0 oy
513 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (240 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Ben 5.5 aylık hamileyim. Boyun 1.57 normalde kilom 49 50 arasıdır ve tam idealidir. Hatta bi ara 43 e falan düştüm. Neyse evlendiğimde 53 kiloydum sonra pko ve prolaktin yüksekliği vardı çocuğum olmıyordu bende stresten hep yedim yedim. Ve 61 kiloyla hamile kaldım şuan 66 kiloyum 5 kilo aldım ama. Bacaklarım o kadar kalınlaştı ki anlatamam. Popom zaten kim kardashian gibi tayt giyemiyorum rahat rahat. Erkek bebeğe hamileyim ve tatlı yemeden duramıyorum. Normalde şerbetli tatlılardan çikolatadan nefret eden ben yemediğimde ağlayasım geliyor. Bu saatte kalktım supangle yaptım. Diyetisyene gitmek istiyorum ama maddi olarak ona para ayıramıyorum şuan. Ev kredisi doktor bebek alışverişi derken kalmıyor para. Sizce ne yapmalıyım. İrademi bi türlü tutamıyorum. Bana gaz verin lütfen

12 Cevaplar

+1 oy
(6,919 puan) tarafından

Kendine gel kim Kardashian  da para var zayıflar sende yok hey kızım nere bu gidiş dönüş yap heman oldumu gaz verdim:D

(240 puan) tarafından
Hahahah valla iyi gaz verdin :) tatlıları alın önümdeeeen :)
(6,919 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️kim koydu onları ora
-Reklam-
+1 oy
(7,118 puan) tarafından

Böyle yemeye devam edersen dr Nowzaradan' ın yaninda bulursun kendini :)

(240 puan) tarafından
Hahahah çok kötüsün :)
(489 puan) tarafından
ayy o hastaliklar cok kötü yaaa onlar da elinden gelmiyor iste yemek istiyorlar hep onlari anlamakta cok güç.  Cok zor . Allah yardımcıları olsun
(240 puan) tarafından
Gerçekten Allah yardımcıları olsun bende izliyorum o programı bacakları bile böyle sanki iki tane top koymuşlar gibi şiş oluyor yağdan yani Allahım aklıma geldikçe çok kötü oluyorum
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Şu an hamilesin tadini cikar yee dogimdan sonra emzirdigin icinde cok kilo verirsin şimdi hiç dert etme
(416 puan) tarafından
Verilmiyor emzirirken kandırma kizi dhsjjs
(240 puan) tarafından
Dert etme diyorsun haklısın ama hani derler ya 90 60 90 diye hani popo genişliği 90 dır burda. Bende 107. Hani yanlara doğru değil arkaya doğru ama kendi beğenmiyorum eşim çok kızıyor bana ama ağlıyorum bile offff
(489 puan) tarafından
Ben neden veremiyorum 9 aydır ne bir kg verdim ne ciktim oyle takıldım kaldım dogumdan iki hafta sonra 11 kg vermiştim hicbirsey yapmadan hemde sonra ne olduysa 3 kg aldim hamilelik öncesi kg ma 4 kg kalmıştı veririm bunu da dedim 1 aya ama 3 kg aldim . Hala da ekmeği kestim şekerli seyler kestim emziriyorum 10 aylik olmak üzereyiz tık yok anlamis değilim
0 oy
(119,055 puan) tarafından

