0 oy
1,154 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar şimdi ben kaynanayla görümceyle bir oturuyordum hamileyken. Allah var ben sadece babynest ana kucağı ve bir iki takım aldım geri kalan bütün kıyafetlerini görümcem kaynanam aldi ve çok aldılar bebek arabasıni da aldılar. Ben annemden birşey beklenti halinde değilim biliyordum almaiycaklarını annem 2 takim aldi o kadar şimdi abimin oğlu olcak oğlumun küçülenlerini istiyor. Eşim de diyor hatıra kalsin kardeşi olursa ilerde giyer. Resmen söyledi birde bunlari benim ailem aldı onların hediyesi annen 2 takım aldi şimdi kıyafetleri mi istiyor sizce kim haklı ? Yani aslında annemin alıp alması da önemli değil suan durumumuz pek iyi değil sakla kardeşi olursa o giyer diyor kafam karisti 

63 Cevaplar

0 oy
(439 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ailen ağızlarına laf vermis ama boyle yaparak esin hakli bilmiyorum bizde kiz tarafi besik falan alir bizdede tam tersi oldu annem kardesim yorganına kadar aldi kaynanam eski kıyafet yolladi 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşin haklı cnm verme
tarafından
Ama nasıl vermeyim kaç oldu istiyor veremem nasıl diyim
tarafından
Ozamn esinle tartışırsın canm onu göze aliyorsan ver ben vermedim kimseye dha cok aldm 1oglum 2kizm var 3cu bebegm oldu ablasnin esyalarni kullaniyo
tarafından
Of kız 37 hafta oldu daha bi hastane çikışı vi battaniye aldılar bana güvenip almiyolar
tarafından
Annenin yaptğı cok ayıp sende annene soyle eşim vermiyo aramizi bozuyon anne de
(3,380 puan) tarafından
Sende hatıra olsun diye saklicam deseydin umudunu kesseydi
0 oy
(15,598 puan) tarafından
Sen haklısın tabi ki vermek.zorunda değilsin alsınlar.bi zahmet .ekmek elden su gölden ol.az ister eş işter aile tarafi olsun hak her zaman  haktır 
tarafından
Ya 2 takım aldi annen o kadar ve kötüydüler yani giydirmedim bile görümcem hep marka iyi şeyler aldı o yüzden istiyor
0 oy
(5,705 puan) tarafından
Bence verme canım annen de biraz düşünceli davransa keşke Allah nasip ederse ikinciye de giydirebilirisn bunu hesap etmesi lazımdı bence verme zaten mecbur da degilsin vermeye 
tarafından
Ben giydireyim geri veririm diyor ama zaten yıkana yıkana ister istemez yıpraniyolar bebek kusuyor leke çıkmıyor nasıl veremem diycem ki
(7,768 puan) tarafından
Ben giydireyim veririm nedir Allah aşkına sert ol biraz verme veremem kendi çocuğuma saklıcam neden iyice yıpranan şeyi kendi çocuğuma giydireyim abim başının çaresine baksın de
0 oy
tarafından
Abinin eşi kabul etmeyecek belki annen haksz neden emri vaki yapıyor önce gönlün var mı diye gelip sorması gerek sna
tarafından
Ya görümcem hep marka iyi seyler almısti abimin eşi de kabul etmis zaten o yüzden istiyorlar ama işte ben nasıl veremem diycem ki biz kullanalim geri veririz diyorlar bana güvenip yengem doğurcak bi hastane çikısı aldilar bi battaniye
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Eşine katılıyorum verme bence de 
tarafından
Ama nasil vermeme diycsm ki
(48 puan) tarafından
Eşim vermemi istemiyor de kendi aldıklarından bı kaç tane ver geç. Eşinle bu yüzden kötü olma değmez
0 oy
(530 puan) tarafından
Eşin  haklı canım verme ilerde kardeşi olursa giyer ben olsam bende vermezdim vermem de
tarafından
Ama nasıl veremem diyim ki kullanalim geri veririz diyor
(530 puan) tarafından
Vermezler canım başıma gelmiş biri olarak diyorum verme karar senin güzel bi dille anlat anne durumumuz yok ilerde çocuğum olursa ona kullanmak istiyorum diye
tarafından
Birde kardeşim de erkek hamile sen hepsini bana ver ona da bölüştüreyim ben diyor kafayi yiycem
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben saklarım kardeşi için cnm saklıyorum da
tarafından
Kullanalim geri verelim diyor ama bebek kusuyor leke kaliyor yıpraniyor illaki
0 oy
tarafından
Esin haklı annenin istemesi çok yalnis sonunda kaynananlar almis
tarafından
Hepsini kaynanam aldı bir iki takim ben aldim öyle gözüme güzel gelen yine ben beğendim ama hepsini onlar aldi
tarafından
Yok canim verme esin haklı bende gorumcemin kızı oldu kaynanamın aldıklarını kızına goturdum annemin aldıkları duruyor ve annem daha çok aldı
tarafından
Ama iste annem anlamiyor ki
0 oy
tarafından
Eşini dinle bence canım 
tarafından
Nasıl veremem diycem eşya almiyorlar bebeğe bana güvenip
tarafından
Eşim izin vermedi diyeceksin canım
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Annendir saygı duyarım asla haklı değil eşin ve sen haklısın
tarafından
Nasıl veremem diyebilirim
(5,721 puan) tarafından
Diyeceksin cnmm sana guvenmediler sonuçta
(5,721 puan) tarafından
Kardeş dusunuyorum çocuğuma veremem diyeceksin tatlı dille
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Esine katılıyorum cnm. Annene de uygun bi dille biz hatira olarak saklayacagiz de . Belki yengen istemicek annen emrivaki lik yapmış
tarafından
Hatıra dedim günlük olanlari ver o zaman dedi
(6,859 puan) tarafından
Ben 2. Cocugum olursa ona giydirmek istiyorum de.
