0 oy
179 göst.
Aile kategorisinde (615 puan) tarafından
Çocuğunuz doğdu ve eve geldiniz. Ne kadar süre aralıklarıyla emzirmek gerekir? Bi de her emzirmede ne kadar süre verilir? 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 saate bir canım sarılık için de önemli emdiği kadar emsin
(615 puan) tarafından
Hıı çok az emerse yine de emmesi için uğraşayım mı acaba diye sordum. Ne kadar emmesi lazım diye.
tarafından
Yok canım doyarsa istemez zaten
(615 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim :)
-Reklam-
0 oy
(2,479 puan) tarafından
1.5 saatte 1 emzirdim yani memede kalış süresi degisiyor 15 20 dk falandi heralde hatırlamıyorum
(615 puan) tarafından
Çok az emip bırakırsa yine de emmesi için uğraşayım mı diye sordum aslında.
0 oy
tarafından
Hastanede hemsiRe 3 saate bir dedi ama ben 2 saate bir emziriyorum
(615 puan) tarafından
Hı teşekkür ediyorum canım.
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Hiç süre tutmadim her agladiginda emzirdim hani bir laf varya hak dese meme gün dese meme heh işte tamda böyle yaptım 
(615 puan) tarafından
Geceleri yada yenidoğanlar fazla uyuyor ya ağlamasa bile ne kadar sürede bi emmesi için uyandırmak lazım acaba diye ondan sordum.
(3,729 puan) tarafından
Maximum 2 saat benim.kizim.hic uyumuyordu da oyuzden dedim
(615 puan) tarafından
Kardeşimin çocukları da çok uyuyorlardı. Bende önden bi sorayım dedim bi kendi çocuğum için :) teşekkür ediyorum.
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Araliklari anliklari gibi okudum yok artik dedim:D

(615 puan) tarafından
Ay yok o kadar değil :D
0 oy
tarafından
Ay 2 saatte bir demişler benim çocuğum yarım saat anca duruyordu ilk ayda. Doymuyomuydy bilmiyorum da sürekli memedeydu
(615 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :)
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Her istediğinde ver saat tutma isterse yarim saatte bir emsin hem sütün olur hemde bebek doyar kilo alır 
(615 puan) tarafından
Geceleri yada yenidoğanlar fazla uyuyor ya ağlamasa bile ne kadar sürede bi emmesi için uyandırmak lazım acaba diye ondan sordum aslında. :)
(14,079 puan) tarafından
Gece saat başı uyandır 40 günden sonra bırak ne zaman uyanırsa ver
(615 puan) tarafından
Tamamdır teşekkürler :)
0 oy
(515 puan) tarafından
Canım 2 saatte bır emıyor 5 dk emıyor uyuyor baya sut gelıyor cok sukur bazen 10 dk emıyor bellı olmuyo gece aglıyo sureklı anlamıyorum surrklı emzırıyorum
(615 puan) tarafından
Emdikten sonra sağıp sütünüzü saklıyor musunuz bazıları da sütün de artması için çocuk emdikten sonra sağmak lazım diyorlar.
0 oy
tarafından
2 saate bir diyor doktor ve ebeler ama her istediginde ve surekli gerekiyor ilk zamanlar çünkü eme eme süt artar ve sarilik olmamasi icij
(615 puan) tarafından
Evet sarılık olmasından da korkuyorum. Geceleri yada yenidoğanlar fazla uyuyor ya ağlamasa bile ne kadar sürede bi emmesi için uyandırmak lazım acaba aslında onun için de sordum bunu. Bi de bazıları çocuk emdikten sonra sağmak lazım diyorlar. Sütün artması için diyorlar.
tarafından
Canım benim kizim da sarilik oldu benim ilk sutum azdi mama da verdim 1 ay tek her emmek istediginde ve saat başı denedim emmek isterse emdi emmek istemezse 2 saati bekledim çünkü sütun yaglanmasi önemli o yüzden 2 saate bi süt yaglaninca sarı lık daha hizli ve kolay gecer bak benim kizim su an 7 aylık oldu 1 kere tek sağdim o da sinava girecektim
(615 puan) tarafından
Peki teşekkür ediyorum.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
9 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde dguny (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
8 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sultantprk (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 375 göst.
11 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Denizada (7 puan) tarafından soruldu

378,999 soru

11,344,571 cevap

34,809 kullanıcı

...