Ye kiz can bogazdan gelir ye gitsin :D

(240 puan) tarafından
Keşke öyle olsa o işler :) yiyorum sonra da vicdan azabı çekip ağlıyorum
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Devlet hastanesine gidebilirsin canım zaten demişsin kız boğazini tutmasan nasil kılo vercen :) 
(240 puan) tarafından
İşte bana gaz verin diye :) doğru söylüyorsun devlete bakabilirim
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bende kiloya takım biriyimdir evlendigim de 48 kiloydum sonra 52 oldum hamilelikte 15 kilo falan aldım sana tavsiyem hamileliğin tadını çıkar ben öyle yaptım doğumdan sonra 10 kilo direk gider ondan sonra da sıkı diyet yaparsın şuan sadece tadını çıkar 
(240 puan) tarafından
Görümcem kilo vermek yerine üstüne 7 kilo daha aldı canım her bünyede aynı olmadığı için korkuyorum. Kimisi alıyor kimisi veriyor. Onu gördükçe dr ödüm kopuyor. Benle aynı boyda 90 kilo oldu neredeyse
(1,845 puan) tarafından
Ama işte nedeni farklı doğumdan sonra emzirme sürecin olucak eğer onda emziriyorum diye herşeyi yersen alırsın ben asla öyle yapmadım doğumdan ertesi günü direk dikkat etmeye başladım sende öyle olursan mutlaka verirsin
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Zaten diyetisyene gitsende kendini tutmazsan değişen birşey olmaz hayatından unu ve şekeri çıkaracaksın protein ağırlıklı besleneceksin ben bu şekilde hamileliğim boyunca 5 kilo aldım
(240 puan) tarafından
Un önemli değil ama postta da dediğim gibi şekerden nefret eden ben şuan deli gibi şekerli şeyler istiyorum. Bigün revani bigün şekerpare yapıyorum demin dr kalktım supangle yaptım. Hayır yapma yeme işte salaklık bende
(3,729 puan) tarafından
Evet yemeyeceksin başka yolu yok
0 oy
tarafından
Tarçınlı su iç canım tatlı isteğini azaltır

Kendine bu kötülüğü yapma fıstık gibi bir anne olmalısın lohusayken birde kilo mu derdin olsun
(240 puan) tarafından
İşte fıstık gibi anne olmak istiyorum :) üstüne bastın canım. Tamamdır. Peki çubuk tarçından bahsediyorsun anladığm kadarıyla 1 gece önceden falan mı atmam gerek
tarafından
Aynen çubuk tarçın canım suyu kaynat bir litreye iki tane koysan yeter soğuduğunda tarçınlar al suyu gün içinde bitir hatta karanfilde koyabilirsin mide yanmasına iyi geliyor ❤️
(240 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun :)
tarafından
Rica ederim kuzum senden de❤️
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Kız Allah seni vermeden duramıyorum okumuşum başlığını :))))))
(240 puan) tarafından
Hahababa Asilin annesi haaa :):)
0 oy
(489 puan) tarafından

Valla emzirme döneminde evde otur otur carpi iki olursun . Hele birde pandemi var . Bence daha fazla yeme yediğin tatlıların bebeğine hiçbir faydası yok xanim sadece Got gobek yapıyor.  Yeme yeme yeme yemeeeeeee.  Sonra inan vermek.cok zor . :D Sen güçlü kızsın yeme yeme yemeeeeeee;)

(240 puan) tarafından
Allahım inşallah yemem dediğin gibi :)
(489 puan) tarafından
Ben doğumdan önce kg alamayan dağları yiyen biriydim.  Hamililikte 15 kg aldim doğumdan sonra w haftada 11 kg verdim sonra 3 kg aldim bi hala veremiyorum emziriyorum birde haa anlamis değilm hamileyken bacaklarim hic kalinlasmadi ama doğumdan sonra kalinlasti.  Cok ilginç simdi veremiyorum 62 kg da kaldım 55 kg ile hamile kalmıştım.  Disari çıkıyorum her aksam yürüyüş spor yapıyorum ama hala tık yok arada bi kek yaparım yerim ama cok değil ekmek kestim mesela su bol içmeye çalışıyorum oyle iste . Okuyan herkesin aklında olsun cok yemek süt falan yapmiyor Got gobek basen yapıyor ha vardır 3 5 kg alamayan.  Ama bi aldinmi verilemedigini ben gordum cok zormuş valla . Cok yeme canim karbonhidrat fena birsey
(240 puan) tarafından
Allahım siz böyle diyince daha da korkuyorum. 5.5 aylık hamileyim 5 kilo aldım fazla mı sizce
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Benı anlattın başlıkta 

Yeme isteğim çok fazla bu aralar 
0 oy
tarafından
Biraz sakinles canım yiyip yiyip durma sabah öğlen akşam ye yeter 
(240 puan) tarafından
Gece 5 6 gibi uyuyorum yani sabaha karşı desek daha doğru. O zamana kadar da acıkıp gece 3 4 gibi yiyiyorum bir de

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,090 göst.
0 oy
9 cevap 314 göst.
30 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
0 oy
3 cevap 71 göst.
16 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruya123 (469 puan) tarafından soruldu

377,718 soru

11,305,060 cevap

34,731 kullanıcı

...