız olursa seni daha çok ezmeye çalışır  huzurunu daha çok bozarlar.
(3,895 puan) tarafından
Böyle bir kaynanaya yetemezsin eğer ben tek kelime etmem katlanırım dersen ikinci kız istiyormuşsun olursa o zaman yine seni ezmeye kalkarsa mecburen susacaksın zaten sende kaynananı anlamışsın.Ona göre karar vermelisin.
(7 puan) tarafından
Ben 2 yıl sonra düşünebilirim. Her şey Allahtan tabii belki daha erken olur, belki hiç olmaz. Ama şuan düşünmüyorum
(3,895 puan) tarafından
Anladım.
0 oy
(6,958 puan) tarafından
Bende o durumdaydım benim kaynanamda ilk günden beri ikinciyi yap deyip duruyo ama umursamıyorum seni öldürürüm ne demek pardon eşin ne diyo bu duruma bu cesaret nerden geliyo yani senin doguracagin çocuğa o mu karar verecek eşin bilmiyosa şöyle ağzının payını versin bu ne hadsizlik ben yerinde olayım bütün eşyaları satarım ona inat ikinci de olursa bi daha alırım ona mı sorcam herşeyi paylaşma onunla boşver benimki de kilosunu beğenmedi 5 aylık olana kadar mama ver dedi durdu zayıf dedi onlarla birlikte olduğumuzda çocuğu hiç bana vermezlerdi herşeyi kendileri yaparlardı altını batirirdi kaynanam değiştirdi uykusu gelirdi kaynanam uyuturdu bi kavga çıkardım şuan 27 aylık oğlum 1 kaşık yemek yediremediler az bile yaptim
(7 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın. Eşime söyledim ama aileci olduğu için umursamadı. Bende artık hiçbir şey anlatmıyorum eşime. Bana daha neler neler dediler de eşim ses etmedi. 2. yi kolay kolay yapmam sanırım
(6,958 puan) tarafından
Benim eşimi bi görsen asıl o zamanlar ailesini hele babasını tobe haşa Allah gibi görüyordu onlar en iyiyi bilir en doğruyu yapar biz bilmeyiz cahiliz biz karışmayız onlar yapiyolarda herşeyin en iyisi o dur diye düşünüyordu hakliyken hep benimle kavgaediyodu beni suçlu çıkarıyordu evimizde ne olup bitiyor herseyi onlar duyuyodu her konuda mutlaka bi fikirleri oluyodu şöyle yapın böyle yapın diyorlardı eşimde annem babam böyle dedi böyle yapcaz diyodu kizevdeki çöp posetimin markasına kadar karıştı adamlar ben bu kocayı yola getirdiysem sen daha iyisini yaparsın hiçte çekme laflarını ailesinin huyunu bilsin herkes ona göre davransın şöyle eşine sen kavga çıkar yoksa daha çok çekersin valla bacım bak yanlış anlama beni ben burda aşan kesen hemen bosayan çok gördüm ben olsam asla çekmem ben bosanir8m diye gaza getirenlerdwn bahsediyorum hiç doğru bulmuyorum bu durumu benim söylediklerimi da onlarla aynı kefeye koyma diye söylüyorum ben şu evlilik hayatında tek bişey öğrendim herkes ailesinin huyunu suyunu bilecek ve bi derdin varsa söyleyeceksin sen alttan aldica rahatsız olduğun şeyi soylemedikce daha fazlasını yapiyolar böyle birikiyo birikiyo ya insan büyük bi patlama yasiyo ya içine ata ata hasta oluyo ya da boşanıyorlar olan çoluk çocuğa oluyo bence yol yakınken tepkini koy zaman geçtikçe sonuçları daha ağır oluyo emin ol
0 oy
(12,960 puan) tarafından
Yani hiç bir şey yapmak zorunda değil. Hayatına karışmaya da hakkı yok. Tepki göstermekte haklısın ama tepkinin asıl sebebi kötü davranan yardım etmeyen bir kaynana olmasına rağmen çocuk istemesi olmamalı iyi yardımsever bir kaynana olsa olur anne yapayım mı diyecektin çocuk iki kişiyle yapılır bizim eşimle ikinci bir çocuk düşüncemiz yok diyeceksin bitti. 
(7 puan) tarafından
Eşim 2. yi istiyor. Sırf annesi istiyor diye hemen bugün bile yapabilir. O derece aileci
(12,960 puan) tarafından
Çocuğun olup olmamasının kararı annenindir canım sen istemiyorsan korun eşinin insafına bırakma. Çocuk istediği için seni ikna etmek istese anlarım ama sırf annesi istiyor diye çocuk yapacaksa
0 oy
(695 puan) tarafından
Gerçekten hazirsan sabrın varsa yaşın da gencse düşün ama sabrın yoksa gelecek bebeğe de yazık sonuçta bebeklerimiz bizi seçmiyor biz istiyoruz ve çocuk yapıyoruz bakamadiktan sonra 2 3 4 yapmanın anlamı yok rabbim bakabilecek olana versin diyorum her zaman bir oğlum var rabbim oğlumu bana bağışlasın sağlıkla hayırlı günlerini göstersin ewletlarimizin çocuk kolay dünyaya gelmiyor ve kolay buyumuyor dışardaki insanlar hiç bir zaman umrumda olmamıştır ben istemiyorsam istemiyorumdur yani ne demek ikinciyi de yapacaksın öldürürüm seni inadına gene yapmazdım ◉⁠‿⁠◉bbu arada bende oğlumun iki beşiği vardı ikisini de sattım alan hayrını görsün yeter inşallah bana yavrum dizinde hakkını, da hayırlısı olsun.
(7 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah  Benim eşim fazlasıyla aileci. O yüzden pek bir şey diyemiyorum. Bana kalsa 2 yıl sonra 2. yi düşünürüm şuan değil. Ama onlar beraber büyürler diyorlar. Hiçbir şey demiyorum artık
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim de üç çocuğum var. Kayınvalidem takmış bunlar büyüsün sevmek için bi tane daha yap. Böyle bi saçmalık olabilir mi yahu. Sanki bana bi faydaları var. Bi deri bi kemik kalmışım uykular haram olmuş tam rahat edecekken bi daha başa sarcm. Çok biliyorlar
(7 puan) tarafından
Bende zayıfladım iyice. Eşim de kilo al diyip duruyor. Yorgunluğumu, halsizliğimi görmüyormuş gibi. Keşke destek olsaydı da ona göre konuşsaydı diyorum bazen.
Ben artık hiçbir şey demiyorum. Ne desek de boş çünkü

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 447 göst.
0 oy
3 cevap 295 göst.
0 oy
12 cevap 453 göst.
1 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,530 göst.

379,309 soru