0 oy
834 göst.
Diğer kategorisinde (2,722 puan) tarafından
Ayrı şehirlerdeyiz yanlarina geldik bugun isimiz vardı esimle carsiya cikalim dedik aylardr bi yere cikamiyorz virusten cocuklari anneme biraktm kayinvaldemde var kucugun alti kac saat kakalı kaldiysa hep pisik olmus 18 aylik hic pisik olmamisti kiyaftleri hep kaka olmus cikarip temizi giydrmemisler ask olsn anne dedm bi hicmi bebe buyutmedin yazik degilmi dedim bide erkn gelin diyip duryo ya bu aylarca evde az gezsin idare edeyim demiyo agrıma gidyo hicmi kiymetimiz yok eller yillArca bakiyo torun buyutuyo sagdece dert yanmak istedim kizlar siz olsaniz uzulmezmiydiniz 

30 Cevaplar

+1 oy
(3,895 puan) tarafından
Valla herkesin evladı kendine kıymetli bn babama bile güvenmiyorum.Bnde çocuğu kv'ye bırakırım bnmki de bezli ama yarım saat 1 saati geçmez.Sonuçta kimse kimsenin çocuğunun altını değiştirmek zorunda değil babaanne ya da anneanne olsa bile!! Bir kez eltime bıraktım.Çocuğun bezi dolunca değiştirmişti yani zahmet ettiği için gerçekten çok utandım.Sonuçta onun sorumluluğu değildi sağolsun yaptı.
(3,895 puan) tarafından
Tabii insanın bir yerde düşünmesi gerekiyor yaşlılar ama gayet dinç indanlar ama kendileri bilir.Zorla baktıramam sonuçta 2-3 yıllık kaybım olur sonra zaten kreşe falan veririm.
tarafından
Aynen öyle canım zorla tabi ki de olmaz...
Inşallah istediğin şeyler olur
Ve güvenebileceğin insanlarla karsilasirsin
(3,895 puan) tarafından
Ben çoktan umutlarımı yitirdim tek umudum evlatlarım ❤
tarafından
Bir umudunun olmasida güzel ama..
Ama yine yitirme sen diş dünyaya karşı hep pozitif bak herşey emin ol düzeliyor..  
Kendimden biliyorum
(3,895 puan) tarafından
Hadi inşallah ..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok haklısın ben çok alınırdım.
(2,722 puan) tarafından
Ya kirk yilda bi birakiyorm yazik degilmi
tarafından
Cidden çok yazık. Hadi sana erken gel demiş o ayrı. Benim zoruma giden çocuk hiç mi kokmadi küçükte değil. Her insan farkeder.
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Sadece vicdan diyorum bebek o ya 
(2,722 puan) tarafından
Kiz altini bi gor cok uzuldm telefondada sordm bide kaka n yaptimi bakin diye
(4,662 puan) tarafından
Demek ki herkes kendi evladına sen hibi bakamaz emanet etme kimseye
0 oy
tarafından
Kayınvalide falan değilde insanın kendi annesi yapınca çok zoruna gidiyor değil mi
(2,722 puan) tarafından
Aymn oyle oluyo canm ya insan bi bakar temizler
tarafından
Yazık günah. İşte bu yüzden bitek eşine güveniceksin kimse kendi çocuğu gibi görmez
0 oy
(119,250 puan) tarafından
annen ne dedi neden degisyirmemis bez degistirme 3dk bile degilki
(2,722 puan) tarafından
Ya yazik dedim kizdim durmadan altinami bakcak diyo tabi bakcaniz dedim bn 5 yasindaki oglumu bile pisik yapma 5 yildr adamlar bi gunde pisik etmis kaynanm hic seslenmiyo iyi bakmislar allah ragzi olsn
0 oy
tarafından
Annen gilde kayinvaldengilde varsa lafla unutmuştur zoruna gitcek bisy yok çocuk bu pislikte olur düşer de bisyde olabilir herşey olabilir
(2,722 puan) tarafından
Su toplamis nerdeyse kac saat unutulacak bi durumki bu dusmesine kalkmasina bise demem ama dikkat etmekte lazim ama
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Ne dedi ya Benim annem de öyle ödü kopar oğluma bakacam diye kendisi beni oturtturur ama abimin kızı var onu ben istedim der ona bakar annesi çalışır 
(2,722 puan) tarafından
Bn anlamiyorm hicmi degerimiz yok
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Yazık kız bebişine duş aldırıp pişik kremi sürseydin.. Annen için de dicek bişi bulamıyorum canım 18 aylık ne demek üzüldüm 
(2,722 puan) tarafından
Uste cikyo kizdimda su toplamaya gelmis nerdeyse surdum kremini n
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Haklısın imkanım olsa ben geri dönerim evime yılda 1 kere giderim oda gidersem tabi annen ayıp etmiş hiç halden anlamamış
(2,722 puan) tarafından
Zaten cok az geliyorz canm
0 oy
(1,396 puan) tarafından
İşte insanın kendi canından kanından olan kişi bunu yapınca insan daha çok üzülüyor içerliyor :/

