0 oy
884 göst.
Aile kategorisinde (196 puan) tarafından
Kîzlar esimle markete gittik doalbim bzouktu hic birsey almamistim bugun aldim. 335lira tuttu ayiptir soylemesi kayvaltilik 2 pakette mama  aldim kendime bisküvı aldim bir paket turk kahvesi 8liralik pakette birde nescafe diger herşey ev ihtiyaciyfi esimde oğluma ve kendi yeğenleri tanesi 20 liradan 3 ayakkabi kendinede şort takim aldi 25 liraya biranda sessiz soyoenmeye baslado ben boyle gereksiz alisveris gormedim falan filan bende dedim gereksiz ne var Allah askina dedim vallahi gereksiz dedi zoruma gitti orda soylenmei ben disari cikiyorum dedim suratim düştü gelene kadar. Evde ayni muhabbeti yapti bende sinirlendim dedim madem paranin hesabini yaoiyorsun karinin kendine aldigi bir biskuviyi dert etcegine yegenlerine ayakkabi almasaydin cokmu lazim di dedim gectim mutfaga kendimi toplayalim derken devamlu gereksiz harcama yapiyoruz dedi ya dedim neyi harcıyorum ben evin icindeyim 7/24 bir gecen gezmeye cikardin 150 lira harcadin yedik içtik Allah razi olsun onun mu lafini yapıyorsun dedimm alisveris sende oara sende ben dışarıya cikiyorum çocukla dedim. Sustu sinirlendim agladimm  giderkende gelmis ben gidiyorum dedi  sadece baktim haklıyım dedi peki haklısın sen haklı ol defol git dedim. Sizce gercekten o mu haklı.

