0 oy
1,094 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,390 puan) tarafından

100 kg oldum ama tatlıdan ekmekten kendimi alamıyorum ya. Her yedikten sonra pişman oluyorum diyorum yemicem spor diyet yapcam sonra acıkınca ya da tatlı görünce uçuyo hepsi. İrademe hep yenik düşüyorum ya :'(

Napcam kızlar bir yolu var mı, motive edin beni nolur :(

Bir de şunu yap kilo verirsin dediğiniz şeyler varsa beklerim 

29 Cevaplar

+1 oy
(1,755 puan) tarafından
-kiraz sapı çöpü kaynat ödem atmaya birebir

-1kase yoğurda biraz pulbiber zencefil zerdacal ekle ye metabolizmayı hızlandırır 

- sabah aç karnına soğan suyu kaynatip iç hem vücuduna da çok faydası var

Ben çok fazla yemek yiyen biriyim her öğünde 1 ekmek hergün tatlı meyve yerim öğünlerimi atlamam ama aşırı hareketliyim zayıf biri olmamı ona yoruyorum yürüyüş günde bir kez yaparım markete pazara ev icerisinde acar mezdeke oyna mesela tüm vücut çalışıyor  aklıma bunlar geldi
-Reklam-
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Diyetisyene gitmen gerek bacım kilo rahatsız eder seni bide fazla yani eğer imkanın varsa git 

(1,390 puan) tarafından
Saha önce de gittim canım ama benim irade meselesi biraz ipin ucu kaçınca gidiyor. Bir de eşim de benle aynı kilolu kayınvalidem flnda hep gitsek hamur işi fln
(27,353 puan) tarafından
Zor işin desene Allah yardımcın olsun
(1,390 puan) tarafından
Aynen canım teşekkürler
0 oy
(625 puan) tarafından
Canım biz WhatsApp grubu kurduk katılmak istermisin 21 günlük diyet uyguluyoruz 
(2,091 puan) tarafından
Gruba bende katılabilir miyim
(625 puan) tarafından
Yediklerimizden tut yemek yediğimiz saaate  kadar takip ediyoruz muhabette köyü
(625 puan) tarafından
Özelden yazn katılmak isteyen varsa ama istekli insanlar gelsin
(12,490 puan) tarafından
Ya valla bende istiyorum 77 kiloyum işe yarıyor mu acaba kaç kiloya kadar veren var
(625 puan) tarafından
Kız daha 2 gün oldu
0 oy
tarafından