Gerçekten bende çok alınırdım
(2,722 puan) tarafından
Aynn ya anne bide bn nasil bakiyosam onunda o kadar bakabilmesi lazm
0 oy
(431 puan) tarafından
Aman ne alınacağım herkesin evladı kendine değerli bn güvenmem anneme bile hiç bu risklere de girmem tabi bu bnm görüşüm sana gelince haklısın 
(2,722 puan) tarafından
Bnde kimseye guvenmem annem disinda derimde anamda cok iyi bakmis anladm artk ama cok bunaldim az dolanayim dedim
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Çok haklısın cnm bende olsam bende üzülürdüm neden açmamış ki
(2,722 puan) tarafından
Bi kere degismis bida bakmamis nerdyse su toplamaya gelmis kac saat durduysa
(3,167 puan) tarafından
Yaaa kıyamam bebişine çok üzüldüm krem sürse inşallah hemen geçer
0 oy
(111 puan) tarafından
Canım bence sen birazcık alınganlık yapmışsın. Anneler hiçbir zaman evlatlarına da torunlarına da kıyamazlar. Belki o an dalgınlığına denk geldi. Belki bebek ağladı onu avutmaya çalışırken tuvaletinin kokusunu dahi fark etmedi. Yoksa bile bile yapar mı hiç. Seneler geçmiş üzerinden. Bazen annelerimizin de çocuk bakmayı unuttuğunu fark ederiz. Belli bir yaştan sonra onların kafaları çocuk sesini kaldırmıyor. 
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Maalesef olacak iş değil. Çok üzücü gerçekten. Kokuda mı almamışlar yani o da garip. Ben korona olduğum zaman koku duyum gitmişti, bide ağzım burnum kapalı maske var kaka yapar gibi yaptı baktım poposuna kenardan Bi şey yok, sonra artık çiş dolmuştur bezini değiştirmek lazım diyip Bi aldım ki diz kapağına kadar kaka olmuş poposu yumuşak yerleri bile pişik olmuştu o kadar çok ağladım ki anlatamam. Hıçkıra hıçkıra ağladım eşim yeter artık harap ettin kendini çocuk iyi bak gülüyor demişti onun gülüşü ile sakinleştim ama hala bazen aklıma geldikçe kendime çok kızıyorum. Annen anne sonuçta onu öyle pişik içinde görünce üzülmedi mi. 
(2,722 puan) tarafından
Duramdan altini bakcam dedi bende tabiki bakcan dedim
(1,630 puan) tarafından
Emanet etmişsin sen ona tabii ki bakacak ama düşüncesizlik yapmış maalesef
0 oy
(337 puan) tarafından
Yılda bı kere gitmişsin annende kötü yapmış ben alinirdim Küçücük çocuk yazık pişik agritir bide 2dkkasini almazdı değiştirmek 
(2,722 puan) tarafından
Umursamiuolar ya bn analayamiyorm
(337 puan) tarafından
Canım sende söyle ben annemle aynı sehirdeyiz ama uzak evlerimiz baya ben çoğunlukla çocuğu ona bırakırım bişey söylediğinde soğuk olsada sıkı sıkı giydiririm yanımda gotururum
0 oy
(17,721 puan) tarafından
Valla çok haklısın canım yazık ya kıyamam bebişe iymi şimdi
(2,722 puan) tarafından
İyo ama altina krem n surerkn agladi
(17,721 puan) tarafından
Nişasta ve sana yağ sür istersen bide kuzu
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Ya ben sert çıkardım yazık ya annanne olmasından ziyade bebek yani yazık o saattce altı öyle gezer mi
(2,722 puan) tarafından
Kizdm ama kime kizdm hiccc
(3,053 puan) tarafından
Bidaha bırakma ya yavruna yazık
(2,722 puan) tarafından
Birakirmiyim ama aylardr evin icinde bunaldım bi idare edemediler
(3,053 puan) tarafından
Bakmak işlerine gelmemiş bence canım çocuğu salmislar durum o
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Haklısın canım benimde zoruma giderdi 
(2,722 puan) tarafından
Anne olunca daha zoruma gitti
0 oy
tarafından
Kayınvalidenlerde annendelerse ymeek cay telaşı unutmuş olabilir sadece annene kızma bu konuda biri anneanneyse diğeride babaanne o da değişebilirdi 

Ayrıca yorumda gördüm su toplayacak kıvama gelmiş demişsin o kadar uzun süre kimseye çocuklarını bırakma sende annen dahi olsa
(2,722 puan) tarafından
Bm kaynanama guvenip birakmadim ama kuzum o zaten bakamaz ama uzdu annemin durmadan altinami bakcak demesi
tarafından
Haklısın canım anne de böyle derse
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Haklısın valla en çokta pişik olmasına canım yandı günah değil mi o çocuğa benim oğlum 10 aylık kaka yapmasa bile 3 saatte bir alıyorum üzülüyorum çünkü altı çişli olunca vicdan azabı çekiyorum kimse anne gibi bakamaz ya kimse sen olamaz benimde çok zoruma giderdi insan annesine de emanet edemeyecekse artık 
(2,722 puan) tarafından
Bi tek anneme birakabilrdim ama artk cok uzun birakmiycami anladim

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 885 göst.
7 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Pufidikbebek (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,327 göst.
17 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 534 göst.
22 Şubat 2022 Aile kategorisinde Seher demir (3,859 puan) tarafından soruldu