0 oy
345 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi

Haftaya kayınvalidemler yemeğe gelebilir bende şimdiden fikir almak istedim kafamda bir şeyler oluşsun diye çünkü çok kararsızım. 

Daha önce Kayseri yağlaması yapmıştım kayınvalidem çok beğendi ama kayınbabama biraz ağır geliyormuş.  Tavuk da sevmiyor... En son geldiklerinde de lazanya yapmıştım kıymalı bir şey yapmak istemiyorum o yüzden. 

Fikirleri olanlar varsa sevinirim :)

4 Cevaplar

0 oy
tarafından

Mercimek çorbası

Kuru fasulye 

Pilav salata 

Ayran (ayran yapmaz icecek alırsan cacık :) )

tarafından
Hafif şerbetli tatlı yapabilirsin hora tatlısı veya irmik helvası olur ,üstüne de Türk kahvesi tamamdır :):)
tarafından
Ayran hep oluyor :)) Teşekkürler :)
-Reklam-
0 oy
(619 puan) tarafından
Merhaba canım. Hünkar beğendi pilav mercimek corbasi cacik yada salata yapabilirsin.

Hem kolay hem gösterişli yemek bence
tarafından
Merhaba, teşekkür ederim :)
0 oy
(31 puan) tarafından
Güvecin varsa fırında güveçte kuşbaşı yemeği yap yanına bulgur yada pirinç pilavı salata cacık çok lezzetli oluyor yapım aşaması azıcık zahmetli eti ayrı haşlayıp patatesle biberi kızartıp bide tavada domates sos yapıyosun bunların hepsini güveçte toplayıp fırına veriyosun hemde masa süslü duruyo küçük güveç kaselerle yaparsan tam tarif veririm bide çorba yaptınmı tamamdır 
tarafından
Var güvecim alabilirim tarif :)
(31 puan) tarafından
Kaç kişilik yapacaksın bilmiyorum ona göre kuşbaşı et al kaseyi çok etle doldurmana gerek yok ben yaptığım zaman tek sıra olacak kadar etleri koyuyorum
Önce etlerini lokum olana kadar haşla tuz koymadan sonra bir derin kaba al içine azıcık tereyağı tuz isteğe göre baharatla tatlandır kekik karabiber pulbiber toz kırmızı biber iyice karıştır tereyağ etin sıcaklığıyla eriyor zaten
1 tane ortaboy soğanı rendele yağda kavur içine isteğe bağlı kaç diş sarımsak istersen rendele hafif kavrulduktan sonra 2 yada 3 tane orta boy domates rendeleyip içine tuzuda ekleyip pişir
Kaç kişilik yapacaksın bilmiyorum ama ölçüleri sen ayarla 2 yada 3 tane patatesi küp küp doğrayıp kızart biberleride boru boru kes kızart en son kızarttığın biberle patatesi pişirdiğin domates sosun içine karıştırıp 1 2 kaynat altını kapat güvenlerine önce eti diz üstüne karışım yaptığın domates patates sosu koy güveçleri tepsiye diz tepsiyede azıcık su koy üstünede salçalı su yap 2 yada 3 yemek kaşığı bütün geveçlere gezdir 180 yada 190 derecede 15 dakika pişir önceden fırını ısıt canım takıldığın yer olursa sorabilirsin çok lezzetli oluyor tavsiye ederim
tarafından
Çok teşekkür ederim detaylı anlatmışsın bayağı ☺️
0 oy
(31 puan) tarafından

imageaşaması böyle güveçte kuşbaşı 

tarafından
Tamamdır çok sağol :)
(31 puan) tarafından
Rica ederim:)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 158 göst.
29 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Summer33 (981 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 105 göst.
17 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 333 göst.
31 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 326 göst.

378,190 soru

11,319,186 cevap

34,765 kullanıcı

...