Vallahi ruh ikizimi buldum:D

(1,390 puan) tarafından
Allah sana da kolaylık versin :)
0 oy
tarafından
Bende senin  gibiyim korona azalsin diyetisyene gidicem
tarafından
Evet  o 38 di canim gelinlik falan dar oluyor zaten o zaman 70 kiloydum
(16,490 puan) tarafından
Hadi inşallah istediğin kiloya gelırsin cnm
(12,777 puan) tarafından
Gel diyom diyet baslayak diyom yok diyon benden iyi diyetisyen mi bulacan
tarafından
He demi 7 24 ac
(12,777 puan) tarafından
Kim ben shshsh
0 oy
tarafından
Bende almak istiyorum 
(1,390 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Eve abur cubur alma tatlı hamur işi yapma hiç. Bı de diyetisyene gidersen takip ediyor ona hesap vermekten korktuğun için tutarsın mecburen :)
(1,390 puan) tarafından
Bir düşüneyim yine diyetiyseni ama ben m sıkıntım irade ya
0 oy
(7,441 puan) tarafından
İradesizligin sebebi İnsülin direnci olabilir ve varsa insan gözü de namus gibi hamur işi ve tatlı yemek ister ilk önce onu Kirman lazım bol yürüyüş tempolu ve bir diyetisyen 
(1,390 puan) tarafından
Yürüyüş imkansız kızım var 15 aylık zor çıkıyorum dışarı eşim çalışıyo bırakacağım kimse yok. Evde bişeyler yapabilirsem anca. Bir de eşimde kilolu ben gibi ben tutsam yicem diyo gözümün önünde yiyo iradem yok zaten bpzuveriyorum diyet 1 hafta sürmüyo asla. Ne zamna kaynanaya gitsek şişiriyo iyice yiyoz
(7,441 puan) tarafından
Evde Leslie yapabilirsin o zaman canım oda güzel kalori yaktiriyor bı kaç kilo vermeye başlayınca gerisi geliyor aslinda kilo verdikçe yemeklere saldırma hissiyatin azalıyor.aksamdan 1.5litre sütun içine 20 dal maydanoz u 3 bardak su ile kaynat bir bardak yeşil çay bir limon iki kabuk tarçın bir tk zerdeçal bir tk zencefil bunu her gün akşam hazırla dolaba koy gün boyu iç bir hafta boyunca hem ödem arttırıyor bağışıklık güçlendiriyor hem tokluk hissi hemde insülin direncini kırıyor
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım deniyim çok sağol
0 oy
tarafından
Bende ekmeksiz asla doymuyorum zaten iyice kucultmusler kahvaltida 1 ekmek yiyorumdur bende vermek istiyorum ama bu gidisle zor
(1,390 puan) tarafından
Bende aynıyım yaa
tarafından
Bide emziriyosan daha beter surekli acikiyosun dogum yapali 10ay oldu boğazım durmak bilmiyo
(1,390 puan) tarafından
Yok emzirmiyorum Allahtan. Zaten doğum sonrası ondan kilo aldım. Az değil yine 85le doğum yaptım ama sonra emzirme si süt olsun derken yedim 100e geldim. Gitmiyor şimdide
tarafından
Ben 58 kilo ile hamile kaldım 85 le doğuma girdim
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bende oyleydim eve abur cubur alma ekmeği unut. Aksam yemek yeme bide spor yap.  Cok zor aynen . Hele ben gece yemelerine kendimi tutamiyodum. Ekmeği kesmesi abur cubur kesmesi kolay oldu benim için ama gece akşamdan kalan yemekleri yiyodum bu bana kilo yapıyordu.  Kestim onu cok zorlandım inan.  Yemeği unutmak için başka şeylerle ilgilendim .  Kendi kendini ikna ediceksin. 
(1,390 puan) tarafından
Önce kafamda oturtmalıyım sanrm :/
(3,794 puan) tarafından
Aynen canım önce kendini ikna et. Ben oyleyim . Tam manasıyla yemem dersem kendimi ikna edersem asla yemem .
(1,390 puan) tarafından
Ne güzel bende öyle olsam keşke
(3,794 puan) tarafından
Ekmeği alma eve önce ekmeksiz yemek yemeğe alış.  Sonra abur cubur asla yeme.  Gündüzleri ev yemekleri ye ama kararinda ye aksam 6 7 den sonra yemeği unut malasef canım ben en çok bunda zorlandim. Ekmekle abur cubur u bile birakmak daha kolay geldi bana gece yemeğini birakmaktan.  Günlük spor . En önemlisi irade tabiki . Iradene hakim olması asıl mesele zaten
(1,390 puan) tarafından
Haklsık iradem bir oturursam kilo vermeye odaklanırsan yaparım inşallah. Hep bir bahane çıkıyor işte ama yapcam ya
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Ben akşam yemeğini keserek çay kahve şekersiz tatlıyı gündüz yemek şartıyla 2 ayda 10 kılo vermiştim uyumadan yarim saat önce yogurt kuru yapiyodum çok faydasını gördüm 
(1,390 puan) tarafından
Peki sabah öğle yemeği mi yedin. Ben açken uykuda tutmuyo kız midem gurulduyo
(4,662 puan) tarafından
Evet canim sabah ara öğün ikindi gibi akşam yediden sonra sadece yogurt kuru çay kahve yeşil çay ve su çok önemli ben 4 litre içerdim
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım denicem bunu
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Diyetisyen mucize değil insanın ta kendisi önce kafanda bitirmen lazım insan isterse herşeyi yapar yaşın genç önünde uzun zaman var önce sağlık icin
(1,390 puan) tarafından
Haklısın canım motivasyon için teşekkürler :*
0 oy
tarafından

Valla 1 doğumda 102 kg oldum ondan sonra diyetisyene gittim verdim geri aldım bakdım karaciğer yağlanması başlamış bende araştırdım 6 ay boyunca devlette mide küçültme ameliyatı oldum 2017 de oldum 48 kg kadar verdim sonra 2019 da 2 inci oğluma hamile kaldım 58 le hamile kaldım 63 kg ile doğum yaptım zayıfladım 2020 de gene hamile kaldım aynı kg ile doğum yaptım şimdi ise 60 kgyim gece yemek yemiyorum hedefim 50 kg olmak kimyonlu yoğurt yiyorum limonlu su içiyorum açım bennn aççççç 