29 Cevaplar

+6 oy
tarafından
düzenlendi
Heryerde söylüyorum. Kendinize para harcayın ve harcatın.. Sizin için harcama yapmaya alışsın ki sonrasında gözüne batmasın. Çok görmesin. Siz kısarsanız, harcamam yok derseniz acırsanız eşiniz Bi zaman sonra size acımaz ve harcama yapmaz. Ne alsanız laf eder kızdırır sinir eder. Durumu varsa da alın aldırın yoksa da alın aldırın alışsın ki eline ilk geçen parada aklına siz gelin sizin için bişeyler almaya alışsın.. Kadınlar saçma sapan Bi kıyamama yaşıyor aman harcatmıyım dursun diyorlar adam dışarıda orda burda çay içerek o parayı çatır çatır harcıyor. 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Böyle adamları gırtlağa kadar borca sokucan anca o zaman kıymetini bilir :)
(648 puan) tarafından
Hahahahhaha:))) aynen
(196 puan) tarafından
Vallahi aynisini dedim ona girtlagina kadar borca sokmadim ondandir gozune bir biskivi batti dedim
+1 oy
tarafından
Yuh böyle kocalardan nefret ediyorum eşin çoluk çocuğun yiyor iki kuruşun hesabını yapıyorsun ayıptır ya
(196 puan) tarafından
Eli cok aciktir asla laf ermez ama bugun niyeuse dengesizligi tuttu
+1 oy
(1,654 puan) tarafından
Keske tum kadinlar kendi ayaklari ustunde durabilse ben gereksiz bisey goremedim canim yigenlerine ayakkabi alan adam senin biskuvine laf edemez bnce
(196 puan) tarafından
Ne bilim ya
+1 oy
tarafından
Esin haksız ama sen de ne surat asıyorsun mecbur alacaksın de ağlamak ne yaa bana yedirmeyeceksin de kim yiyecek de çatır çatır konuş 
(196 puan) tarafından
Normalde herseyimi alir laf etmez adam ilkkez boyle birse yapti ne tepki verecegimi bilemedeim aglamayi secstim:D
+1 oy
(3,750 puan) tarafından
Vereydin geri, bisküvi ve kahveleri eşine al madem gereksiz bunlar iade et istemiyorm başıma kalkma ama yeğenlerine aldıkların gereksiz değilse de hakkımı helal etmiyorum deseydin kuzum bn olsam, derdim ki, çok şükür bizde durum tam, tersi, olur hep 
(196 puan) tarafından
Alışık olmadigimiz birnoonu gercekten ilkkez boyle birseybyasadim eve gelince devam edince cok sinirlendim
(3,750 puan) tarafından
İnşallah hatasını anlar cnm ya çünkü hesap sormak bile iyi değil
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Neresi haklı be neresi haklı 
(196 puan) tarafından
Cok moralim bozuldi hic para harcamam virus var 6 aylik bevegim var hic biyere cikip para harcamam
(1,618 puan) tarafından
Madem okadar söylenecekti yeğenlerine ayakkabı almasaydı çok ayıp yaptığı valla ne gereksiz alışveriş yaptık diceği yerde ne kadar gereksiz konuşuyorum demesi lazımdı
(196 puan) tarafından
Cok zoruma gityi yq
0 oy
tarafından
Neresi hakkı senin alacağına takacagina yigenlerin e aldığı taksın ne gerek var yani onlara almış hayret bişe 
(196 puan) tarafından
Benim aldigim seyler 20 lira tuttu onuda aldim gunzud tekim geceye kadar cocuk uyudugu vakitte gider balkonda içerim diye ama burnumean geldi
tarafından
boşver canım hiç takma sıkma canını
0 oy
tarafından
Sacmlama hakli falan degil  bu arad 20 tl ayakabimi varmis kiz 
(196 puan) tarafından
Bime gelmis 20-24 numara arasi gezerin ayakkabisi bebekler icin
0 oy
(4,040 puan) tarafından
O zman bundan sonra alışverişi o yapsın
(196 puan) tarafından
Normalde o yapar zaten ben evde cok bunaldim dedim bende geliyim  ama keske gitmeseydim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yooo gayet de haksız. Sadece yeğenlerine değil senin yeğenlerine de alsa gözü kalıyorsa hayrı kalmaz yoksa zaten almasın mecbur değil. Kaldı ki masraf tutan tarafı da giyimler ve mama olmuş mama da az pahalı değil. 
(196 puan) tarafından
Ama anlamiyor cok oara az malzeme gorunce cenesi düştü
(13,202 puan) tarafından
Mamalar zaten uçuk zaten. Hiç market  düzmesin o zaman.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Hey Allahm yaa sinir olurum bu tarz konulara. Benimki de buna benzer bi kaç defa mırıldandı bi iki sustum sonra söylendim kızdım  bende baktı haklıyım şimdi ağzını açıp tek kelime etmiyo aksine aldığım hiçbişeye söylenmiyo. Demem o ki susma kardeşim sen sustukça o şekilde oturak ve daha kötü olcaksn. Biz kadınların da bi gururu var ihtiyaçlarımızı karşılamak hakları paşa paşa alacaklar:)
(196 puan) tarafından
Oara harcayan biru olsama amenna ama gercekten degilim ya.
(4,889 puan) tarafından
Zaten öyle olmadığımız için başımıza kalkıyolar sen harca kz takma valla taktığınla kalırsın sonra
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Birde bakıp haklıyım demiş iyi ki aldıklarını kafasına fırlatmamıssın nasıl sabrettin, sanki aldıklarınızı tek sen yıyorsun oda yiyor kendi cocugu da yiyor ben bu erkeklerı anlamıyorum ya
(196 puan) tarafından
Bende anlamiyorum ya.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kız iyi almışsın bile 335 TL ye ev ihtiyaçlarını. Eşim şuan çalışmıyo virüs yüzünden ama çalıştığı dönemlerde bizim haftalık 300 TL zaten mutfak deterjan vs ev masrafı sen iyi almışsın valla haklı değil eşin 
0 oy
tarafından
Cnm her eş illaki diyordur bnmdr eşim söylüyor mesela ama yinede ne istesem alir hic kismaz ve eşin haksiz yegenlerine almasa tamam dicem
0 oy
(119,126 puan) tarafından
Kiz eniste hakli degil uzme kendini
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Sen kendine istediğini alabilirsin canim almaya da mecbur yeğenlerine almak zorunda değil ama hiç kafaya takma boşver he he de geç:)
(196 puan) tarafından
Illkez yapinca biraz sinirlendim
(1,037 puan) tarafından
Çok biliyosan gel sen yika kocacım de :)
0 oy
(48,491 puan) tarafından
kendine daha cok.seyde.alabilirdin gözüne batiyosa nedene evlenmişte sorumlulugunu almis
(196 puan) tarafından
Ya hic boyle yapmazdi illkez yaptı
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Bu adamlarin akli nasil calisiyor anlamis degilim gereksiz hicbirsey yok tek acelesi olmayan şey yeğenlere ayakkabı ve kendi aldığı şort onları almasaydı ozaman o çok gereksiz şeyler alıyoz dediğinde evet yaa aynen öyle keşke ayakkabı ve sort takım alacağımıza tavuk mama vs. alsaydik işimize yarardı bari deseydin ;)

0 oy
(6,053 puan) tarafından
Allah immmm yaaa nefret geliyor bana bunlari okudukca lan tavaya tasmi koyup kaynatacaksin kendinede alacaksin ewinede alacaksin ewine aldigi zoruna gidiyorsa hic calismasin cahil adam ya 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 834 göst.
17 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 450 göst.
27 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Buglemila (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 767 göst.
2 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Beyaz Gül (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.