0 oy
522 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızlar bugün misafirlikten geliyorduk oğlum 3 yaşında ve bi kadın çocuğuna bisey veriyodu ondan istedi alamam dedim ağladı baya yolda arkadaşımla bi çocuk giyimciye girdik orda oyuncak vardı onu istedi almadım oyuncağı var ve geçen aldım aynı yerden çok sinirlendim hamileyim birde vurdum oğluma ama o halen ağlıyordu şu an çok pişmanım uyuyo ve ben ağlıyorum hayır demesini bilmiyor o an o istediği alincak doyumsuz gibi markete gitsekde aynı ne yapacagimi şaşırmış durumdayım dışarı çıkamıyorum  sürekli bisey isteyecek ağlayacak diye

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
ayni benm kızımı anlatmissn ya hic yoku blmiyo yalvaryorm bazen evden ckmadan konusuyorm bu aralar biraz duzeldi gbi ama 
-Reklam-
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Canim guzel bi dille anlatsan paramiz bitti alamahiz gibisinden ya da senin var ona baskalarinin ihtiyacı var birakalim onlar alsin desen sakince onun sakin bi aninda konuşmayı dene
(4 puan) tarafından
Kaç defa söyledim canım  hatta bugün dedim bak o pahalı alamayız param yok dedim ama bana misin demedi
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Bastan evde konuşmalisin olmuyo ise aninda eve donup mesela en sevdigi oyuncagi ile 1 saat oynamak yasak vs demisin ama asla gidip alma veya kurallar cignemesin
0 oy
(806 puan) tarafından
Ah bu ana yüreği :/ bütün çocuklar öyle sadece senn ki değil cnm benim çocuğum yok ilk bebeğim olacak ama çevremde yegenlerimden gördüğümü söylüyorum çocuk anlamıyor ki 
0 oy
tarafından
Cocuklar hep mi böyle. Alıştırma en iyisi sonra kendi başına bela olur huy edinir buyuse bile 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim bir daha vurmamaya ozen goster lutfen. Ayrica 3 yasindaymis artik disari cikmadan onunla.anlasma yap birsey alma, eve geldiginde de bugun birsey istemedigin icin deyip ufak hediye ver. Bu yiyecek olur meyve olur cok abartiki birsey olmasin. Bunun disinda aferin de bol bol her dogru davranisinda bu sayede pekistirir. Eger seni disarida cok yorarsa da o an cocugunu alip dogrudan eve gel. Disari cikabiliriz ama birsey istemezsen eger ya da evde otururuz deyip birisini secmesini iste. Bu sayede kendisi tercoh ettiginden seni cok zorlayamaz.
0 oy
tarafından
2 3 yaş öğretilme yaşı. Henüz daha duygularıyla hadeket ediyor, aklını işin içerisine katamıyor. Şuan ona öğreteceksin. Daha evden çıkmadan evet belki günler haftalarca ama yaşının gereği bu, söyleyeceksin her defasında "çıkıyoruz ama oyuncak almayacağız gezeceğiz küçük 2 liralık top veya supriz yumurta tarzı alabılırım" diye belirteceksin. Ve oyuncak alma zamanında da bunu aldık bır daha alacağımız zaman ben sana söyleyeceğim her zaman alamayız diye. Konuşarak canım. 5 yaşında olsa anlıyor ama dınlemıyor dersın ama şuan mınık daha yaşayarak, anlatarak temel oluşturacaksın kı somrasında o davranışı uygulayabilsin. Biraz daha sabret. Duygularını kontrol edemiyor çünkü. Ben bu yöntemi uyguladım hep 3 buçuk yaşındayken anne benim daha oyuncak zamanım gelmedi bakıyorum sadece diyordu raflara bakarken. Alabilirsin belki ama doyumsuzluk oluyor sonrası böylesi daha iyi. Sabır, sabır... Büyüyecek, öğrenecek ve anlayacak. 
0 oy
(9,131 puan) tarafından
Bnm kardeşimde kuçukken aynıydı, hatta istedği alınmaynca kendini yere atardı :D uzulmeyn elinizde olmadan vurmuşsunuz, çok mu vurdunz peki :/
(4 puan) tarafından
Yok çok vurmadım sadece bi kere ama vurmasam da o sanki baya bi dövmüşüm gibi agliyordu
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Çocuk para yok tan anlamaz ki cnsim onun yerine onun anlayacağı dilden söylesen mesela kızım şuan onu başka bir kardeş çok beğenmiş onu almazsa çok üzülecek o onu alsin biz başka zaman başka bir oyuncak alırız gibi veya bizim var aynısından bırakalım.baska kardeşler alsın daha daha başkasının alırız sonra desen .'cunku çocuktan malsef yok bilmiyor
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bu şekilde olmasına birileri sebep oluyor olabilir . Baba dede vs. Kuralı koyacaksın canım. Ağlamasının ise yaramayacağını anlayacak zamanla. Kac yaşında suan? Vurma olayına gelince tut kendini yapma. Içinden 10 a kadar say yavaş yavaş. Uyuyunca çok masum oluyorlar .Bende vurma falan yok ama kizdigim oluyor küçük değil ama kızım. Vok sinirlenince aklıma ilk doğduğu anı getiriyorum. 
0 oy
tarafından
Cnm inan hepsi oyle disarda degisiyolar