(1,390 puan) tarafından
Maşallah abla ben korkuyorum öyle ameliyattan da ya zordur eminim sonrası da. Bu yiyip yiyip kilo almayanlara acayip özeniyorum Allahın şanslı kulları :D
tarafından
Valla aslında çok aşırı kg yokda benim 10 kg daha vermem lazım
(374 puan) tarafından
Kimyinlu yogurt ne ise yarıyor bende diyettetim
tarafından
Tok tutuyor canım
0 oy
tarafından
Maden suyu limon ayran gece yatmadan iç, tarçınlı şekersiz türk kahvesi bu iki küru yapıyorum ben öneririm diyete gireli 10 gün olucak 2,5 kg verdim en önemlisi gece yemeyi kes ben 8 den sonra bisey yemiyorum yalan yok bazen irademe sahip çıkamıyorum cayın yanın da 1 büsküvi yiyorum beni diyete baslatan şeyde eşim oğlumla resmimi çekti inan o fotoğrafda san ki 80 kilo gibi çıkmıştım psikolojimi bozdu o gün diyete girdim şimdi devam ediyorum
(1,390 puan) tarafından
Maşallah bozma inşallah hedefine ulaş canım. Ben de her fotoda kendimi beğenmiyorum ama acıkınca unutuyorum işte
tarafından
Eşim kaynanam protesto etmek için çok uğraştı kaynanam ertesi gün milföy kurabiye pizza yapıp yolladı bize çok az yedim ilk gün açım diye agliyodum resmen sonra alışıyosun inan bana mide küçülüyor çünkü bugün kendine sıfır dan bi sayfa aç tertemiz istediğin her şeyin içine rahatca girebiliceksin insanlar zayıflamışsn dedikce mutlu olacaksın inan ki
(1,390 puan) tarafından
Ay inşallah gaza geldim sağol canım
0 oy
(10,328 puan) tarafından
100 yüksek  canım baya sıkı bir diyetisyen lazım. İstediğini yerden istediğini giyemezsin o ayrı bir de sağlık kısmı var. Sebzeye yönel ve kontrollü yemeye çalış yürüyüş yap muhakkak 
(1,390 puan) tarafından
Haklısın valla çok zor oluyor hareket kısıtlı, giyim bulmak zor
(10,328 puan) tarafından
Dediğim gibi canım sağlığın elden giderse o kötü aman dikkat
0 oy
tarafından
aslında tam zamanı kimseye gidip gelinmiyor bir yere çıkılmıyor evdede kilo yapıcı şeyler yapıp yemezsem verebılırsın. acil işe koyul derım kararlı ol neden 38 beden olmayasın :) eşin baktıkça gözünü senden alamasın,) 
(1,390 puan) tarafından
Kendine baksın o da benle aynı ama motivasyon çok güzel geldi sağol canım :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından

Özelden yazcaktim yazamadım:D

(1,390 puan) tarafından
Ne yazacaktın burdan de :D
(5,721 puan) tarafından
Motivasyonla ilgili canım bende diyetisyene gittim kilo da verdim doğumdan sonra yine aldım ama azim olunca insan herşeyi yapıyor
(1,390 puan) tarafından
Aynen öyle azim lazım irade lazım başta
0 oy
tarafından
İşte bende 102 kiloyum yaa nasıl verilecek 
(5,721 puan) tarafından
Canım ben bekarken 103kiloydum adet düzensizliği oldu yuzumde tüylenme oldu doktora gittim senin hormonlar çökmüş kilo vermen lazım dedi diyetisyene gittim hormon tedavisi de lazımdı baştan diuet liste verdi sonra diyetisyeni bıraktım ama listemi değil 103kilodan 67kiloya düştüm ama bir senede az az gitti hızlı vermedm bide her gece yürüyüş yaptım yağmur çamur demeden sonrw evlendim hamile kaldım ikizlere 20kilo aldım doğumdan sonra 10kilo gitti işte süt olsn uemek yiym bide koruyucu hap kullandm çok kilo aldırır onlar yapımda da kilolu olmak var iştahım çok eğer kendmi dizginlemesem daha bı o kadar olurum eski halime dönmek istemiyorum emekten sonra şuanda zayıf degilkm dikkat ediyorum çok 81 kusurum ama gidicek olcak yapcak bişey yok canım
tarafından
Bende vermek istiyorum ama duygusal problemler yaşıyorum adapte olamiyorum zaten hemen verebilen biriyim hayalim 80 olmak :(
(5,721 puan) tarafından
Canım önce kan tahlili yaptir tiroitler falan nasıl çalışıyor sonra kendine bir yol belirle
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Hedef 80 nerdesin canım:)
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Off benimde vermem lazım yaa irade sıfır bendede tatlıya dayanamam ekmeksiz yemek yiyemem ne yapacam ben böyle yaa uff

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 222 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Havvanursms (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 517 göst.
18 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cio2012 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 316 göst.
30 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,079 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.

379,186 soru

11,350,639 cevap

34,818 kullanıcı

...