0 oy
432 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
Hanımlar her yörenin kendine ait adeti vardir. Size bir şey soracağım. Bildiğimden değil öğrenmek istiyorum.

Gelin doğum yapınca bizde kaynana geline altin alir. Sizde var mi. Ya da bebeğe babaanesi anneannesj ne alir bilginiz var mı? 

30 Cevaplar

0 oy
(4,712 puan) tarafından
Kız bir çorap alsalar geline o bile iyi
-Reklam-
0 oy
(12,859 puan) tarafından
Kayınvaldem ve annem bana kelepçe aldılar 

Oğluma altın taktılar halası künye teyzeleri altın aldılar kayınvaldem beşiğini aldı annem kıyafetler aldı canım 
(780 puan) tarafından
Kız annenler veya kayinvalidenler beni evlatlık almazmi bi sorsan :))))
(12,859 puan) tarafından
Kayınvaldem alır onun 2 çocuğu var :)
Annemin 4 :)
0 oy
(774 puan) tarafından
Bizde de altın alınır onun dışında beşiğini biri arabayı biri alır ama kaynanamlar almayınca anneme de aldırmadım bir de bohça gibi yapıyorlar kıyafet 
0 oy
tarafından
Anneanne yada babaannesi çeyrek altın bebek bilekliği takabilir 
0 oy
tarafından
Bebegime altın takılar o kadar. Eşim altın kolye aldı bana
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Kim gonlunden ne koparsa onu alir bizim burda 
0 oy
tarafından
altin alirlar ya da isim bilekligi varya adini unuttum onu alirlar.
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Ogluma altın taktılar kocam bana tektaş aldı 
0 oy
(5,220 puan) tarafından

bizde öyle bi adet yoktur isteyen istediğini alır annem daha doğmamış bebişime 2yaşa kadar kıyafet aldı yelekler ceketler ördü künye aldı uzak daha da hala alıyo uzak olmasakta daha çok yapardı eminim. kayınvalidemdrn bi beklentim yok ama eşim altın yüzük bişe almadan gelirse onu keseceğimi çok iyi biliyo bakalım ne alacak :D

0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bizde anane bebeğin beşiğini alır ve altın takar bebeğe geline bişey alıyorlar mı bilmiyorum benim kaynanam ne bana ne de bebeğe bir çorap almadıkları için hiç bilgim yok 
0 oy
(115 puan) tarafından
Bizim adetlere göre kızın annesi beşiğini kıyafetlerini ve koluna altın künye alır.. kayınvalidem ve kayinpederim olmadığı için o kısmı cevaplayamayacagim
0 oy
(48,710 puan) tarafından
bizde anane ve babanne kizima bilezik taktilar sansa ikisinin modelide ayni bana bişey yok ☺️☺️☺️
0 oy
(780 puan) tarafından
Annem herşeyi alır babam altın takar ama kayinvalide kayinpeder günahlarini vermezler öylede cimriler 2 çocuğum var bırak altın elbise bi çöplerini gormedik
0 oy
(903 puan) tarafından
Dedemiz büyük altın taktı babannemiz giysiler örgüler ve bebek arabasını aldı anneanne ve dedemiz beşiğimizi altın künyesini aldı yine örgüler yaptı kıyafetler aldılar teyzemiz de altın küpe hediye etti :) 
0 oy
(439 puan) tarafından
Anneanne beşiği alır diğerleri içinden ne geçerse bildiğim kadarıyla
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Illa şunu alir bunu alir diye bi adet yoktur :))keyfine maddiyatina göreneğine kalmış (beklentisi olanlari hayretle okuyorum)
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Yani önceden altın alınırdı kızın annesi beşik akraba lar altın  
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kızımın dolabının yarısını kayınvalidem dizdi Allah var şimdi. Ama gel gelelim bana 1 kuru çiçek bile gelmedi. Hasta ziyareti gibi 3-5 paket süt bisküvi bu kadar. Çok zoruma gitti
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Bizede altın alınır. Annem bilezik aldı 10 gr. Kaynanam durumu olmasına rağmen ince bir bileklik aldı bana. 
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Babam künye mi istersin yatırımlık altın mındedi bende yatırımlık dedim kaynanam ne alacak bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 100 göst.
30 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zzzzzz (1,455 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 464 göst.
0 oy
6 cevap 219 göst.
13 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 84 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu

380,762 soru

11,400,152 cevap

34,929 kullanıcı

...