Ben ogluma markette sadece 1 sey almasini ogrettim oda birtane aliyo baska istemiyo

Ama oyyncakcida hergirdugunu istiyo haliyle
0 oy
tarafından

Benim oglumda oyle cnm 3 yasinda hayiri yoku bilmiyo illa olacak her dedigi..

Bu 1 haftadir da dinazora takti yok bulamiyoruz kucuk bi yerde yasiyoruz babasina bi kere daha bak vardir belki dedim esek kopek kedi var ama dinazor yok diyo adam napsin:Dbizimkide unutmuyo 1 haftadir istiyo bakalim nasil unutturucaz:D

0 oy
(531 puan) tarafından
Canm bu biraz da en bastan yapilmasi gereken bi durum çocuğunuzla surekli konusun onu ikna edin benm kizimda 3 yasinda bise istedgi zaman senn ondan var evde yada yanimda param yok suan alamam babam gelince beraber aliriz seklinde konusuyorum gayet anlayisli davraniyor ha bazen inadi kalkmiyor mu  kalkiyor oda cocuk sonucta olablr o kdr da diye dusunuyorm 
0 oy
(388 puan) tarafından
Ay sen böyle anlatınca kendi küçüklüğüm geldi aklıma bende öyleymiş im annem almazmış pazarda ağlamışım en son annem ne diyorsun diyormuş ben söylemiyormuşum inatlık işte eve geldik annem beni Bi güzel dövdü sırtımda izler vardı yani bide kilitledi beni banyoya babam gelene kadar babama nasıl sarıldım ağladım hatırlarım hayla sende çocuğuna yapma güzellikle anlat bak bu yaşıma geldim hayla aklımda dövmesi falan bide övünerek anlatır bazen çok büyük iş gibi allahım bana öyle anne olmayı nasip eylemesin inşallah gerekirse git öğren çocuk dilini VS. Ama vurma canım çocuğa onu öğretmiş oluyorsun bir nevi
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Benim oglumda 6 yasinda hala ayni bazi çocuklar yoktan anlamıyor büyüseler bile 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Seni çok iyi anliy9rum canım evde çıkmadan önce diyorum ben kızıma zaten alışveriş olayında tek hakkı var marketten tek birşey alabilir ama yaramazlık konusunda evden çıkmadan uyarıyorum tabi yapiyo gene ama bi nebze işime yariyo

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 467 göst.
0 oy
9 cevap 179 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde EmelSezer07 (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 800 göst.
0 oy
7 cevap 787 göst.
2 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,000 soru