0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından

Öncelikle tamamen dertleşmek için yazdım 7 aylık hamileyim benim teyzem ve kızları eskiden beri sinsi ve bizide kendileri gibi sanan tipler ama nedense hep teyzemdir deyip saygısızlık etmedim   dün akşam ısrarla annemle beni 5 çayına çağırdı sırf büyüğümüz kalbi kırılmasın diye gittik meğerse amacı bize hava atmamış gelinine kolye bilezik kızına kolye kendine de bilezik almış gözümüze sokar gibi kasılıyor oysaki benimde öyle takılarım var ama her yerde takmam biliyorlar annemde teyzemin bu davranışını görünce bundan sonra mesafeli olmaya karar verdik bu durum karşısında çok üzüldüm oysaki biz ne kadar safmısız insanın böyle kıskanç böyle dünya malına tapan akrabalarının olması ne kadar kötü aynısını biz yapsak görgüsüz derler adım gibide biliyorum ama cahile laf anlatılmaz cahil daima haklıdır

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Altın ile mi hava atıyor varoşlar kişiliğiniz ile karekteriniz ile ön plana Çıkmalı insan dünya malı dünyada kalır bugün var yarın yok ameller önemli 
(220 puan) tarafından
Zaten sorsanız hep öyle diyorlar ama icraat yok
(1,326 puan) tarafından
+++++ canim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bazı insanlar için.

Akraba değil AKBABA Demişler. :) Nede güzel demişler :) hic üzülme canım annenin dediği gibi koy mesafeni. Herkes kendi kalitesini yansıtır bu hayatta. Onlarda böyle de geç.

(220 puan) tarafından
NE bilim biz o kadar değer verirken böyle yapması üzücü
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Bak sen kendin dedın cahil görgüsüz en güzeli de böyle insanlardan uzak durmak bu kim olursa olsun zenginde bir kariş toprakta yatacak fakırde Allah iman küveti nasip etsin herkese 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ayy sırf o yüzden bütün akrabalarımla her türlü mesafe koydum. Hiç yoklarmis gibi davranıyorum. Anne ve özellikle bana tarafımla hiç bağlantı bırakmadım. Mesafe güzel şey. 
0 oy
(14,033 puan) tarafından
İnsanlar içten mutsuz oldukları zaman dışarıya kendilerini böyle ispatlamaya çalışırlar boşveeerrr 
(220 puan) tarafından
Zaten toplasan şu korona nedeni ile ayda alemde gidiyiruz elli yaşında kadın nasıl kasılıyor alttan eşimle dertlestim dediki onlar haline şükret miyor dünyanın malına mi tapmışlar
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Gerçek yüzlerini göstermişler bir daha gitmezsin. 
0 oy
(808 puan) tarafından
Teyzen kız kardeşine mi hava attı kardeşin de hayırlısı benim altınım yok kardeşimin var ben derlm tak mesela hosumada gider onun olması 
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına.” /Mevlana/

(220 puan) tarafından
Onlar anlamazlar ki sanki zafer kazanmışlar
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Altin nedir ki hava atsınlar belki siz aşırı hassassınız 
(220 puan) tarafından
Onlara göre bulunmaz birşey belkide hamilelik nedeni ile olabilir ama dün ısrar la çağırdılar hatta biz hafta içi geliriz dedik yok yok mutlaka kızlarda gelecek beraber olalım diyorlar
(7,654 puan) tarafından
Bilmiyorum canim tanimam etmem niyetleri nedir bilmem ama o amacla yapildiysa cahillik görgüsüzlük derim herkes yakışanı yapar
0 oy
(345 puan) tarafından
Görmemişin şeyi olmus mısalı aman bosver kuzum mesafe koy arana 
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Biz bunlara görgüsüz diyoruz.  Havalarını yesinler 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 361 göst.
6 gün önce Moda kategorisinde Dolunay65 (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 110 göst.