0 oy
(65 puan) tarafından
Cnm eşin böyle bir şey istemesi normal istersen bir yada iki parça ver o kadar yeter annenin günlü kalmasın 
tarafından
Yani öylw pantoln kot tulum hariç hepsini istiyor zıbınından çorabına kadar bir iğne almadılar bebeğe bi hastane çıkısı bir battaniye
(65 puan) tarafından
Yok artık alsınlar bir zahmet torun sonuçta o kadarda değil
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Esin hakli esini dinle sen
tarafından
Nasıl diycem ki vermemem
(5,913 puan) tarafından
Diger cocugum icin saklicam de
0 oy
(14 puan) tarafından
Bencede verme canm ben bi daha çock istemiyorm die erkek kardeşimin çocuguna verdm herşeyi . Allah işte 6 yıl sonra kazayla hamile kaldm şuan  yani. inanki sıfırdan alıcaz ve zorlanıyorum  . Annenede de ki anne hatıra die saklamayı düşünüyorum bide başka olursa oda giysin. Net olursan bidaha istemez
tarafından
Yaa işte bende bundan bahsediyorum benin durumum da yok yapamam yani
0 oy
tarafından
baskasina verdigini soyleseydin keske
tarafından
Hiç çevrem yok ki biliyor veremiycegimo
0 oy
tarafından
Kucuklerse ver nolcak.  Tulumuna kadar kızımın herseyini kendim kız kardeşime verdim hemen büyüyorlar zaten tekrar Allah nasip ederde çocuğum olursa oda bana verir verdiklerimi ve bebeğine olmayanlari.  Gerek yok saklamaya kimin ihtiyacı varsa ona verilmeli . 
tarafından
Ama eşim bunlar ablamın annemin hediyesi diyor
tarafından
E bana da gelenler hediyeydi çoğu. annesi kız kardeşi aldıkları milletin aldiklari  esimin bin türlü hevesle aldıkları. Toruna yefene hediye muhabbeti mi olur. Vermemek için bahane ediyor.  Ama işin birde sevap tarafından bakmayı denesin.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben olsam verirdim ama eşin izin bermiyosa veremezsin ki canım huzurunuz kacar kaybettim falan de bari annene
tarafından
Off ya vallah
0 oy
(389 puan) tarafından
Bak annene söyle.de deki anne biliyosun ki tüm.kiyaftelrri eşimin ailesi aldı hemde hepsi marka ve güzel Allah onlardan razı olsun de ve 2. Bebeğim olduğunda buna aldılar diye belki diyerine almazlar o yüzden bende saklıyorum ki öbür bebeğime giydirmek için haa deseki tekrardan veririm deki hayır anne eskidikten sonra ne yapayım ki o elbiseyi de bence açık açık konuş 
tarafından
Ya hem iki takım aldi eski püsku hem kaýinvalidemin aldıklarıni istiyor
0 oy
(17,649 puan) tarafından
Haklı adam ilerde bi çocuk daha olursa o giyer annen almasa bile bunı düşünmeli bence 
tarafından
Kullanalım geri veririz diyor hee birde kardeşim de hamile oda erkek sen hepsini yolla ben bölüştüreyim hepsini diyor sonra sana geri veririz kendi oğlumla birlikte 3 bebek giymiş olcak o kıyafetlerden hâyır kalır mı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 338 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde Cocukannesi (847 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 188 göst.
22 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
69 cevap 1,483 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 550 göst.